Skocz do zawartości
IGNORED

roksan caspian 2


Grzegorz Łoza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

posiadam wzmacniacz Roksan Caspian mk2 , uzywam z KEF LS50 ...ale nie jestem zadowolony .....pomieszcenie 36 m/2 .....Doradzcie jakies super kolumny :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla LS50, takie paczuszki do 36m2? Przy takim metrażu zdecydowanie brałbym pod uwagę podłogówki. Jeżeli monitory, to tylko te z większych, np. wielkości RLS Nereida.

Jaki masz budżet?

Bierzesz pod uwagę nówki czy używane też mogą być?

Czego Ci najbardziej brakuje w dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budzet mysle to 15 tys plus minus , nowe czy uzywane ,hmm wole nowe , ale nie jestem uparty w tym temacie ;-)))

brakuje efektu łoł ,  mało wiatru , pare lat temu jak je kupiłem wydawały się ok ......-))) podłogówki mogą byc 

 Audio Academy, model Hyperion IV Plus ???

41 minut temu, tomek11 napisał:

Z całym szacunkiem dla LS50, takie paczuszki do 36m2? Przy takim metrażu zdecydowanie brałbym pod uwagę podłogówki. Jeżeli monitory, to tylko te z większych, np. wielkości RLS Nereida.

Jaki masz budżet?

Bierzesz pod uwagę nówki czy używane też mogą być?

Czego Ci najbardziej brakuje w dźwięku?

chyba wszystkiego ........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz Łoza napisał:

chyba wszystkiego .......

 

10 minut temu, Grzegorz Łoza napisał:

..

Łącznie z koncepcją, co chcesz uzyskać i czemu ma to służyć. Głośniki mają "grać" czy tylko łupać? Jakiego typu dźwięku oczekujesz, jakiej muzyki słuchasz? W przedstawionym budżecie można znaleźć naprawdę sporo ciekawych głośników tylko, ze nie wszystkie są niestety uniwersalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock to zarówno AC/DC jak i Pendragon. Na pewno nie szukaj efektu WOW bo na dłuższa metę trudno z nim wytrzymać. Na imprezy OK ale do codziennego słuchania muzyki, nie da się. Szukaj naturalności . Na pewno zaproponowany Audiovector jest dobrym typem ale z racji dość dużej powierzchni do nagłośnienia także Golden Ear. Na pewno ProAc bo te głosniki kochają Rocka. Warto jeszcze sprawdzić KEF R5. Sam jestem ich ciekaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do imprezowania mam calkiem inny sprzet w innym pomieszceniu ...a na tym the cure , gorillaz , led zeppelin , red hot itd 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 koła już naprawdę daje pole do popisu. Ja nie mam aż takich doświadczeń w tym segmencie, to nie będę zmyślał dyrdymałów. Osobiście do tej pory najlepsze głośniki, jakie dłużej miałem w moim systemie i mogę mieć o nich konkretne zdanie, to Dynaudio X32. Ich aktualny odpowiednik, to X34, nówki cennikowo to ok. 9 tys. zł (pewnie da się je kupić taniej, niż za 8 tysięcy). Ale do 36m2 wziąłbym pod uwagę już X38. Spokojnie zmieścisz się w budżecie i Caspian powinien je napędzić bez problemu.

Audio Academy, model Hyperion IV Plus ??? - w porównaniu do Dynek to nudne brzydale, oczywiście moim zdaniem. Na Twoim miejscu, nie kupowałbym nudnych wizualnie paczek, zwłaszcza po LS50;) A tak właśnie postrzegam wspomniane Hyperiony. Brzmienie ma oczywiście dla niektórych osób jedyne znaczenie, ale dla mnie kolumny mają też dobrze wyglądać.

Zresztą pewnie będziesz miał zaraz wiele innych propozycji.

W każdym razie wydając takie pieniądze wcześniejszy odsłuch z Twoim Caspianem jest absolutnie niezbędny!

Pozdrawiam, Tomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Grzegorz Łoza said:

strasznie to skomplikowany temat i nie ma jednoznacznej odpowiedzi .......w kazdym razie ls50 musze sprzedac

Witam. Twój  caspian napewno polubi się z kolumnami proac .do 36m d20r chyba że  trafisz używki d30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz podobno Dynaudio wyprzedaje serię Exite. Z niej podobno dobrym grają Exite 38 . Cena z 12 spadła na 8 tysięcy

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarro, gdzie taka cena? Pytam bo na razie w necie wszystkie X38 stoją za ponad 12 koła. Nie mówię tylko o RTVMax pl, bo to nie jest autoryzowany diler. Ale nawet u nich X38 są za dychę.

Pozdrawiam, Tomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 25m2 grają Dynaudio Special 40 i roznosi pokój :)

Jedyna rozsądna rzecz jaką mogę polecić to wizyta w salonie i kilka próbnych odsłuchów przy wykorzystaniu analogicznego wzmacniacza. A potem "short lista", wypożyczenie sprzętu do domu i ostateczny wybór. Długi i monotonny proces, ale pozwoli Ci wybrać optymalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł bym w mało znane Equilibrum, Świetne kolumny.

Albo używane PMC Twenty 26. Słucham na nich Rocka właśnie na Caspian M2.

Pomieszczenia deczko większe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 5z0p3n napisał:

Poszedł bym w mało znane Equilibrum, Świetne kolumny.

Albo używane PMC Twenty 26. Słucham na nich Rocka właśnie na Caspian M2.

Pomieszczenia deczko większe.

 

a co myslisz o dali rubicon 6 , albo elac fs407

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzegorz Łoza napisał:

elac fs407

Swojego czasu 2 razy miałem okazję posłuchać monitora bs403 (to chyba z tej samej serii co podłogowe fs407) i brzmiały bardzo dobrze. Soczyste dynamiczne brzmienie. Warto posłuchać tej podłogówki. Osobiście sprawdziłbym też coś z polskich producentów. Oprócz tego co już było polecane zerknij na Studio 16Hz. Myślę, że Calida 100 może w tak dużym metrażu zagrać i nie będzie wymagała "spawarki" do napędzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FS407 są zaje..ste. Ta nowa seria Vela? Też.

Tyle że 407 to bał bym się zamykać w 36m. Do takich pomieszczeń robili jednak 409tki.

Z Rubiconami to samo. Tutaj model 8 jest też znacznie lepiej brzmiący.

Miałem go chwile w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 01:36, Bartekkw napisał:

edyna rozsądna rzecz jaką mogę polecić to wizyta w salonie i kilka próbnych odsłuchów przy wykorzystaniu analogicznego wzmacniacza. A potem "short lista", wypożyczenie sprzętu do domu i ostateczny wybór. Długi i monotonny proces, ale pozwoli Ci wybrać optymalnie

Dokładnie jak pisze kolega. 15 tys. to nie "pińcset" złotych.

Przy takiej kwocie warto poświęcić czas na znalezienie tych jedynych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzegorz Łoza napisał:

Elac 407 po testach —-katastrofa 

Coś więcej o tych 407?

Jednocześnie ponownie namawiam na sprawdzenie Dynaudio X38.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac Rubicon 6 po testach , przy okazji hegel 100

ale nadal mój roksan z ls50 nie poddaje się ....

4 godziny temu, tomek11 napisał:

Coś więcej o tych 407?

Jednocześnie ponownie namawiam na sprawdzenie Dynaudio X38.

MusZe je gdzieś wyczaić .... ale już wiem szukam czegoś z takim wokalem jak w ls 50 ale z głębszym ale krótkim basem

4 godziny temu, tomek11 napisał:

Coś więcej o tych 407?

Jednocześnie ponownie namawiam na sprawdzenie Dynaudio X38.

Piekielnie ostre , nieprzyjemne az dla ucha 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzegorz Łoza napisał:

czegoś z takim wokalem jak w ls 50

A podobno wszystko było źle :)

KEF R700 lub nowe R5 (tych nie słuchałem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek11 napisał:

Coś więcej o tych 407?

Jednocześnie ponownie namawiam na sprawdzenie Dynaudio X38.

Piekielnie ostre , nieprzyjemne az dla ucha 

Tak czy owak za zje chyba od zmiany caspiana na hegela 300 ... macie może rozeznanie gdzie i za ile najlepiej go wystawić ? Caspian m2 czarny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra z Audio Physic Tempo IV. Jestem bardzo zadowolony. Po Atollu IN100SE to jak niebo a ziemia. Inna sprawa, że mi ogólnie granie AP bardzo pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.