Skocz do zawartości
IGNORED

Ortofon Quintet Bronze


Aleko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko do tych,którzy mają, bądź mieli styczność z tytułowym produktem lub do  biegłych w temacie. Otóż postanowiłem wejść w świat MC i wybór padł na Quintet Bronze.

Czy ta wkładka a może odwrotnie czy moje ramie o wadze ok.11-13gr.(Dual CS750) będzie odpowiednie-nadające się do tej wkładki? 9gr. i 15cu

i w ogóle piszcie swoje wrażenia odnośnie tej wkładki czy warto?...dodam co jest istotne iż mam możliwość odkupu tej że za cenę 2M Bronze

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezonans wychodzi 8,97 hz więc teoretycznie ok

tu masz kalkulator 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS-750 to 13-15g masy efektywnej - zależy od źródła / sposobu liczenia.

Seria Quintet nie jest wprawdzie najbardziej udaną serią Ortofona, ale myślę, że w takim budżecie, jeśli masz przyzwoity preamp MC towarto ją kupić. Myślę że z tym Dualem lepiej zagrałyby mimo wszystko bardziej miękkie AT typu OC9, czy 33ptg, co nie zmienia faktu, że w tym budżecie wydaje się to i tak best -buy

Sprawdziłbym jeszcze wysokość tej wkładki - w 750 nie masz zdaje się vta, a jak jest to niewielkie, także uważałbym, zeby całosc nie była dużo za niska lub dużo za wysoka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, julius-6 napisał:

CS-750 to 13-15g masy efektywnej - zależy od źródła / sposobu liczenia.

Seria Quintet nie jest wprawdzie najbardziej udaną serią Ortofona, ale myślę, że w takim budżecie, jeśli masz przyzwoity preamp MC towarto ją kupić. Myślę że z tym Dualem lepiej zagrałyby mimo wszystko bardziej miękkie AT typu OC9, czy 33ptg, co nie zmienia faktu, że w tym budżecie wydaje się to i tak best -buy

Sprawdziłbym jeszcze wysokość tej wkładki - w 750 nie masz zdaje się vta, a jak jest to niewielkie, także uważałbym, zeby całosc nie była dużo za niska lub dużo za wysoka.

13-15gr, ME z headschell rozumiem, nic już nie dodaję?... 14gr+9=23gr i przymierzam do 15cu..co daje 8,60Hz chyba nie jest źle bo fabryczne zestawienie daje 7.3Hz 14gr+5 DN750(OM20) x 25cu==7.33

Znalazłem wyprzedaż i mieli tylko Ortofona, najpierw decyzja była co do kupna samej igły OM40 pasującej do wkładki dualowskiej DN750 ale czytając niezbyt pochlebne opinie i skłonność wielu użytkowników w stronę OM30(ten sam szlif co w Q Bronze) jako przyjemniejszej w odbiorze i więcej wybaczającej gorszym płytom zmieniłem zdanie. OM 30 nie mieli, więc kupiłem QBronze gdyż od dawna też chorowałem na MC ale ceny dla mnie były póki co zaporowe.

Pre mam chyba przyzwoite Nuda 2 MM/MC a o wysokości też myślałem ale nie było już czasu na sprawdzenie i trzeba było brać, za ta cenę zawsze odsprzedam-zamienie.

Tak 750 nie ma regulacji, może jakieś podkładki pod śrubki podstawy jedynie albo radzę sobie grubościami mat i podnoszę windę (tu regulacja jest). No chyba że będzie niższa od OMki wtedy będzie problem.

34 minuty temu, Aleko napisał:

No chyba że będzie niższa od OMki wtedy będzie problem.

Wyższa od OMki oczywiście powinno być wtedy będzie problem a już wiem że jest bardzo wysoka niestety a bez maty można kłaść jak by co?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aleko napisał:

13-15gr, ME z headschell rozumiem, nic już nie dodaję?... 14gr+9=23gr i przymierzam do 15cu..co daje 8,60Hz chyba nie jest źle bo fabryczne zestawienie daje 7.3Hz 14gr+5 DN750(OM20) x 25cu==7.33

Znalazłem wyprzedaż i mieli tylko Ortofona, najpierw decyzja była co do kupna samej igły OM40 pasującej do wkładki dualowskiej DN750 ale czytając niezbyt pochlebne opinie i skłonność wielu użytkowników w stronę OM30(ten sam szlif co w Q Bronze) jako przyjemniejszej w odbiorze i więcej wybaczającej gorszym płytom zmieniłem zdanie. OM 30 nie mieli, więc kupiłem QBronze gdyż od dawna też chorowałem na MC ale ceny dla mnie były póki co zaporowe.

Pre mam chyba przyzwoite Nuda 2 MM/MC a o wysokości też myślałem ale nie było już czasu na sprawdzenie i trzeba było brać, za ta cenę zawsze odsprzedam-zamienie.

Tak 750 nie ma regulacji, może jakieś podkładki pod śrubki podstawy jedynie albo radzę sobie grubościami mat i podnoszę windę (tu regulacja jest). No chyba że będzie niższa od OMki wtedy będzie problem.

Wyższa od OMki oczywiście powinno być wtedy będzie problem a już wiem że jest bardzo wysoka niestety a bez maty można kłaść jak by co?..

O spasowanie rezonansowe nie masz się co martwić. Bardziej o kontekst tego, czy Quintet na tym konkretnym ramieniu pokaże maxa (a wiadomo, że nie), co nie zmienia faktu, że od 2m Bronze'a powinno być wg mnie sporo lepiej... To już całkiem poważna wkładka. Nuda też powinna to ładnie wyciągnąć. 

Jak ważyłem u siebie te wszystkie klamoty to uwzględniałem do ME wagę headshella bez śrubek - HS jak wiesz jest tam leciutki. Zawsze możesz spróbować jakims 'patentem' dociążyć o kilka gram HS i dopiero wtedy 'tarować' ramię i ustawic nacisk - zwiększysz w ten sposób masę efektywną całego układu i będziesz mógł ocenić, czy Quintet gra lepiej pod cięższym ramieniem, czy jednak na lekkim.

W sumie Super OM to chyba jeden z wyższych generatorów jakie miałem - zbliżony do MC20 więc miejmy nadzieje, że będzie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, julius-6 napisał:

O spasowanie rezonansowe nie masz się co martwić. Bardziej o kontekst tego, czy Quintet na tym konkretnym ramieniu pokaże maxa (a wiadomo, że nie), co nie zmienia faktu, że od 2m Bronze'a powinno być wg mnie sporo lepiej... To już całkiem poważna wkładka. Nuda też powinna to ładnie wyciągnąć.

Właśnie wychodziłem z tego założenia bo miałem budżet na wkładkę do wartości 2M bronze a tu taka niespodzianka że za te pieniążki trafił się Quintet, który myślę musi zagrać lepiej od 2M.

Teraz tylko jeszcze sen z powiek spędza mi ta wysokość bo podobno Quintet jest b. wysoki i może tu być największy problem...

No nic to, przyjdzie czas, będzie wkładka, będzie rada...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie produkowane Ortofony OM mają 18mm wysokości a Quintet 19,2mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rochu napisał:

Obecnie produkowane Ortofony OM mają 18mm wysokości a Quintet 19,2mm.

Cenne info,  to tragedii nie ma cieńsza mata powinna załatwić sprawę, dzięki.

No chyba że rzeczywiście nowe są inne od starych a stare inne od ponoć bliźniaczego Duala DN750, którego tak naprawdę zamieni u mnie Quintet...ech stale coś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jesteś w stanie zmierzyć tego Duala suwmiarką?

Będziesz wiedział na czym stoisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam rozlane... przy zakupach internetowych masz prawo zwrotu. 

Zresztą wydaje mi się, że powinno być OK, może być odrobinkę za nisko, ale nie będzie to raczej tak duża różnica, żeby zdegradować dźwiek znacząco.

NA obecnej wkładce jak masz opuszczone ramie to VTA masz idalnie na 0 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 0,2mm różnicy.

Spoko.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady Dual w serii7000 i 750 popracował właśnie jeśli chodzi o ramię by było kompatybilne dla cięższych wkładek może 15gr to nie 25 ale Quintet , denek 301 czy At 0C9 to nie jakiś kosmos...

Co do VTA jest równoległość przy macie 3mm ale mam też mate 2mm. a jak coś to widzę że pod podstawę ramienia która mocowana jest na trzech śrubkach można dać podkładeczki i będzie git.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bolo_senor napisał:

Pewnie to tylko kwestia czasu , jak ktoś założy wątek doboru ortofona spu do bambino.

 

Powiedział człowiek, który Duala widział tylko na foto w internecie.

Grałem na Golden 1 z OC9 i rzekłbym że było to naprawdę dobre granie. Skoro ludzie wieszają Quintety na Projectach to na 750 mogą to zrobić tym bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autorytet się znalazł :D - wyobraź sobie ,  że to tylko kwestia gustu co komu znaczy dobrze. I twoje arbitralne rady są  wtedy "psu na budę" . Tak tak wiemy ze wszystkim grałeś i codziennie wkładkę na inną zmieniasz.

Nie czepiam się dualla , czy bambino tylko tego , po co wieszać tam wkładkę która i tak nie zagra na 100% swoich możliwości .

 

ale jak ktoś chce niech wiesza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bolo_senor napisał:

Nie czepiam się dualla , czy bambino tylko tego , po co wieszać tam wkładkę która i tak nie zagra na 100% swoich możliwości

Może po to że te poniżej 100% Quinteta będzie to 120% 2M..? nie mówiąc już o tym że kupiłem ją w budżecie 2M Bronze.

"potrzeba matką wynalazków" tyle że w moim przypadku zamienić trzeba potrzeba na okazja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bolo_senor napisał:

autorytet się znalazł :D - wyobraź sobie ,  że to tylko kwestia gustu co komu znaczy dobrze. I twoje arbitralne rady są  wtedy "psu na budę" . Tak tak wiemy ze wszystkim grałeś i codziennie wkładkę na inną zmieniasz.

Nie czepiam się dualla , czy bambino tylko tego , po co wieszać tam wkładkę która i tak nie zagra na 100% swoich możliwości .

 

ale jak ktoś chce niech wiesza.

 

Zgadza się, każdy lubi co innego. 
Myślę, że mimo wszystko w obliczu Twoich porad na podstawie zdjęć z internetu moje na podstawie jakichkolwiek doświadczeń są mimo wszystko hmm... wartościowsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, julius-6 napisał:

Myślę, że mimo wszystko w obliczu Twoich porad na podstawie zdjęć z internetu moje na podstawie jakichkolwiek doświadczeń są mimo wszystko hmm... wartościowsze. 

sam jesteś z internetu , więc nie wiem co jest bardziej wartościowsze zdjęcie , czy twoje " doświadczenia "

Ja wszystkiego nie miałem , ale jak ktoś mi mówi , że wszystko miał i wszystko słyszał , to mu po prostu nie wierzę. I chyba nie tylko ja tak mam.

23 godziny temu, Aleko napisał:

Bez przesady Dual w serii7000 i 750 popracował właśnie jeśli chodzi o ramię by było kompatybilne dla cięższych wkładek może 15gr to nie 25 ale Quintet , denek 301 czy At 0C9 to nie jakiś kosmos...

Co do VTA jest równoległość przy macie 3mm ale mam też mate 2mm. a jak coś to widzę że pod podstawę ramienia która mocowana jest na trzech śrubkach można dać podkładeczki i będzie git.

Tu nie chodzi o to , że wkładka to kosmos . Tylko o to , że przydało by się jej dokładne ustawienie , łącznie z azymutem.

Ostre szlify naprawdę potrafią się odwdzięczyć , jeżeli poświęcić im więcej czasu . I nawet ustawianie na mikroskop , czy oscyloskop nie jest dużą przeszadą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bolo_senor napisał:

sam jesteś z internetu , więc nie wiem co jest bardziej wartościowsze zdjęcie , czy twoje " doświadczenia "

Ja wszystkiego nie miałem , ale jak ktoś mi mówi , że wszystko miał i wszystko słyszał , to mu po prostu nie wierzę. I chyba nie tylko ja tak mam.

Nie twierdzę, że wszystko miałem, czy słyszałem, ale jak coś miałem lub słyszałem to nie będę udawał, że jest odwrotnie, nie ? :D Przynajmniej nie wmawiam ludziom, że 103R ma 16cu i może grać na lekko-średnim ramieniu - w tamtym wątku Ci nie przeszkadzało, że będzie dużo za lekkie ramię :P


Mam dla Ciebie jednak dobrą wiadomość, jak się zmobilizuję to wkrótce będziesz mógł razem ze zdjęciami obejrzeć moje audio-przygody. 

Co do Quinteta i Twoich porad - oczywiście lepiej byłoby to powiesić na czymś trochę cięższym z pełną regulacją ramienia, ale ten problem będzie miał tak samo na 2m Bronze, jak i każdej innej wkładce z lepszym szlifem. A gramofonu wcale zmieniać nie trzeba, zeby na takiej wkładce fajnie pograć. Sama kontrukcja MovingCoil właściwie gwarantuje dźwięk wyzszej próby niż z MM ~1k, kupił tego Bronza mega okazyjnie więc po co drążyć temat. Ma sobie w łeb strzelić że ma takie ramię? Dzisiaj podobne gramamofony sprzedają po 5k bez kompleksów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, julius-6 napisał:

Przynajmniej nie wmawiam ludziom, że 103R ma 16cu i może grać na lekko-średnim ramieniu - w tamtym wątku Ci nie przeszkadzało, że będzie dużo za lekkie ramię :P

Ciebie już ostro pokręciło . Wyraźnie ci napisałem w innym wątku a pro po podatności denona.  A dobór rezonansu ramienia , a to jak ma grać wg, ciebie dobrze , to dwie różne rzeczy. Każdy robi jak sobie uważa za stosowne i nie musi to być jak producent zaleca , ale wg specyfikacji producenta zagra . 

29 minut temu, julius-6 napisał:

Co do Quinteta i Twoich porad - oczywiście lepiej byłoby to powiesić na czymś trochę cięższym

to samo - skąd wiesz , że lepiej ?

skoro rezonans jest tam gzie ma być to poco ma być on jeszcze niżej ? Wytłumacz mi proszę ? 

Tak nie złośliwie , sprawdź akustykę pomierz i pomyśl , bo może gdzieś masz dołek w charakterystyce i temu u ciebie to gra.

36 minut temu, julius-6 napisał:

ale ten problem będzie miał tak samo na 2m Bronze

i inne wszystko od SAS-a do lasa. Vitale Gigery  i inne bajery.

Precyzyjne ustawienie ma też duży wpływ na trwałość igły , chyba , że grosza komuś zbywa

52 minuty temu, julius-6 napisał:

A gramofonu wcale zmieniać nie trzeba, zeby na takiej wkładce fajnie pograć.

To zależy , czy będzie grała fajnie. Niestety nie sama wkładka ma wpływ na granie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleco

Jak jest możliwość wymiany heada w tym duallu to można poszukać wyższego / niższego z regulacją azymutu , lub cięższego jak chcesz sprawdzić czy zagra lepiej.

Pytałeś czy head cięższy coś daje , tak daje - ale to już liczyć trzeba w bardziej skomplikowany sposób.

Co do wkładek mm vs mc ja różnicy tak wyraźnej nie słyszę , więc wolałem serię 2m z racji tego , że też igłę do szelaków można kupić i mając np lenco 75 nie trzeba więcej ramion i headów niż jeden , bo można igły zamiast headów zakładać.

oczywiście życzę , abyś usłyszał mega różnicę i nie jest to ironia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że nie będzie gorzej od 2M, przesiadka ze starej OM20 w niewiadomym stanie, więc gwarantowana przepaść. Gramofon prosił się o lepszą wkładkę 2MBronze dostał MC Bronze i teraz wkładka prosi się o lepszy gramofon...i tak rodzi się progres. Cena, która zaoszczędziłem na tym zakupie + sprzedaż Duala już daje niezłą wyjściową by czegoś szukać. Zapraszam z 2M bronze to porównamy i wszyscy będziemy mieli wiedzę a nie gdybania. Przyjedzie Quintet to coś skrobnę.

Nie ma innych headshelli ale spróbuje dociążyć czymś ramie i zobaczymy jaki będzie efekt..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś julius się sprzeczał ze mną o gramofon ( nie to że chcę postawić na swoim ) , tylko moim zdaniem ale warto poczekać i poszukać thorensa td 160 mk 1 dla samych regulacji , czasem można za 500 go trafić. Ma łatwe w obsłudze vta , azymut i ramię o 16g masy efektywnej.

mi się nawet trafił egzemplarz z przyrządem do ustawiania wkładki.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie odpoczynek,  trzeba trochę posłuchać a w międzyczasie się rozglądać...odnośnie Thorensa... może to jest następny krok?

 

ahaja podpowiedział:

"Jeśli ma się jej mniej to kupić Thorensa 14X ... 16X ... 3XX .... 5XX do tego SME 3009 albo 3012, zamontować i grać.

Zamiast SME można dać Jelco."

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, można kupić Thorensa, albo sprzedać za 1000-1200 Duala

dodać 500-700zł

i kupić Sony X50, który ma dużo lepszy napęd i ramię od Thorensa, ramię które parametrowo powinno świetnie pasować do Quinteta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyny mankament to design - choc na żywo i tak wyglada lepiej i jakies 100x solidniej od takiej 160 Thorensa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie, ciekawie...podkręcajcie.

Dobra, przyjechała właśnie tytułowa...idę zakładać, emocje sięgają zenitu ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.