Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana Dali Zensor 7 na ?


neocezar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję podpowiedzi, może ktoś miał podobną zachciankę do mojej... Chciałbym wymienić kolumny Dali Zensor 7 na coś ciekawszego, co wniesie coś nowego dla moich uszu. Obecnie Zensory 7 grają u mnie z Onkyo TX-NR818. Z tyłu mam zensory 1 plus centralny Zensora i subwoofer JBL ES150P/230. Zestaw był kupiony z myślą o KD. Obecnie zacząłem słuchać więcej muzyki i zaczynam myśleć o zmodyfikowaniu zestawu bardziej pod stereo. Myzyka jaką słucham - przewaga rocka, muzyki elektronicznej, czasami trochę na odstresowanie łupanki - puszczane z Tidala HIFI poprzez HDMI z maca, bądź Egreat A5 (trochę gorsza jakość..). Pokój odsłuchowy ok 20 metrów ok.4x5m (niestety ciężki jeśli chodzi o akustykę - jest trochę skosów, jedna ściana pod skosem - ale walczę z tymi innymi sposobami). Od przednich głośników mam ok. 2,5, miedzy nimi jest tez ok. 2,5m

I tak przody - słuchałem Focale Aria 926 (mocno się na nie napaliłem) - ale wypadły dziwnie - grały z CA CXA80 (bas nie miał gdzie uciec, tak jakby nie mógł się wydostać, góra też była nijaka, środek był ok) - wypadło to jakoś  tak mizernie. może to wina małego pomieszczenia, może były wyjęte dopiero z pudełka, ale zagrały tak nijako... może wina CA CXA80? 

Słuchałem jeszcze MOnitor Audio Silver 10, Opticony 6, KEF R700 i małe Arie 906. Nic mnie jakoś nie porwało... 

I tu jest pytanie do Was - co możecie polecić, na co jeszcze zwrócić uwagę? 

W co pójść jeśli chodzi o wzmak pod przednie głośniki (tak, żeby go podłączyć pod onkyo)? Słuchałem DENONA PMA 1520 - ale wypadł słabo - brak dynamiki... grał dość leniwie.. lubię szybki dobry bas....

Myślałem o NAD C356BEE lub C375BEE, ale ich jeszcze nie słuchałem. Jest jeszcze coś wartego uwagi?

Budżet - najchętniej zamknąłbym to w jak najmniejszej kwocie. Zensory moze sprzedam za 2,5 - plus do tego jakieś 3-4k? Może zostać przy onkyo (bez dokładania wzmacniacza) i pójść w jeszcze lepsze kolumny?

Jeszcze jedna kwestia o której zapomniałem - REL 5Ti - chciałbym posiąść tego zwierza. podobno do stereo jest REL i długo nic nie ma. 

Biorę pod uwagę też kolumny podstawkowe, ale chyba jakoś bardziej bliżej mi do podłogówek.. 

To narazie tyle. Będę wdzięczny za jakieś sugestie i podpowiedzi.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od kolumn - na pewno trzeba posłuchać, ale stawiam na Tannoy Revolution XT 8F, ewentualnie podobne Fyne Audio F502. Świetną opcją mogą okazać się polskie Audio Academy Hyperion IV. Jeśli lubisz szybkie, mocne, energiczne granie, spójrz na ofertę Polk Audio model Signature S55E lub jeszcze lepiej RTi A7. 

Zacznij od kolumn, później dobierzesz dobry wzmacniacz. Z Tannoy, Fyne Audio czy Audio Academy dobrze zagra najnowsza integra Audiolab 6000A, dodatkowo może pracować jako końcówka mocy. Warto także spojrzeć na ofertę Advance Acoustic.

Subwoofer - w Twoim pomieszczeniu albo wspomniany REL T/5I, albo świetny SVS SB-1000.

Serdecznie zapraszam do naszego salon na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jak chcesz wybierać między Nadami c356 a c375 to zdecydowanie bierz ten drugi aczkolwiek tak jak robiłeś do tej pory musisz sobie posłuchać :-)

Z kolumm w kwocie do 4 tys sam chętnie bym sprawdził polecone prze kolegę wyżej Polki rti a7 natomiast od siebie dorzucę Monitor Audio gs20.

Jak masz ochotę to zapraszam do siebie posłuchać MA gs20 ze wzmakiem Nada tylko modelem c356 po modyfikacji.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka bez suba.Miałem T5 i sprzedałem.Zawsze coś nie pasowało,a jak masz akustykę nie tegez to zrobisz kilometry po pokoju z subem i zawsze będzie źle.Tak więc suba sprzedałem i kupiłem NAD-a c326 i Dali Zensor 7.I teraz gra muzyka.

Moja rada spróbuj od wzmacniacza.Jeśli NAD to model 375.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz szybki i punktowy bas, do rocka i elektroniki, proponuję ProAC Studio bądź Response. W następnym kroku dobierzesz do tego wzmacniacz. Np. Naim, Roksan, czy proponowany wcześniej Audiolab. Do rozpatrzenia są jeszcze kolumny PMC. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przeinwestowałeś ;-) bo szukając też szybkości trzeba było wybrać model niższy - Zensor 5.

Wcale nie gorszy patrząc na pasmo, bez mocnego podbicia na 80 Hz  a to się wiąże właśnie

z szybkością kolumny.

Miałbyś te same cechy barwy - to primo, a że bierzesz pod uwagę zakup suba to i ten

model mógłby się okazać za duży i może wystarczą Ci monitory ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę daliście mi do myślenia. Opcji jak widać jest sporo. Nie wszystko będę w stanie odsłuchać, jak również konfiguracja na odsłuchach jest bardzo różna - czasami nie ten wzmacniacz i wszystko gra już inaczej, czasami kolumny wyciągnięte prosto z pudełka i cały odsłuch na darmo. To tak jak z Ariami 926 - po recenzjach już byłem pewny, że je kupię - a tu wielkie zdziwienie...

Z Waszych propozycji myślałem, że jeśli ma coś lepiej grać, to cena będzie sporo wyższa od Zensorów - natomiast pojawiają się propozycje nawet trochę tańsze.

Sporo jest propozycji sprzętu angielskiej produkcji - muszę poszukać coś na odsłuch.

Zastanawiam się też, czy samo dołożenie dobrego wzmaka do onkyo TX-NR818 na przednie głośniki (Z7) - nie dało by zauważalnej różnicy, do tego ten REL 5Ti...

Trochę tego jest żeby przestawać - każdy kolejny test coś nowego na pewno wniesie. Jakby coś jeszcze Wam przyszło do głowy to z chęcią wysłucham :)

Czy miał ktoś bliżej styczność z subem RELa (5Ti)? Chodzi mi o przewód łączący wzmacniacz z subem - jaką on ma długość? Czy można go w razie czego przedłużać? Podobno jest ciężko go zsynchronizować ze sprzętem? Pamiętam jak biegałem z tym subem co mam po pokoju, żeby jakoś zagrał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumn zastanów się jeszcze nad Castle Knight 5 - miałem je i byłem bardzo zadowolony. Piękne, ciepłe i dynamiczne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel można przedłużać bez konsekwencji, a problemy z posadowieniem to normalka w małych metrach.

Relacja długości fali dźwiękowej do wymiarów pokoju; nie ma się gdzie rozwinąć i np. dudni ...

Kiedyś jak grałem w kapeli, to najlepszy bas mieliśmy poza budynkiem, gdzie była impreza ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2019 o 12:36, neocezar napisał:

Czy miał ktoś bliżej styczność z subem RELa (5Ti)?

Ten sub akurat jest bardzo łatwy do ustawienia. Zalecane ustawienie (według instrukcji) w rogu za jedną z kolumn praktycznie zawsze się sprawdza. Sub idealnie zszywa się z kolumnami. Jednak jak ktoś już wcześniej radził zacząłbym od połączenia tych kolumn ze wzmacniaczem. Może okazać się, że żadnego subwoofera nie będzie potrzeba (chyba że w kinie ale tu Rel T5i średnio się sprawdzi). Masz dość małe pomieszczenie a kolumny spore więc uważam, że problem tkwi w niepoprawnym ich napędzeniu przez amplituner. Po podpięciu pod wzmacniacz oprócz lepszego basu odkryjesz jeszcze spory potencjał tych kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zensory 7 ponad 3 lata i na brak basu nie narzekałem . Pokój mam taki sam jak twój 20 m (4x5) . Nawet mogę powiedzieć że nadmiar basu był powodem przejścia na monitory :) Tutaj jak kolega przede mną zaznaczył może warto pomyśleć o wzmacniaczu bo ten ampli kina domowego zwyczajnie sobie z nimi nie radzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2019 o 23:02, margaryna85 napisał:

Miałem zensory 7 ponad 3 lata i na brak basu nie narzekałem . Pokój mam taki sam jak twój 20 m (4x5) . Nawet mogę powiedzieć że nadmiar basu był powodem przejścia na monitory :) Tutaj jak kolega przede mną zaznaczył może warto pomyśleć o wzmacniaczu bo ten ampli kina domowego zwyczajnie sobie z nimi nie radzi .

Z czym grały u Ciebie zensory 7?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, neocezar napisał:

Z czym grały u Ciebie zensory 7?

Krótko z sony 670 es , na próbę z yamahą ax 700 brata ale większość czasu z obecnym music hall 35.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na dane tego Audiolab 6000A - to za dużą mocą nie dysponuje (50W na kanał). Napędzi to podłogówki?

Co sądzicie o Cambridge Audio Azur 751R (są chyba dwie wersje) - gdzieś mi mignął w jakiś temacie forum. Lepsze to będzie od onkyo TX-NR818?

Co można jeszcze szukać jeśli chodzi o wzmacniacz z funkcją Pre-in, żeby wpiąć do amplitunera KD?

 

3 minuty temu, margaryna85 napisał:

Krótko z sony 670 es , na próbę z yamahą ax 700 brata ale większość czasu z obecnym music hall 35.2

Z tego co widzę, to ma on pre-in? Tak, żeby wpiąć pod amplituner KD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, neocezar napisał:

Z tego co widzę, to ma on pre-in? Tak, żeby wpiąć pod amplituner KD?

Tak ma , może działać jako końcówka mocy na fronty w KD .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, neocezar napisał:

Patrzyłem na dane tego Audiolab 6000A - to za dużą mocą nie dysponuje (50W na kanał). Napędzi to podłogówki?

Bez problemu i to dużo lepiej niż Azur i jakikolwiek inny amplituner nawet dwa razy droższy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali zensor 7 zmieniłem na Dynaudio Excite 34 i już nie szukam. Dali jak dla mnie w tym przedziale cenowym ma super góry i średnice natomiast bas jest zbyt lekki - tak było u mnie  (nie pasowała mi jego charakterystyka). Polecam dynki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Martin.1 napisał:

Dali zensor 7 zmieniłem na Dynaudio Excite 34 i już nie szukam. Dali jak dla mnie w tym przedziale cenowym ma super góry i średnice natomiast bas jest zbyt lekki - tak było u mnie  (nie pasowała mi jego charakterystyka). Polecam dynki

Ciężko żeby te dynie zagrały gorzej od Zensorów :) Gratuluje zakupu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Panowie wracam ponownie z tematem wymiany Zensorów. Zmieniły się trochę warunki pomieszczenia (większe pomieszczenie ok. 22m, bardziej puste). Onkyo wymieniłem na Anthema MRX-520. Po tej wymianie zensorki dostały drugiego życia, ale szukam dalej coś co jeszcze lepiej zagra. Szukam coś co będzie jeszcze bardziej wyrazistego i ociepli większy pokój. Coś co nie będzie krzyczało, a będzie grało. Zależy mi na dobrym stereo, anthem w miarę dobrze radzi sobie z tym. Potrzebuję jeszcze kolumn.

Kolumny bedą dość szeroko rozstawione (ok. 2m), odległość do słuchacza niecałe 4m. Wróciłem myślami do Ari 926 ale stosunek ceny do jakości nie wypada najlepiej? Zależy mi na wyrazistym brzmieniu, ciepłym basie, ale nie mogą być zbyt krzykliwe.

Co obecnie moglibyście polecić? Może coś Polk Audio, Tannoy (wróciłem do wcześniejszych propozycji)? Drugim tematem jest sub, ale to w późniejszym terminie.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup takie kolumny, żeby sub nie był potrzebny skoro i tak chcesz zmienić.
22mkw to nie hangar :)
2m rozstaw ok, ale 4m od kolumn wg mnie znacząco zaburza Ci odsłuch. Postaw krzesło i posłuchaj 2 do 2,5m od kolumn.
A jaki masz budżet na kolumny?


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest hangar, ale trochę zwiększył się pokój ? 

Zmierzyłem odlegość - mam niecałe 3 metry do kolumn w linii prostej - czyli trochę przesadziłem z tą odległością.

Budżet? tak do 7-8k?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, neocezar napisał:

Nie jest hangar, ale trochę zwiększył się pokój ? 

Zmierzyłem odlegość - mam niecałe 3 metry do kolumn w linii prostej - czyli trochę przesadziłem z tą odległością.

Budżet? tak do 7-8k?

 

A słuchałeś coś z dynaudio ? np. excite 34 które Ci proponowałem ponad rok temu. Ja z zensorów zmienił właśnie na te dynki i na razie nie szukam

teraz powinny być jeszcze dobre ceny są wyprzedaże , mógłbyś spróbować do tego metrażu dynaudio excite x 38

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nieco obniżył budżet ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo nieco trudniejsze w ustawieniu, bo BR z tyłu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.