Skocz do zawartości
IGNORED

RaspberryPi


R2T2

Rekomendowane odpowiedzi

Może to tylko bootloader, albo jakieś flagi na partycji/ach zresetowane? Przypadkiem nadpisać sobie system raczej ciężko.

A w biosie co było zmieniane ?

22 minuty temu, catdragon napisał:

Ps. no chyba że volumio poza instalacją jeszcze formatuje dysk to wtedy pozamiatane

Jeśli się zainstalowało to dysk musiał być formatowany, tylko jeszcze nie widziałem takiego instalatora, który by robił wszystko za jednym kliknięciem ...

Mam nadzieję że to tylko albo bios, albo bootloader/flagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, niowluka napisał:

bootloader/flagi.

Też tak myślę ( nadpisanie taki skrót myślowy ) , ale boję się już doradzać tak na odległość , żeby jeszcze gorzej nie było .

 Nie wiem jak to jest w volumio zorganizowane, nie przepisywałem tego systemu z pena na dysk nie czułem takiej potrzeby .

Z mojej perspektywy testowanie systemu jako live bez instalacji nie jest jakoś bardzo skomplikowane czy ryzykowne, często w ten sposób testuje nowinki bo szybciej i wygodniej dla mnie niż na maszynie wirtualnej . Kolega musiał z rozpędu naklikać coś więcej , samo się nie stało ;) 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówicie, grzebałem w systemie volumio i zapisałem go na twardym myślałem że to skanowanie dysku w poszukiwaniu multimediów ale dziwne jest że tak za jednym kliknięciem zformatowałyby się obydwie partycje razem z niewidoczną w sumie partycją recovery. Jedyne wyjscie to płyta z instalatorem i spróbuje przywrócic jakoś system. Musze od kogoś pożyczyć albo w pracy sobie zrobie pendriva ratunkowego i może cos z tego wyjdzie. W biosie nic poza zmianą botowania nie zmieniałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, R2T2 napisał:

za jednym kliknięciem zformatowałyby się obydwie partycje

Hej no dziwne , widać jesteś bardzo zdolny ;). A tak na serio to wystarczy że sobie zainstalowałeś na partycji systemowej . to skutecznie zablokuje Ci dostęp do pozostałych dysków.

Możesz spróbować naprawić system korzystając z płyty instalacyjnej tu masz poradnik jak to zrobić :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System możesz pobrać z strony microsyfu bez problemu . 

Pozdrawiam i miłej zabawy akurat na weekend 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tym linuxem, jak zapisał volumio i swoje pliki na twardym dysku komputera to już koniec. Nie poradziłem sobie z odzyskaniem. Linux połączył dwie partycję w jedną ( jak to wogóle możliwe) z płyty instalacyjnej windowsa nie chciał mi w ogóle tego nawet sformatować dysku, z wiersza poleceń dopiero jakoś poszło nawet sam nie wiem jak ale wszystkie dane(na szczęście miałem kopie) zostały utracone. Tragedia, przestrzegam początkujacych, tam w systemie volumio jest opcja dot.instalacji dysku ja myślałem że to chodzi o zainstalowanie dysku z multimediami a to była instalacja programu na dysku( po jaką cholere taka opcja w ogóle) i zainstalowało mi się pięknie volumio na moim dysku z windowsem z pamieci flash i windows zdechł.  Nigdy wiecej zabawy z linuxami na komputerze. Kupię maline i będę się bawił na niej w instalację różnych systemów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, R2T2 napisał:

Masakra z tym linuxem

No, ja bym tu raczej szukał winy użytkownika ;) Linux zrobi to co mu każesz - kazałeś zainstalować to zainstalował.

Zależy jakie tam są opcje i co wybrałeś, ale usunąć wszystkie partycje z dysku to też żaden problem. Ciekawe, aż sam chyba z ciekawości ściągnę to volumio ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, linux nie jest winien tylko ja, przyzwyczajony jestem do windowsa gdzie raczej ciężko by było coś takiego zrobić a jeżeli już to najpierw trzeba by było kilka razy potwierdzić daną operację. A linux raczej jest chyba dla bardziej świadomych użytkowników wystarczy klik i nie będzie się sto razy pytał czy aby na pewno. Co by nie było mojemu komputerowi dobrze zrobił reset a volumio sobie trochę obejrzałem i będzie ok. Czas usiąść do zamówienia i zacząć przygodę. Zamówię chyba obie nakładki hifi tę digi+pro i dac pro rca, zobaczę która lepiej się spisze i jedną z nich odeślę. Czy po zmianie nakładki jest potrzeba jakiejś ponownej konfiguracji w volumio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad sparky usbridge ale z rpi3 będę miał więcej możliwości ewentualnej zmiany nakładek a w sparky już nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna godna uwagi, wszystko mająca, ponad innymi, to USbridge, reszta to kiepskie protezy.
Moim zdaniem, oczywiście

Wysłane z Moto Z przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, nick napisał:

Jedyna godna uwagi, wszystko mająca, ponad innymi, to USbridge, reszta to kiepskie protezy.
Moim zdaniem, oczywiście
 

Używałeś kiedyś rpi? Masz porównanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dałem "buźkę" i dopisałem "moim zdaniem", nie miałem maliny, nie porównywałem.

"Moje zdanie" opieram jedynie na fakcie, że transmisja spdif z "wszytym" zegarem, który jest źródłem jitter, jest znacznie starsza od asynchronicznego USB audio, które nie dość, że jest w stanie przenieść znacznie więcej danych to dodatkowo pozwala na obustronną komunikację transportu z przetwornikiem. Po co brnąć w archaizmy. Ale nie namawiam, do what U want 2 do.

Jeżeli zdecydujesz się na malinę to bierz opcję digi one  Signature z reclockerem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, R2T2 napisał:

Używałeś kiedyś rpi? Masz porównanie?

Jeśli ci to coś pomoże, to dla mnie mój Cambridge gra identycznie z wbudowanego streamera jak z malinki po USB (zwykłej 3b+). Jak przyjdzie nowy DAC to porównam jeszcze USB malinki z optykiem Cambridge'a, ale nie wstrzymuję oddechu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo różnych malin a także Usbridge, skończyłem na Signature,  mniej więcej tak to widzę w mojej punktacji:
5. RPI + Tomanek miniulps - 50pkt
4. Sparky Usbridge + Tomanek Miniulps - 65pkt
3. Allo Digione + Tomanek Minulps - 75pkt
2. Allo Digione Signature + LifePO4 + Tomanek - 90pkt
1. Allo Digione Signature + LifePO4 + Zerozone - 100pkt


jeśli chodzi o same platformy to RPI jest wyraźnie stabilniejsze od Sparky,
w międzyczasie testowałem również Auralic Altair w roli streamera i w tej skali dałbym mu jakieś 85pkt, a z kolei Dante - Micromedia - Digimedia DIO XLR - 80pkt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, m4tech napisał:

Miałem sporo różnych malin a także Usbridge, skończyłem na Signature,  mniej więcej tak to widzę w mojej punktacji:
5. RPI + Tomanek miniulps - 50pkt
4. Sparky Usbridge + Tomanek Miniulps - 65pkt
3. Allo Digione + Tomanek Minulps - 75pkt
2. Allo Digione Signature + LifePO4 + Tomanek - 90pkt
1. Allo Digione Signature + LifePO4 + Zerozone - 100pkt


jeśli chodzi o same platformy to RPI jest wyraźnie stabilniejsze od Sparky,
w międzyczasie testowałem również Auralic Altair w roli streamera i w tej skali dałbym mu jakieś 85pkt, a z kolei Dante - Micromedia - Digimedia DIO XLR - 80pkt

LifePO4 - jaki model, jak zastosowane, ile działa?

Zerozone - WTF? czyli o co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nick napisał:

LifePO4 - jaki model, jak zastosowane, ile działa?

Zerozone - WTF? czyli o co chodzi?

LifPO4 model A123, dwie takie baterie szeregowo czyli 6,6V i wystarczają na około 25 godzin grania bez przerwy, ładowanie trwa ok 2h. 
Zasilacz liniowy od Zerozone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo różnych malin a także Usbridge, skończyłem na Signature,  mniej więcej tak to widzę w mojej punktacji:
5. RPI + Tomanek miniulps - 50pkt
4. Sparky Usbridge + Tomanek Miniulps - 65pkt
3. Allo Digione + Tomanek Minulps - 75pkt
2. Allo Digione Signature + LifePO4 + Tomanek - 90pkt
1. Allo Digione Signature + LifePO4 + Zerozone - 100pkt

jeśli chodzi o same platformy to RPI jest wyraźnie stabilniejsze od Sparky,
w międzyczasie testowałem również Auralic Altair w roli streamera i w tej skali dałbym mu jakieś 85pkt, a z kolei Dante - Micromedia - Digimedia DIO XLR - 80pkt
Cześć, a jaki DAC? Bo to może mieć duże znaczenie, szczególnie w niskiej ocenie USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, venom200 napisał:

Pod co baterie są podpięte a pod coś liniowy?

Signature składa się z dwóch odseparowanych części, czystej i brudnej, baterie zasilają czystą stronę

7 godzin temu, hoobi napisał:
8 godzin temu, m4tech napisał:

Cześć, a jaki DAC? Bo to może mieć duże znaczenie, szczególnie w niskiej ocenie USB

DAC M2Tech Young DSD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, m4tech napisał:

Miałem sporo różnych malin a także Usbridge, skończyłem na Signature,  mniej więcej tak to widzę w mojej punktacji:
5. RPI + Tomanek miniulps - 50pkt
4. Sparky Usbridge + Tomanek Miniulps - 65pkt
3. Allo Digione + Tomanek Minulps - 75pkt
2. Allo Digione Signature + LifePO4 + Tomanek - 90pkt
1. Allo Digione Signature + LifePO4 + Zerozone - 100pkt


jeśli chodzi o same platformy to RPI jest wyraźnie stabilniejsze od Sparky,
w międzyczasie testowałem również Auralic Altair w roli streamera i w tej skali dałbym mu jakieś 85pkt, a z kolei Dante - Micromedia - Digimedia DIO XLR - 80pkt

A porównanie rpi3 digi+pro vs usbridge ale wszystko na fabrycznym zasilaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, R2T2 napisał:

A porównanie rpi3 digi+pro vs usbridge ale wszystko na fabrycznym zasilaniu?

digi+pro nie miałam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te baterie podłączasz bezpośrednio do Hata? Baterie mają 6V z hakiem a płytka potrzebuje 5V, nie zpipczy się? A akumulator żelowy mógłby być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nick napisał:

Te baterie podłączasz bezpośrednio do Hata? Baterie mają 6V z hakiem a płytka potrzebuje 5V, nie zpipczy się? A akumulator żelowy mógłby być?

Ta akurat płytka przyjmuje wszystko między 5V a 7V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to gra względem mojego Rpi zasilane na brudno zwykłym zasilaczem. Izolator i2S zasilany liniowo Recloker Kali zasilany liniowi. Wszystko po I2S do DACa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić jak przebiega konfiguracja połączenia wifi w rpi3 z hifiberry? Naczytałem się że to dość skomplikowana procedura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2019 o 12:18, catdragon napisał:

 

Rpi z volumio przy pierwszym uruchomieniu tworzy sieć, wystarczy się przez przeglądarkę do niej zalogować , można wtedy skonfigurować całość za pomocą wi-fi bez kabla .

Pozdrawiam 

Przepraszam za być może głupie pytanie. Wystarczy się zalogować przez przeglądarkę, jak mam to rozumieć, przez przeglądarkę z innego urządzenia w sieci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 23:37, m4tech napisał:

Miałem sporo różnych malin a także Usbridge, skończyłem na Signature,  mniej więcej tak to widzę w mojej punktacji:
5. RPI + Tomanek miniulps - 50pkt
4. Sparky Usbridge + Tomanek Miniulps - 65pkt
3. Allo Digione + Tomanek Minulps - 75pkt
2. Allo Digione Signature + LifePO4 + Tomanek - 90pkt
1. Allo Digione Signature + LifePO4 + Zerozone - 100pkt

 

A czy porównywałeś może z konwerterem M2Tech HiFace Evo+Supply+Clock?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, R2T2 napisał:

przez przeglądarkę z innego urządzenia w sieci?

Dokładnie tak, na przykład za pomocą telefonu . Po uruchomieniu pi z volumio na pokładzie , bierzesz telefon i logujesz się do sieci która nazywa się volumio , po połączeniu wyskakuje Ci się okno przeglądarki w którym konfigurujesz całość,  po skonfigurowaniu które jest proste bo prowadzi użytkownika za rączkę masz wszystko gotowe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie powinno być trudne. Jak myślicie czy powinienem odczuć jakąś różnicę gdy uruchomię Rpi3 z hifiberry digi+pro  teraz odtwarzam pliki flac z dysku usb podpiętego do tv samsunga f6800. Niby wszystko gra ale trochę mnie denerwuje że muszę mieć włączony tv, to trochę rozprasza no i przy okazji może będzie lepiej grać. Czy w przypadku gdy przesyłamy dźwięk cyfrowo np.po optyku to źródło ma jakieś znaczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.