Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe HK AVR255 + Klipsch Synergy F2-C2-B2 zmiana na mniejszy zestaw.


tocolubie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Posiadam zestaw jak w temacie.
Jestem zmuszony do zmiany swojego KD na coś sporo mniejszego, w cenie podobnej wartości mojego obecnego zestawu. Myślę po sprzedaży + dołożenie trochę gotówki przeznaczony budżet będzie wynosił około 3000 zł .

I tutaj pojawia się problem co może mnie zadowolić?
Może jakaś mini wieża? Rozważam również soundbara JBL bar 5.1  większość będzie miała służyć do oglądania TV (standard  + trochę filmów z canal +, netflix i hbo Go), do muzyki radio do śniadania lub jak przyjdą goście :) Pokój jest dość mały, około 18m2
Czy możecie coś doradzić?

Dodaję zdjęcie, jak obecnie to wygląda :)

Dziękuję za zainteresowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś pokroju Tannoy TFX, HTS, Canton Movie?

Przeszkadza rozmiar samych kolumn, czy ampli KD również?

Soundbar osobiście bym sobie darował. Po przesiadce z HK + Klipsch nie będzie Pan zadowolony, zwłaszcza jak przyjadą goście ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.
Ogólnie chciałem zmienić cały zestaw, na "minimalistyczny" (chodzi o rozmiar) Jak widać stoi wszystko na komodzie, co nie wygląda zbyt pięknie. Moja mała pociecha ( syn ;)) już chodzi co zmusiło nas do pozbycia się szafki rtv i jest jak jest. Sam dźwięk z HK + Klipsch osobiście mnie naprawdę zadawala. A sam fakt że przy lewej kolumnie stoi już stół z krzesłami, trzeba być ostrożnym żeby nie obić sprzętu co nie jest komfortowe :) Nie znam się aż tak i nie wiem czym mogę zastąpić sprzęt (uważam że obecny jest dość niezły) na mniejszy, ze skutecznym dźwiękiem :) Co do sounbara, przekonuje mnie wygląd i brak kabli ( opinii jest 1mln jeden powie że dźwięk zwala z nóg jeden o tym samym powie że nie da się słuchać, wiadomo jak jest :) Dlatego napisałem na forum, bo wiem że są osoby co mają tu doświadczenie i mogą się podzielić swoją opinią, doradzić coś ciekawego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundbar, to jest jakiś wytwór producentów, który brzmi trochę lepiej od głośników w samym TV (które nota bene odnoszę wrażenie, że są coraz gorszej jakości, żeby tylko nakręcać sprzedaż tych super hiper belek 7.1, czy też z atmosem, masażerem stóp i Bóg wie, czym jeszcze).

Nie zastąpi Ci on obecnie posiadanego zestawu. Do słuchania muzyki również nie specjalnie "to" się nadaje. Ale to jest moje zdanie.

Jeżeli możesz zostawić chociaż HK i masz potrzebę zmniejszenia gabarytów samych kolumn, to osobiście poszedłbym we wcześniej zaproponowane (lub im podobne) ustrojstwo ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź. Dlatego widzisz właśnie tym sposobem soundbara sobie odpuszczę, na pewno poszukam proponowanych zestawów przez Ciebie :) oczywiście czekam na inne propozycję, może od innych użytkowników. U mnie sprawa nie jest nagła ale poważnie chcę zmienić sprzęt :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze coś pomoże;) jeszcze mam jedno zapytanie, trochę odbiega od tematu ale z tego co mi wiadomo, mój HK nie ma ARC, oczywiście tv go ma, problem polega na tym ze z tv  oglądając Netflixa  itp nie mogę puścić dźwięku przez hdmi, tylko przez optyka. Czy się mylę? Ewentualnie myśląc o zamianie sprzętu, jest jakiś odpowiednik HK z takim wejściem? Lub ampli który obsługuje 4k? Ale pewnie to już sporo droższe sprzęty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że zmienienisz na gorszy zestaw. U ciebie te klipscha stoją bardzo źle j mógłbyś poprawić jeszcze brzmienie. No ale muszę to mus. 

Z małych zestawów dobrze wypada tannoy tfx, kef 305 jeśli dobrze pamiętam model a bardzo dobrze tannoy arena. Bardzo dobry zestaw. Ale nie tani.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie ;) Ja z brzmienia jestem zadowolony. Niestety po przeprowadzce trochę się zmieniło. Jak sam widzisz stają zle, ale to jedyna opcja. I tak z żona musiałem prowadzić negocjacje. ( pewnie nie ja jedyny ) ;) na pewno sparwdze Twoje propozycje, a do zmiany jestem wydaje się zmuszony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2019 o 17:23, tocolubie napisał:

oglądając Netflixa  itp nie mogę puścić dźwięku przez hdmi, tylko przez optyka. Czy się mylę?

przez optyk, jak najbardziej

W dniu 10.01.2019 o 17:23, tocolubie napisał:

jest jakiś odpowiednik HK z takim wejściem?

jeżeli pytasz o fabrycznie nowe modele, to sobie odpuść. HK "skończył" się jakiś czas temu.

4 godziny temu, tocolubie napisał:

a do zmiany jestem wydaje się zmuszony

a może jednak jakieś (odpowiednie) negocjacje? ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo klipsche chciałbym zostawić ale sam fakt miejsca ze go mało, innych opcji ustawienia brak, pocieszne jest to ze młodego już przyzwyczaiłem ze nie wolno mu ich dotykać itp ;), co do ampli, to oczywiście używka wchodzi w grę, tylko nie wiem ile teraz mój hk jest warty, stan jego jest sklepowy. A i czym lepszym mógłbym go zastąpić, powiedzmy  w kwocie do 1000 zł plus wartość mojego. Pewnie będę musiał stworzyć nowy wątek :) miał być mniejszy sprzęt, a wyjdzie ze będę szukał lepszej opcji niż posiadam. Chciałbym generalnie żeby już można odtwarzać obraz 4k przez ampli, bo mój ma tylko full hd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że ugadałem żonę i Kolumny uda mi się zostawić, myślę teraz nad nowym ampli, jeżeli wszystko zostanie zgonie z planem :) - (Żona)... Teraz nadałem nowy wątek, co do wymiany ampli. A za ten bardzo wam dziękuję za pomoc. Pozdrawiam wszystkich!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.