Jump to content
IGNORED

Rozbudowa 5.1 do Atmos 7.1.4

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Fajnie to wyglada, ale pomaluj jednak te grille... nie myślałeś by wykorzystać skos z tylu i zabudować tam dwa pasywne subwoofery na głośnikach 12-15 cali? Chodzi o ta ściankę od podłogi do skosa... wycialbyś otwory i zmontował skrzynie, po montażu od przodu zamocowalbys ramkę z materiałem i nikt by nie wiedział ze tam są, zreszta i tak tam będzie kanapa wiec czemu nie spróbować i wykorzystać miejsca...?

• Confused 1
xavian

Cześć

Kolejny etap - planowanie projektora. Dostałem ofertę na kilka modeli:

- Epson EH-TW9400

- JVC DLA-7900

- Sony VPL-VW270

- LG BU50NST

Jakie macie doświadczenie z tymi projektorami? Pewnie spróbuje zobaczyć który jak świeci. Tylko proszę bez burzy nie związanej z tematem.

Może nie będzie tak źle z miejscem, od fotela/kanapy do ekranu będzie jakieś 3,4m. 
Wstepnie umówiłem się na prezentacje projektorów po 6 grudnia. Serce jest za JVC, ale portfel przy jednoczesnym wyposażaniu domu mówi co innego. 
Ciekaw jestem tego LG, w sieci nie znalazłem za dużo opinii jeszcze, bardziej wyglada na projektor biznesowy do prezentacji głównie, ale to laser, zobaczymy co potrafi.

W dniu 26.11.2020 o 14:36, RAF77 napisał:

Moim zdaniem tam jest jeden król, jeden wybór.
X7900.

Oj tak, sam się na niego szykuję

Kolumny: Xavian XN360 ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: MIT MH 750E PLUS 2x3m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 3x Wireworld stratus 5.2 : MIT MH 750E PLUS 2x3m, Ekran: 130" Projektor:Optoma UHD40::: Amplituner: Marantz SR6010 + NAD M25 + Denon PMA1500R Kolumny Dolby Atmors 7.4.2: Xavian XN360 (front) ,Focal Chora 806 (tył,boki, sufit), CC800V (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Czytam różne źródła i np tu 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
 pojawia się opinia, że żeby wykorzystać potencjał JVC potrzebna właściwie jaskinia. Takich warunków idealnych nie będę miał, chociaż ściana frontowa ciemna, sufit ciemny. Pytanie czy JVC nie będzie się marnował i lepiej poprzestać na Epsonie?

No i tu poruszyłeś ważną kwestię.

Powiem Ci tak. Zrób pokój do końca, tak jak ma wyglądać ostatecznie i wypróbuj oba projektory. To jedyny sposób aby odpowiedzieć, na twoje pytanie.

Może być, że nie zauważysz przewagi JVC, bo za dużo światła odbitego od ścian, zrujnuje kontrast i nie będzie różnicy.

Ja właśnie tak miałem przez jakiś czas, po przejściu z Epsona na JVC.
Czułem pewien niesmak, bo gdzie ten super kontrast itd.
Zobaczyłem go dopiero jak poprawiłem swój pokój.