Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw kolumny+ wzmacniacz 6-12k PLN do pokoju 20m


emileq1

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy forumowicze,

Od pewnego czasu zmieniają mi się preferencje, jeżeli chodzi o to co i jak słucham. Obecny zestaw (do zobaczenia w zakładce "o mnie") mam już prawie 10 lat i chyba powoli dojrzewam do jego zmiany. Chciałbym wymienić Kolumny oraz wzmacniacz. Reszta toru czyli malina z hifiberry + Spotify oraz Arcam rDac pozostają bez zmian. Pokój w którym będą ustawiane to 20m kwadratowych. Odległość do kolumn to około 3,5 m. Choć nie zawsze słucham siedząc na kanapie. Często muzyka jest tłem w pokoju, ale lubię kiedy to tło też daje frajdę.

Oczekiwania:

1. Zestaw który również zagra dobrze, relatywnie cicho (tak aby swobodnie, spokojnym tonem można było rozmawiać).
2. Od zestawów oczekuję: rozdzielczości, przejrzystości, detaliczności oraz, że będą nie męczące.

Muzyka której słucham głównie:

instrumentalna
wokalna
akustyczna
filmowa

gatunki:

Folk
Rock 
Jazz
Pop

Bardzo sporadycznie wszystko inne

Budżet na wszystko to 6-12 tys złotych tak +/-. (Jeżeli mogę kupić bardzo dobry zestaw np za 7k a tylko trochę lepszy za 11k to będę wolał ten tańszy)

rozważane kolumny (najlepiej używane):

KEF R300 (ew KEF R3 jeżeli warto i ktoś opowie jaka jest różnica)
KEF LS50
(ewenualnie KEF reference one lub two jeżeli mają się lepiej do powyższych)
Dynaudio focus 160
Xavian XN 250 evoluzione
Sonus faber Cremona auditor
Proac d2

rozważane wzmacniacze (najlepiej używane)

Primare I32
Naim nite 5 si
Roksan K3
NAD M3
Arcam A39
KRELL KAV 300i
Musical Fidelity M5si

Na nic się nie upieram i chętnie poznam inne sugestie, żadnych z tych zestawów nie słyszałem poza starymi KEFami reference. Swoje sugestie opieram na recenzjach i opiniach innych, choć wiem, że w wielu kwestiach to ślepa uliczka. Nie mam obiekcji jeżeli chodzi o kręcenie gałkami bass, treble oraz do guzików kontur czy też loudness, jeżeli efekt jest zadowalający to czemu nie. Nie słyszę kabli i mają one dla mnie pomijalne znaczenie, mam miedziane procab ls25 i mi odpowiadają. Porównywałem z innymi i ja różnicy nie słyszę i to jest podpowiedź dla kolegów którzy dopatrują się niuansów w dźwięku jak i w przewodach.

Sprawa nie jest paląca, na zmianę sprzętu daję sobie kilka miesięcy, gdyż nie dysponuję czasem na jeżdżenie na odsłuchy (rodzina, praca inne pasje), zwłaszcza, że akustyka pomieszczenia wszędzie jest inna a nie zawsze jest możliwość zwłaszcza przy sprzęcie używanym na zwrot po kilku tygodniach.

Dziękuję serdecznie

emileq1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Moja pierwsza propozycja to np.

Nad c375 + Monitor Audio gs60

Drugi zestaw to taki jaki sam posiadam czyli Nad c356 po modzie i do tego Monitor Audio gs20 :-)

A trzeci zestaw to szczerze w tej kwocie jest tego troszkę. Może jakaś lampka i do tego jakieś polskie konstrukcje.

 

P.S.

Jest jeszcze jedna konstrukcja która zawsze mnie kręciła ale nigdy nie miałem przyjemności jej sprawdzić tj.

Jamo c809. Są dostępne obecnie mniejsze c807 ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie obie propozycje ciekawe i bardzo Ci za nie dziękuję, ale czy nie są to zbyt duże zestawy do 20m2? Jamo zawsze kojarzone były przeze mnie jako kolumny bardzo dynamiczne, bardziej do mocniejszego grania, chociaż z samą marką mam dobre skojarzenia.

Monitor Audio natomiast, znam jako te bardzo poprawne, wręcz czasami nudne. Chociaż jedyne jakie kiedyś słyszałem to monitorki br1, więc nie mam też dużego porównania.

Oczywiście będę starał się odsłuchać powyższych propozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, emileq1 said:

Szanowni koledzy forumowicze,

Od pewnego czasu zmieniają mi się preferencje, jeżeli chodzi o to co i jak słucham. Obecny zestaw (do zobaczenia w zakładce "o mnie") mam już prawie 10 lat i chyba powoli dojrzewam do jego zmiany. Chciałbym wymienić Kolumny oraz wzmacniacz. Reszta toru czyli malina z hifiberry + Spotify oraz Arcam rDac pozostają bez zmian. Pokój w którym będą ustawiane to 20m kwadratowych. Odległość do kolumn to około 3,5 m. Choć nie zawsze słucham siedząc na kanapie. Często muzyka jest tłem w pokoju, ale lubię kiedy to tło też daje frajdę.

Oczekiwania:

1. Zestaw który również zagra dobrze, relatywnie cicho (tak aby swobodnie, spokojnym tonem można było rozmawiać).
2. Od zestawów oczekuję: rozdzielczości, przejrzystości, detaliczności oraz, że będą nie męczące.

Muzyka której słucham głównie:

instrumentalna
wokalna
akustyczna
filmowa

gatunki:

Folk
Rock 
Jazz
Pop

Bardzo sporadycznie wszystko inne

Budżet na wszystko to 6-12 tys złotych tak +/-. (Jeżeli mogę kupić bardzo dobry zestaw np za 7k a tylko trochę lepszy za 11k to będę wolał ten tańszy)

rozważane kolumny (najlepiej używane):

KEF R300 (ew KEF R3 jeżeli warto i ktoś opowie jaka jest różnica)
KEF LS50
(ewenualnie KEF reference one lub two jeżeli mają się lepiej do powyższych)
Dynaudio focus 160
Xavian XN 250 evoluzione
Sonus faber Cremona auditor
Proac d2

rozważane wzmacniacze (najlepiej używane)

Primare I32
Naim nite 5 si
Roksan K3
NAD M3
Arcam A39
KRELL KAV 300i
Musical Fidelity M5si

Na nic się nie upieram i chętnie poznam inne sugestie, żadnych z tych zestawów nie słyszałem poza starymi KEFami reference. Swoje sugestie opieram na recenzjach i opiniach innych, choć wiem, że w wielu kwestiach to ślepa uliczka. Nie mam obiekcji jeżeli chodzi o kręcenie gałkami bass, treble oraz do guzików kontur czy też loudness, jeżeli efekt jest zadowalający to czemu nie. Nie słyszę kabli i mają one dla mnie pomijalne znaczenie, mam miedziane procab ls25 i mi odpowiadają. Porównywałem z innymi i ja różnicy nie słyszę i to jest podpowiedź dla kolegów którzy dopatrują się niuansów w dźwięku jak i w przewodach.

Sprawa nie jest paląca, na zmianę sprzętu daję sobie kilka miesięcy, gdyż nie dysponuję czasem na jeżdżenie na odsłuchy (rodzina, praca inne pasje), zwłaszcza, że akustyka pomieszczenia wszędzie jest inna a nie zawsze jest możliwość zwłaszcza przy sprzęcie używanym na zwrot po kilku tygodniach.

Dziękuję serdecznie

emileq1

Witam z twoich propozycji  napewno rozważyl bym proac d2 +naim,lub roksan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kmirror napisał:

z kolumn warto, abyś przesłuchał Gato Audio FM-8

Pierwszy raz o nich słyszę, a muszę się przyznać, że lubię o sobie myśleć, że jestem już w tych brandach trochę obyty. Jak tylko gdzieś znajdę to na pewno nie odmówię, chociaż nasz rynek wtórny nie jest zbyt obfity w tego producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, emileq1 napisał:

Nie słyszę kabli i mają one dla mnie pomijalne znaczenie, mam miedziane procab ls25 i mi odpowiadają. Porównywałem z innymi i ja różnicy nie słyszę i to jest podpowiedź dla kolegów którzy dopatrują się niuansów w dźwięku jak i w przewodach.

Myślę, że po zmianie systemu kable zaczniesz jednak dostrzegać. Może nie kiedy muzyka gra w tle, ale raczej ta różnica będzie - im lepszy system tym bardziej kable są w stanie zamieszać, chociaż oczywiście nie należy ich absolutnie traktować priorytetowo to również nie można o nich zapominać!

Na pierwszy rzut wyrzuciłbym Harmana bo on wydaje się najbardziej ogranicza jego możliwosći.

Potem myślę, że mocno ograniczające może być źródło. Tidal Hifi zamiast Spotify np z XiangShengiem (czyli inwestycja rzędu 1200zł max) może zrobić różnicę.

Jeśli chodzi o to czego oczekujesz od systemu - Haiku Sol II powinien być odpowiedzią nad wszystkie Twoje potrzeby. Gra równo, rozdzielczo, zwiewnie, ale naturalnie, bez udziwniania, ale nie zimno. Będzie miał ciut gorsze macro od I32, ale lepsze właściwie wszystko inne :) Wg mnie lepsza propozycja niż lekko bułowaty Roksan czy Musical Fidelity - wolałbym SOL I od M5Si... ale to już inna kwestia. 

Jeśli chodzi o kolumny... Marketowe Kefy, czy słabe Dynki bym sobie odpuścił. DUŻO lepszą jakość  zaserwują Ci RLS czy Impuls Audio Norte(!) i niemal w ciemno strzelam, że i Dione od Audio Academy. Warto się również pochylić nad starymi kolumnami Quadral, czy Snell - tj. zobaczyć, czy w okolicy nie da się tego posłuchać, bo może się okazać, że za 2-3k zagra to znacznie lepiej niż obecniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, julius-6 napisał:

Myślę, że po zmianie systemu kable zaczniesz jednak dostrzegać. Może nie kiedy muzyka gra w tle, ale raczej ta różnica będzie - im lepszy system tym bardziej kable są w stanie zamieszać, chociaż oczywiście nie należy ich absolutnie traktować priorytetowo to również nie można o nich zapominać!

Na pierwszy rzut wyrzuciłbym Harmana bo on wydaje się najbardziej ogranicza jego możliwosći.

Potem myślę, że mocno ograniczające może być źródło. Tidal Hifi zamiast Spotify np z XiangShengiem (czyli inwestycja rzędu 1200zł max) może zrobić różnicę.

Jeśli chodzi o to czego oczekujesz od systemu - Haiku Sol II powinien być odpowiedzią nad wszystkie Twoje potrzeby. Gra równo, rozdzielczo, zwiewnie, ale naturalnie, bez udziwniania, ale nie zimno. Będzie miał ciut gorsze macro od I32, ale lepsze właściwie wszystko inne :) Wg mnie lepsza propozycja niż lekko bułowaty Roksan czy Musical Fidelity - wolałbym SOL I od M5Si... ale to już inna kwestia. 

Jeśli chodzi o kolumny... Marketowe Kefy, czy słabe Dynki bym sobie odpuścił. DUŻO lepszą jakość  zaserwują Ci RLS czy Impuls Audio Norte(!) i niemal w ciemno strzelam, że i Dione od Audio Academy. Warto się również pochylić nad starymi kolumnami Quadral, czy Snell - tj. zobaczyć, czy w okolicy nie da się tego posłuchać, bo może się okazać, że za 2-3k zagra to znacznie lepiej niż obecniej.

Dziękuję Ci za bardzo rzeczową odpowiedź. Czytając ją odniosłem przekonanie, że przerzuciłeś przez swoje ręce  naprawdę sporą ilość konfiguracji.

Co do kabli to oczywiście możesz mieć rację, jednakże dotychczasowe doznania z ich zmian i wpływu nie przyniosły żadnych rewelacji. Może gdzieś na granicy percepcji, ale zawsze było to takie znikome odczucie, że w ślepym teście poległ bym na pewno. 

Wiem, że HK to nie żaden "sprzęt", jednakże w owym czasie był to wzmacniacz, który miał pilota, krew nie lała się z uszu z moimi kolumnami i pasował na pieniądze. Do tego uważam, że pomimo swojej przeciętnej klasy to dosyć niedoceniany klocek.

Przede wszystkim dzięki za sugestie ze wzmacniaczami Haiku. Te wzmaki były gdzieś u mnie z tyłu głowy, ale nie miałem jakoś odwagi, żeby się nimi zainteresować.

Jeżeli chodzi o starsze zestawy to nie mam nic przeciwko, nawet lubię. Z manufaktur które napisałeś nie miałem styczności z żadnymi z powyższych. No cóż, nie ma siły trzeba będzie próbować, tylko z tym próbowaniem zawsze jest tak, że system gra jako całość łącznie z miejscem. Ja niestety nie mam tak głęboko posuniętej analizy i nie wiem jak zagra dany zestaw z innym wzmakiem czy w innych warunkach akustycznych, stąd ten wątek. Nigdy nie słuchałem sprzętu jako takiego, zawsze starałem się skupić na muzyce (obecnie w tle "Ticket to Haven" by Dire Straits, aż się oderwałem od pisania na chwilę) dlatego też chciałbym zminimalizować żonglowanie klockami i paczkami do minimum. Jestem też pogodzony z faktem swojego przeciętnego słuchu, gdyż taki wniosek nasuwa mi się po czytaniu niektórych kwiecistych opisów doznań z odsłuchów. 

Jeżeli chodzi o DAC i Spotify to będzie to następny krok. Różnicę pomiędzy TIDALem a Spotify słyszę, ale nie w każdym utworze, gdyż IMO te realizacje też są różne. (Np: "malinowa..." Stanisławy Celińskiej na spotify dla mnie bez zarzutu względem TIDAL, różnica na granicy percepcji) Być może tylko w obecnej konfiguracji, ale to sprawdzę dopiero po zrealizowaniu zakupu.

pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem co miałem/słuchałem i mi się podobało, zawsze warto poczytać no i przede wszystkim wypożyczyć samemu. Może być tak, że mamy zupelnie inne spojrzenie na muzykę i brzmienie.

Grzechem byłoby nie skorzystać np z uprzejmości Impuls Audio, którzy bez problemu dostarczą Ci do odsłuchu kurierem Norte, które mocno wybijają się i w muzyce, o której piszesz w moim odczuciu sprawdzą się wyśmienicie. Z odsłuchami sprzętów innych manufaktur bywa różnie, co nie znaczy, że nie należy pytać - warto to robić - zdecydowanie! Miej też świadomość, że ani same kolumny na Harmanie, ani wzmacniacz na obecnych kolumnach mogą nie pokazać 100% możliwości - warto więc robić tak, żeby mieć u siebie jednocześnie komplet.

Haiku nie jest spektakularne, ale jest do bólu dobre, poprawne, nieprzesadzone, oczywiście możesz miec zupełnie iny gust - wówczas spójrz np. na Bright mk4, który jest cieplejszy, muzykalniejszy i ma więcej basu (ale luźniejszeog niż SOL) do tego jest solidnie robione na europejskich podzespołach co dzisiaj jest coraz rzadziej spotykane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.