Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Dali Opticon 6


markom13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow. Myslalem ,ze zostane przy obecnym sprzecie ,ale okazuje sie ,ze ja szybko sie nudze :) 

Moje wszystkie klocki poszly na ebay i stoje przed dylematem co teraz kupic pod kolumny Dali Opticon 6. Tak wiem ,nie kazdy jest ich fanem ,ale poki co mi odpowiadaja ,poza tym wyglad ich pasuje mi do pokoju (wiecie ,kobiety tez maja cos do powiedzenia) . 

Na pierwszy ogien idzie poszukiwanie wzmaka stereo. Co wybrac ? Im wiecej czytam tym staje sie glupszy ...... Do tej pory byl CXA60 ,niby wszystko fajnie ,ale przy cichym sluchaniu muzyki brakuje mi "czegos" .... dolu . Slucham czesto wieczorami i nocami tak wiec ....  wiecie. Kwota jaka chce wydac to nie przekroczyc 5tys zl.  To o czym ja myslalem ,to moze CXA80 ,Marantz PM8006 , Roksan K3 ,Cyrus One HD ,Arcam Sa20 . Bede wdzieczny za kazde sugestie i podpowiedz. 

p.s.

Czasami chcialbym miec drewniane ucho i nie miec takich problemow ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi tylko nowy sprzęt? Jeśli używany to pomyśl o Musical Fidelity M6i. Spokojnie go znajdziesz do 5k PLN.  Mam taki i cicho fajnie gra z moimi kolumnami. Jest dół który przy cichym graniu często ginie. Ten Wzmak to fajne ciepłe granie. Nie wiem jak z Dali by wypadł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno posłuchaj Musical Fidelity M3si, wspomniany Roksan Kandy K3, Advance Acoustic X-i125 oraz trochę droższa hybryda lampowa Vincent SV-227 MK. To moim zdaniem grupa świetnych wzmacniaczy, które idealnie współpracują z Dali Opticon i są w stanie wydobyć pełną jakość, możliwości kolumn.

Sedecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania, na miejscu znajdziemy zapewne jeszcze parę innych propozycji. Zawsze możesz także wypożyczyć u nas sprzęt i przetestować we własnym systemie. Najpierw jednak najlepiej w jednych warunkach porównać wiele rozwiązań. Dali Opticon oczywiście mamy w salonie także.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuj w Vincenta 237 lub jak kolega wyżej musical m6i. Dostaniesz jedno i drugie w granicach 5k a to już fajne granie pod Opticon. Sam jestem fanem marki Dali więc testowalem te wzmaki również z Opticon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, markom13 napisał:

Witam kolegow. Myslalem ,ze zostane przy obecnym sprzecie ,ale okazuje sie ,ze ja szybko sie nudze :) 

Moje wszystkie klocki poszly na ebay i stoje przed dylematem co teraz kupic pod kolumny Dali Opticon 6. Tak wiem ,nie kazdy jest ich fanem ,ale poki co mi odpowiadaja ,poza tym wyglad ich pasuje mi do pokoju (wiecie ,kobiety tez maja cos do powiedzenia) . 

Na pierwszy ogien idzie poszukiwanie wzmaka stereo. Co wybrac ? Im wiecej czytam tym staje sie glupszy ...... Do tej pory byl CXA60 ,niby wszystko fajnie ,ale przy cichym sluchaniu muzyki brakuje mi "czegos" .... dolu . Slucham czesto wieczorami i nocami tak wiec ....  wiecie. Kwota jaka chce wydac to nie przekroczyc 5tys zl.  To o czym ja myslalem ,to moze CXA80 ,Marantz PM8006 , Roksan K3 ,Cyrus One HD ,Arcam Sa20 . Bede wdzieczny za kazde sugestie i podpowiedz. 

p.s.

Czasami chcialbym miec drewniane ucho i nie miec takich problemow ;)

Witam.

Do Dali Opticon 6 zdecydowanie Roksan K3 i jeszcze raz Roksan K3! Zgrywa się to ze sobą rewelacyjnie. Jest to brzmienie wyraźne, średnica dobrze zaznaczona, selektywność dźwięków świetna. Bas - hmm... jest go trochę ale nie jest przesadzony - nie dudniący, Roksan dobrze go kontroluje.

Mocno polecam mogę udostępnić na wypożyczenie domowe i sprawdzisz sobie :)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi . Konkrety widze ,to lubie :) 

S4Home ,o dobrze powiedziane ,"bas niedudniacy" . Mam takie odczucia teraz na CXA60 , ten bas jest jakis taki dudniacy. Czyli trzeba poszukac Vincenta lub Roksana . 

 A czy moge jeszcze zapytac nie w temacie ,odnosnie odtwarzacza DVD ,a konkretnie Blue Ray. Mam mnostwo koncertow na BD ,ale rowniez milion plyt cd. Czy jest jakis odtwarzacz ,ktory mnie zadowoli ,konkretnie chodzi ,ze zaczynam lubic minimalizm ;) . Chcialbym miec tylko dwa klocki ,wzmak i odtwarzacz. Tylko nie piszczcie Oppo ,prosze ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, S4Home napisał:

Witam.

Do Dali Opticon 6 zdecydowanie Roksan K3 i jeszcze raz Roksan K3! Zgrywa się to ze sobą rewelacyjnie. Jest to brzmienie wyraźne, średnica dobrze zaznaczona, selektywność dźwięków świetna. Bas - hmm... jest go trochę ale nie jest przesadzony - nie dudniący, Roksan dobrze go kontroluje.

Mocno polecam mogę udostępnić na wypożyczenie domowe i sprawdzisz sobie :)

Pozdrawiam.

To też świetny trop! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,a Marantz PM8006 i NAD C368 ? Co o nich sadzicie ? Czysto teoretycznie pytam . 

Caly czas walcze z myslami czy Fidelity czy Roksan .  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz tak, NAD niekoniecznie. Zapraszam do nas do wypożyczenia Roksana i Musical Fidelity, mamy oczywiście obydwa urządzenia, sam przekonasz się, co bardziej będzie Tobie odpowiadało.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 17:14, markom13 napisał:

S4Home ,o dobrze powiedziane ,"bas niedudniacy" . Mam takie odczucia teraz na CXA60 , ten bas jest jakis taki dudniacy. Czyli trzeba poszukac Vincenta lub Roksana

CXA60 ma niekiedy problemy z przedłużaniem niskich częstotliwości. W CXA80 jest o wiele lepiej, kwestia mocy ma tu znaczenie w kontroli basu.

 

 

12 godzin temu, markom13 napisał:

Panowie ,a Marantz PM8006 i NAD C368 ? Co o nich sadzicie ? Czysto teoretycznie pytam .

C368 jest dosyć specyficzny, powiedział bym iż mało nosycont dźwięk i raczej odrzucił bym tą opcję w tym wypadku.
Marantz PM8006 - na prawdę spoko, analityczny, dźwięk w kapitalnej selektywności, nie co wypycha średnicę, reszta w normie. Świetne nasycenie dźwięku, scena przejżysta.

 

 

12 godzin temu, markom13 napisał:

Caly czas walcze z myslami czy Fidelity czy Roksan .

Roksan! :)
Mogę posłać ci na odsłuch domowy.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glowa mi juz peka od tego ,hehe. Jeszcze w poszukiwanie dolaczyla sie zona ;) . Tez jest melomanka tylko dochodzi jeszcze efekt wizualny. No i sie zaczelo. A ten brzydki ,a ten nie bedzie pasowal do wystroju .... ludzie pomozcie !!!!! 

Poki co stanelo na paru typach:

1.Marantz PM8006 - boje sie ,ze on nie zagra dobrze z Dali Opticon ,ale podoba sie dla plci pieknej. 

2.Roksan K3 - fajnie wyglada ,ale na youtube znalazlem pare filmikow i sporo ludzi narzeka na jakosc wykonania (latajaca galka glosnosci) ,a takze na wady fabryczne .Ktos cos wie na ten temat ? 

3.Vincent SV-227 -wszystko super ,ale ta cena .... moze kiedys 

4.Vincent SV-500 - co o tym myslicie ? Ma dobra cene ,bardzo fajnie wyglada. Czy on jest duzo gorszy od 227 ? 

5.I ostatni ,powrot do CA. Moze jednak tylko moja CXA60tke  zamienic na 80 ? Czy nie isc ta droga :) 

 

Panowie i od razu w temacie ,prosze doradzcie cos w temacie napedu. Musze miec odtwarzacz BR ,mam duzo koncertow ,ktorych czesto slucham ,ale rowniez mam mnostwo muzyki na CD . Jest jakis w miare uniwersalny naped ,tylko nie za milion pieniedzy jak Oppo 205? Czy jednak isc w strone 2 odzielnych klockow do dvd i do cd. Jesli tak to tez prosze o rady jakie. 

 

p.s.

Mam jeszcze poki co Oppo 203 (juz sprzedane ,ale moge sie wycofac do piatku) ,ale jakos mnie nie urzekl jesli chodzi o cd. Chyba ,ze to jednak problem ze mna ;)  .Myslicie ,zeby go zostawic ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widze ,ze temat umarl . Trudno .

Mozna zamknac .Wzmak kupiony ,nie jest to zaden z listy powyzej. Zagoscila u mnie Emotiva .  Jest moc :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.