Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmaki z regulacją treble/bas


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie ma tego za dużo na rynku, moim zdaniem szkoda, bo w naszych kulawych pomieszczeniach czasami jest to bardzo pomocne.

Mam starego Accu E-205 i tam wielorakiego rodzaju ta regulacja w nim jest. Accuphase jest jedną z nielicznych firm która nie uważa widocznie takiej regulacji za coś nieodpowiedniego.

Jak ktoś zna inne solidne konstrukcje stereo ( nie żadne amplitunery kina domowego), posiadające tego rodzaju regulację barwy, zrobioną podobnie solidnie jak w Accu to byłbym wdzięczny za propozycje. Może uda nam się tu zrobić jakąś listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uwazam że czestotlwości które obsługują te regulatory , są zle dobrane

 

najczesciej wkurzaja czestotliwosci 200-300 hz i 1500-2500 - przynajmniej mnie  :>

 

 

lepiej kupić cyfrowe parametryczne eq

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, myślałem o podobnym wątku kilka dni temu, ale nie byłem pewien czy już nie był założony, a niestety wyszukiwarka is dead.

Z mojej strony wzmaczniacze oprócz już wspomnianych Accuphase: Luxman, Marantz, Yamaha, konstrukcje lampowe Leben (podbicie basów), Vincent, Cambridge Audio serii CXA, nowe NAD serii C (regulacja z poziomu oprogramowania), Denon, niektóre McIntosh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ma tego wiele na rynku i małe szanse aby rozwiązanie upowszechniło się (mimo wielu zalet). Firmom bardziej opłaca się wypuścić produkt "uśredniony", trafiający w potrzeby i upodobania przeciętnego słuchacza. Tym bardziej, że rolę, o której mowa przejmują filtry w przetwornikach (wbudowanych we wzmacniacze lub w osobnych urządzeniach) .Z tradycyjnych - Haiku Audio Ganymede, choć wchodzimy na grunt systemów dzielonych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, billy idol napisał:

Osobiście uwazam że czestotlwości które obsługują te regulatory , są zle dobrane

 

najczesciej wkurzaja czestotliwosci 200-300 hz i 1500-2500 - przynajmniej mnie  :>

 

 

lepiej kupić cyfrowe parametryczne eq

czy to nie jest aby tak, że podbicie basu przyporządkowane na 100hz o... powiedzmy 3dB daje podbicie na całej ciemnej stronie pasma zaczynając od 1khz?? Czyli podbijając bas o 3dB przy 100hz podbijam także zakres 300hz o 2db i zakres 700hz o 1db??

Większość wzmacniaczy ma regulacje zaczynającą się na punkcie 1khz. Chyba tylko Yamaha ma inaczej to ustawione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, billy idol napisał:

Osobiście uwazam że czestotlwości które obsługują te regulatory , są zle dobrane

 

najczesciej wkurzaja czestotliwosci 200-300 hz i 1500-2500 - przynajmniej mnie  :>

Yamaha as1000/1100 chyba ma 300Hz/3000Hz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 9911 miał trzy gały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ach no i byłbym zapomniał

 

niektóre McIntoshe

 

orgia gałek

 

:>McIntosh_MA8000_angle.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie tego nie używam ale wolę jak jest w razie czegoś:) dobrą regulację tzn delikatną ma Nad c375, Yamahy s1100/2100. Wbrew pozorom trochę wzmaków z regulacją jest, oprócz w/w Anthem, Vincent, Denony, Marantze, Rotele, Avance Acoustic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krzysiek B napisał:

Większość wzmacniaczy ma regulacje zaczynającą się na punkcie 1khz. Chyba tylko Yamaha ma inaczej to ustawione.

Yamaha, też tak ma (przynajmniej AS1100) z tym że nieliniowo - do 300Hz zmiany są niewielkie, a potem im niżej tym większa różnica. Nie wiem jak to wygląda w innych wzmakach.

Trochę się swoimi bawiłem, działają naprawdę super, np. w porównaniu z NADem 375 gdzie od razu było słychać różnicę przy odbiciu tone defeat, ale i tak wolę słuchać na 0/0, może z wyjątkiem kilku albumów, gdzie podbijam/zbijam górę o parę db.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, HQ150 napisał:

Nie ma tego za dużo na rynku, moim zdaniem szkoda, bo w naszych kulawych pomieszczeniach czasami jest to bardzo pomocne.

Mam starego Accu E-205 i tam wielorakiego rodzaju ta regulacja w nim jest. Accuphase jest jedną z nielicznych firm która nie uważa widocznie takiej regulacji za coś nieodpowiedniego.

Jak ktoś zna inne solidne konstrukcje stereo ( nie żadne amplitunery kina domowego), posiadające tego rodzaju regulację barwy, zrobioną podobnie solidnie jak w Accu to byłbym wdzięczny za propozycje. Może uda nam się tu zrobić jakąś listę.

Posiadam również Accu z tym, że nieco młodszego od Twojego E-207 i jestem z niego bardziej zadowolony jak z Tucany. W tym modelu regulacja jest całkiem szeroka i bardzo chętnie z niej korzystam zwłaszcza wieczorową porą. Myślę, że Sansui również przykłada się do kwestii regulacji i nie traktuje tego po macoszemu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sansui-AU-919-Stereo-Amplifier.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcintosh – MA5300, MA252, MA7200, MA8900,  MA9000 i starsze modele;

Luxman - L-505uXII, L-507uXII, L-509X, L-550AXII, L-590AXII i starsze modele;

Accupase – E270, E370, E460, E470, E550, E560, E650 i starsze modele;

Esoteric, Lyngdorf, itd…

Coś z bardziej przyziemnych firm np.

NAD – C368, C388, C375BEE;

Advance Acoustic – X-i105, X-i125;  

Onkyo – a9070, a9000r;

Denon – PMA-1600NE, PMA-2020AE, PMA-2500NE,;

Yamaha – A-S801, A-S1100, A-S2100, A-S3000;

Marantz, Pioneer, Cambridge, Arcam, itd…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2019 o 23:09, radark napisał:

dobrą regulację tzn delikatną ma Nad c375,

Nie tyle dobrą, co niezbędną przy cichym słuchaniu. Przy głośnym jest niepotrzebna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja też jestem zwolennikiem wzmacniaczy , które mają taką regulację . Nieraz aż się prosi o skorygowanie pasma . Dobrym rozwiązaniem jest kupno miksera audio który taką korekcję posiada , no i ma dużą zaletę którą jest duża ilość wejść do których można sobie to czy tamto podłączyć bez zbędnego żonglowania kablami i pstrykania przełącznikami wejść jakie ma klasyczny wzmacniacz . Taki mikser można bez problemu podłączyć nawet do kilku wzmacniaczy "końcówek mocy" . Są jeszcze korektory tercjowe i parametryczne , jako oddzielne urządzenia , ale to już inna jazda i inny samochód .  

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piwo napisał:

Są jeszcze korektory tercjowe i parametryczne , jako oddzielne urządzenia , ale to już inna jazda i inny samochód .  

A no wlasnie. Nietuzinkowym, ale ciekawym rozwiazaniem bylo by wpiecie takiego malego parametrycznego procesora DSP jak miniDSP 2x4 HD, ktory by spelnil by rownoczesnie kilka funkcji

- korekcja Loudnes

- korekcja glosnikow/akustyki pomieszczenia

- USB/Toslink DAC

- 4 zapamietane presety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze wspomnieć o Behringer DEQ 2496

Małe, estradowe urządzonko z mnogością ustawień i możliwości korekcji, z mikrofonem możliwość korekcji akustyki.
Różnorodność wejść i wyjść, całość operacji może odbywać się w domenie cyfrowej (nie wpinamy więc typowego, analogowego korektora, powodującego drastyczny spadek dynamiki i wzrost szumów).
Wbudowany DAC jak ktoś potrzebuje czegoś prostego.
Tani jak barszcz.
Mam (nie sprzedaję choć nie używam ostatnio), sprawdzał się bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary jak świat i szczerze mówiąc nigdy nie zrozumiem oponentów rozwiązania z gałami. Kiedyś czytałem tu na forum w jakimś wątku ( co potwierdziły poszukiwania na YT ), że nawet takie tuzy sprzętu, jak Dagostino nie widzą nic złego w regulacji tonów, a kto, jak kto, ale ten facet raczej poważanie w branży ma. A już tak bardziej przyziemnie. Odcinanie się na siłę od regulacji to proszenie się o kłopoty. Czemu spytacie ? Ano temu, że jak ktoś już tu wspomniał warunki mamy, jakie mamy i ta żonglerka wzmacniaczami bez korekcji do skutku ( zgrania się z resztą systemu i pomieszczeniem ) jest męcząca, kosztowna, stresująca. Korekcja tonów chociaż w części pozwala dopasować dźwięk do oczekiwań. Więc czemu by nie ;-) ? I proszę, nie mówcie tu o jakiejś autentyczności przekazu, czy innych farmazonach, bo w muzyce liczy się przyjemność odbioru i to niezależnie od jej gatunku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, SynSama napisał:

Temat stary jak świat i szczerze mówiąc nigdy nie zrozumiem oponentów rozwiązania z gałami. Kiedyś czytałem tu na forum w jakimś wątku ( co potwierdziły poszukiwania na YT ), że nawet takie tuzy sprzętu, jak Dagostino nie widzą nic złego w regulacji tonów, a kto, jak kto, ale ten facet raczej poważanie w branży ma. A już tak bardziej przyziemnie. Odcinanie się na siłę od regulacji to proszenie się o kłopoty. Czemu spytacie ? Ano temu, że jak ktoś już tu wspomniał warunki mamy, jakie mamy i ta żonglerka wzmacniaczami bez korekcji do skutku ( zgrania się z resztą systemu i pomieszczeniem ) jest męcząca, kosztowna, stresująca. Korekcja tonów chociaż w części pozwala dopasować dźwięk do oczekiwań. Więc czemu by nie ;-) ? I proszę, nie mówcie tu o jakiejś autentyczności przekazu, czy innych farmazonach, bo w muzyce liczy się przyjemność odbioru i to niezależnie od jej gatunku. 

Święta prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 3.01.2019 o 17:48, SynSama napisał:

I proszę, nie mówcie tu o jakiejś autentyczności przekazu, czy innych farmazonach, bo w muzyce liczy się przyjemność

A to tak zależy trochę... Ja np. cenię sobie właśnie dokładne odwzorowanie nagrania i brak podkolorowań ze strony sprzętu. Dla mnie przyjemność płynie ze słuchania kompozycji a brzmienie ma być jak najbliższe temu co słyszał realizator. Kiedy miksuję materiał to też wyobrażam sobie że ktoś usłyszy to mniej więcej jak ja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z korekcją fizjologiczną wg krzywych F-M? Też niepotrzebna? 

Osobiscie nie wyobrażam sobie poważnego wzmacniacza bez regulacji tonów i tzw konturu, czy loudness'u- bez nich jest niepełnowartościowy.

Klienci mają wmówione, że tylko wzmacniacze bez regulacji są super i audiofskie, bo firmy mają oszczędności na braku regulatorów. A potem zakladane są tematy "jakie kolumny/ wzmacniacz do cichego sluchania?"

Jak to, jaki? Taki Z REGULATORAMI. Po prostu.

A jak chcemy posłuchać głośno i tak, jak było nagrane, zawsze można włączyć DIRECT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, porlick napisał:

A co z korekcją fizjologiczną wg krzywych F-M? Też niepotrzebna? 

Osobiscie nie wyobrażam sobie poważnego wzmacniacza bez regulacji tonów i tzw konturu, czy loudness'u- bez nich jest niepełnowartościowy.

Klienci mają wmówione, że tylko wzmacniacze bez regulacji są super i audiofskie, bo firmy mają oszczędności na braku regulatorów. A potem zakladane są tematy "jakie kolumny/ wzmacniacz do cichego sluchania?"

Jak to, jaki? Taki Z REGULATORAMI. Po prostu.

A jak chcemy posłuchać głośno i tak, jak było nagrane, zawsze można włączyć DIRECT.

Jak wzmak jest dobry to zagra po cichu bez żadnych regulacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On zagra. Co z tegotego, jak ucho tego grania nie przyjmie? Fletcher i Munson wykazali to "już wieki temu". Czyżby audiofile wyewoluowali już z gatunku homo sapiens i zasady działania narządu ludzkiego słuchu ich nie dotyczyły???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to, jaki? Taki Z REGULATORAMI. Po prostu.
 

Miałem regulację bass, treble w C.A.Azur 651A i pomagała . Nie ma, to muszę kablami kombinować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja np. cenię sobie właśnie dokładne odwzorowanie nagrania i brak podkolorowań ze strony sprzętu. Dla mnie przyjemność płynie ze słuchania kompozycji a brzmienie ma być jak najbliższe temu co słyszał realizator.


Podam ci przyklad, dlaczego taka jak powyzej cytowana argumentacja, to dazenie do odtwarzania niemanipulowanego dzwieku, bez korekcji, tak jak zostala nagrana przez realizatora jest BEZ SENSU i absolutnie ZLUDNE!

- czy sluchasz w domu muzyki w IDENTYCZNYM pomieszczeniu jak realizator? Jesli nie, to moze byc ze twoje akustycznie gorsze pomieszczenie podbija mody (bas), ktore wymaga redukcji poziomu basu

- uzywasz identycznych IDENTYCZNYCH glosnikow i IDENTYCZNIE ustawionych jak u realizatora? Czy ich przebieg pasma w miejscu odsluchu jest taki sam jak u ciebie? Moze ze wzgledu pochlanianie i odleglosc twoje wysokie tony sa bardziej wycofane i wymagaja podwyzszenia poziomu

- czy zawsze sluchasz muzyki przy poziomie 80dB, ktory jest wzorcem? Jesli nie, musial bys, w zaleznosci od glosnosci, skorygowac zarowno bas jak i wysokie tony, aby skompensowac nasza psychoakustyczna „wade“ roznego odbioru przy roznych glosnosciach

- czy uzywasz IDENTYCZNY przetwornik DAC, taki jak jest uzywany przez realizatora....


- czy uzywasz....

Sa dziesiatki, setki czynnikow, powodujacych, ze nawet najbardziej purystyczny nie manipulowany sprzet za 100 milionow nigdy nie umozliwi ci slyszenia tego co slyszal realizator. Wiara ze brak manipulacji/korekcji zblizy mnie do tego celu to bzdura.
Wrecz przeciwnie.
Jesli wiem do jakiego wzorca sa „strojone“ typowe pomieszczenia i sprzet uzywany przez „realizatorow“, moge probowac POPRZEZ UZYCIE KOREKCJI albo DSP zestroic wlasny sprzet w taki sposob, ze bedzie w przyblizeniu brzmial tak ja ten u „realizatora“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.