Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór kolumn do salonu 35m2


zone

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jako że od długiego czasu nie odwiedzałem forum i około 5 lat temu sprzedałem cały 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  zwracam się do Was z prośbą o poradę. Mój ostatni system składał się z wzmacniacza sony es 570 kolumn podstawkowych stx mx -140 oraz odtwarzacza sony 555es (grało to w 18m2 kiepska akustyka pokój 4,2x4,2).

Chciał bym na nowo powalczyć z 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  dokładnie diy co mogli byście mi podpowiedzieć. Salon w którym będą grały to 35 m2 dystans miedzy głośnikami a odsłuchującym ok 2-3m.

Oczekuje klarownego szybkiego kontrolowanego basu, bardzo dużej sceny i przestrzenności, szczegółowej średnicy i delikatnej góry.

Kwestia budżetu ...nie chce za same przetworniki przekroczyć 1500 zł. 

Rozważam też kupno kolumn z rynku wtórnego bądź nowych z salonu. 

 

Może być to 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  podstawkowych z opcją poźniejszego dołożenia subwoofera. Chociaż bardziej rozważam kolumny wolnostojące. Jeśli już dokonam jakiejś decyzji mam nadzieje że mogę liczyć na wasze wsparcie dotyczące reszty systemu.

Chce znów wrócić do mojej pasji która musiała być odroczona na czas budowy domu itp.

Co możecie mi doradzić ?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc.

Propozycje jakie się do tej pory pojawiły z kolumn nowych to pylon dimind 28 bądź 30.

Użytkownik Muda44 polecił mi Heco Aurora 1000 - koszty nowych to 2300 podobno grają lepiej niż cała konkurencja w zakresie do 10 tys. Zdziwiło m nie to trochę ale przecież nie raz kolumny które były na tanich przetwornikach pokazywały więcej niż konkurencja 4 razy droższa. Po za tym heco to w tej chwili potężna marka z mega zapleczem technicznym i zrobienie głośników pod siebie plus przeprowadzenie symulacji na mega sprzęcie  nie jest dla nich problemem a jeśli później coś idzie w nakładzie killu tysięcy egzemplaży to obniżają sobie koszty produkcji. 

 

 

Z projektów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Propozycja zrobienia sb satori tw29r do tego sb 17 nrx c35 w układzie di apollito. 

 

Jeśli macie coś fajnego do dorzucenia proszę piszcie chce w ciągu tego tygodnia podjąć już konkretną decyzję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zone napisał:

Użytkownik Muda44 polecił mi Heco Aurora 1000 - koszty nowych to 2300 podobno grają lepiej niż cała konkurencja w zakresie do 10 tys. Zdziwiło m nie to trochę ale przecież nie raz kolumny które były na tanich przetwornikach pokazywały więcej niż konkurencja 4 razy droższa.

To chyba cena za sztukę a nie za parę. Tak poza tym to ja myślę, te kolumny grają jak inne nie za 10 ale za ponad 20 tys. !! :) 

A tak serio, twierdzenie że jakieś kolumny grają lepiej niż cała droższa konkurencja do XX jest niepoważne. Ile już takich opinii słyszeliśmy ? Odnośnie ilu kolumn takie opinie były wygłaszane ? Otóż była tego cała masa, a to wyklucza prawdziwość takiego twierdzenia. Kolega Muda44 jak miał Kef R900, to wtedy one były super a już po modyfikacji to cudo, w końcu technologia z Kef Blade za 100 000k. Teraz ma te Heco, więc teraz to one są najlepsze, więc najpewniej niedługo zobaczysz na Allegro do sprzedaży jego wersję Aurora 1000 Special Edition albo ofertę modyfikacji tego modelu. A wtedy to już będą grały jak konstrukcje za 30k :). A potem może znowu pojawi się jakieś inne "odkrycie" bijace poprzednie na głowę. Aurory są dobre w swojej cenie ale serio, nie róbmy sobie jaj. Z takich DIY na pewno wyciśniesz więcej niż z innych nowych, to niemal pewne. Ewentualnie z używek będzie coś konkurencyjnego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużych używek jest sporo różnych kolumn, grających w różnych stylach. Z takich tanich za 2-3 tys. to np. Kef Ref. 104/2 (tu może być zaokrąglony bardziej bas - jeśli nie lubisz, poza tym super), Infinity Kappa 8.2 , Tannoy 638 , Acoustic Energy Radiance 3. W wyższej kwocie robi się jeszcze większy wybór. Jeśli masz pojęcie o DIY albo możliwość współpracy z kimś kto się zna na rzeczy i tym zajmuje, to jest to wg mnie najlepsza droga to stworzenia kolumn grających najbliższych własnym preferencjom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Duży metraż, fajny bas i monitory. Z tej trójki musisz jedno wykreślić.

Zobacz może Dali 870.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.