Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmaki z regulacją treble/bas


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno psuje i wprowadza zmiany. Trzeba chodzić na kompromis inaczej człowiek by oszalał, gdyby chciał akustyke mieć na 101% ?

Z tą regulacją barwy jak wspomniałem , moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kszyho napisał:

Ten sam wzmacniacz w rożnych pomieszczeniach zabrzmi inaczej.

Owszem. Wszystko ma wpływ na efekt końcowy. Żadna tajemnica. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja nic nie koryguje. 
Bo nie ma to większego sensu. 
Priorytetem zawsze było dla mnie brzmienie wzmacniacza, a nie to czy posiada korekcję albo jak wygląda. 
Ale jak widać inni mają inne priorytety, a potem powstają takie watki. Ubolewam po raz kolejny. 

Tak to jest jak sie nie kapuje, ze to co sie slyszy, to nie tylko efekt brzmienia wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, rafal735r said:

 

Rzeczywiście motocykle i rap to nie rozłączna para. Jak metal i deskorolki. 

Nasz Tomeczek to wyjątek. Lubi jedno i drugie. Nie dziw się bo jak sobie poczytasz jego wypowiedzi, okaże się, że idealnie pasują do menelskiego, osiedlowego rapu. To ten styl i poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam kilka wzmacniaczy coby nimi korygować w razie jakby co...

I rzecz jasna wzmacniacze dobrane do pomieszczeń.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, andpon napisał:

Nasz Tomeczek to wyjątek. Lubi jedno i drugie. Nie dziw się bo jak sobie poczytasz jego wypowiedzi, okaże się, że idealnie pasują do menelskiego, osiedlowego rapu. To ten styl i poziom.

hm,obrazasz spora czesc tego forum,wiec nie zdziw sie jak zrobia ci pisuar z ryja.

1 godzinę temu, porlick napisał:

Też nie latam ciągle, by kręcić tonami, ale ustawiłem pod swój gust i warunki. Przynajmniej mogę to zrobić, w przeciwieństwie do tych, co kupili "audiofilski" wzmacniacz- kalekę, bez regulacji i narzekają, albo co gorsza, wymieniają bez sensu dziesiątki kabelków, ze złudną nadzieją, że to coś pomoże.

Lepiej mieć i nie używać, (lub robić to w drobnym zakresie), jak nie mieć, i potrzebować.

Sam przecież pisałeś o zróżnicowaniu nagrań, wymagających korekcji. Jak trafi mi się takie, które bardzo się o to prosi, nie narzekam, tylko koryguję. 

Rozumiem, że niewygoda i konieczność narzekania wpisane są w ideę audiofilizmu...

jak mogles ustawic pod swoj gust i warunki,jak kazda plyta jest zupelnie inaczej nagrana,ba,,,,na jednej plycie sa roznie zrealizowane utwory????

belkot znowu,,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minutes ago, tomek7776 said:

hm,obrazasz spora czesc tego forum,wiec nie zdziw sie jak zrobia ci pisuar z ryja.

Kolejny wykwit intelektu .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, andpon napisał:

Nasz Tomeczek to wyjątek. Lubi jedno i drugie. Nie dziw się bo jak sobie poczytasz jego wypowiedzi, okaże się, że idealnie pasują do menelskiego, osiedlowego rapu. To ten styl i poziom.

Przepraszam. Znam paru hiphopowców i to są kulturalni ludzie. W odróżnieniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek7776 napisał:

jak mogles ustawic pod swoj gust i warunki,jak kazda plyta jest zupelnie inaczej nagrana,ba,,,,na jednej plycie sa roznie zrealizowane utwory????

Tak, żeby na większości płyt zagrało tak, jak lubię. Oczywiście w ramach warunków, jakie oferują mi kolumny w pomieszczeniu. Plyt, o jakich na końcu piszesz, nie mam- szajsu nie kupuję, a jak się trafi, pozbywam się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hey napisał:

Podsumowując każdy dobry, solidnie wykonany wzmacniacz będzie miał regulację, która daje większe możliwości i pozwala "dopieścić" brzmienie. 
Wzmacniacze bez tej regulacji to zazwyczaj wykastrowane gnioty dla audiofilów którzy będą potem szukać tej samej korekcji w kablach, bezpiecznikach, podkładkach itp

Bzdura ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, porlick napisał:

Tak, żeby na większości płyt zagrało tak, jak lubię. Oczywiście w ramach warunków, jakie oferują mi kolumny w pomieszczeniu. Plyt, o jakich na końcu piszesz, nie mam- szajsu nie kupuję, a jak się trafi, pozbywam się.

w jednej odpowiedzi 2 razy odleciales w kraine fantazji,dodaj jeszcze,ze zanim kupisz plyte,to ja przeluchujesz,czy warto.np w sklepie,otwierasz  zafoliowana i sobie sluchasz,albo w zakupy w necie,jak nie pasuje to odsylasz.

czyli sluchasz sprzetu,a nie muzyki,dziekuje.to chcialem wiedziec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz ze zrozumieniem? Mam poważne wątpliwości. A może masz problem z określeniem przyczyny i skutku?

8 godzin temu, porlick napisał:

Plyt, o jakich na końcu piszesz, nie mam- szajsu nie kupuję, a jak się trafi, pozbywam się.

Staram się pisać prosto i zrozumiale- jak się jednak okazuje, są ludzie, którzy mają z tym problemy.

Jaki problem przesłuchać próbki z płyty przed zakupem przez internet? A czy w sklepach nie można tego zrobić? Składanek nie lubię, a jak się mimo wszystko trafi kicha- patrz cytat. 

No chyba, że celowo kleisz głupa, żeby się powyzłośliwiać, to inna sprawa i koniec merytorycznej dyskusji- bez odbioru.

I na koniec- nie jestem audiofetyszystą. Dla mnie sprzęt jest środkiem, nie celem. Wielokrotnie o tym wspominałem na forum. Gdybyś zadał sobie odrobinę trudu i pomyślał, czytając moje wypowiedzi, na pewno byś to zrozumiał. 

Nic dziwnego, że skoro nie myślisz czytając, to i wnioski masz z d...py wzięte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, xajas napisał:


Tak to jest jak sie nie kapuje, ze to co sie slyszy, to nie tylko efekt brzmienia wzmacniacza

Nic takiego nie napisałem. Jak już wciskasz swoje trzy grosze to chociaż nie manipuluj. 

Poza tym nie kojarzę żebym do ciebie rozmawiał. EOT. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rafal735r napisał:

Priorytetem zawsze było dla mnie brzmienie wzmacniacza, a nie to czy posiada korekcję

Żeby móc oceniać brzmienie wzmacniacza a potem się jeszcze na temat tego brzmienia wypowiadać to najpierw trzeba mieć do tego odpowiednie warunki. Czy Ty myślisz ze jak swoje kolumny i głowę praktycznie przykleiłeś do ścian w pomieszczeniu o zerowej adaptacji, to Ty myślisz że słyszysz wzmacniacz?? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2020 o 07:55, Witek.K napisał:

Rotel RA-1592 z bardzo wygodną regulacją dostępną z poziomu pilota, co jest jeszcze większą rzadkością. 

Z bardziej przyziemnych cenowo wzmaków mają też ją, chociażby: Onkyo a9070, a9000r, Harman Kardon HK 990, Nad c368, C388. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień, przy normalnym poziomie głośności, słucham bez korekcji, ale przy cichym nocnym słuchaniu korekcja niczego nie psuje tylko przywraca bas i sopran do normalnego poziomu. Zdarzają się też płyty nagrane w taki sposób, że większą frajdę daje mi słuchanie ich z korekcją, np. podbiciem basu, bo realizator dał go jak dla mnie za mało. Zdarzają się też sytuacje, że po latach wychodzi taka płyta w wersji "remaster" i co się okazuje - ano realizator skorygował nagranie. Eureka! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się człowiekowi z wiekiem psuje słuch na gorze to i warto tę zmianę korygować odpowiednimi gałkami... 

Ale oczywiście niektórych spadek pasma słyszenia z 20kHz do 12kHz w wieku 50+ nie dotyczy... Przecież to Forum dla superbohaterów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza superintegra Accuphase - jest korekcja, jest loudness - jest impreza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, freepio said:

Zdarzają się też płyty nagrane w taki sposób, że większą frajdę daje mi słuchanie ich z korekcją, np. podbiciem basu, bo realizator dał go jak dla mnie za mało. Zdarzają się też sytuacje, że po latach wychodzi taka płyta w wersji "remaster" i co się okazuje - ano realizator skorygował nagranie. Eureka! ?

Wiele jest takich tytułów i rzeczywiście bywa że remaster zaoowocował ciekawszym brzmieniem.

A jak już co do brzmienia - wielu tu pisze ,że "realizator tak chciał , tak zaplanował i tak to powinno brzmieć". No OK a co jezeli mi się takie zaplanowane brzmienie się nie podoba? A no nic , podkręcam barwę i od razu przyjemniej sie tego słucha podczas gdy  bez korekcji męczę uszy i czekam aby płyta jak najszybciej się skończyła bo emanuje jakością dzwięku podobną do megafonu.

Oczywiście  nieco przejaskrawiam ale zainteresowani wiedzą w czym rzecz.

 

 

50 minutes ago, freepio said:

Accuphase -  jest loudness

Szkoda ze tylko dla basu (100Hz) no ale zawsze coś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

I rzecz jasna wzmacniacze dobrane do pomieszczeń.

Mają kolor przedniej ścianki dopasowany do koloru ścian? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mcemsi napisał:

Wiele jest takich tytułów i rzeczywiście bywa że remaster zaoowocował ciekawszym brzmieniem.

A jak już co do brzmienia - wielu tu pisze ,że "realizator tak chciał , tak zaplanował i tak to powinno brzmieć". No OK a co jezeli mi się takie zaplanowane brzmienie się nie podoba? A no nic , podkręcam barwę i od razu przyjemniej sie tego słucha podczas gdy  bez korekcji męczę uszy i czekam aby płyta jak najszybciej się skończyła bo emanuje jakością dzwięku podobną do megafonu.

Oczywiście  nieco przejaskrawiam ...

Nie przejaskrawiasz.

Są rozmaici producenci, też ludzie. Mają swoje koncepcje.

A wiele płyt ma po prostu zły mastering, np. pierwsze wydania CD Yes. Basu trzeba dodać.

Natomiast jak najbardziej jest OK reprodukować to co ma do powiedzenia wykonawca i producent. Łagodne a na pewno "monotoniczna" korekcja pasma nie zaburza ich koncepcji tak jak ekstrema  w postaci grających kolumn...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mcemsi napisał:

... Szkoda ze tylko dla basu (100Hz) no ale zawsze coś 

?

No właśnie dlatego odpuściłem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrz od możliwości korekcji. Mcintosh MA8000 lub 9000. Marzenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

8 pięknych gałeczek. Jest nawet na 25Hz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że cała ta dyskusja jest bez sensu. Ludziska upierają się przy konieczności korekcji gdyż decydują się na zakup sprzętu który nie zawsze im odpowiada brzmieniem. I tak powstają przyzwyczajenia że to jest "must have".

Zawsze miałem sprzęt z "pokrętłami" a teraz zamierzam wymienić na taki który tego nie ma, ale potrzebowałem ponad pół roku aby słuch stopniowo odzwyczaił się od "starych nawyków" dźwięku sztucznie podbitego tonami aż do stopnia dzisiejszego gdzie słucham w trybie Direct. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, k4mil3k napisał:

dźwięku sztucznie podbitego tonami

Każde nagranie ma przecież "dźwięk sztucznie podbity (albo podcięty) tonami", także ten ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, przemak napisał:

Każde nagranie ma przecież "dźwięk sztucznie podbity (albo podcięty) tonami", także ten ?

Można pójść dalej i stwierdzić że otaczający nas świat to tony. Fakt korekcję fajnie mieć, ale już nie uważam tego za "must have", bo zawsze ale to zawsze czegoś może nam brakować w jakiś nagraniach i skoro realizator i twórca tak tego chcieli tzn że tak należy to odbierać.

Ale to też nie powód żeby się kłócić i narzekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
zawsze czegoś może nam brakować w jakiś nagraniach i skoro realizator i twórca tak tego chcieli tzn że tak należy to odbierać.

 

Coniektorzy ciagle jeszcze nie pokapowali, ze to co ci brakuje, to nie kwestja tego, co realizator i tworca chcieli, tylko to jak, twoje pomieszczenie, twoje glosniki itd. te nagrania znieksztalcily.

Czy uwazasz, ze twoj system wiernie odtwarza i brzmi dokladnie tak jak u realizatora i tworcy?

Moge sie zalozyc o 10 skrzynek piwa, ze mu daleko do ich systemow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xajas No oczywiście że nie, a nawet powiem że z pewnością mu do tego daleko, czego jestem świadom. Ale czy powiesz że korekcja tonów+/-  to naprawi ? Oczywiście że nie, jedno nagranie poprawi a inne pogorszy. I tu masz racje, Lepiej chyba skupić się na akustyce pomieszczenia i na sprzecię który stara się niczego z tej muzyki nie pomijać, niż na pokrętłach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.