Skocz do zawartości
IGNORED

50 płyt na 50 lecie ECM.


wojciech iwaszczukiewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba szykować kasę.ECM na swoje 50 lecie wydaje specjalną serię 50 płyt w serii ECM50 Touchstones.25 ma być już teraz a pozostałe 25 wiosną.Mają mieć specjalne okładki i specjalną ( mam nadzieję niższą) cenę.Tytuły to wznowienia najlepszych albumów sprzed lat,najczęściej dawno wyczerpane.Jak widziałem na zdjęciu w najnowszym Audio będzie m.in. Stenson,Surman,Vitous.Garbarek,Rypdal,Holland,Tibbets,Leo Smith,Metheny,Weber,Towner,Bley i inni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Trzeba szykować kasę.ECM na swoje 50 lecie wydaje specjalną serię 50 płyt w serii ECM50 Touchstones.25 ma być już teraz a pozostałe 25 wiosną.Mają mieć specjalne okładki i specjalną ( mam nadzieję niższą) cenę.Tytuły to wznowienia najlepszych albumów sprzed lat,najczęściej dawno wyczerpane.Jak widziałem na zdjęciu w najnowszym Audio będzie m.in. Stenson,Surman,Vitous.Garbarek,Rypdal,Holland,Tibbets,Leo Smith,Metheny,Weber,Towner,Bley i inni.

Istniej duże prawdopodobieństwo, że - jako fan jazzu - większość z tych płyt masz już na półce... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być kontynuacja dotychczasowej serii Touchstones, to ja odpuszczę, nawet gdybym był czymś zainteresowany (już prędzej będę szukał starszych wydań). To bardzo oszczędnościowa edycja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,że nie.Te tytuły,które widziałem w Audio to dawne pozycje,niewznawiane.W większości ich nie mam.Dlatego uważam,że to ciekawa inicjatywa.ECM ma mnóstwo niewznawianych płyt ( z nieznanych mi powodów) wartych poznania.Teraz będzie np. Bley Ballads,Barre Phillips Mountainscapes,Weber The Following Morning,G.Adams Sound Suggestions,Leo Smith Divine Love,Garbarek/Johnsen Aftenland,Wheeler Double,Double You,Abercrombie Night,Holland Seeds of Time,Sclavis Rouge,Erskine Juni.

 

to do dzarro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Właśnie,że nie.Te tytuły,które widziałem w Audio to dawne pozycje,niewznawiane.W większości ich nie mam.Dlatego uważam,że to ciekawa inicjatywa.ECM ma mnóstwo niewznawianych płyt ( z nieznanych mi powodów) wartych poznania.Teraz będzie np. Bley Ballads,Barre Phillips Mountainscapes,Weber The Following Morning,G.Adams Sound Suggestions,Leo Smith Divine Love,Garbarek/Johnsen Aftenland,Wheeler Double,Double You,Abercrombie Night,Holland Seeds of Time,Sclavis Rouge,Erskine Juni.

 

to do dzarro

No to - jak sam powiedziałeś - musisz szykować kasę... ;-) Ja może też coś wysupłam(np. na Bleya).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, wojciech iwaszczukiewicz said:

ECM ma mnóstwo niewznawianych płyt ( z nieznanych mi powodów)

Powody są dość oczywiste - rachunek ekonomiczny. Pomimo, że wśród tych niewznawianych jest mnóstwo pozycji cenionych i wartościowych, to zarobić na nich na współczesnym rynku muzycznym jest bardzo trudno. Chętnych do wydawania pieniędzy na płyty jest coraz mniej. ECM może wprawdzie uchodzić za krezusa wśród wytwórni niezależnych z ambitną ofertą, ale jest to jednak nisza.

Wcale mnie więc też nie dziwi (ale i nie cieszy) forma tych reedycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda tylko,że najważniejsza powinna być muzyka.Jeśli będą wznowienia świetnych,od dawna nie wydawanych płyt to należy się cieszyć.A okładki nie są najważniejsze.Nie wiem jak będą wyglądały te płyty bo widziałem jedynie zdjęcia.Niektóre tytuły są bardzo interesujące.Nie należy tej inicjatywy z góry przekreślać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy fan ECM ma swoją listę wszech czasów tych 50 płyt. Ja też.
Te wznowienia to mają być nowe remastery?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria ECM Touchstone jest serią 'super ekonomiczną', ale faktycznie dla kogoś kto nie uzupełnił dawniej kolekcji, to może być to jakaś alternatywa. Jednocześnie, ECM wznawia to samo co w serii Touchstone w ludzkich, normalnych opakowaniach, ale nie wiem jeszcze, czy nie jest to japońska edycja - będę wiedział 1-go lutego .

Wśród zapowiedzi jest m.in. Kenny Wheeler - 'Double Double You', Eberhard Weber - 'Following Morning', Miroslav Vitous - 'Atmos', Ralph Towner & Gary Burton - 'Matchbook', David Torn - 'Cloud About Mercury', Steve - Tibbetts 'Nothern Song', John Surman & John Warren - 'Brass Project', Leo Smith - 'Divine Love', Louis Sclavis - 'Rouge', Dino Saluzi - ' Andina', Terje Rypdal & The Chasers - 'Blue', Barre Phillips - 'Montainscapes', Mick Nock 'Ondas', Stephan Micus - 'To The Evening Child', Pat Metheny - 'Water Colors', Keith Jarrett - 'Standards Vol.1', Dave Holland - 'Seeds Of Time', Mick Goodrick - 'In Pas(s)ing', Jan Garbarek & Kjell Johnsen - 'Aftenland', Peter Erskine - 'Juni', Chick Corea - 'Piano Improvisation Vol.1', Bobo Stenson Trio - 'War Orphans', Paul Bley - 'Ballads', George Adams - 'Sound Suggestions', John Abercrombie - 'Night'

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące temu kupiłem La Fenice Jarretta. Chyba "ludzkie" wydanie bo w plastikowym pudełku. Już przy pierwszym podejściu wyłamały się "ząbki" podtrzymujące jedną z płyt a następnie cała ażurowa tacka. Na szczęście wszystkie płyty ripuję i słucham z dysku. Czy wydanie jest tanie czy ekskluzywne - materialny nośnik to kanał i tyle. Winyle od ECM też bywają skopane(vide wątek o płycie Wasilewskiego).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem ostatnio kilka nowych płyt ECM i wszystko jest w porządku - pełna perfekcja. Dobrze, że jest wybór - dla mnie ripowanie jest niestety kupą i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Chicago napisał:

dla mnie ripowanie jest niestety kupą i tyle

Czemu? Jeśli masz na myśli to, że słuchanie z plików jest pozbawione tej całej otoczki polegającej na obcowaniu z samą płytą, możliwością przeglądania i powąchania poligrafii, to OK - zgoda.
Ale jeśli masz na myśli upośledzenie jakości brzmienia, to już z tym się nie zgodzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam na myśli - po prostu lubię mieć oryginalne płyty i nie ma u mnie miejsca na żadne ripy i cd-r.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nic nie mam na myśli - po prostu lubię mieć oryginalne płyty i nie ma u mnie miejsca na żadne ripy i cd-r.
 
Ale "oryginał" leży sobie na półce obok innych oryginałów. Aczkolwiek nabyłem też "oryginał" ECM Suity Bacha(Kim Kashkashian) w postaci plików 24/96 i jak puściłem to przez HQPlayera to kopara poszybowała w dół by adorować podłogę. W dodatku cena była prawie dwa razy niższa niż za "oryginał" w plastikowym pudełku. Niestety dziś mi się kończy abonament Qobuz - więc częściej będę nabywał dobra w plastikowych lub kartonowych pudełkach w mickiewiczowskim formacie 44.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wątków o wyższości jednego nośnika nad innym jest na tym forum bez liku.Czy nie lepiej rozmawiać o muzyce?ECM ma mnóstwo skarbów ,które zasługują na wznowienie. I myślę,że każdy z nas mimo posiadania setek czy tysięcy płyt w swojej kolekcji znajdzie coś dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie mam już czego szukać w ECM z przeszłości, bo dosłownie poza za kilkoma tytułami z najnowszej oferty wznowień, mam wszystko co chciałem mieć w pierwszych wydaniach. Jak się porówna jakość pudełka, ale też i samego krążka cd z pierwszych wydań do obecnej produkcji, to można spokojnie powiedzieć, że jest to przepaść. Ale tak jest ze wszystkim - quantity over quality!

>dzarro

Tak jest - ECM 24bit/96kHz brzmi rewelacyjnie nawet z płyty cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Oto moje dzisiejsze zakupy z tej serii .Metheny "Watercolors",Rypdal "Blue",Holland Quintet "Seeds of Time",Weber "The Following Morning",Garbarek /Johnsen "Aftenland",B.Phillips "Mountainscapes",Vitous/Garbarek "Atmos",Erskine,Danielsson,Taylor "Juni",Surman/Warren "The Brass Project",Towner/Burton "Match Book",Abercrombie "Night".

Ja tam żadnej przepaści nie słyszę.Ceny 39 pln. minus rabacik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Ja tam żadnej przepaści nie słyszę.Ceny 39 pln. minus rabacik. 

Jakości wykonania pudełka na CD jak i samego krążka CD raczej nie usłyszysz Wojciechu. Wystarczy wyjąć z 'szafy' jakieś pierwsze wydanie ECM, przeważnie z 'czerwonym grzbietem' z napisem 'stereo', żeby się przekonać jaka  była kiedyś jakość wykonania. Cały krążek CD pokryty aluminium, lekko zaokrąklone krawędzie i pancerny plastik opakowania. Ale wiadomo - muzyka najważniejsza - powiedziałbym, że ta na żywo przede wszystkim '-)

P.S. Ostatnio zasiliły moją półkę nowości z NoBusines Records i muszę powiedzieć, że ich jakość krążka jak i opakowania śmiało dorównuje wczesnym edycjom ECM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Kolejne dwie perły z serii zakupione .Paul Bley i "Ballads"z 1971r. i Mick Goodrick "In Pa(s)sing" z 1979r.Jakość nagrania jak z wczesnych ECMów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych dodam, że na maj szykowane są kolejne perły:

1024 Gary Burton/Chick Corea: Crystal Silence
1030 Gary Burton: The New Quartet
1032 Ralph Towner: Diary
1038 Art Lande / Jan Garbarek: Red Lanta
1041 Jan Garbarek/Bobo Stenson: Witchi-Tai-To
1043 Bennie Maupin: The Jewel in the Lotus
1044 Julian Priester: Love, Love
1048 Paul Motian: Tribute
1052 Steve Kuhn: Trance
1120 Bill Connors: Of Mist & Melting
1128 Jack DeJohnette: New Directions
1160 Steve Swallow: Home
1193 John Surman: The Amazing Adventures...
1230 Don Cherry/Ed Blackwell: El Corazon
1242 Miroslav Vitous: Journey's End
1339 Edward Vesala: Lumi
1352 Gary Peacock: Guamba
1373 Dave Holland Trio: Triplicate
1390 John Abercrombie/Marc Johnson/Peter Erskine
1464 David Darling: Cello
1577 Keith Jarrett: At The Blue Note, 3rd CD
1744 Trygve Seim: Different Rivers
1752 Arild Andersen: The Triangle
1760 Enrico Rava: Easy Living
1906 Susanne Abbuehl: Compass
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

U mnie kolejna perełka z pierwszej części serii.Leo Smith "Divine Love" z 1979r.W składzie oprócz lidera D.Andrews sax.,B.Naughton vibr.,marimba,Ch.Chaden bas,L.Bowie trąbka,K.Wheeler trąbka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kolejna pozycja z pierwszej transzy,która mi jakoś umknęła."Double,Double You" Kenny Wheelera z M.Breckerem,J.Taylorem,D.Hollandem i J.DeJohnette.Już zakupiona.Znakomita płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.01.2019 o 12:03, Chicago napisał:

Nic nie mam na myśli - po prostu lubię mieć oryginalne płyty i nie ma u mnie miejsca na żadne ripy i cd-r.

 

To powinna być myśl przewodnia wszystkich tu zaglądających. W sam punkt Chicago !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym wątku jest mowa o cdr ach?Wydawnictwo różni się tylko pudełkiem.Myślę,że właśnie dla Ciebie,rozpoczynąjcego przygodę z jazzem ta seria jest w sam raz.

Dla mnie wartością decydującą tej serii jest fakt,że są to tytuły od lat nie wznawiane.Cena jest ważna ale nie decydująca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jest już druga transza.Dzisiaj wybrałem Vitousa "Journey's End" z 1983. W składzie jeszcze Surman,J.Taylor,J.Christensen.

D.Holland Trio "Triplicate" z 1988r.Oprócz lidera S.Coleman i J.DeJohnette.Trzecia pozycja to J.Abercrombie  ,M.Johnson i P.Erskine z 1989r.

G,Burton "The New Quarter"  z M.Goodrickiem,A.Laborielem i H.Blazerem.

S.Kuhn "Trance" z 1975r. z S.Swallowem,J.DeJohnettem i S.Evansem.Nad kilkoma jeszcze się zastanawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dorzuciłem E.Ravę "Easy Living" z 2004r. ,B.Maupina "The Jewel in the Lotus" 1974. oraz E.Vesalę " Lumi" z 1987r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.