Skocz do zawartości
IGNORED

ZESTAW kolumn podłogowych do 2000zł


Michał Kuhr

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że to moja pierwsza wiadomość na forum - cześć wszystkim! Mam nadzieję, że ktoś tu będzie mi w stanie pomóc, bo sam w temacie jestem zupełnie nieoblatany. Można napisać, że jestem tym głupszy, im więcej czytam (fora, recenzje, ceneo) na niżej zarysowany temat.

Niedalej jak przedwczoraj wymieniłem rozklekotanego Rotela 930AX na NADa C320BEE. Wiem, że mój zakup to nic wybitnego, ale jak na drugi krok w świat dobrego stereo - hmm.. jest dobrze. Na pewno lepiej niż było. Rotel pracował z najtańszymi podłogowymi Magnatami jakie udało mi się kupić około dekadę temu - modelem Monitor 880. Uwierzcie, te kolumny mają już dość i pragną odejść, na jak najbardziej zasłużoną, emeryturę. Więcej! Pragną śmierci i szybkiego zapomnienia!

To, że wytrzymałem z tym zestawem dziesięć lat - co nieco mówi o moim podejściu (moje życie nie kręci się wokół stereo, ale bardzo lubię słuchać muzyki), budżecie (wiadomo, tego zawsze za mało - mówię Wam - kiedyś ustrzelę szóstkę w totka), a może nawet słuchu (chociaż tu chyba nie ma aż takiej tragedii) ; )

Chciałbym teraz przeskoczyć oczko wyżej. Szukam możliwie najlepszych dla mnie kolumn podłogowych do 2000zł za parę. Ta kwota i tak przewyższa mój roczny budżet na rozrywkę o jakieś 600zł, więc uprzedzę sugestie i powiem od razu - nie jestem w stanie dać nawet złotówki więcej niż te dwa tysiące. Wiem, że kupno używanych kolumn ma swoje zalety, z których największą jest relacja cena/jakość - mimo to, chcę kupić nowy sprzęt. Głównie chodzi o to, że dwa tysiące na używki to ja będę ciułał przez ten cały rok, a dzięki opcji ratalnej, mógłbym cieszyć się nowym nabytkiem choćby i za tydzień. Uwierzcie, że mam obecnych Magnatów naprawdę dosyć. Tym bardziej, że słyszałem tego NADa na czymś znacznie lepszym (niestety nie zapytałem przy okazji odsłuch na czym - zapomnijmy o sprawie).

Wracając do tematu. Dla przypomnienia wzmacniacz to NAD C320BEE. Słucham przede wszystkim muzyki elektronicznej i praktycznie wszystkiego z jej domieszką. Jest Alva Noto, Ryoji Ikeda, Byetone, Kangding Ray, CoH, Murcof, Nicolas Jaar i wiele innych eksperymentów. Tak. Tego jest zdecydowanie najwięcej. Jest też Jan Jelinek, Fennesz, Tim Hecker i inne szumy. Są jakieś jazzy pokroju To Many Zooz i MEUTE. Generalnie lubię skrzypce, fortepian i trąbkę. Hmm.. z perspektywy lat coraz bardziej lubię żywe instrumenty. Z tego też względu jakieś symfoniczne rzeczy też wypadają mi w ucho, ale bez zbytniego pojęcia o nich. Lubię hiphop, ale bardzo wybiórczo; Fisz i Emade, Łona i Webber, Kaliber 44, L.U.C i T-Raperów ; ) - to tyle z tej strony. Trochę wokalu z Domowych Melodii, Karolina Czarnecka, Ballady i Romanse, Artur Rojek, Pablopavo, Kortez, T. Love, Kazik Staszewski. Czasem lubię jak tąpnie  z głośników przy Mr. Oizo, Justice, Moderat, The Chemical Brothers, Daft Punk i podobnych.  Poza tym klasyki takie jak Depeche Mode, U2, RHCP, R.E.M. System of a Down i...

A gdzie cały szwadron zagranicznych kobiecych wokali z Bjork i Portishead na czele? No przecież mógłbym wymieniać bez końca, bo to co wyżej to tylko paru ludzi/grup jakie przyszły mi do głowy jako pierwsze. W każdym razie jest różnorodnie. Nie zamykam się i o ile realizacja mi się podoba, to jestem jak najbardziej otwarty na nowe rzeczy. 

Muzyki słucham w salonie nieadaptowanym akustycznie. Dobrze wytłumione drewniane ściany, pomieszczenie ma około 4x7m i trochę gratów, niestety gdy słucham muzyki, za plecami mam półotwartą kuchnie o wymiarach około 2,5x4m. Zdjęcia ułatwią mi opis. Na pierwszym jest to, co znajduje się przede mną, z tym, że kolumny przy odsłuchu odsuwam nieco od ścian. Gdy siedzę na kanapie mam do nich wtedy około 3,5m. Na drugim mój salon prawie w całej swej okazałości. Widać przejście obok kanapy i wnękę za nią. No i córkę męczącą śniadanie.. i psa.. i kot uciekł z kadru : P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1cce468b15ca2ec2med.jpg

Czego oczekuje od tych moich wymarzonych przyszłych kolumn? Przede wszystkim precyzji i naturalności, może nawet neutralności - bez zbytniego kolorowania. Środek pasma jest dla mnie najważniejszy. Tam najczęściej dzieje się najwięcej. Wysokie tony przy tych moich pikach i klikach też są istotne, ale nie chciałbym żeby np. taka "Test Pattern" Ikedy wypaliła mi mózg, więc kopułka nie może być za ostra i zbyt sycząca. Jeśli chodzi o niskie tony. Stawiałbym na jakość, a nie ilość. Nie musi być najniżej, byleby była kontrola i jako-taka dynamika. Żeby się za bardzo nie rozlewało, ani nie właziło zbyt nachalnie na średnicę. Uff.. to chyba tyle..

No to Panowie i Panie - do dzieła! Zadanie o które was proszę nie jest chyba zbyt trudne. W końcu wszystko będzie lepsze od moich dotychczasowych pudełek, które w dniu zakupu kosztowały 350zł za sztukę ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy to Dynaudio serii Audience (choć miałbym wątpliwości czy Nad C320 je uciągnie) albo Rega Jura lub R5 / RS5 . Oprócz tego z ładnym i dość neutralnym środkiem, nie agresywną górą można rozważyć też różne Tannoy - R3, DC6T albo starsze DC2000, DC3000,  Kef Q7 (Q5 niby też ale mam wątpliwości czy bas da radę w tym pomieszczeniu).

Oczywiście używki, szukasz na Allegro - piszesz do sprzedajacego żeby opuścił parę zł albo wykupił wypromowanie aukcji (chyba coś koło 20zł kosztuje) i będziesz miał raty, w dodatku 0% :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, don111 napisał:

Oczywiście używki, szukasz na Allegro - piszesz do sprzedajacego żeby opuścił parę zł albo wykupił wypromowanie aukcji (chyba coś koło 20zł kosztuje) i będziesz miał raty, w dodatku 0% :)

Och, tyle lat na Allegro, a ja dopiero teraz dowiaduję się, że istnieje taka opcja. Nigdy nie było "potrzeby" korzystać, więc do tej pory nie zwróciłem na to uwagi. W takim wypadku jak najbardziej mogą być używki.

 

Dziękuję za propozycje. Nie ukrywam, że łaszę się na jakieś audiofilskie (cokolwiek to znaczy), a nie dyskotekowe brzmienie. Lubię co prawda efektowność, ale nie wtedy gdy wysuwa się na pierwszy plan przykrywając rzetelność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bezpiecznym rozwiązaniem, które jednak powinno Cię w pełni usatysfakcjonować jest Monitor Audio MR6. To dosyć duże kolumny, nie będą miały problemu z prawidłowym nagłośnieniem Twojego salonu. W połączeniu z NAD zapewnią szybki, dynamiczny, swobodny dźwięk. To moja rekomendacja. 

Poza tym mam jeszcze kilka innych propozycji, które bardzo minimalnie nawet z maksymalnym upustem forumowym przekraczają budżet, ale nieśmiało zaproponuje Ci je. Jest to na pewno Q Acoustics QA 3050i, Tannoy Mercury 7.4 oraz Fyne Audio F303. To trzy propozycje, które jestem pewny, usatysfakcjonowałyby Cię w pełni.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego; tekstylna kopułka, BR na froncie i pracuje chyba z każdym wzmacniaczem,

a do tego w budżecie , może da się słuchać bez specjalnego wysuwania przynajmniej prawej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

fakt, że trochę drogo, ale spróbuj negocjować ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Z podłogówek do 2 tysi ja polecę Ci Monitor Audio rs6, Melodika bl40 (Roth Oli) lub niedoceniane:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzętnie notuje sobie Wasze propozycje. Po dalszych lekturach paru wątków na tym i innych forach i dokształcenia się w temacie akustyki - myślę, że najkorzystniej w mojej sytuacji byłoby wybrać coś z wentylacją umiejscowioną na froncie kolumn.

 

Z racji tego, że na codzień staram się być patriotą gospodarczym, to zacząłem pogłębiać swoją wiedzę na temat oferty polskich producentów nagłośnienia i w kwocie jaką mogę wydać szczególnie zainteresowały mnie:

 

Pylon Pearl 27

Melodika BL30 MK3 (może też używane BL40 MK3)

STX Quant 300

STX Electrino 250

a najdłuższą ślinkę wpuściłem czytając o

STX Neutrino FX-150

 

Na temat każdej z tych konstrukcji, jak to w Polsce, jest więcej opinii niż opiniujących. Czy znajdzie się tu ktoś, kto mógłby coś napisać o powyższych, albo je do siebie przyrównać? Polecić? Odradzić? Z testów wynika, że mój wzmacniacz daję z siebie 2x50W przy 4Ω, albo 2x45W przy 8Ω.

 

Pylonów da się posłuchać praktycznie wszędzie, z Melodikami i STXami jest większy problem. Mieszkam gdzieś pomiędzy Słupskiem a Gdańskiem. Polecilibyście mi jakiś sklep/salon w tych okolicach?

 

Oczywiście w żadnym wypadku nie jestem jeszcze ukierunkowany na konkretny wrób. Mimo tego, że sam dla siebie podrzucam tu nowe propozycje - chciałbym tylko zawęzić pole poszukiwań : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

2 minuty temu, Michał Kuhr napisał:

Skrzętnie notuje sobie Wasze propozycje. Po dalszych lekturach paru wątków na tym i innych forach i dokształcenia się w temacie akustyki - myślę, że najkorzystniej w mojej sytuacji byłoby wybrać coś z wentylacją umiejscowioną na froncie kolumn.

 

Z racji tego, że na codzień staram się być patriotą gospodarczym, to zacząłem pogłębiać swoją wiedzę na temat oferty polskich producentów nagłośnienia i w kwocie jaką mogę wydać szczególnie zainteresowały mnie:

 

Pylon Pearl 27

Melodika BL30 MK3 (może też używane BL40 MK3)

STX Quant 300

STX Electrino 250

a najdłuższą ślinkę wpuściłem czytając o

STX Neutrino FX-150

 

Na temat każdej z tych konstrukcji, jak to w Polsce, jest więcej opinii niż opiniujących. Czy znajdzie się tu ktoś, kto mógłby coś napisać o powyższych, albo je do siebie przyrównać? Polecić? Odradzić? Z testów wynika, że mój wzmacniacz daję z siebie 2x50W przy 4Ω, albo 2x45W przy 8Ω.

 

Pylonów da się posłuchać praktycznie wszędzie, z Melodikami i STXami jest większy problem. Mieszkam gdzieś pomiędzy Słupskiem a Gdańskiem. Polecilibyście mi jakiś sklep/salon w tych okolicach?

 

Oczywiście w żadnym wypadku nie jestem jeszcze ukierunkowany na konkretny wrób. Mimo tego, że sam dla siebie podrzucam tu nowe propozycje - chciałbym tylko zawęzić pole poszukiwań : )

To co wymieniłeś to rebro, nie warto głowy sobie tym zawracać. Moze z wyjątkiem stx neutrino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej rozmowie z kolegą wyżej chciałbym podkreślić w tym miejscu, że w poprzednim poście wyrażam tylko zaciekawienie polskimi pozycjami, które wymieniłem. W żadnym wypadku nie ograniczyłem swojego wyboru wyłącznie do nich - szczerze mówiąc, jeśli napiszecie mi, że nawet nie przystają do wcześniejszych sugestii - to nawet nie raczę splunąć w ich stronę ; )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakiś osłabiony model kupiłeś :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim inny niż w linku, który podałeś. Kupiłem taki: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hmm.. teraz gdy czytam to jeszcze raz, to widzę inne wartości niż te, które podałem poprzednio. Takim jestem specjalistą, że hoho! Mniejsza o to, byleby wzmacniacz potrafił dobrze napędzić to co proponujecie : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kondzio13 napisał:

To co wymieniłeś to rebro

Co to jest rebro?

Ja proponuję Pylony Pearl 25 lub Opal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Misio38 napisał:

Co to jest rebro?

Ja proponuję Pylony Pearl 25 lub Opal.

Rebro to to inaczej coś kiepskiego, czyli np to co wymieniłeś. Jesli pylon to topaz 20 w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grę wchodzą używki, to daj na priv. Sprzedaję jedne z moich kolumn i sądzę, że pozamiatają konkurencję. Nie chcę robić im reklamy, bo nie chcę żeby wartość na rynku wtórnym poszybowała :). Nie wiem skąd jesteś, ale zawsze można wpaść do mnie do Konina je sobie odsłuchać. Mam trochę sprzętu, który można określić mianem naprawdę przyzwoitego hi-fi ;).

Pozdrawiam,

Daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2k lepiej wyjdziesz jak kupisz sprawdzone modele używek które nie stracą praktycznie nic na wartości (w przeciwieństwie do przeciętnie grających w tej cenie nówek) np Tannoy DC6T (te już tak raczej w górnym limicie), Tannoy R3, Dali 450 (nie żadne Zensor czy Concept czy Blue), Monitor Audio Silver S6 lub RS6, Dynaudio Audience 60 lub 62 (a nawet podstawkowe 50 / 52 zamiotą basem te mniejsze podłogówki Melodiki czy STX), Rega Jura, R5 / RS5.   Te Pylony, STX czy Melodiki przekładając na klasę używek to coś między 500 - max 1000zł (mocno naciągając).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, wielkie dzięki za kolejne propozycje. Moja sytuacja zmieniła się nieco od czasu pierwszego posta - niestety na gorsze. Właśnie pertraktuje z żoną ile rzeczywiście mogę wydać na sprzęt. Pantoflem nie jestem, ale chcę żyć ze spokojem ducha ; ) Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Siest, to dobre kolumny. Dostały swego czasu kilka nagród oraz nagrodę internautów (chyba najbardziej wartościowa).

O Pylon Pearl 25 zapomnij, tak samo jak o MA-przereklamowane granie bez emocji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Dali 450 podobają mi się wizualnie i znalazłem o nich trochę dobrego, ale wszystkie dwie oferty na które mogę sobie teraz pozwolić mają dopisek "wyłącznie odbiór osobisty". W obydwu przypadkach trasa w tę i nazad generuje dodatkowy koszt paliwa przekraczający 400zł : /

Stosunkowo niedaleko mogę dostać coś takiego jak Visaton VIB 2000 GF za około 1000zł. Sprzedawca opisuje je w samych superlatywach - to 2x30kg DIY na podobno dobrych głośnikach, więc nie wiem co myśleć, bo i ciężko znaleźć na ich temat jakieś opinie. "Na oko" mają dla mnie dwie wady. Pierwsza to brak możliwości montażu maskownicy, która dzielnie broniłaby głośniki przed rączkami córki. Druga to taka, że żonie się niepodobają. Czy ktoś miał styczność z tymi konstrukcjami? Do czego można je przyrównać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.