Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki CD z XLR


chcheckitout

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jaki używany/nowy CD z XLR wybrać ? Generalnie będzie to grać z ATC 40 aktywnymi, może z KEF Wireless. 

Chodzi o coś co w razie co łatwo naprawić, części na miejscu i każdy elektronik ogarnie na kolanie, a może ja sam nawet. Budżet ? To ma być dodatek, sam nie wiem ... Gram głównie z plików i tu się spinam. Płyta okazjonalnie. Mam ich sporo i się kurzą, a lubię swoje krążki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafal735r napisał:

Tanie CD z XLRami to mają te XLR udawane. 

Co to znaczy udawane XLR? XLR to jest XLR nie może być udawane. Tak mnie się wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Lech36 napisał:

Co to znaczy udawane XLR? XLR to jest XLR nie może być udawane. Tak mnie się wydaje.

Może chińskie? ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, chcheckitout napisał:

Płyta okazjonalnie. Mam ich sporo i się kurzą, a lubię swoje krążki. 

Kup daca zripuj płyty, będzie więcej miejsca na książki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

Co to znaczy udawane XLR? XLR to jest XLR nie może być udawane. Tak mnie się wydaje.

to że w urządzeniu zainstalowano wyjścia na gniazdach XLR nie zawsze oznacza iż sygnał na nie wysyłany jest w pełni symetryczny

i czy całe urządzenie ma faktycznie odseparowane osobne tory audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

Co to znaczy udawane XLR? XLR to jest XLR nie może być udawane. Tak mnie się wydaje.

Na przykład odczep z RCA. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno pomylić xlr z cinchem jednak. Udawany xlr to chyba taki ;) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłym CD stosunek cena/jakość jest Theta Miles właśnie w wersji xlr, i ma dobre wyjście regulowane ( sterowalem z niej z bardzo dobrym efektem właśnie kolumny aktywne B&M )

Podobala mi się bardziej od droższych ( tez niezłych ) Wadia 21, Proceed CDP

jednak są to leciwe konstrukcje i może być problem z dostępnością napędu / lasera 

dlatego przemyślałbym kwestie zakupu CD

jak już masz dobrego DACa  ( ??? )i koniecznie chcesz grać z płyty to może lepiej typowy transport, 

choc oczywiście moim zdaniem najlepszym wyjściem jest zrippowanie płyt i granie z transportu cyfrowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, morawka napisał:

Niezłym CD stosunek cena/jakość jest Theta Miles właśnie w wersji xlr, i ma dobre wyjście regulowane ( sterowalem z niej z bardzo dobrym efektem właśnie kolumny aktywne B&M )

Podobala mi się bardziej od droższych ( tez niezłych ) Wadia 21, Proceed CDP

jednak są to leciwe konstrukcje i może być problem z dostępnością napędu / lasera 

dlatego przemyślałbym kwestie zakupu CD

jak już masz dobrego DACa  ( ??? )i koniecznie chcesz grać z płyty to może lepiej typowy transport, 

choc oczywiście moim zdaniem najlepszym wyjściem jest zrippowanie płyt i granie z transportu cyfrowego

Mam Auralic Altair

55 minut temu, japs napisał:

Sam transport cyfrowy do daca, np. NuPrime CDT 8 pro. I po kłopocie na kilka lat

WOW super rozwiązanie ! Właśnie zastanawiałem się jak to ogarnąć bo chcę docelowo -> DAC ze wzmocnieniem, który już mam. Gra przyzwoicie ROON po wifi śmiga więc niczego mi więcej nie potrzeba. Dysk SSD i niezależnie gra. Do tego CD bez przepinania. Dalej idąc chcę gramofon ale nie wiem czy się to już wszystko zepnie bez przepinania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Co to znaczy udawane XLR? XLR to jest XLR nie może być udawane. Tak mnie się wydaje.
Typowo "kablarski" punkt widzenia

Swoją drogą, kwadrofonia się nie przyjęła, ale firmy znalazły jednak sposób na sprzedawanie czterech torów audio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rafal735r napisał:

Na przykład odczep z RCA. 

Co to jest "odczep z RCA"?
Połączenia jest typu XLR albo RCA. Oczywiście na wtykach i gniazdach XLR można zrealizować połączenie RCA (odwrotnie nie jest to możliwe), ale nie znam firm które montują gniazda XLR a z tyłu jest przyłączenie typu RCA. To by było oszustwo najwyższego szczebla. 

17 godzin temu, przemak napisał:

Może chińskie?

Chińczycy o XLR wiedzą na tyle dużo że nie powinni mieć z tym problemu. Oczywiście piszę o profesjonalistach. XLR to system prosty a schody zaczynają się dopiero przy DSP a w tym Chińczycy są coraz lepsi. 

15 godzin temu, niebond napisał:

to że w urządzeniu zainstalowano wyjścia na gniazdach XLR nie zawsze oznacza iż sygnał na nie wysyłany jest w pełni symetryczny

i czy całe urządzenie ma faktycznie odseparowane osobne tory audio

Połączenie XLR nie wymaga odseparowanych torów wewnątrz urządzenia audio. XLR zostało opracowane do eliminacji zakłóceń pojawiających się na bardzo długich połączeniach między sprzętowych. Wewnątrz sprzętu zachowanie symetrii jest mało sensowne i często powoduje komplikację układu. Wyjątkiem są tu wzmacniacze końcowe które pracują w układzie mostkowym gdzie symetria jest już wpisana w układ, ale jak wiesz taki układ mostkowy jest 2x bardziej skomplikowany od układu niesymetrycznego a to z punktu widzenia audiofilskiego jest jakąś wadą wadą, chyba że poglądy w tej sprawie są elastyczne ;-).  

2 godziny temu, Sine Metu napisał:

Typowo "kablarski" punkt widzenia

XLR to nie tylko kabel, to też wejścia i wyjścia w sprzęcie. Kojarzenie tego systemu połączenia tylko z kablem jest błądem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

 

Połączenie XLR nie wymaga odseparowanych torów wewnątrz urządzenia audio. 

Nie wymaga, ale chyba o to chodzi nabywcom urządzeń z XLR. Aby były symetryczne. Może "Wewnątrz sprzętu zachowanie symetrii jest mało sensowne i często powoduje komplikację układu", ale tak się składa że ludzom którym zalezy na XLR takich urządzeń oczekują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

ale tak się składa że ludzom którym zalezy na XLR takich urządzeń oczekują. 

I nie przeszkadza im to że są dwa razy bardziej skomplikowane od tych bez wewnętrznej symetrii? 

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Nie wymaga, ale chyba o to chodzi nabywcom urządzeń z XLR. Aby były symetryczne.

W połączeniach kablowych to ma sens zwłaszcza przy dużym poziomie zewnętrznych zakłóceń, wewnątrz urządzeń jest rzadko spotykane nawet w technikach PRO, przynajmniej tych które znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, niebond napisał:

to że w urządzeniu zainstalowano wyjścia na gniazdach XLR nie zawsze oznacza iż sygnał na nie wysyłany jest w pełni symetryczny

W przypadku CD oznacza, że tylko bardzo niewiele, zazwyczaj tylko tych z najwyżej półki, odtwarzaczy ma konstrukcję symetryczną od przetworników D/A, na gniazdach XLR kończąc. W ogromnej większości owa symetryczność ogranicza się do układu symetryzującego tuż przed gniazdkiem XLR. I to nie jest de facto żadna wada, bo i PCM tak jak czarna płyta "z natury" nie są symetryczne. Istotne jest jaką jakość mają układy symetryzujące i w którym miejscu i jak je zaaplikowano. Wyjścia XLR w odtwarzaczu to raczej sposób na lepsze wykorzystanie potencjału wzmacniacza, bo tu, te które XLRy mają zazwyczaj są już symetryczne i po wejściu symetrycznym brzmią lepiej. Kupując CD z XLRami trzeba też zwrócić uwagę, czy na wyjściach symetrycznych jest regulacja głośności. Bo jest kilka takich które po RCA regulację mają, ale już po XLR nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

I nie przeszkadza im to że są dwa razy bardziej skomplikowane od tych bez wewnętrznej symetrii? 

W połączeniach kablowych to ma sens zwłaszcza przy dużym poziomie zewnętrznych zakłóceń, wewnątrz urządzeń jest rzadko spotykane nawet w technikach PRO, przynajmniej tych które znam.

Tak. Ale tak to już jest. Wykwintne danie w restauracji też jest bardziej skomplikowane niż kanapka z masłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

 


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli np. coś takiego.

d1b145a74474fbd11588ba410f932e2e.jpg

 

Czyli co, circlotron jest idealny? ;)

15 minut temu, rafal735r napisał:

Tak. Ale tak to już jest. Wykwintne danie w restauracji też jest bardziej skomplikowane niż kanapka z masłem. 

Sytuacja raczej jest taka, czy to samo danie inaczej smakuje przyrządzone nożem z drewnianymi okładzinami a nie plastikowymi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adalbert95 napisał:

W ogromnej większości owa symetryczność ogranicza się do układu symetryzującego tuż przed gniazdkiem XLR

I tak powinno być bo symetryzacja jest po to żeby eliminować łapanie zakłóceń trasowych na połączeniach. Komplikacja układu wewnętrznego to nie musi być krok w dobrym kierunku.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lech36 napisał:

I tak powinno być bo symetryzacja jest po to żeby eliminować łapanie zakłóceń trasowych na połączeniach. Komplikacja układu wewnętrznego to nie musi być krok w dobrym kierunku.  

 

Niestety układ symetryzujący może wyrządzić więcej złego niż dobrego-mam CD w pełni symetryczny i sprawdzałem wzmacniacz niesymetryczny (Audia Flight 3S) posiadający układ symetryzujący tylko na wyjściu i grało to zdecydowanie gorzej niż via RCA.

Także nic na siłę.

2 godziny temu, Adalbert95 napisał:

Wyjścia XLR w odtwarzaczu to raczej sposób na lepsze wykorzystanie potencjału wzmacniacza, bo tu, te które XLRy mają zazwyczaj są już symetryczne i po wejściu symetrycznym brzmią lepiej.

Też tak uważam-jak połączyłem CD symetryczny ze wzmacniaczem symetrycznym to tak już zostało:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lech36 napisał:

I tak powinno być bo symetryzacja jest po to żeby eliminować łapanie zakłóceń trasowych na połączeniach. Komplikacja układu wewnętrznego to nie musi być krok w dobrym kierunku.  

W warunkach domowych, szczególnie gdy mówimy mówimy o sprzęcie wyższej klasy, używanego przed świadomego i doświadczonego audiofila, ta eliminacja zakłóceń w połączeniach (szczególnie źródło- wzmacniacz) ma znaczenie dość iluzoryczne. Generalnie masz rację, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Onegdaj miałem tor w pełni symetryczny, od dzielonego CD, przez przedwzmacniacz, na monoblokach kończąc. Co więcej miałem komplet identycznych IC w wersji RCA i XLR. I o ile połączenie pre-końcówki po XLR było lepsze, to już CD (czy ściślej przetwornik) - pre takich jednoznacznych różnic nie dawało. Ba, w tym konkretnym przypadku, przynajmniej mnie bardzie odpowiadało RCA.

14 godzin temu, gimza napisał:

-jak połączyłem CD symetryczny ze wzmacniaczem symetrycznym to tak już zostało:))

Zazwyczaj, ale nie zawsze, czego moje doświadczenia przykładem :). Inna rzecz, że z innym CD było już inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.