Skocz do zawartości
IGNORED

pierwszy gramofon


wojtek_o

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem gramofonu. Mój budżet to około 2tys zł. Mam już wzmacniacz (Rega Elex-R) z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym. Słyszałem dobre opinie o:
- Rega Planar 2
i
- Pro-ject Debut Carbon
Co będzie lepszym wyborem? Czy kierować się tylko subiektywnym wrażeniem z odsłuchu? Czy w ogóle w tej klasie cenowej będą duże różnice w brzmieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, czy Rega Planar 2 ma kable RCA przytwierdzone na stałe, bez możliwości wymiany? Tak wynika ze zdjęć, które znalazłem, ale mogę się mylić. Myślałem, że mają tak tylko najtańsze gramofony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lepszy oczywiście. Ten zintegrowany wygląda na jakiś szajs za 2 złote... poza tym, kabel o stałej długości utrudnia rozmieszczenie sprzętów na półkach. Gdybym chciał postawić gramofon dalej niż metr od wzmacniacza, to już będę miał problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, wojtek_o napisał:

Na lepszy oczywiście. Ten zintegrowany wygląda na jakiś szajs za 2 złote... poza tym, kabel o stałej długości utrudnia rozmieszczenie sprzętów na półkach. Gdybym chciał postawić gramofon dalej niż metr od wzmacniacza, to już będę miał problem.

Straszny problem...a Wiesz jaki będzie lepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtek_o napisał:

Gdybym chciał postawić gramofon dalej niż metr od wzmacniacza, to już będę miał problem.

kabel musi mieć swoje parametry , przy gramofonie i wkładkach mm jest to bardzo ważne . Także taka jest długość jaka ma być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 08:15, wojtek_o napisał:

Wydaje mi się, czy Rega Planar 2 ma kable RCA przytwierdzone na stałe, bez możliwości wymiany? Tak wynika ze zdjęć, które znalazłem, ale mogę się mylić. Myślałem, że mają tak tylko najtańsze gramofony...

No. Pioneer PL 70L II też tak ma. Sprawdź sobie ile kosztuje mimo kilkudziesięciu lat. 

Kabel z gramofonu powinien byc jak najkrótszy i miec jak najmniej łaczeń / gniazd po drodze, bo sygnał idący prosto z wkładki jest bardzo słaby. Lepiej zastosować dłuzszy IC pomiędzy preampem a wzmacniaczem. Ty masz niestety integrę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, julius-6 napisał:

No. Pioneer PL 70L II też tak ma. Sprawdź sobie ile kosztuje mimo kilkudziesięciu lat. 

Kabel z gramofonu powinien byc jak najkrótszy i miec jak najmniej łaczeń / gniazd po drodze, bo sygnał idący prosto z wkładki jest bardzo słaby. Lepiej zastosować dłuzszy IC pomiędzy preampem a wzmacniaczem. Ty masz niestety integrę...

Bardzo słaby sygnał nie da rady płynąć z jednego przewodnika na drugi i jak się za bardzo zmęczy to może utonąć kupie bzdur.

Najlepiej gramofon trzymać wyżej niż pre wtedy prąd mniej się męczy.

I kabel musi być gruby , by lepiej mu się płynęło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza pamiętać, że kabel to nie basen- jak będzie za duża pojemność, to nie znaczy, że sygnałowi będzie się lepiej płynęło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnałowi porlick wszystko jedno ile jest złączek (złączki też parametry elektryczne mają i kabel ze złączkami , czy bez , o takich samych parametrach zagra tak samo) i jaka pojemność , to  wkładka szczególnie mm-ka musi mieć takie obciążenie jak producent przewidział by grała równo i tyle , a nie bo sygnał słaby . Kabel ma nie być, ani za krótki, ani za długi  ,ma być w sam raz , inaczej zrobi się garb na wysokich częstotliwościach na charakterystyce częstotliwościowej wkładki i może dojść do wyciszenia najwyższych częstotliwości , lub ich podbicia . Producent ma to zmierzone i nie warto być mądrzejszym . Jak napisał od 100 -250 pf to kabel może być krótki , jak 250-500 to nie powinien . Druga sprawa , że większość osób nie słyszy już częstotliwości powyżej 16khz i albo je podbija , albo różnicy w ogóle nie słyszy i to olewa . Stąd te bzdury o krótkich kablach , jak ktoś nagle usłyszy nowe dźwięki z podbitej góry  , których wcześniej nie było , lub muzykę bez najwyższych częstotliwości , która wydaje się ciepła i analogowa - to jest zachwyt albo i nie. Z czasem takie granie staje się i tak męczące i płyty różnie grają.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wziąć dowolny gramofon z wymiennymi kablami i dotuningować go dwumetrowym interkonektem za 1k. 

Wtedy zagra :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 15:33, julius-6 napisał:

No. Pioneer PL 70L II też tak ma. Sprawdź sobie ile kosztuje mimo kilkudziesięciu lat. 

Kabel z gramofonu powinien byc jak najkrótszy i miec jak najmniej łaczeń / gniazd po drodze, bo sygnał idący prosto z wkładki jest bardzo słaby. Lepiej zastosować dłuzszy IC pomiędzy preampem a wzmacniaczem. Ty masz niestety integrę...

Czyli np . Firma Sme nie wiedziała , nie wie co robi bo zawsze ma długie ic i sporo połączeń ?

Philips kiedyś też dodawał parametry jakie powinny spełniać kable by ich wkładki grały jak powinny :)

Mam ramię unipivot marki Audio craft , oni robili ic pod mm jak i mc o różnych długościach .

Czyli wszyscy robili źle bo kable powinny być jak najkrótsze , to ile połączeń ma twoje Ms 505 ?

10 minut temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Czyli np . Firma Sme nie wiedziała , nie wie co robi bo zawsze ma długie ic i sporo połączeń ?

Philips kiedyś też dodawał parametry jakie powinny spełniać kable by ich wkładki grały jak powinny :)

Mam ramię unipivot marki Audio craft , oni robili ic pod mm jak i mc o różnych długościach .

Czyli wszyscy robili źle bo kable powinny być jak najkrótsze , to ile połączeń ma twoje Ms 505 ?

Wymień u siebie by tylko jedno łączenie było z pre :D

W dniu 8.01.2019 o 08:15, wojtek_o napisał:

Wydaje mi się, czy Rega Planar 2 ma kable RCA przytwierdzone na stałe, bez możliwości wymiany? Tak wynika ze zdjęć, które znalazłem, ale mogę się mylić. Myślałem, że mają tak tylko najtańsze gramofony...

Ramiona Regi spotkasz w dziesiątkach gramofonów różnych firm i przeważnie zawsze z tymi kablami to z czym problem ?

Wymień , a zapłacisz sporo kasy to raz a dwa bez ruszania łożysk się nie obejdzie .

Ale mogę się mylić :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julius-6 napisał:

Proponuję wziąć dowolny gramofon z wymiennymi kablami i dotuningować go dwumetrowym interkonektem za 1k. 

Wtedy zagra :) 

proponuje wziąć oscyloskop i sprawdzić dowolne przebiegi dwóch różnych kabli o takich samych parametrach   
a ten tysiąc przeznaczyć na edukację .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bolo_senor napisał:

proponuje wziąć oscyloskop i sprawdzić dowolne przebiegi dwóch różnych kabli o takich samych parametrach   
a ten tysiąc przeznaczyć na edukację .

Czesiu, a ironii to Ty nie łapiesz?

12 godzin temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Czyli np . Firma Sme nie wiedziała , nie wie co robi bo zawsze ma długie ic i sporo połączeń ?

Philips kiedyś też dodawał parametry jakie powinny spełniać kable by ich wkładki grały jak powinny :)

Mam ramię unipivot marki Audio craft , oni robili ic pod mm jak i mc o różnych długościach .

Czyli wszyscy robili źle bo kable powinny być jak najkrótsze , to ile połączeń ma twoje Ms 505 ?

Ale ja nie mówię , że to źle, tylko że to generalnie nie pomaga w niczym - i tyle.
W skrajności nie popadajmy, po to 99% producentów robi taką długość jak robi że tak ma być. Mniejsza o to.

Powiedz lepiej coś o tym Audiocrafcie więcej. Który masz model? Jak to gra wzlgędem SME II/R / MA-505? Parę razy rzuciło mi się w oczy, zdaje się, że JPN dość popularne jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, julius-6 napisał:

Czesiu, a ironii to Ty nie łapiesz?

Ale ja nie mówię , że to źle, tylko że to generalnie nie pomaga w niczym - i tyle.
W skrajności nie popadajmy, po to 99% producentów robi taką długość jak robi że tak ma być. Mniejsza o to.

Powiedz lepiej coś o tym Audiocrafcie więcej. Który masz model? Jak to gra wzlgędem SME II/R / MA-505? Parę razy rzuciło mi się w oczy, zdaje się, że JPN dość popularne jest.

Ac 3000 Mc z kablem do mc choć wiadomo z mm też gra .

Nie robiłem porównań z innymi ramionami bo sprzęt mam teraz  iście budżetowy :(

Jest szczegółowe to wiem , bardzo fajnie zgrywa się u mnie z Ortofonem mc 15 .

Zawsze omijałem szerokim łukiem ramiona unipivot ,  lecz ten Audio craft zaskoczył mnie mega pozytywnie .

Jakość wykonania plus łatwość ustawień oraz cena są nie do pobicia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, julius-6 napisał:

Czesiu, a ironii to Ty nie łapiesz?

Sam jesteś niezły czesiek , to też ironia

Swego czasu zapanowała moda na taki tuning , kupa thorensów wisiała za grosze na allegro z wydłubanymi ramionami i licą zamiast kabli - nikomu do głowy nie przyszło nawet kabla elektrycznie pomierzyć - zepsuli dobre ramiona , bo ktoś tu tak napisał , że ma być cały i lica  .

Trzeba cały czas myśleć , a nie powtarzać bez sensu , by nikomu nie zaszkodzić. Jak gdzieś przeczytałeś , to napisz , że przeczytałeś - przynajmniej będziesz miał czyste sumienie , i na durnia nie wyjdziesz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bolo_senor napisał:

Sam jesteś niezły czesiek , to też ironia

Swego czasu zapanowała moda na taki tuning , kupa thorensów wisiała za grosze na allegro z wydłubanymi ramionami i licą zamiast kabli - nikomu do głowy nie przyszło nawet kabla elektrycznie pomierzyć - zepsuli dobre ramiona , bo ktoś tu tak napisał , że ma być cały i lica  .

Trzeba cały czas myśleć , a nie powtarzać bez sensu , by nikomu nie zaszkodzić. Jak gdzieś przeczytałeś , to napisz , że przeczytałeś - przynajmniej będziesz miał czyste sumienie , i na durnia nie wyjdziesz :)

w sensie że do Ahaji pijesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, julius-6 napisał:

w sensie że do Ahaji pijesz?

Ciekawy jestem co Ahaja na to powie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julius-6 napisał:

w sensie że do Ahaji pijesz?

piję do ciebie , a w którymś z wątków , jest - jak dobrze pamiętam odpowiedź co on na to . Także sensacji bym się nie doszukiwał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.