Skocz do zawartości
IGNORED

Nad C356EE + Chario Constellation Lynx


areoslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie, czy ktoś z was miał okazję posłuchać takiego połączenia, a jeśli tak, to jakie były wrażenia? Nad jest wystarczająco wydajny dla tych kolumn? Opcjonalnie, jakie inne kolumny byście polecili do tego wzmacniacza? Budżet do 2 -2,5 tys. zł. Nie będzie mi przeszkadzało, jak będą używane. Sprzęt będzie grał w pomieszczeniu 20 m-kw. z wysokimi stropami, z racji tego, że to kamienica. Niestety kolumny będą stały stosunkowo blisko ściany, w dodatku umieszczone na półce. Słucham bardzo różnorodnej muzyki - od współczesnej, poprzez różnego rodzaju muzykę elektroniczną, po oldschoolowy black i death metal czy psychodele. Ambientu też sporo wpada.  Głównym źródłem będzie streamer wxad-10 oraz okazjonalnie garmofon - nie pamiętam niestety modelu, ale z niższej półki raczej.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno Twoij wzmacniacz nie będzie za mało wydajny do prawidłowego wysterowania kolumn Chario. Natomiast czy jest to najlepszy wybór, zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Chario to bardzo spokojne, gęste, miękkie, plastyczne, dociążone, raczej wolne granie. Przy spokojnych gatunkach będzie ok, natomiast mocniejsze, szybsze rytmy nie zabrzmią najlepiej.

Alternatywy - Focal Chorus 706. Bardzo mocna, dynamicznie grająca kolumna z przednim wylotem bass-reflex, może stać blisko ściany. To bardzo dobre połączenie z NAD. Ewentualnie trochę droższa Pylon Audio Diamond Monitor.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co prawda 2-2,5tys. to nie jest ale można spojżeć. Do tych kolumn polecam Atoll IN100SE lub NAD C375BEE. One potrafią dać na prawdę sporo fajnego dobrze kontrolowanego basu.W przypadku Atolla, wypcha trochę średnicę do przodu i wniesie dużo energii w dźwięk, wokal będzie nie co przyjemniejszy w odsłuchu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Byłem dzisiaj na odsłuchu 3 rodzajów kolumn:

- Bower & Wilkins 685 S2
- Indiana Line Tesi 261
- Indiana Line Diva 262

Po "lekturze" przychylniej byłem nastawiony do kolumn Bower & Wilkins, ale summa summarum okazało się, że bardziej leży mi styl grania rezprezentowany przez monitory Indiana Line - cieplejszy, z dużą średnicą.  Indiana Line Diva 262 wydawały mi się też bardziej przestrzenne.

Dużo też zależało od wyboru muzyki. B & W lepiej sobie radziły wg. mnie z mocniejszym gitarowym graniem, natomiast Indiana Line z ambientem.  Podsumowując najbardziej w moim guście zagrały Indiana Line Diva 262, chociaż trochę brakowało mi w nich basu. Polecilibyście coś jeszcze grającego podobnie? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, areoslaw napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Byłem dzisiaj na odsłuchu 3 rodzajów kolumn:

- Bower & Wilkins 685 S2
- Indiana Line Tesi 261
- Indiana Line Diva 262

Po "lekturze" przychylniej byłem nastawiony do kolumn Bower & Wilkins, ale summa summarum okazało się, że bardziej leży mi styl grania rezprezentowany przez monitory Indiana Line - cieplejszy, z dużą średnicą.  Indiana Line Diva 262 wydawały mi się też bardziej przestrzenne.

Dużo też zależało od wyboru muzyki. B & W lepiej sobie radziły wg. mnie z mocniejszym gitarowym graniem, natomiast Indiana Line z ambientem.  Podsumowując najbardziej w moim guście zagrały Indiana Line Diva 262, chociaż trochę brakowało mi w nich basu. Polecilibyście coś jeszcze grającego podobnie? 
 

W takim razie proponuję posłuchać Kef Q350, Jean Marie Reynaud Lucia oraz Dynaudio Emit M20.

Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze nic nie kupiłem ;) Pisałem tylko, że byłem na odsłuchu i co mi bardziej leżało. Chario nie miałem okazji odsłuchać (nie mam porównania), stąd też mój początkowy post tutaj. Chciałem się dowiedzieć czy te kolumny  będą pasować do wzmacniacza, który kupiłem oraz mojego pokoju i ustawienia (na półce, stosunkowo blisko ściany). Czytałem recenzje tych kolumn oraz podoba mi się ich design, a używki można dorwać w budżecie, który założyłem. Jestem otwarty na wszelkie sugestie. Zależy mi głównie na przestrzennym brzmieniu z stosunkowo głębokim bassem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość i jakość basu z każdych tych kolumien będzie zależał w dużej mierze od wzmacniacza. Bowersy z serii 600 i 700 potrafią w tym miejscu bardzo dużo. Lecz trzeba im zapewnić "zaplecze" Kef-y i Chario, to raczej nie ten kierunek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 5z0p3n napisał:

Twierdzisz że te Kefy i Chario nie mają basu?

Ja osobiście uważam, za Chario mają ciekawy bas z mocnym i szybkim wzmacniaczem, ale KEF... raczej go nie mają na przyzwoitym poziomie jakościowym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. R300 moim zdaniem basu mają sporo. Ostatnio słuchałem ich na Atollu IN100 w jakiś 13m i portkami trzęsło. Co do jakości to inna sprawa. Ale też cena obecnie tych kolumn stawia je bardzo wysoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.