Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic VT65


karburatorix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z telewizorem plazmowym panasonic TX-P65VT50E telewizor kupiłem około 2lat temu używany w bardzo dobrym stanie w tej chwili ma przepracowane  11900h i wł/wył 4100 więc wcale nie tak dużo.Od jakiegoś czasu widzę przy krawędziach ekranu różowe zabarwienia z prawej strony mniej-więcej po środku z lewej lewy górny róg i troszkę góra wyświetlacza,po za tym wszystko ok obraz świetny.Próbowałem już pozbyć się tego za pomocą białego pasa niestety nawet godzinne czyszczenie nic nie dało,widoczne przebarwienia widać wyraźnie na białym tle (skoki narciarskie) zaczyna mnie to irytować.Co robić miał ktoś podobny przypadek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, ze telewizor jest w jakimś polu magnetycznym. Dekady temu miałem identyczny problem i te same objawy z lewej strony telewizora. Okazało się ze ozdobna ciężka róża wykonana z jakiegoś metalu, wytwarzała pole magnetyczne z kineskopem. Mama postawiła ją tuz obok telewizora :) Pomogło całkowite wyłączenie telewizora na noc, czyli wtyczki z gniazdka i oczywiście wywalenie tej róży.

Zwróć uwagę czy w pobliżu telewizora nie stoją tego typu dekoracje, albo urządzenia bez ekranowania magnetycznego.

Zwracam tez uwagę, ze mój telewizor to był kineskop w latach 90tych. Plazma to zupełnie inna technologia i szczerze nie wiem, czy tu działa to podobnie. Tez mam plazmę Panasa od lat i takich historii nie miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.