Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy do Atoll / Cambridge Audio


jackobtone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie.

Szukam jakiegoś dobrego kabla sieciowego do Atolla IN100SE oraz do Cambridge Audio CXN V2 (o ile zmiana kabla w CXN ma sens).

Zaznaczę, że nie chcę wydać na kabel majątku :) (nowy/używany - budżet do 1000zł/sztk). Za czym powinienem się rozglądać? Co warto wziąć pod uwagę? Co polecacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Atolla - 4390 zł

          Cambridge CXN - 4790 zł

Cena kabla zasilającego niemal 1/4 ceny wzmacniacza i odtwarzacza. A gdyby tak odwrócić proporcje. Wzmacniacz za 1000 zł i kabelek zasilający za 4000 zł. Zagra? I to jak!!!!!!

O wiele więcej zyskasz kupując lepszy wzmacniacz w miejsce tego Atolla. Policzmy - wychodzi 5390. W używanych (2-3 letnie) takich, które w salonie kosztowały około 10 tys zł możesz wręcz przebierać. I tu będziesz miał prawdziwą poprawę grania. Powiedzmy sobie to jasno. Dobry kabel nie jest i nigdy nie będzie protezą gównianego wzmacniacza. Ja przy końcówce mocy za 13 tys mam zwykłą Suprę za 300 zł. Przy przetworniku za 5000 zł mam zwykłą Suprę za 300 zł. I Tobie polecam ten kabel. Daje radę.

Aby było jasne, sam uważam, że warto zadbać o dobre okablowanie do systemu i dobre zasilanie. Niemniej chodzi o zachowanie jakichś zdrowych proporcji w systemie. Listwa filtrująca ? Ok, to ma sens. Kabel? NIe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, mocno wyolbrzymione te ceny :) Za nowego Atolla dałem 3,5tys zł, za CXN 3,4tys zł po ładnych negocjacjach ze sklepem jako stały klient :)

Nie chcę zmieniać sprzętu, podoba mi się jego granie i dopiero w przyszłości jak przeprowadzę się i zagoszczę w pomieszczeniu o lepszej akustyce (obecnie mam skosy - domek jednorodzinny), dopiero wtedy zrobię upgrade systemu.

Kable miałyby być również zakupem na przyszłość, przecież to się nie popsuje :) Tak czy inaczej skoro koledzy twierdzą, że nie warto, to chyba odpuszczę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz idealnie dobrany system, jakościowo i brzmieniowo każdy klamot idealnie do siebie pasuje, kabel Ci tu nic nie poprawi. Ciesz się muzą i ewentualnie zbieraj na nowe zabawki jak za jakiś czas poczujesz, że chcesz lepiej. Moim zdaniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie komentarze, temat uważam za zamknięty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami za 1000 zł odpuść. Albo kup Suprę albo sam sobie skonstruuj kabel zasilający za ułamek ceny wyjściowej. Lapp kosztuje 16 zł za metr bieżący. Dobierz do tego jakieś dobre wtyki. Będziesz miał i kabel i satysfakcję. A te 1000 zł przeznacz na listwę zasilającą. Choćby podstawowego Gigawatta lyb Tomanka TAP-8. Warto i tu faktycznie będzie poprawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwę już mam - Oehlbach Powerscocket 907. Co do kabli ciekawa propozycja i chyba tak zrobię w wolnej chwili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Lapp to zamulacz ,już lepiej zostać na tych co były na wyposażeniu ewentualnie zapolować na Furutecha 314AgII ,sam takiego (oryginał kupiony w RCM) niedawno sprzedałem za 4 stówy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jackobtone napisał:

Kable miałyby być również zakupem na przyszłość,

Najlepiej i najtaniej kupić kabel sieciowy oyaide lub furutech z metra. Tyle że trzeba trochę umiejętności by go samemu zaterminowac wtykami. Oczywiście kable z metra tylko u autoryzowanych dostawców , nie z allegro lub podróbki z aliexpress

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

1tys na sztukę to sporo kasy i ja bym się pokusił za tą kwotę zakup dwóch kabli.

Od siebie polecę Ci coś od Wireworld lub nową rodzimą firmę Lucarto Audio.

Oczywiście przed zakupem wypożycz i sprawdź czy dla Ciebie one coś wniosą i czy warto. 

Suprę Ci odradzę, miałem i nie byłem zadowolony.

Ale to tylko moja opinia i tak jak pisałem sam musisz ocenić czy warto.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.