Skocz do zawartości
IGNORED

Ortofon Quintet Bronze


Aleko

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, julius-6 napisał:

Jedyny mankament to design - choc na żywo i tak wyglada lepiej i jakies 100x solidniej od takiej 160 Thorensa.

? thorens 160 mk1 niesolidny ?

to może i lenco 75 też niesolidne ?

No naprawdę nie wiem jak z tobą się nie kłócić :)

Powiedz mi proszę co tam takiego niesolidnego .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 to taka waga kogucia przy bokserze wagi ciężkiej

przecież to przy x50 wygląda jak zabawka. też nie wiem jak na ten temat dyskutować... lepsze cięższe ramie, banalna obsługa, lepszy ciszy, mocniejszy i stabilny napęd, lepsze tłumienie rezonansów, cięższy talerz. 

Jak Jelco/SME tam wrzucisz to robi się ciekawie, ale takie ramię to koszt przewyższająca X50 znowu... także tak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłeś z tą kogucią wagą .

Dziwne masz dla mnie kryteria oceny .  Ale ty chyba lubisz bajery , bo zwyczajnie ciężki i wyważony talerz sam stabilizuje swoje obroty , bez kwarców i silników liniowych .

To chyba jak ze wzmacniaczami , jedni kochają lampy innym podobają się tranzystory.  W analogu jedni wzdychają do  idlerów inni do udziwnionych directów. 

Może to kwestia wieku ? 

i patrzymy pod innym kątem. 

W każdym razie 160-tka w świecie prostych gramofonów jest mniej więcej na tym poziomie co sony w świecie direktów. 

czyli solidna średnia klasa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QBronze podwieszona, ale VTA do poprawy, na OM tego nie bylo widać, ramie wydawało się równoległe, zresztą oryginalna wkładka, oryginalna mata ,brak reulacji VTA, więc przyjąłem że to ,fabryczne, idealne ustawienie.

Idąc tym tokiem myślenia, skoro Quintet jest wyższy powinienem zastosować cienką matę a tu przy tej samej widać idealnie bo Quintet jest prostopadłościanem że szczelina między płyta a spodem wkładki jest od strony pivotu większa czyli wymaga jeszcze dodatkowej maty bo ramienia nie da się obniżyć. Czeka mnie teraz regulacja podniesienia windy i dodatkowa mata by wyrównac VTA, Po tej operacji dopiero napiszę co się zmieniło by wyciągnąć ile się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

Największą obawę miałem że nude line na gorszych płytach zbierze wszystko i już ze wogóle nie da się słuchać a tu nie taki diabeł straszny mało tego powierzchniówek, które delikatnie pykały ale były trochę irytujące na OM20 teraz w ogóle nie słychać a tych płyt, które wyraźnie trzaskały teraz można spokojnie znieść. Tak że obawa  że część płyt pójdzie w kąt była nieuzasadniona a wręcz wracam do płyt, które ostatnio omijałem.

Wrażenia z dźwięku:

Pierwsze to mikrodynamika zrobiła się MIKRODYNAMIKĄ, anlityczność, separacja -rasowe ale bez cienia natarczywości,ostrości.

Jest więcej informacji, detali, przez co bas wydaje się mniejszy niż z OM ale tutaj nie jest on obły,  jest różnorodny, szybki z drivem choć mógłby być trochę bardziej dociążony jak dla mnie. OMka przez to wydaje się być bardziej taka analogowa ale to wogóle inna kategoria i nie próbuję ich porównywać, to tylko odczucia i powrotu nie ma. Korci mnie jedynie porównanie z 2M Bronze.

Na razie tyle, badania, ustawienia trwają....

Porównanie dla lampiarzy- OM20 to taka przyjemna lampa EL34 a QBronze to dobra trioda SE kto wie o czym piszę to wie również że powrotu nie ma, choć EL34 przyjemna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociążone ramię, nie wiem ile bo nie mam jeszcze wagi elektr.(4cm.pręcika metalowego fi 2-3mm myslę że jakies 5-7gr) tak że przeciwwaga jest na końcu podziałki i jest już bas jak lubię.

Nie no zajeb...e jest!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2019 o 19:52, WojtekB1 napisał:

Jaki gramofon (używany) w cenie do 4 tys byłby odpowiedni do tej wkładki możecie coś polecić ?

Ten gramofon ma grać muzykę czy ma służyć analizie audiofilskich aspektów odtwarzania płyt winylowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rochu napisał:

Ten gramofon ma grać muzykę czy ma służyć analizie audiofilskich aspektów odtwarzania płyt winylowych?

Chodzi mi o dobry sprzęt tak by można podwiesić np. wkładkę jak w tytule wątku

czyli dobry napęd, dobre ramię, półautomat lub automat w ostateczności manual

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie "dobry" dla każdego znaczy co innego.

Dla kogoś dobry jest AdFontes, dla innego Linn Sondek.

 

Jeżeli myślisz o automacie to jest coś takiego - Sony PS-X555ES.

Dla większości tu piszących (którzy widzieli go tylko na obrazku) zwykła padlina  w automacie.

A ja takiego miałem przez kilka lat, a grałem z Ortofon 2M Black i Ortofon MC 20 Super II.

I było świetnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rochu napisał:

Określenie "dobry" dla każdego znaczy co innego.

Dla kogoś dobry jest AdFontes, dla innego Linn Sondek.

Pytam o gramofon do 4 tys zł do wkładki  jak w temacie 

11 minut temu, rochu napisał:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, WojtekB1 napisał:

Chodzi mi o dobry sprzęt tak by można podwiesić np. wkładkę jak w tytule wątku

czyli dobry napęd, dobre ramię, półautomat lub automat w ostateczności manual

Patrz za czymś takim i najlepiej jak byś sam odbierał 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się reklamować, ale mam na zbyciu fajne Lenco z Jelco 750LB - do posłuchania w Katowicach:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Patrz za czymś takim i najlepiej jak byś sam odbierał 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty! odpuść tego przesadnie skomplikowanego Kenwooda, kup lepiej Thorensa 160 i wystrugaj ramię z pędu bambusa :D

10 godzin temu, tomasz_pianista napisał:

Nie chcę się reklamować, ale mam na zbyciu fajne Lenco z Jelco 750LB - do posłuchania w Katowicach:)

1lenco.jpg

Po raz kolejny:
Przefajna robota, żałuje, że mi sie rozsypało i nie moglem podjechać. 
Nie wiem, czy Ilder to jest coś dla nowicjusza, ale z drugiej strony jak uczyć się pływać to może i na głębokiej wodzie od razu ? :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bartek Bartoszewski napisał:

To super , teraz daj swój typ tt do Ortofona bo kolega pytał .

A ktos ty? jakis moderator dyskusji ? :D

Kenio spoko, byłbym gołosłownym gdybym nie popierał obecnie wyboru.
Dla mnie osobiście Jelco na Lenco ciekawsze, bo na czymś takim sie nie bawiłem jeszcze.

Ale z KD990 jest jak z Denonem 103R 'you can't go wrong' w tej cenie. Rewelacyjny gramofon, który zresztą ostatnio zagrał SPORO lepiej od AdFontesa.

Parę fajnych JVC wisiało na Allegrze.

Nie wspominając o Micro DD-8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

23 godziny temu, julius-6 napisał:

kup lepiej Thorensa 160 i wystrugaj ramię z pędu bambusa :D

Co ty masz do thorensa 160 mk1? 

Jest vta ze sporym  zakresem , azymut i 16gr ramię . Tak samo , albo i lepiej się nadaje quinteta , jak twój ken i duall . Do tego jest tańszy . Wieszałem na nim z powodzeniem benza i karata to czemu quintet miałby nie zagrać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, julius-6 napisał:

Ale z KD990 jest jak z Denonem 103R 'you can't go wrong' w tej cenie. Rewelacyjny gramofon, który zresztą ostatnio zagrał SPORO lepiej od AdFontesa.

To akurat nie nie dziwi. Większość gramofonów to potrafi.

Ale dlaczego od razu rewelacyjny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rochu napisał:

To akurat nie nie dziwi. Większość gramofonów to potrafi.

Ale dlaczego od razu rewelacyjny?

Serio? Większość? Tego bym nie powiedział. Oczywiście pytanie o jakim budżecie mowimy. 

Dlaczego rewelacyjny? Bo to jeden z lepszych napędów jakie wypuścili japońce - znakomite parametry, ciekawa pająkowa budowa dająca możliwość rozbudoway na kilka ramion, dobre tłumienie rezonansów, a do tego w zestawie z bardzo przyzwoitym ramieniem, które może grać z wkładkami mniej podatnymi MC na bardzo rozsądnym poziomie w tych pieniądzach. 

Do tego jest półautomat i autostop co w gramofonach tej klasy jest raczej rzadsze niż częstsze - a jakby nie mówić wygodne i praktyczne. W budżecie do 5k nie jest łatwo znaleźć coś znacznie lepszego na rynku wtórnym.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie czemu nie ad fontes ? 
ciężki i o wiele efektywniej tłumiący rezonanse talerz , długie ramię o wiele lepsze niż w kenwoodzie . Nie z takimi wkładkami fontes-y grają . A jak ktoś zachce automat to q-up-a może dokupić. 

Poza tym będziesz miał nowy i dobierzesz se wszystko pod siebie i cenę , ramię , fornir itd - warto zagadać.

I jeszcze jedna rzecz można dostroić ramię do konkretnej wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, julius-6 napisał:

Serio? Większość? Tego bym nie powiedział. Oczywiście pytanie o jakim budżecie mowimy. 

Dlaczego rewelacyjny? Bo to jeden z lepszych napędów jakie wypuścili japońce - znakomite parametry, ciekawa pająkowa budowa dająca możliwość rozbudoway na kilka ramion, dobre tłumienie rezonansów, a do tego w zestawie z bardzo przyzwoitym ramieniem, które może grać z wkładkami mniej podatnymi MC na bardzo rozsądnym poziomie w tych pieniądzach. 

Do tego jest półautomat i autostop co w gramofonach tej klasy jest raczej rzadsze niż częstsze - a jakby nie mówić wygodne i praktyczne. W budżecie do 5k nie jest łatwo znaleźć coś znacznie lepszego na rynku wtórnym.  

I co z tego?

W budżecie do 5 000 zł byle brytol - Linn Axis, Monitor Audio. Ariston nie da mu szans.

6 godzin temu, bolo_senor napisał:

A właśnie czemu nie ad fontes ? 
ciężki i o wiele efektywniej tłumiący rezonanse talerz , długie ramię o wiele lepsze niż w kenwoodzie . Nie z takimi wkładkami fontes-y grają . A jak ktoś zachce automat to q-up-a może dokupić. 

Poza tym będziesz miał nowy i dobierzesz se wszystko pod siebie i cenę , ramię , fornir itd - warto zagadać.

I jeszcze jedna rzecz można dostroić ramię do konkretnej wkładki.

Tak i przede wszystkim dostaniesz na dzień dobry nierównomierność obrotów że zaboli cię głowa.

W innym miejscu sporo się o tym pisało.

Kredens jest przemasowioną konstrukcją na zasadzie im więcej wsadzę do pieca tym będzie fajniej.

Żadnej finezji, żadnej inżynierii. Jedynie ordynarna masa.

Poza tym to wspaniałe ramie z uchwytem od szpilki albo od spinacza biurowego (w zależności od fantazji konstruktora) jakoś nie budzi zaufania.

A sama jego długość jest chora. Zastanawiam się jak takie coś może zachować sztywność i jakie to to ma rezonanse.

 

Wybacz, kredens to zabawka dla tych co się im wydaje, że wiedzą czym jest gramofon i chcą tym zaszpanować przed innymi.

Ale jako że ponoć cena czyni cuda a recenzenci audio w tym kraju są co najmniej kontrowersyjni to cóż...

 

O wyglądzie tego czegoś nie pisze choć dla mnie jest on obrzydliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rochu napisał:

I co z tego?

W budżecie do 5 000 zł byle brytol - Linn Axis, Monitor Audio. Ariston nie da mu szans.

Tak i przede wszystkim dostaniesz na dzień dobry nierównomierność obrotów że zaboli cię głowa.

W innym miejscu sporo się o tym pisało.

Kredens jest przemasowioną konstrukcją na zasadzie im więcej wsadzę do pieca tym będzie fajniej.

Żadnej finezji, żadnej inżynierii. Jedynie ordynarna masa.

Poza tym to wspaniałe ramie z uchwytem od szpilki albo od spinacza biurowego (w zależności od fantazji konstruktora) jakoś nie budzi zaufania.

A sama jego długość jest chora. Zastanawiam się jak takie coś może zachować sztywność i jakie to to ma rezonanse.

 

Wybacz, kredens to zabawka dla tych co się im wydaje, że wiedzą czym jest gramofon i chcą tym zaszpanować przed innymi.

Ale jako że ponoć cena czyni cuda a recenzenci audio w tym kraju są co najmniej kontrowersyjni to cóż...

 

O wyglądzie tego czegoś nie pisze choć dla mnie jest on obrzydliwy.

Kolega ma ten kredens, obroty trzyma znakomicie. Nierównomierność obrotów występowała w pierwotnej wersji w której trzpień łożyska miał za dużą średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

Porozmawiamy za pół roku albo za rok.

Gdy łożysko nieco popracuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rochu napisał:

Oczywiście.

Porozmawiamy za pół roku albo za rok.

Gdy łożysko nieco popracuje.

gramofon gra od 2 lat po parę godzin dziennie, o reszcie się nie wypowiem bo nie jestem ekspertem, ale biorąc pod uwagę, że to garażowa manufaktura to każdy egzemplarz może być inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bielszczak napisał:

gramofon gra od 2 lat po parę godzin dziennie, o reszcie się nie wypowiem bo nie jestem ekspertem, ale biorąc pod uwagę, że to garażowa manufaktura to każdy egzemplarz może być inny.

I tu jest clou problemu.

 

Odnosząc tę sytuację do innej branży.

Chciałbyś jeździć - tak na co dzień - złożonym w jakimś garażu samochodem? 

Ja - na pewno nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rochu napisał:

I tu jest clou problemu.

 

Odnosząc tę sytuację do innej branży.

Chciałbyś jeździć - tak na co dzień - złożonym w jakimś garażu samochodem? 

Ja - na pewno nie.

Gramofon to nie samochód, nikt nie zginie :)

Jeżeli samochód jest dobrze zrobiony np. po wypadku to dlaczego nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, bielszczak napisał:

Gramofon to nie samochód, nikt nie zginie :)

A wtopiona kasa i stracony czas?

Zwłaszcza tego ostatniego żal najbardziej.

 

Mam taką obserwację z ostatnich 30 lat zabawy w audiofilie.

Zawsze gdy się w audio kombinuje lub jedzie "po taniości" to na końcu i tak jest katastrofa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rochu napisał:

W budżecie do 5 000 zł byle brytol - Linn Axis, Monitor Audio. Ariston nie da mu szans.

12 godzin temu, bolo_senor napisał:

To ciekawe... 
Może opiszesz jakieś bezpośrednie porównania?
W czym w/w brytole zagrają lepiej i przy jakich wkładkach?

Ja bezpośrednio porównać okazji nie miałem, ale z tego co wiem to Jelco grają trochę tam lepiej od 990 z fabrycznym ramieniem, a Jelco samo w sobie ma sporą lepszą renomę niż np. Linn Axis z ramieniem Akito.

Także 'nie da mu szans' to raczej dużo większe nadużycie niż 'rewelacyjny' z mojej strony przy Kenwoodzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie porównuj.

Ja etap porównywania stokowych japończyków do reszty świata zakończyłem około 2004 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.