Skocz do zawartości
IGNORED

Rozbudowa stereo w salonie wzmacniacz , źródło ...


disaster3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, hej

Chcialbym zasięgnąć rady jak rozbudować/zmodyfikować moje obecne HA o produkty mobilne aby korzystać również bez przeszkód z opcji streamingu.

W tej chwili mam w domu wzmacniacz diy, do którego mam podpięte 2 źródła na przemian (chodzi o te muzyczne bo jeszcze jest dekoder z UPC itd).
Do wzmacniacza mam wpięty samochodowy (przerobiony na domowe zasilanie 230V) DAC Nakamichi DAC-111,który ma wejście optyczne koaxjalne. Do którego podpinam 2 muzyczne źródło (transport):

1. Odtwarzacz Blueray Sony BDP S7200 koaxem i gram z tego CD
2. IPhone/iPad poprzez konwerter USB -> SPDIF (Phiree U2S) i wtedy streaming (TIDAL / Spotify).

Jeśli chodzi o proporcje to w 99% gra streaming.

Kolumny są 3 drożne robione na zamówienie + zwrotka custom, dość prądożerne 
(tw - Dynaudio t330d, mid - ScanSpeak Rewelator 15, wf - ScanSpeak Rewelator Alu 22)

Wyglada to tak:
9bf8dfd08fcbe1108b06bbe9156677b8.jpg

W związku z tym ze 99% to streaming chciałbym zmienić sprzęt HA, który mógłbym może wykorzystać jako mobilny również.

Dlatego jako źródło zastanawiam się nad DAP’em

1. Ibasso dx150 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ma androida, mogę zainstalować na nim TIDAL i Spotify z których nagminnie korzystam. Chodzą tez offline wiec mogę na drogę do pracy/z pracy używać i pewnie będzie to lepsze źródło niż iPhone + dragonfly red które teraz korzystam mobilnie.

Mam pytanie czy moge tego dap’a ibasso dx150 wykorzystać jako źródło do HA do wzmaka (jeszcze nie wiem jakiego)?
Jeśli tak to jak go mogę podłączyć? Lub czego jeszcze potrzebuje. On sam w sobie jest niezłym dac’iem wiec rozumiem, że będę mógł go od razu podpiąć pod wzmaka. Doradźcie prosze!

Druga sprawa jakiego wzmaka kupić? Nie chce już diy ani szukać vintage’y, których kondensatory mogą być już spuchnięte i nie znasz dnia ani godziny kiedy padną. Szukam raczej czegoś z nowych konstrukcji, mogą być używki za którymi warto się rozejrzeć. Budżet na wzmaka do 5000 pln (może być taniej). wzmacniacz integra, stereo, nie chce amplitunera. Jak najmniej opcji, selektor wejść , głośność, wejście słuchawkowe no i żeby takiego ibasso podłączyć. Może mieć tez cyfrowe wejścia. Oczywiście z dobra elektrownia aby moje kolumny pociągnęły przy dużej głośności. Lubię słuchać głośno i czasami podgłaśniam mocniej jak nuta wpadnie w ucho.

Pokoj to typowy kwadrat z aneksem kuchennym ok. 25m^2 
Na przeciwko TV i głośników w odległości ok.3,5m stoi skórzany narożnik, przed stolik z małym dywanem. No i na przeciwko kolumn za kanapa na całej szerokości są okna, żadnych firanek, zasłon, itd. Na parapecie stoją kwiaty, na oknach rolety materiałowe. Wiem pod względem akustycznym lipa, ale niestety za dużo nie podziałam, bo już jak te wielkie trumny do salonu przywiozłem, to żona prawie mnie już pakowała. Problem obecnie z dźwiękiem, na obecnej konfiguracji mam taki ze jak stoję przy kolumnie i się schylę aby mieć głowę na wysokości głośnika wysokotonowego i wysuwam szyje aby głowa było za przednia linia kolumn to basu jest tyle ile chciałbym aby było normalnie. Jak siądę na kanapie to jest go połowa tego co za kolumna. Druga sprawa wydaje mi się ze wzmak sobie nie radzi z tymi kolumnami i potrzebuje czegoś „zdrowego” co na pewno da radę sobie z tymi głośnikami.

Jeśli nie ibasso to prośba o doradzenia co złożyć aby korzystać z dobrodziejstw streamingu.
Słucham pop, dance, techno, house, hip-hop  ale i czasami rocka/jazz’u

Lubię dynamiczne brzmienie, może nie typowa V’ka z uwypuklonymi skrajami pasm i cofnięta średnicą, i nie szukam analitycznego, suchego dźwięku, bardziej wypełnionego, z mięsistymi dolnymi rejestrami (nie kartonowe puste pukanie) ale nie rozlewające się i zachodzące na średnice. Subbas ma być słyszalny, kickbas sprężysty, średnica namacalna a wysokie nie kłujące w uszy.

Bardziej nastawione na fun’owe granie. Klasyki na tym słuchać nie będę.

Jeśli coś jeszcze będzie potrzebne do dodania to prośba o informacje, postaram się dodać.

Z góry dziękuje i pozdrawiam,
disaster3 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale już nie moge zedytowac poprzedniego.

Prośba również o info gdzie Warszawie mógłbym się udać posłuchać jakiś konkretnych wzmacniaczy?

Jeszcze jakby była możliwość wypożyczenia za kaucją to już w ogóle byłaby bajka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.