Skocz do zawartości
IGNORED

Tuning Sony TA-F450D


cudak10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem na Allegro wzmacniacz Sony TA-F450D, zafascynował mnie w nim wbudowany DAC na moim ulubionym PCM58P. Czy ktoś posiada ten wzmacniacz i robił w nim jakieś modyfikacje? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawno temu za śmieszne pieniądze(2 paczki fajek) kupiłem mały amplituner stereo sony(midi wieża) z wbudowanym DAC na PCM61. 

Mam zamiar DAC zrobić wg projektu Holgin'a z forum(jest na forum projekt dla PCM58/61), a jako końcówka(STK spalone) posłuży końcówka z demobilu z kombajnu Nakamichi. Problemem jest tylko czas i miejsce w środku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności chce wymienić te piękne wiekowe Elny na Samyoung. Następnie cała resztę kondensatorów elektrolitycznych na Nichicony bo takie w większości są w oryginale. Chcę też wymienić Opamp w regulatorze tonu ale mam problem z zakupem przejściówki Sil8/Dip8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20190114_211930-1280x960.jpg

IMG_20190114_211054-1280x960.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cudak10 napisał:

W pierwszej kolejności chce wymienić te piękne wiekowe Elny na Samyoung. Następnie cała resztę kondensatorów elektrolitycznych na Nichicony bo takie w większości są w oryginale.

1. To najgorsza rzecz jaka mozesz zrobic, oryginalne kondensatory Elny sa na 99% w idealnej kondycji, dodatkowo Ty chcesz je wymienic na tanie chinczyki, podobnie zreszta z pozostalymi kondensatorami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do przejściówki Sil 8 to 2 Dip 8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grze_sio napisał:

Poniżej link do przejściówki Sil 8 to 2 Dip 8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dziękuję, już zamówiłem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2019 o 21:33, Bumpalump napisał:

1. To najgorsza rzecz jaka mozesz zrobic, oryginalne kondensatory Elny sa na 99% w idealnej kondycji, dodatkowo Ty chcesz je wymienic na tanie chinczyki, podobnie zreszta z pozostalymi kondensatorami

Kondensatory które mają 20lat są w idealnym stanie? Samyoung to nie jest chińczyk tylko Koreanczyk który produkuje kondensatory dla Nichicona. "Chcesz je wymienić na tanie chińczyki, podobnie zresztą z pozostałymi kondensatorami" ? 

Czyli te Nichicony które są we wzmacniaczu to nie są tanie chinczyki a te które ja chce zamontować to już są tanie chinczyki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, sa w idealnym stanie i beda nawet za kolejne 10 lat.

Ja tego sprzetu przerobilem juz z tysiac, pomierzylem w zyciu setki tysiecy kondensatorow, wymienilem moze z 500 sztuk...

Twoj sprzet, zrobisz co uwazasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bumpalump napisał:

Dokladnie tak, sa w idealnym stanie i beda nawet za kolejne 10 lat.

Ja tego sprzetu przerobilem juz z tysiac, pomierzylem w zyciu setki tysiecy kondensatorow, wymienilem moze z 500 sztuk...

Twoj sprzet, zrobisz co uwazasz.

Czyli co polecasz w nim zmienić? Głównie mi zależy na poprawie DAC bo w większości będę używał wejścia cyfrowego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bumpalump napisał:

Ja tego sprzetu przerobilem juz z tysiac, pomierzylem w zyciu setki tysiecy kondensatorow, wymienilem moze z 500 sztuk...

szkoda, że nie wyciągnąłeś wniosków na bazie słuchu, tylko na podstawie chińskiej maszynki za parę dyszek...

 

2 godziny temu, cudak10 napisał:

Czyli co polecasz w nim zmienić?

Na dobry początek skup się na odbudowie sekcji zasilania. Przywrócisz dobre podstawy do zasilania opampów, wzmacniacza różnicowego, a główne kond. filtrujące przywrócą swobodę prądową końcówce mocy.

Oczywiście, zmieni to brzmienie wzmacniacza w stosunku do oryginału, tylko czy pamiętasz jak brzmiał wzmacniacz powiedzmy 10 lat temu, gdy stopień zużycia tych elementów był nieznaczny?

 

Tu zaznaczyłem kondy, które warto wymienić na początek. Później słuchać i ocenić brzmienie, a w szczególności barwę i to jak grają tony niskie, średnie i wysokie... To podstawa do dalszych prac.

4M1eN4s.jpg

 

A tu masz serwisówkę, widzę, że nie ma na hifienginie. warto pracować na jej podstawie, a nie wymieniać elementy na tzw. "pałę". pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartek_k napisał:

szkoda, że nie wyciągnąłeś wniosków na bazie słuchu, tylko na podstawie chińskiej maszynki za parę dyszek...

Raz jedyny re-capowałem w całości 570ES, cokolwiek tam sie nie znalazło było znacznie gorzej w stosunku do oryginału, jedyna zmiana na plus to była wymiana kondensatorów wejściowych 4,7uF na niebieskie Epcosy.

A maszynka to mostek RLC za kilka stówek

4 godziny temu, cudak10 napisał:

Czyli co polecasz w nim zmienić? Głównie mi zależy na poprawie DAC bo w większości będę używał wejścia cyfrowego 

Wymienić stabilizatory zasilania na dyskretne, opa na bursony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cudak10 napisał:

Kondensatory które mają 20lat są w idealnym stanie? Samyoung to nie jest chińczyk tylko Koreanczyk który produkuje kondensatory dla Nichicona. "Chcesz je wymienić na tanie chińczyki, podobnie zresztą z pozostałymi kondensatorami" ? 

Czyli te Nichicony które są we wzmacniaczu to nie są tanie chinczyki a te które ja chce zamontować to już są tanie chinczyki? 

Witam,

Panowie nie wprowadzajcie internautów w błąd, co do marki Samyoung.
Bumpalum pisze, że Samyoung to chińczyki, a tak nie jest. Cudak słusznie napisał, że to koreańczyki. Z kolei Cudak10 pisze, że Samyoung produkuje do Nichicona a to też nie jest prawda, bo produkuje dla Nippona. Dla Nichicona sporo produkuje koreańska Samwha. Lepiej nic nie napisać, niż pisać nieprawdę. W taki sposób powstają mity o produktach i producentach. Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ManJak napisał:

Witam,

Panowie nie wprowadzajcie internautów w błąd, co do marki Samyoung.
Bumpalum pisze, że Samyoung to chińczyki, a tak nie jest. Cudak słusznie napisał, że to koreańczyki. Z kolei Cudak10 pisze, że Samyoung produkuje do Nichicona a to też nie jest prawda, bo produkuje dla Nippona. Dla Nichicona sporo produkuje koreańska Samwha. Lepiej nic nie napisać, niż pisać nieprawdę. W taki sposób powstają mity o produktach i producentach. Pozdrawiam serdecznie.

Rzeczywiście napisałem nieprawdę że Samyoung produkuje dla Nichicona, byłem w trakcie zamawiania Nichiconow na Allegro i z rozpędu źle napisałem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza partia kondensatorów wymieniona 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj dotarły przejściówki z Dil na Dip. Musiałem jeden kondensator przełożyć na spodnią stronę płytki bo nie mogłem wymienić wzmacniaczy operacyjnych. Narazie gra LM4562 bo nie wiem czemu ale na moim ulubionym LM6172 słychać takie delikatne skrzeczenie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.