Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha AS200 na RN803


stereofan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów i z tego co widze po wątkach liczne grono wielbicieli i użytkownoków RN803. 

Mam do Was pyyanie. Czy dużo zyskam na jakości dźwięku zmieniając wzmacniacz AS2000 na nową 803ke ? funkcje nie są tak ważne bo przecież są streamery.. 

Wypowiedzcie sie proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy...jakie masz kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..od kolumn zależy czy lepszy jest jeden model czy drugi.. ? czy skala postępu? jak dobra jest 803ka ? jakie wzmacniacze do 6tys rozklada na łopatki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli nie zależy Ci na funkcjach sieciowych, wybór R-N803D kompletnie nie ma sensu. Amplituner R-N803D to jeden z lepszych amplitunerów sieciowych, ale jeśli weźmiemy pod uwagę wzmacniacze (Yamaha R-N803D jest zbudowana na bazie wzmacniacza A-S701), to w podobnym przedziale cenowym jest mnóstwo bardzo dobrych wzmacniaczy, często lepszych od A-S701. Na pewno R-N803D nie rozłoży żadnego wzmacniacza za 6 tys. zł., jest to bardziej konkurencja wzmacniaczy do 2 tys. zł.

Podaj proszę jaka jest konfiguracja całego Twojego zestawu, jakie preferujesz brzmienie, jakie gatunki muzyczne słuchasz.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Q21 ale musze przyznać że mnie zasmuciłeś i zdezorientowaleś. wszyscy tu od kilku miesięcy są pod wrażeniem jakości 803 ..

wywnioskowałem że AS2000 pewnie przegra z 803 wiec zmiana jest nieunikniona ..a tyle było pisania po calym swiecie ze 2000 to móglby kosztować 2x tyle ile za niego wołali i tak byłby super .. w przypadku kiedy 803 to kolejny krok na przód to powinien konkurować z wzmacniaczami za ok 12tys... nie padła czasem pomyłka z tym poziomem 2tys ..miało byc 12kzł (?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, stereofan napisał:

..od kolumn zależy czy lepszy jest jeden model czy drugi.. ? czy skala postępu? jak dobra jest 803ka ? jakie wzmacniacze do 6tys rozklada na łopatki?

2000 jest lepsza od 803, ale czy po zamianie dużo zyskasz  na jakości brzmienia zależy od kolumn i wielu innych czynników. To, czy Yamaha 2000 " rozkłada na łopatki" (cóż za określenie) inne wzmacniacze do 6 tys., czy inne wzmacniacze " rozkładają na łopatki" Yamahę 2000 też zależy od wieeeeluuuu czynników i od....indywidualnych preferencji słuchacza.

Najlepiej wypożycz za kaucją lub kup przez internet ( możesz zwrócić w ustawowym czasie) i porównaj we własnym pomieszczeniu.

ps. z Twojego postu wynika, że chcesz zmienić AS 2000 na RN803 ;) ( oczko)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o wypowiedzi i pomoc tych co zakupili rn803 i jaką konkurencje pokonała w drodze wyboru(?) 

z jakimi kolumnami tak Was urzekła i przy jakiej muzyce?

Marian, ja pytam czy 803 jest takim pogromcą obecnej konkurencji ..nie 2000 ..2000 znam na tyle ile trzeba ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, stereofan napisał:

Marian, ja pytam czy 803 jest takim pogromcą obecnej konkurencji ..nie 2000 ..2000 znam na tyle ile trzeba ;-)

Ciężko się połapać o co Ci chodzi ;)

Masz Yamahę as 2000 i chciałbyś zamienić rn 803 ? Bez sensu,  lepiej nie będzie na pewno,  tym bardziej, że nie zależy Ci na funkcjach sieciowych.

p.s. Kiedyś,  w poszukiwaniu wzmacniacza, który miałby zastąpić mój ówczesny amplituner stereo Onkyo TX 8150 testowałem m.in. Yamahę as701 i...po kilku dniach odesłałem do sklepu. Onkyo w niczym nie ustępował Yamasze, a nawet był przyjemniejszy ( dla mnie) w odsłuchu...i nadal mi służy jako...steamer, radio i odtwarzacz plików z dysku twardego :) Yamaha rn803 to ponoć as 701 + dodatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem RN803d nawet nie gra jak AS701 tzn.gra słabiej.I tak jak Q21 napisał,że 803d może konkurować jedynie ze wzmacniaczami do 2000zł.A dla mnie w tym zestawieniu i tak wygrał NAD C326bee,który kosztuje połowę tego co 803d.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stereofan napisał:

Mam do Was pyyanie. Czy dużo zyskam na jakości dźwięku zmieniając wzmacniacz AS2000 na nową 803ke ?

Proste pytanie i prosta odpowiedź: nie zyskasz, a stracisz.

AS2000 jest lepszym wzmacniaczem niż 803, a różnica między nimi będzie tym większa im lepsze/bardziej wymagające kolumny do nich podłączysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa... chciałem zmienić na 803..

...803 to 701 + sieciowe dodatki... hmmmm ...ok, zastanówmy sie...

a przy okazji. Marian, czego Ty tam nie możesz połapać czytając mój pierwszy, prosty, krótki post/wpis otwierający wątek? ..

ale do tematu... z radosci zapaleńców dobrego grania wynikało że świetna jest ta 803ka.. test AUDIO też.. "zaskakująco grające urządzenie ... nie docenia tylko ten który ma uprzedzenia do amplitunerów i nie słucha..." 

..a to as701ka ??? to ma być to objawienie na rynku?

..nie bronie as2000 ale jeszcze nie dawno tłumy wypisywały ją jako obiekt marzeń i cel " ze kiedyś stanie u nich w domu" .. te wykonanie, pokrętła i przełączniki .. oczywiście jako dopełnienie wybitnie grającego wzmacniacza..

Przecież to forum przegląda tysiące osób. oprócz tych którzy szczęśliwie nabyli 803ke są też Ci którzy dumnie posiadają as2000 ..juz kilka lat mineło, mozna nabyc z drugiej ręki za połowe ceny.. na pewno są tacy..

Nikt sie nie wypowie, nie krzyknie że mój zamiar to duży błąd ..lub nie?

 

nooo teraz ruszyło.. dzięki za wpisy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego AS 2000 to wyższa seria wzmacniaczy, niż ten na bazie którego - jak już Ci napisano - zbudowano 803D. Jeżeli nie pasuje Ci brzmienie zmień wzmacniacz, tym bardziej jeśli nie zalezy ci na funkcjach sieciowych. podsumowując: kiepski pomysł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, stereofan napisał:

taaa... chciałem zmienić na 803..

 

a przy okazji. Marian, czego Ty tam nie możesz połapać czytając mój pierwszy, prosty, krótki post/wpis otwierający wątek? ..

ale do tematu... z radosci zapaleńców dobrego grania wynikało że świetna jest ta 803ka.. test AUDIO też.. "zaskakująco grające urządzenie ... nie docenia tylko ten który ma uprzedzenia do amplitunerów i nie słucha..." 

 

Nikt sie nie wypowie, nie krzyknie że mój zamiar to duży błąd ..lub nie?

 

 

Czytając Twój temat, w pierwszej chwili pomyślałem, że strzeliłeś byka i miało być odwrotnie czyli zamiana 803 na 2000 ;)

Yamaha RN 803 to zapewne bardzo dobry amplituner stereo, ale zastąpić nim Yamahę as 2000 jeśli nie potrzebujesz funkcji sieciowych i innych dodatków to WIELKI BŁĄD !!! :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Witam szanownych forumowiczów i z tego co widze po wątkach liczne grono wielbicieli i użytkownoków RN803. 
Mam do Was pyyanie. Czy dużo zyskam na jakości dźwięku zmieniając wzmacniacz AS2000 na nową 803ke ? funkcje nie są tak ważne bo przecież są streamery.. 
Wypowiedzcie sie proszę.
Ale as2100 i as1100 też mają recenzje w prasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo... wskazówki przejeły pałeczke po pokrętłach i hebelkach. 

od nowa najlepsza w klasie :-D

to tak samo jak dac'i Hegla zaczynając od 11 ..co pół roku koniec świata a oprócz możliwosci połączeń dźwięk to do 25tki włącznie niemal taki sam ..a 30tce tez daleko do super ...ale duża obudowa jest, cena jest i recenzje są..

ze wzmakami tak samo..

 

Dzięki Wam. pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, tego nie chce i nie potrzebuje. patrze sobie tylko na reakcje ludzi i ich przytakiwanie zgodnie z kolejną recenzją co miesiąc ..zapominając nad czym rozpływali sie 4tyg wczesniej.. 

fajnie to wygląda ..te grono świadomych odbiorców tego co im sie wciska..

 

... spoko. są rzeczy ktorych nie tylko nie ma w reklamach i recenzjach ale nawet nigdy ich nazwa nie obiła sie o uszy większosci.. ale można za to na nich słuchać muzyki latami.

 

Dziękuję wszystkim za szybciutkie rozwiązanie "dylemtu" i zycze dużo dobrego.

 

Trzymajcie sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce nic mówić.. widać wskazówki działają jak czarodziejska różdżka. zmiany ustawienia wnętrznosci wymuszone wstawieniem elektryki i elektroniki wskazówek za tylną ścianką wystarczyły żeby łyknąc że to inny wzmacniacz. a jak w testach piszą że rewelka to wszyscy murem stoją że to przepaść do 2000 .. robi Was ta yamaha jak chce.. najpierw robią jedno urządzenie, ok, napracowali sie przy 2000 bo od lat klepali KD a tu trzeba byłp powrócić z czyms co zwróci uwage ..wiec opakowanie i wnętrznosci pod hasłem "wow" ..o dźwięku nie rozmawiajamy... potem lekko odchudzona wersja 1000 i juz interes sie kręci (potem wszystko w ten deseń) recenzje robią swoje i git. 

Potem mimo ze wszyscy zachwyceni  trzeba więcej kasy wydębić (kilkukrotne podniesienie ceny as2000 z 5200 do ponad 7kzl nie wystarczy pazerniakom; ..bo jak kupują i chwalą..) to łup! robimy flagowca ... musi byc widac ze lepszy to chlast - wskazówki.

wszystko super, ludzie mlaskają, marzą ale za drogo.. to chlast! robimy 2000 ze wskazówkami zmieniamy nazwe i juz wszyscy wniebowzięci bo znów jest lepiej choć było tak dobrze ..tzn teraz okazuje sie że było źle ..że 2000 to żadna rwwelka miała braki, bla bla bla 

a że pisali że gdyby zrobił to specjalistyczny producent to cena byłaby 2x wyższa ..i nie byłaby zawyżona.. ale tego juz nikt nie pamięta .. to 2100 jest mega wzmakiem.

co sie zmieniło oprócz pozycji w obudowie ze nagle 2100 jest lepsza?

mysle że wszystko co odnajdziesz po zdjęciu obudowy związane jest z wstawieniem i sterowaniem wycieraczkami.. ale może mnie zaskoczycie(?)

 

NIE bronie żałośnie 2000czki bo mam o niej baaardzo złe zdanie ..ale tak jak wspomniałem ..wpływ taniego japońskiego marketingu robi robote lepiej niz sie chyba analitykom marzyło..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z pamięci strzelam: w as2100 są mosfety i drabinka rezystorowa, to chyba dwie najważniejsze zmiany. Wskazówki to tylko nieistotny bajer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drabinka to znaczacy szczegół.. ok. mogło sie zmienić>poprawić..

ale żeby nadużyciem było porównanie bezpośredniego następcy/poprzednika .. ?! 

nadużycie to chwalenie sie Krell'em s300 myśląc ze to juz taki troche FBI .. ale nie tu.. 

 

ale ok.. coś tam zrobili... bo juz myślałem że to nawet nie marketing a sami odbiorcy sobie wmówili zmiane ..tzn recenzenci im wmówili..

bo sama firma niczym sie nie chwaliła za bardzo z tego co pamiętam ...jakimiś pracami.. postępem.. tylko dodali wskazówki, zmienili nazwe i robota sama sie zrobiła bez wysiłku bo ludzie dopowiedzieli reszte..

 

ale zwracam honor 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Tak z pamięci strzelam: w as2100 są mosfety i drabinka rezystorowa, to chyba dwie najważniejsze zmiany. Wskazówki to tylko nieistotny bajer.
Plus tłumik na XLR.




co sie zmieniło oprócz pozycji w obudowie ze nagle 2100 jest lepsza?


Inna. Tranzystory mocy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co było przed mos-fetami ..j- fety ..czy co ? ..pół żartem mówie.. ale serio pytam? bo sie tym nie podniecalem co tam sedzi tylko oceniłem efekt.

..ok, dyskusje można powoli zamykać. Dziękuje Wam za wymiane zdań.

jest jeszcze jedna kwestia i chciałbym poznać Wasze zdanie ..to będzie decydujące (nie o zakupie :-D ).

Zostawmy juz 2000. 

2100. jak sie ma, ta teraz juz na prawde świetna i dopracowana Yamaha do starszego konstrukcyjnie ale jednak tak samo "dojrzałego" Denon'a 2020 ?

bardzo mnie ciekawi Wasze zdanie i może dużo mi rozjaśni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, każda firma produkująca sprzęt audio, ma jakby to ująć własny pomysł na dźwięk.

Co by tu nie pisać, to yamahy brzmią... podobnie. Każda.

Różnice dźwiękowe, tj stopniowe zmniejszanie wraz ze wzrostem numeru as "krzykliwości" sopranów w stronę tego pożądanej przez audiofilii, "słodyczy". Na drugim skraju, yamaha i tak ma go wciąż pod kontrolą, coraz lepszy bas o akuratnym wybrzmieniu do każdej muzyki. No i liniowy, czyli przez wielu postrzegany, za nijaki, środek pasma.

Stąd krąży wśród ludu opinia, że yamaha gra skrajami pasma, a to nieprawda ponieważ gra liniowo.

Resztę niestety wypełniają kolumny, które mogą nie "przeszkadzać" lub wręcz przeciwnie zepsuć odsłuch wzmacniacza yamahy.

Pomijam odsłuch przy tym, źle zrealizowanych płyt, z tym jest różnie, pełno tutaj o tym piszą.

Słuchałem prócz 3000 wszystkich wzmacniaczy yamahy, mam chyba drewniane ucho, bo dla mnie grają tak jak napisałem wyżej. Porównałem 803 z właśnie z as-701 przełączając przez beresforda na tych samych kolumnach, w tym samym pomieszczeniu te same nagrania. W moim odczuciu nie było większej różnicy w barwie dźwięku. Jedynie uważam, subiektywnie, że wzmacniacz miał większą dynamikę.

Podzielam też zdanie kolegów, że zmiana 2000 na 803, to... głupota.

Jeśli Tobie nie pasuje ten dźwięk, to sprzedaj wzmacniacz i zrezygnuj z yamahy.

Teraz pytasz o denona, to chyba ta sama szkoła dźwięku co marantz.

Mnie osobiście ten styl nie pasuje, a też posłuchałem kilku wzmacniaczy marantza. Za to moim zdaniem mają lepsze odtwarzacze od yamahy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no dzięki Tomek, idziesz tak jak myślałem.. zostańmy przy temacie. Marantza nie mieszajmy.. oczywiście ze ma najlepsze źródła cd z tej trójki ale nie o to pytam. a taktyka określonych firm, szczegolnie japońskich, w budowaniu lini/serii jest mi jasna od dawna.

..i nie chodzi też juz o zmiane 2000 na cos innego tylko krótko:

lepsza super 2100 czy "zdumiewiająco dojrzały" (czy jak tam pisali w AUDIO) 2020 ?

 

 

 

nie piszcie "to zależy..." 

Powiedzcie jak dla Was? jakie odczucie, ..ze tak powiem pierwsza reakcja "z brzucha" - to co pierwsze sie rzuca w uszy i najczęściej decyduje i przesądza "ten zdecydowanie lepszy, rozjechal tamtego.."

np. prowadzenie basu i przestrzeń (?)

 

..czy jest bardzo blisko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.