Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy XT6F vs Fyne Audio F 501


tomasz777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Grutka napisał:

No nie raz to pisałem, ale oni łykają kity branży, zamiast pójść i posłuchać

Ja u siebie w domu słuchałem Spendor A6 (oraz inne) i dla mnie lepsze były XT8, także trochę szacunku dla innych. Każdy ma inne gusta, słuch, akustykę pokoju. Co najważniejsze dobranie innych klocków.

Dziś znów Aurora miażdży, niedawno Opera... Może, te Opery co słuchałeś zagrały lepiej niż XT8f z odpowiednio dobranym sprzętem towarzyszącym  a z Tannoyami się nie zgrało i wszędzie miałeś dudniący bas. Posłuchałbym tych Oper cenowo zbliżonych do 8f , ale jak mam czekać za kurierem i targać te pudła, czekać za zwrotem kaucji kilkanaście dni, to mi się odechciewa...

A kolega hey ma wyższy, co za tym idzie droższy model Tannoy, więc wypadałoby by jego paczki grały lepiej niż moje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Opery to ja mam, i po co się unosisz? Dałem porównanie, że Aurory 700 o wiele wiele tańsze,  zagrają lepiej z czymkolwiek, niż te dwie paczki z tematu, gniot zawsze będzie gniotem, co byś do nich nie podłączył, nawet elektrociepłownie  Żerań, to też będą gniotami .A jeżeli chodzi o szacunek do innych, to kogo ja tu obraziłem? Piszemy o kolumnach, a nie o osobach,  personalnie nikogo nie obrażam,  coś Ci się chłopcze  pomyliło? Aczkolwiek wiem że jak się napiszę o danych kolumnach, kto je ma, to jakby obraza majestatu  ? taka jest nasza audiofilska przypadłość  ? ja też bym kupił  te na przykład xt6f, bardzo ładnie wyglądają,  jako mebel są  bardzo ładne,  kwiatki bym na nich postawił. 

Edytowane przez Grutka
Dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Oczywiście i porywaczem ? porywam takich jak Ty, i robię i lobotomie mózgu i patrzę  co tam w środku jest, że takie rzeczy wypisuje  ? są kolego różne gusta muzyczne, jeden lubi bardziej detaliczne brzmienie, inny cieplejsze itd, ja nikogo do niczego nie namawiam, sam przez czytanie niekompetentnych wypowiedzi ,popełniłem  błędy w audio i traciłem przez to swoje ciężko zarobione  pieniądze, jestem całkowicie bezstronny i jeżeli mogę, to zawsze podpowiem i doradze, i naprawdę za tą  cenę co prezentują te dwie paczki, to można po prostu lepiej, nie są warte tej ceny, za to co prezentują sobą, są naprawdę mizerne brzmieniowo,a te fyne audio, to kompletna porażka jest, może komuś się podobać ich granie, tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ktoś przerzuca się ze  starych altusów, lub nie był nigdy na żadnym odsłuchu i kieruje się opiniami naganiaczy z forum, lub osób  które przesłuchały w swoim  życiu dwóch par kolumn, na amplitunerze, który dostali po bracie lub tacie za 300 złotych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest właśnie nasza mentalność i chyba nic już tego nie zmieni (a szkoda), że dyskutując i wyrażając swoje zdanie zaraz zostajemy nazwani jakimś naganiaczem, handlarzem i "porywaczem ?".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2019 o 17:27, rafal735r napisał:

Jak rozkapeyszone dziecko to zachowywałes się w klubie aż trzeba było ci ograniczyc dostęp.

 

1 godzinę temu, Grutka napisał:

Aczkolwiek wiem że jak się napiszę o danych kolumnach, kto je ma, to jakby obraza majestatu 

Hehehe, 100% racja. Miałem kolumny bmn na wypożyczeniu. W opinii napisałem że nie spodobały mi się to koleś tak się zagotował że mnie z klubu usunął:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co swojego mózgu nie masz? ?Możesz sobie wypożyczyć. Całkiem za darmo. Wysyłki masz free. Hey z tego skorzystał. Po to żeby szerzyć cherezje wszem i wobec na forum.

Zapraszam do klubu. Tam są merytoryczne wpisy.

Kolega Hey dostał nowe kolumny, które nie miały basu. Jak to nowe. One po kilku dniach dają mega bas. Przy czym kolega Hey odesłał kolumny po dwóch dniach. Może bal się że nie odzyska kaucji. Nie wiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rafal735r napisał:

Kolega Hey dostał nowe kolumny, które nie miały basu. Jak to nowe. One po kilku dniach dają mega bas. Przy czym kolega Hey odesłał kolumny po dwóch dniach. Może bal się że nie odzyska kaucji. Nie wiem. 

Tak sie zastanawiam skąd ty masz takie informacje bo ja nigdy, nigdzie nie pisałem ile trzymałem u siebie te kolumny?? ? ? 
To teraz napiszę pierwszy raz: kolumny stały i grały u mnie 3 tyg. a basu jak nie było tak nie ma;) Małe pierdziawki z drogimi 
głośnikami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafal735r napisał:

Wesołych Świąt.

W te święta magiczne - życzenia ślę liczne.
Pachnących jodełek, z ogromem światełek.
Olbrzymich prezentów, od wesołych elfów.
Pod obrusem sianka, a za oknem bałwanka.
Odpal wzmaka, zrób hałasu
Szkoda tylko że kolumny nie mają basu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kruszyć kopii Panowie. Każdy ma inne oczekiwania, inną bazę porównawczą i prawo do własnych opinii. W ostatnim czasie gościłem u siebie kilka osób. Dla jednych było tego basu dużo, dla innych było chudo, a grały te same kolumny z tą samą elektroniką (Tannoy DC10T). Wszystko zależy od oczekiwań i z czym porównujemy. Ja nie rozumiem tak surowych opini o xt6f, bo miałem te kolumny dość długo i uważam je za całkiem udane, choć brakowało im nieco dociążenia wg mnie. Heco też miałem, ale model music style 900 i dla mnie były trochę nijakie. Co do BMN to też miałem okazję je sprawdzić i wybrałem Xt8f wtedy. Każdy ma swój gust i preferencje i trzeba to szanować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ciszyn11 napisał:

Każdy ma swój gust i preferencje i trzeba to szanować.

Jestem ZA. Ale żeby wywalać z klubu bo napiszesz że słaby bas?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rafal735r napisał:

Kolega Hey dostał nowe kolumny, które nie miały basu. Jak to nowe. One po kilku dniach dają mega bas.

A co się nagle w tych kolumnach dzieje? Wygrzewają się? wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0012.gif

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hey napisał:

Jestem ZA. Ale żeby wywalać z klubu bo napiszesz że słaby bas?.

Nie rób z siebie juz ofiary, bo nudne to się robi. Ban dostałeś za całokształt. Nie płacz już jak stara baba na bazarze i nie rób z siebie niewiniatka. Wlaziles do klubu notorycznie żeby robić chlew, a teraz płaczesz jaki ty pokrzywdzony. Niezadowolony z Tannoy? Bas już słabo kopie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ciszyn11 napisał:

Nie ma co kruszyć kopii Panowie. Każdy ma inne oczekiwania, inną bazę porównawczą i prawo do własnych opinii. W ostatnim czasie gościłem u siebie kilka osób. Dla jednych było tego basu dużo, dla innych było chudo, a grały te same kolumny z tą samą elektroniką (Tannoy DC10T). Wszystko zależy od oczekiwań i z czym porównujemy. Ja nie rozumiem tak surowych opini o xt6f, bo miałem te kolumny dość długo i uważam je za całkiem udane, choć brakowało im nieco dociążenia wg mnie. Heco też miałem, ale model music style 900 i dla mnie były trochę nijakie. Co do BMN to też miałem okazję je sprawdzić i wybrałem Xt8f wtedy. Każdy ma swój gust i preferencje i trzeba to szanować.

Gruta, zrozumiałeś cały tekst?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Co? Już wchodzisz na temat teraz tranzystorów? Co chcesz uzyskać? Żeby coś Twojego na koniec było na wierzchu? Temat jest o dwóch paczkach kolumn, a Ty chcesz zrobić off top,  idź na temat o tranzystorach. I tak z tego tematu mało kto uzyska, a wiesz dlaczego? Bo większości się czytać  nie chce, a nawet wygóglować, tylko wchodzą i walą  temat i czekają na gotowe panaceum za jak najniższą  cenę, i za niedlugi czas, znów  sie pojawi ten sam temat,dlatego napisałem że obydwie propozycje są kiepskie, niezależnie od preferencji muzycznych, taka Aurora 700 jest tańsza i o wiele bardziej uniwersalna względem wzmacniaczy i bardziej równa  i detaliczna, jak ktoś przesiadł  się z boomboxa, lub przesluchal dwóch par kolumn, to będzie piał  zachwyty, a nawet gdybyśmy chcieli kupić xt8f to w outlecie u dystrybutora były   precission 6.2 i 6.4 w podobnej cenie niż  xt8f, a już inna liga grania, różnica cenowa była chyba 300zl, bo sam już miałem kupić te 6.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2019 o 09:33, obcymars napisał:

Widać nie.

Ok, a jakie tranzystory polecasz ?

Te kolumny często parowane są z Marantz-em. Polecam posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co namawiasz jak to takie oczywiste i nasza kasa. Siedzisz w tym wątku i przekonujesz ze aurora to objawienie itd... Zrobie ci tą przyjemność i odslucham je ale nie kupie, poprostu zrobię to zeby sie przekonac gdzie lezy prawda . Zobaczymy jakie będą moje odczucia. Btw gusta są różne 

A póki co wyluzuj z promocją ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audiolubny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Audiolubny coś Ci się w bańce  pomieszało  chyba chłopcze? Ja nie jestem z branży i nie żaden naganiacz, dopisujesz  rzeczy których nie napisałem, jakie objawienie? Gdzie to napisałem? Takie fałszywe kłamstwa  to możesz sobie wciskać  kolegom przy piwie, napisałem że Aurora 700 jest lepsza i tańsza  od tych dwóch gniotów i lepiej się spasuje  z większą  paletą  wzmacniaczy, jest bardziej uniwersalna i równa,  więcej w tym temacie się nie wypowiadam, róbta co chceta, ja tych dwóch stolcy z tematu, słuchał przecież nie będę, Wasza kasa,tylko nie namawiajcie ludzi w ślepo do tych dwóch syfów,  bo potem oczywiście  kasy im nie zwrocicie, jedyna nadzieja w zwrotach przez Internet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poziomie twojej wypowiedzi widać kim jesteś. Nie bede tutaj się z tobą sprzeczał ale daj na luz i przestań się taj rzucać obrońco uciśnionych. Nikomu nie mówię co ma lub nie kupić. Koniec dyskusji bo nie będę marnować mijego cennego czasu na tego typu rozmowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Audiolubny napisał:

A póki co wyluzuj z promocją ?

Taka promocja to raczej anty-promocja. Nie wiem czy po lekturze ostatnich postów z tego wątku będę miał jeszcze kiedyś ochotę posłuchać tych Auror ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Wątek ma prawie rok , ale dopiszę od siebie co nieco bo bardzo mnie zaciekawił i wywiązała się ciekawa dyskusja. Wszystko dzięki użytkownikowi @Grutka, który może i robi "anty - promocję", ale być może ma do tego powód (???).

Tak się składa, że mam Heco Aurory 700 i myślałem - na razie luźno - o zakupie w niedalekiej przyszłości Fyne F501 lub Tannoy-i XT 6F, będąc głęboko przekonanym (kilka recenzji, posty na forum, YT), że są zauważalnie lepsze od Auror 700.  Nie żebym nie był zadowolony z Heco (są naprawdę dobre!), ale chcę mieć lepszy zestaw. Myślę o Heglu i dokupieniu porządnych (na ile budżet pozwoli) kolumn.  Jednymi z faworytów były właśnie tytułowe kolumny. Powracam do wniosku, że nie ma co za dużo czytać forum, a trzeba sprzęt dokładnie przesłuchać. Niby to oczywiste, ale zapomina się trochę o tym.

Jak wpadną mi w ręce te kolumny to porównam je z moimi Heco i choć jestem laikiem w audio, to postaram się tu wrzucić swoje porównanie. Szkoda, że nie ma jakichś wiarygodnych rankingów sprzętu audio.

Swoją drogą zauważyłem, nie tylko tu na forum, że na niektóre kolumny jest spory hype, a o innych mówi się raczej mało lub wcale, a producentów kolumn jest ...sami wiecie ile.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tweeter ja tylko piszę jak jest, jakby można było zgnieść te kolumny jak papier, to mogłyby tylko posłużyć do podtarcia czterech liter tylko. Te fyne audio to taki gniot i ciepłe kluchy, że tylko ten który nie przesluchal nic innego oprócz mini wieży i altusów starych, i do tego jeszcze został mu mózg wyprany przez sprzedawcę w sklepie, mógłby je kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.