Jump to content
Marcin Bugaj

B6B Shp - Łódź opinie

Recommended Posts

Podpinam się pod pytanie. Ceny mają jakby z gruuubym rabatem np na Elac. Takie rabaty nie sa osiągalne w oficjalnej dystrybucji wiec sam zastanawiam się gdzie ten haczyk? Bo gdzieś być musi...

O ile wiem są to min. sprzęty z wyprzedaży ekspozycji z salonów zachodnich.

Witam również mam zamiar kupić sprzęt u nich, może ktoś  już kupował ? a jeżeli nie to jako pierwszy na pewno podzielę się wrażeniami. Na allegro mają tylko dwa komentarze, ale pozytywne

Cześć. Ja dokonałem zakupu w tym sklepie w połowie marca 2019 r. Nie ukrywam, że skusiła mnie cena. Kupiłem kolumny Focal Aria 926. Kontakt telefoniczny i meilowy przed transakcją - bezproblemowy. Od i tak atrakcyjnej ceny wystawionej na pewnym znanym portalu ogłoszeniowym udało mi się jeszcze dostać obniżkę. Całą umówioną kwotę przelałem na rachunek bankowy sklepu i po 4 dniach kolumny były u mnie w domu. Towar był nowy, fabrycznie zapakowany, tak jak to podane było w ofercie. Nie stwierdziłem, że towar jest powystawowy. Kolumny mają kolor piano black, na górze jest tafla szklana, przody to imitacja skóry i chyba bym zauważył ślady użytkowania. Dzień po kolumnach przyszedł mail ze sklepu z pytaniem czy wszystko jest w porządku, czy towar przyszedł zgodnie z zamówieniem.  Też przed zakupem miałem wątpliwości i z miesiąc się zastanawiałem nad złożeniem zamówienia, aż straciłem okazję na jeszcze lepszą promocję tych Focali. Nie kupowałem przez allegro, więc nie ma tam mojego komentarza. Ja jestem bardzo zadowolony z transakcji. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem.

Ciekawe, kiedy nastąpi jedno, wielkie "jeb" :-).

W dniu 10.04.2019 o 17:58, mircus13 napisał:

Cześć. Ja dokonałem zakupu w tym sklepie w połowie marca 2019 r. Nie ukrywam, że skusiła mnie cena. Kupiłem kolumny Focal Aria 926. Kontakt telefoniczny i meilowy przed transakcją - bezproblemowy. Od i tak atrakcyjnej ceny wystawionej na pewnym znanym portalu ogłoszeniowym udało mi się jeszcze dostać obniżkę. Całą umówioną kwotę przelałem na rachunek bankowy sklepu i po 4 dniach kolumny były u mnie w domu. Towar był nowy, fabrycznie zapakowany, tak jak to podane było w ofercie. Nie stwierdziłem, że towar jest powystawowy. Kolumny mają kolor piano black, na górze jest tafla szklana, przody to imitacja skóry i chyba bym zauważył ślady użytkowania. Dzień po kolumnach przyszedł mail ze sklepu z pytaniem czy wszystko jest w porządku, czy towar przyszedł zgodnie z zamówieniem.  Też przed zakupem miałem wątpliwości i z miesiąc się zastanawiałem nad złożeniem zamówienia, aż straciłem okazję na jeszcze lepszą promocję tych Focali. Nie kupowałem przez allegro, więc nie ma tam mojego komentarza. Ja jestem bardzo zadowolony z transakcji. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem.

Dostałeś towar z zagranicy Szanowny Panie .Bez gwarancji . Rachunek w euro też dostałeś ? Od Polskiej firmy ? Bo niby taką jest.

To jest jakaś ściema . Wystarczy poczytać opisy ze zrozumieniem i zobaczyć w google maps siedzibę ( ok. zdjęcia z 2012 r) .

• Confused 1

Mikołaju. Ja to wszystko wiedziałem przed zakupem, bo o tym było napisane w każdej ofercie. Jak mówi stare przysłowie pszczół: "chcącemu nie dzieje się krzywda". Zawierałem umowę z polskim sklepem i mam 2 lata rękojmi za wady rzeczy od sprzedawcy i dla mnie jako konsumenta ewentualne roszczenia z tej odpowiedzialności sprzedawcy są łatwiejsze do dochodzenia niż z gwarancji producenta. Moje zmartwienie jest tylko takie, aby sklep przez 2 lata od zakupu jeszcze funkcjonował. Mam jednak niezachwianą wiarę w jakość kolumn firmy Focal.

W dniu 12.04.2019 o 17:21, mircus13 napisał:

Mam jednak niezachwianą wiarę w jakość kolumn firmy Focal.

Ojojojojoj........:-))))))))))))))

W dniu 12.04.2019 o 17:21, mircus13 napisał:

Mikołaju. Ja to wszystko wiedziałem przed zakupem, bo o tym było napisane w każdej ofercie. Jak mówi stare przysłowie pszczół: "chcącemu nie dzieje się krzywda". Zawierałem umowę z polskim sklepem i mam 2 lata rękojmi za wady rzeczy od sprzedawcy i dla mnie jako konsumenta ewentualne roszczenia z tej odpowiedzialności sprzedawcy są łatwiejsze do dochodzenia niż z gwarancji producenta. Moje zmartwienie jest tylko takie, aby sklep przez 2 lata od zakupu jeszcze funkcjonował. Mam jednak niezachwianą wiarę w jakość kolumn firmy Focal.

2 lata rękojmi ? Umowa jest ważna z dokumentem sprzedaży . Hmm a skąd masz rachunek w euro ? Kto go wystawił ? Polski sklep wystawił rachunek w euro ? No bez żartów.

Co do roszczeń to życzę aby ich nie było bo w przyrodzie nie istnieje gwarancja producenta 🙂 . W Polsce od wielu lat jak pamiętam gwarancja bezpłatna na Focala wynosi 5 lat .

22 godziny temu, Mikolaj01 napisał:

2 lata rękojmi ? Umowa jest ważna z dokumentem sprzedaży . Hmm a skąd masz rachunek w euro ? Kto go wystawił ? Polski sklep wystawił rachunek w euro ? No bez żartów.

Co do roszczeń to życzę aby ich nie było bo w przyrodzie nie istnieje gwarancja producenta 🙂 . W Polsce od wielu lat jak pamiętam gwarancja bezpłatna na Focala wynosi 5 lat .

A czemu ma miec rachunek w ojro a nie w zlotowkach? 

Rachunek powinien wystawic sprzedawca B2B. 

Szanowny Mikołaju. Po pierwsze, masz doskonałą  pamięć. Po drugie, w przyrodzie występuje gwarancja tylko producenta. On zapewnia, że jego produkt jest właściwej jakości, a w przypadku wystąpienia  wad  w okresie objętym gwarancją, naprawia je poprzez sieć serwisową. Gwarancja producenta jest dobrowolna, może ją dać lub nie ( np. pewien znany producent wypasionych bardzo drogich audiofilskich bezpieczników nie daje gwarancji na nie) , może obejmować np. okres roku, 2 lat, czy 5 lat lub więcej. Po trzecie, uwierz mi, że gdybym chciał dochodzić przed sądem roszczeń od sprzedawcy z tytułu rękojmi za wady, wystarczającym dowodem na zawarcie umowy jest wyciąg z mojego rachunku bankowego potwierdzający przelanie danej kwoty w złotówkach na rachunek sklepu z podaniem numeru zamówienia i określeniem przedmiotu zakupu oraz daty operacji. W necie znajdziesz dużo opracowań na temat dochodzenia roszczeń od sprzedawców z tytułu rękojmi za wady i jakie są wymagane dowody dla wykazania zawarcia transakcji. Mamy XXI wiek, jesteśmy w UE, chronią nas jako konsumentów dyrektywy unijne oraz przepisy polskiego prawa cywilnego, które są prokonsumenckie. Przy transakcjach przez internet faktury, paragony, czy jakieś rachunki, to przeżytek. Dla przykładu: zakupiłem przez internet wiele lamp elektronowych w sklepach w Chinach, USA, UK i nigdy nie  dostałem jakiegokolwiek rachunku czy faktury. Raz mi się zdarzyło, że zaginęła przesyłka 8 lamp z UK ( nie była to przesyłka kurierska, lecz pocztowa) i po korespondencji mejlowej sklep mi przysłał ( już kurierem) nowy zestaw bez jakichkolwiek dodatkowych opłat, czy żądania reklamacji przesyłki. Ubolewam nad tym, że jesteśmy takim społeczeństwem, że jeden człowiek nie ma zaufania do drugiego i wszyscy węszą spiski, oszustwa oraz układy.  Dziękuję wszystkim za konstruktywne oraz celne uwagi  i już więcej na forum nie będę się wypowiadał z uwagi na chroniczny brak czasu. W Wielkim Tygodniu życzę wszystkim więcej wiary w drugiego człowieka.

11 godzin temu, mircus13 napisał:

życzę wszystkim więcej wiary w drugiego człowieka.

..żeby to było takie proste..Znaczy się proste jest, tylko potem lizanie ran zajmuje zbyt dużo czasu....