Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana frontów do kina/muzyki


Gibas89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam w końcu dobrych frontowych i mysle ze podlogowych kolumn do mojego zestawu. Budżet około 3tys zł.

W tej chwili jest to onkyo 646, nieduże kolumny podstawkowe b&W dm302 oraz sub klipsch 112sw.

Mój pokój to 22m2. Zastosowanie to muzyka 50% film 50%. Najczesciej slucham dobrego soul ale rowniez ciezsza muzyke nowoczesna, pop, a moja druga polowka uwielbia trance/techno. Takze musi miec troszke wykopu. Moje plany były takie że b&W pójdzie na tyl. Centralny dokupie za miesiąc może dwa.

Trochę poczytałem i zainteresowałem się klipschem 260f ale przeraża mnie jego głębokość. 45cm. Prawy głośnik musiałby stać blisko subwoofera (od razu za nim) tak jak pokazuje zdj nr 1. No i jak to zagra...

Chyba że polecacie w podanym budżecie coś równie dobrego. 

Szczęśliwego Nowego Roku. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ciasnawo tam będą miały podłogówki.

Myślałeś o Klipsch więc myślę że coś od Heco powinno przypaść Ci do gustu, modele Music Style 900 lub Aurora 700 (możesz też pomyśleć o 1000 jeśli lubisz sporo basu) oraz z innej firmy Monitor Audio rs8.

Są to moje propozycje.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kejup napisał:

Witaj.

Ciasnawo tam będą miały podłogówki.

Podlogowkom bedzie tak samo ciasno jak i podstawkowcom.  Nic inaczej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2019 o 13:51, Gibas89 napisał:

Witam. Szukam w końcu dobrych frontowych i mysle ze podlogowych kolumn do mojego zestawu. Budżet około 3tys zł.

W tej chwili jest to onkyo 646, nieduże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) b&W dm302 oraz sub klipsch 112sw.

Mój pokój to 22m2. Zastosowanie to muzyka 50% film 50%. Najczesciej slucham dobrego soul ale rowniez ciezsza muzyke nowoczesna, pop, a moja druga polowka uwielbia trance/techno. Takze musi miec troszke wykopu. Moje plany były takie że b&W pójdzie na tyl. Centralny dokupie za miesiąc może dwa.

Trochę poczytałem i zainteresowałem się klipschem 260f ale przeraża mnie jego głębokość. 45cm. Prawy głośnik musiałby stać blisko subwoofera (od razu za nim) tak jak pokazuje zdj nr 1. No i jak to zagra...

Chyba że polecacie w podanym budżecie coś równie dobrego. 

Klipsch do kina ok, ale w muzyce radzi sobie kiepsko z racji wycofanej średnicy i meczącej tubki na wysokotonowcu.
Potrzebujesz coś unierwsalnego - spójż na Heco Aurorę 700. Ciepła, liniowa kolumna, z dobrą podstawą basową. Inną propozycją będzie Dali Zensor 7 lecz tutaj troszkę mniej niskich tonów z drugiej strony średnica i góra podbita, mocniejsza.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Heco Aurora 700 z RZ810 ,W kinie super,a stereo co najwyżej dobre.Ale to nie wina kolumn,wiadomo to amplituner jest słabym punktem wtedy.Aurory /nie tylko zresztą one/ pokazują dopiero co potrafią jak grają pod wzmacniaczem stereo.Szczególnie bas na Aurorach jest super.Wogóle są to nie męczące kolumny,można grać godzinami,bez bólu głowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega malo miejsca na cokolwiek, kolumienki nie beda mialy czym oddychac, a jesli piszesz o klipschach to br maja z tylu i w ogole lipa, a nadawaly by sie idealnie do techno i hh, s4 pisze ze moga meczyc, ale to juz rzecz gustu, ich wielka zaleta to efektywnosc i ten 646 spokojnie je napedzi, u mnie 280rp rok czasu graly z 636 i nic nie meczylo wiec..... wywal ta szara lodowke :DDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli Klipsch, to najnowsza seria Reference Premiere. W stosunku do poprzedników gra spokojniej, bardziej plastycznie. Miejsca masz mało, ja widzę tylko model RP-5000F. Nadal musisz sobie zdawać sprawę, że jest to dźwięk raczej jaśniejszy, bardzo efektowny, żywy, analityczny. W kinie domowym będzie super, w stereo zależy od Twoich preferencji. 

Natomiast jeśli lubisz mocny, szybki i energiczny dźwięk, spójrz na ofertę Polk Audio Siganture. Trochę więcej spokoju, plastyki uzyskasz z Heco Aurora 700. Posłuchałbym także koniecznie polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25 oraz Q Acoustics QA 3050i.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.