Skocz do zawartości
IGNORED

RaspberryPi


R2T2

Rekomendowane odpowiedzi

do Sparky podłączałem dwa dyski 1TB 2,5" - Toshiba i WD, nigdy nie było problemów z zasilaniem. Sparky możesz zasilać na dwa sposoby:

  1. Sparky + hat USbridge  ze wspólnego zasilacza
  2. po zdjęciu zwory oddzielnie Sparky i oddzielnie USbridge. USbridge najlepiej z liniowego zasilacza 5V 3A, sam Sparky potrzebuje znacznie mniej prądu, też 5V i jakieś tam mA. Ja do USbridge mam wojskowy zasilacz Acopian 510MT - 5V 5A podwójnie stabilizowane z tranzystorami Tesli - w życiu nie słyszałem lepszego zasilania, kupiłem na alle kilka lat temu za 45pln z agencji mienia wojskowego. Sparky natomiast zasilam z IFI IPower.
  3. Najlepiej brzmi jak dane ciągnie kablem ethernet z NAS, np. taniego QNAP, wyraźnie lepiej niż z dysków USB. 

Podsumowując, R2T2 (powinno być R2D2, chyba że celowo :) ), jaką platformę byś nie kupił, Sparky czy Rasp, Volumio potrafi takiego kozła wywinąć, że czasem dnia braknie żeby ten mess ogarnąć. Przykładowo, jak miałem CA 851d albo Wadia 121dc, to zmiana źródeł w dac przy grającym Volumio nic nie psuła, teraz mam Ayon Sigma, który dla dobra "sprawy" zasila TYLKO używane wejście, więc zmiana z USB na optyka przy grającym Volumio powoduje zupełny chaos w Volumio, wywala sterowniki od Xmos, nie widzi dac, koniec k**wa świata. Teraz, po czasie już wiem jak zrobić respawn systemu ale na początku były momenty, w których otwierałem okno ze Sparky w ręce za głową :) (wystarczy zrobić "pauzę" w odtwarzaniu i wszystko git!). Możesz doświadczyć niezłej kupy z oboma rozwiązaniami ALE dźwięk jaki dają miażdży wszelakie rozwiązania typu tv box (wiem, próbowałem, mam 4 szt.), wiec nie zniechęcaj się. Ludzi doświadczonych na forum kupa, na pewno pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
35 minut temu, nick napisał:

jak miałem CA 851d albo Wadia 121dc, to zmiana źródeł w dac przy grającym Volumio nic nie psuła, teraz mam Ayon Sigma, który dla dobra "sprawy" zasila TYLKO używane wejście, więc zmiana z USB na optyka przy grającym Volumio powoduje zupełny chaos w Volumio, wywala sterowniki od Xmos, nie widzi dac, koniec k**wa świata.

Facet Ty masz jakiś bajzel ze sprzętem. Mam w dac Hegel wpięte 2 maliny jedna po usb z Kodi, druga po coaxialu z volumio, tuner sat po coaxialu i blu ray po optyku . Tak więc źródła zmieniam często i nic nie wywala, ani nie wiesza się. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jesli już to facetka :) Wiem że masz USbridge, a ja raspberry ale obydwoje mamy volumio. To bardzo stabilne oprogramowanie. Zresztą próbowałam też moode, runeaudio, archphile, dietpi, max2play itp i nigdy nie miałam takich chec jak piszesz. Wniosek jest prosty, masz coś źle skonfigurowane albo problem z zasilaniem i tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rucia1 napisał:

Jesli już to facetka :) Wiem że masz USbridge, a ja raspberry ale obydwoje mamy volumio. To bardzo stabilne oprogramowanie. Zresztą próbowałam też moode, runeaudio, archphile, dietpi, max2play itp i nigdy nie miałam takich chec jak piszesz. Wniosek jest prosty, masz coś źle skonfigurowane albo problem z zasilaniem i tyle w temacie.

A powiedz mi proszę czy jest sens kupować do rpi3 zasilacz z zestawu czy lepiej od razu poszukać czegoś lepszego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rucia1 napisał:

Jesli już to facetka :) Wiem że masz USbridge, a ja raspberry ale obydwoje mamy volumio. To bardzo stabilne oprogramowanie. Zresztą próbowałam też moode, runeaudio, archphile, dietpi, max2play itp i nigdy nie miałam takich chec jak piszesz. Wniosek jest prosty, masz coś źle skonfigurowane albo problem z zasilaniem i tyle w temacie.

HiFive Rucia1! Rozpipczanie Volumio to ewidentnie zasługa Ayon Sigma, tak jak pisałem, dac wyłącza zasilanie w momencie zmiany źródła danych i sparky głupieje zupełnie. Zasilanie, drut i pozostały environment mam dobrze ogarnięte. Poprzednie graty nie wykazywały takich "problemów", stąd pisałem o "zrozumieniu","czytaniu" itp. No offence :) Ayon taki popieprzony jest, nie zamieniłbym go na nic w podobnej cenie :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Na początek weź zwykły, zobacz czy Ci malina podejdzie. Jeśli tak w każdej chwili dokupisz lepszy ( liniowy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę to przemyśleć. Skoro mówicie, że te urządzenia biją na głowę wszelkiej maści tvboxy i tym podobne playery to może jednak warto znieść czasem lekkie niedogodności. Bo liczy się przede wszystkim jakość dźwięku. W wolnej chwili zainstaluje sobie volumio na pc i pobawie się celem zapoznania z programem a myślę że postawię jednak na rpi3 i digi+pro. Czy jest sens instalować raspbiana czy do grania wystarczy sam volumio?Jaki sklep polecacie tak na marginesie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

samo volumio, w Polsce to Botland

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po złożeniu i zainstalowaniu volumio rpi3 ma być cały czas włączona? Jeśli chcemy wyłączyc to w jaki sposób bo chyba nie ma wyłącznika jako takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustrojstwo chodzi non-stop, zużycie prądu żadne,ja jeśli muszę to wyłączam zaśilacz,warto jednak zadbać o dobre chłodzenie nawet mały radiator lepiony na procesor niewiele wnosi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, R2T2 napisał:

Jeśli chcemy wyłączyc to w jaki sposób bo chyba nie ma wyłącznika jako takiego?

Hej , najlepiej żeby była włączona non stop unikniesz wtedy problemów związanych z samym uruchomianiem systemu i łączeniem się go z netem , po prostu wszystko będzie działać sprawnie i szybko . Ale jeżeli chcesz musisz wyłączyć ( wyjazd, urlop , filozofia życia )  jedyny sposób to programowo , w volumio wchodzisz w trybik prawy górny róg i wybierasz wyłącz po jakiejś chwili możesz wyciągnąć przewód z gniazdka albo wyłączyć na listwie .

Wyłączenie systemu przez fizyczne odcięcie zasilania bez przeprowadzenia procedury zamknięcia systemu prędzej czy później uszkodzi Ci kartę pamięci z systemem,  w najlepszym przypadku skończy się ponowną instalacją systemu a w najgorszym z uwaleniem karty lub samej malinki , więc nie polecam .

Zresztą jak zajrzysz na główny wątek o rpi to są tam pomiary zużycia prądu przez ten system i tak jak wspomina @fan64 zużycie prądu jest znikome .

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poprawnej konfiguracji nie ma problemów z restartowaniem *, odłączaniem/podłączaniem DACa, netu, itd.

* Restart i wyłączanie lepiej przez soft (ssh, vnc, itd.), chociaż próbowałem parę razy przez wypięcie zasilacza i też działało OK, ale linux generalnie słabo znosi taki akcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie zepsuje, zwłaszcza że da się ją fizycznie wyłączyć tylko przez odcięcie zasilacza. Innej opcji nie ma. Jedynie może problem później z uruchomieniem, jeśli się nie zamknęło poprawnie systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rpi3 ma wbudowane wifi, czy przy pierwszym uruchomieniu po instalacji volumio są jakieś problemy z połączeniem z lokalną siecią? W poradnikach często piszą że lepiej zrobić po kablu pierwszy kontakt z siecią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za pierwszym razem logowałem się bezpośrednio albo po kablu. Nie wiem czy są jakieś opcje ustawienia wifi przed pierwszym logowaniem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, niowluka napisał:

zwłaszcza że da się ją fizycznie wyłączyć tylko przez odcięcie zasilacza.

Tak , ale najpierw programowo a potem dopiero odcięcie zasilania .

 

33 minuty temu, R2T2 napisał:

Poprzez odcięcie zasilania można zepsuć malinkę?

Często można o tym przeczytać na forach dotyczących rpi ,zwłaszcza przy bardziej zaawansowanych projektach .

18 minut temu, niowluka napisał:

Nie wiem czy są jakieś opcje ustawienia wifi przed pierwszym logowaniem ...

18 minut temu, R2T2 napisał:

Rpi3 ma wbudowane wifi

Rpi z volumio przy pierwszym uruchomieniu tworzy sieć, wystarczy się przez przeglądarkę do niej zalogować , można wtedy skonfigurować całość za pomocą wi-fi bez kabla .

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, catdragon napisał:

 

Rpi z volumio przy pierwszym uruchomieniu tworzy sieć, wystarczy się przez przeglądarkę do niej zalogować , można wtedy skonfigurować całość za pomocą wi-fi bez kabla .

Pozdrawiam 

Przepraszam za kolejne banalne pytanie, czy volumio jest po polsku? Rozumiem że na początek będzie najlepszym wyborem do obsługi maliny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, R2T2 napisał:

Przepraszam za kolejne banalne pytanie, czy volumio jest po polsku?

Przy pierwszym uruchomieniu wybierasz język i inne , pobierz sobie obraz volumio na pc zainstaluj na pendraku i uruchom na kompie i przekonaj się sam , zajmie Ci to parę minut a rozwieje wszelkie wątpliwości .

Tak według mnie volumio na początek jest najlepszym( najbardziej przyjaznym ) systemem . Jak ogarniesz volumio to możesz spróbować moode lub runeaudio które są bardzo zbliżone do volumio , jak będziesz chciał bardziej pokombinować to masz potem jeszcze dietpi i różnego pokroju systemy typu archlinux  o większej możliwości konfiguracji i dostosowaniu pod siebie .

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię w wolnej chwili.

Mam w domu kilka kart sd to chyba mógłbym sobie na każdej karcie zgrać inny system i tylko przekładać karty, dobrze kombinuję? Bo zmiana systemu polega tylko na wymianie danych na karcie tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, R2T2 napisał:

Mam w domu kilka kart sd to chyba mógłbym sobie na każdej karcie zgrać inny system i tylko przekładać karty, dobrze kombinuję?

Sugeruje na początek nie kombinować chyba że zamiast słuchać muzyki wolisz bawić się w konfiguracje systemu, proponuję najpierw zapoznać się z jednym, trochę się nim pobawić tydzień dwa , dopiero po jakimś czasie sprawdzić następny . Tym bardziej że wszystkie systemy ( volumio, moode, rune )  mają taką samą funkcjonalność różnią się na prawdę detalami . 

Tak podmiana systemu = podmiana karty 

Karta 10 klasy i od razu proponuje pojemność trochę większą niż w wymogach danego systemu .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy coś skopałem.

Uruchomiłem volumio z pena ale teraz chcę z powrotem windowsa ale uruchamia mi się cały czas volumio o co chodzi? W biosie przestawiłem jak bylo ale nic z tego, nawet recovery nie mogę uruchomić. Co zepsułem?

Wygląda tak jakbym wyciął windowsa jest to możliwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, R2T2 napisał:

Wygląda tak jakbym wyciął windowsa jest to możliwe?

Hej musiałeś coś pozmieniać , teraz na szybko pobrałem i uruchomiłem z pena na pc i działał normalnie potem po zamknięci systemu wyciągnąłem pena i windows ruszył normalnie , dodam że nie zmieniałem nic w biosie, bo i po co w czasie uruchomiania systemu przytrzymujesz F12 i masz boot menu, z niego wybierasz co ma ruszyć na kompie . Może spróbuj z F12 i wybierz swoją instalacje win / pewnie będzie nazwana od dysku na jakim masz system .

Pozwodzenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie działa, jedynie f2 do biosu mogę wejść i tyle. Zresetowałem volumio i teraz nawet on się nie uruchamia. Cały czas tylko początkowy ekran syslinux 6.03 i koniec. Po windowsie ani śladu. Co ja narobiłem nie moge ładu dojść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, R2T2 napisał:

, jedynie f2

Jaką masz płytę główną sprawdź w instrukcji jakim przyciskiem wchodzi się w boot menu , może u Ciebie trzeba nacisnąć w czasie startu kompa F4 albo f8 , wyciągnąłeś pena z volumio ? Coś zmienialeś w czasie instalacji volumio albo podczas używania . Udało Ci się odpalić volumio na tym pc ? Jeżeli ładuje się bios to boot menu też powinno , jaki tam był windows ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F12 ale nie wchodzi reaguje tylko na F2 do biosu. F4 recovery nie wchodzi.Pen z volumio wyciągniety. W trakcie używania volumio coś zrobiłem myślałem że to wyszukiwanie bibliotek na dysku a to pewnie było czyszczenie dysku i po ptokach. Tylko możliwe jest z programu volumio wyczyszczenie całego dysku? Troche mi sie wierzyć nie chce ale wszystko na to wskazuje.  Odpaliłem program lazesoft recovery z pena i pokazuje mi brak systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, R2T2 napisał:

Tylko możliwe jest z programu volumio wyczyszczenie całego dysku?

Niestety wyszukiwanie bibliotek wygląda tak i jest w zakładce / moja muzyka/  .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wygląda na to że musiałeś grzebać tu czyli w zakładce /ustawienia systemowe/ .

IMG_20190110_234449294_HDRa.thumb.jpg.6dd9cc16eceaa2b0d952cea5081ba28f.jpg

Dobra wiadomość to że jak zainstalujesz win na nowo to nie stracisz tego co jest na dysku oczywiście poza zawartością folderów Moje dokumenty / moja muzyka / moje obrazy .( może uda się to później odnaleźć w katalogou windows old )

Zła wiadomość nadpisałeś system więc raczej reinstalacja wchodzi w rachubę , jeżeli masz jakieś ważne dane to wyjmij dysk i podłącz do jakiegoś drugiego kompa żeby je odzyskać , a potem nowa instalacja .

Powodzenia 

Ps. no chyba że volumio poza instalacją jeszcze formatuje dysk to wtedy pozamiatane .Tego nie wiem i nie będę sprawdzał . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.