Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer Rel


Frycu40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie , mam problem z Relem t9 . Kupiony nowy,  bardzo rzadko używany . Po przeprowadzce odpaliłem wszystko a tu sub wydaje dziwny dźwięk tak jakby kabel się poluzował w środku . Rozkrecilem go . Okazało się ze jest problem z membrana bierna . Ta cześć która wyglada jak cewka trze o ta pofałdowana membranę wewnętrzna , sorry ale nie wiem jak się ta cześć nazywa :-) nie wiem czy ona powinna być z nią sklejona czy poruszać się wewnątrz . Nie wiem co z tym zrobić . Czy kupić nowa membranę czy udać się do jakiegoś fachmana ,a może serwis Rela pomoże ? Dźwięk jest głośny i wyraźne go słychać 

subwoofer nie jest na gwarancji 

pozdrawiam Marek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Frycu40 napisał:

Ta cześć która wyglada jak cewka trze o ta pofałdowana membranę wewnętrzna , sorry ale nie wiem jak się ta cześć nazywa

Hej może wrzuć zdjęcia jakieś żeby było widać o czym mówisz , cewka najczęściej jest przyklejona do tulejki/karkasu i powinna bez problemów/ocierania poruszać się w szczelinie pomiędzy karkasem a magnesem ( tam jest magnes ?) nie hacząc o nic .

Sprawdź dokładnie bo najczęściej ze względu na koszty membrana pasywna nie ma cewki i magnesu ( może w relu jest inaczej )

Koniecznie zrób zdjęcia żebyś sobie czasem bardziej nie zaszkodził.

Pozdrawiam  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, catdragon napisał:

rzeczonej cewki też , może trochę szersza perspektywa ;) bo tu to nic nie widać 

Tak jak widzisz , ta powiedzmy „cewka” nie trzyma się wogole , tylko trze . Jasna stroną wpada w otwór a drugą trze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Frycu40 napisał:

ta powiedzmy „cewka” nie trzyma się wogole

jeżeli mówisz o brązowym i pomarszczonym to jest to resor / zawieszenie cewki - to według mnie powinno być sklejone na styku czarnego/membrany i białego/karkasu/tulejki . 

a tu temat dotyczący klejenia :

 

Pozdrawiam 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, catdragon napisał:

jeżeli mówisz o brązowym i pomarszczonym to jest to resor / zawieszenie cewki - to według mnie powinno być sklejone na styku czarnego/membrany i białego/karkasu/tulejki . 

a tu temat dotyczący klejenia :

 

Pozdrawiam 

 

Dzięki , dokładnie ta tulejka trzyma się tylko membrany a jest doklejona od tego resora . Trze i to bardzo słychać . 

Dzięki za pomoc . Będę szukał serwisu rel albo dobrego fachmana . Sam tego nie ruszam . Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resor i cewka pracują razem, muszą być sklejone. Dziwne tylko jakim cudem się odkleiło, skoro sub nie był grany. Trzymałeś go w garażu (wilgoć albo różnica temperatur) ?

Na PW wysłałem Ci namiar do sprawdzonego fachowca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Frycu40 napisał:

Sam tego nie ruszam

Hej to nie neurochirurgia  , przy odrobinie zdolności manualnych i odpowiednim kleju zrobisz to sam w jeden wieczór . Popatrz na youtuba jest tam wiele filmików z takiej naprawy, no chyba że nigdy nie sklejałeś modeli z kartonu .

Pozdrawiam 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, don111 napisał:

Resor i cewka pracują razem, muszą być sklejone. Dziwne tylko jakim cudem się odkleiło, skoro sub nie był grany. Trzymałeś go w garażu (wilgoć albo różnica temperatur) ?

Na PW wysłałem Ci namiar do sprawdzonego fachowca.

Wiesz tez się zacząłem zastanawiać i teraz przypominam sobie ze chyba od początku coś było z nim . Kiedyś przy oglądaniu filmu tez tak zacharczal ale myślałem ze poprostu jest za głośno i sciszylem i przestało , a teraz po przeprowadzce chyba odkleilo się to do końca i dlatego to słychać . 

Sub cały czas trzymany w mieszkaniu . 

Co prawda mieszkałem w Irlandii :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, don111 napisał:

Resor i cewka pracują razem, muszą być sklejone. Dziwne tylko jakim cudem się odkleiło, skoro sub nie był grany. Trzymałeś go w garażu (wilgoć albo różnica temperatur) ?

Na PW wysłałem Ci namiar do sprawdzonego fachowca.

Wiesz tez się zacząłem zastanawiać i teraz przypominam sobie ze chyba od początku coś było z nim . Kiedyś przy oglądaniu filmu tez tak zacharczal ale myślałem ze poprostu jest za głośno i sciszylem i przestało , a teraz po przeprowadzce chyba odkleilo się to do końca i dlatego to słychać . 

Sub cały czas trzymany w mieszkaniu . 

Co prawda mieszkałem w Irlandii :-)

Witam . Zadzwoniłem do serwisu Rel w Polsce , na jutro mam mieć cenę nowej membrany ( pewnie będzie z kosmosu :-) także napisze jako ciekawostkę ile zaśpiewali . 

Don 111 dziękuje za namiar ale to za daleko . Znalazłem fachmana bardzo blisko , także dzięki za pomoc . 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Membrana , zamówiona i już zamontowana . Koszt nowej to 170zl , czyli nie aż tak drogo jak się spodziewałem . 

Dziekije za pomoc i pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.