Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki zestaw do salonu pod tv


Darecki2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się o pomoc bardziej doświadczonych ode mnie. Chciałbym zakupić nagłośnienie do salonu. Audiofilem nie jestem wiec i nie znam się na tym kompletnie. Przygoda zaczęła się od zakupów pod pc edifierów r1600 w zamian za komputerowe pierdziawki i było wow jak to ładnie gra, no ale chce się więcej wiec głośniki powędrowały pod telewizor a do kompa zamówiłem edifiery R2730db. Te ostatnie nie zabardzo mi i żonie podpasowały ze względu na za dużą ilość niskich tonów więc pojechały na zwrot. Wiec teraz mam dylemat czy kupić dodatkowe r1600 czy wchodzić w kolumny podłogowe. Sprzęt ogólnie ma służyć w 90% do oglądania tv, eska tv, czasami jakieś utwory z youtube. Czy jest sens pakować się w podłogówki gdzie zródłem bedzie głównie dekoder nc+. Napewno sprzęt ma być nowy. Mogę ma ten cel wydać około 6 tyś. tylko czy jest sens czy pozostać przy edifierach. Dodam że nie lubie nachalnego dudniącego basu. Chciałbym aby to spokojnie dzwięcznie , szczegółowo grało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie Edifierów przy samej ścianie - często bywa to przyczyną podbicia basu.

Postawienie w rogach pokoju działa podobnie.

Podłogówki dadzą basu więcej, chyba, że odsuniecie zarówno kolumny jak kanapę od ścian.

Ale do rzeczy. Pewnym rozwiązaniem mogły by być monitorki np. Monitor Audio MR1, kolor do wyboru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

które musicie odsunąć od ściany, albo w skrajnym przypadku zatkać otwory BR z tyłu.

Sterować można je np amplitunerem Onkyo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ma zdalne, radio, wejścia cyfrowe do TV, sieć itd a jest płaski - razem w budżecie.

Odesłać też zawsze można ....;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedz w moim temacie, chodz nie sądziłem że mi ktoś odpisze a raczej wyśmieje że szukam pod kiepskie zródło dzwięku jakim jest tv nagłośnienia.

W dniu 9.01.2019 o 20:34, luk1985 napisał:

gosc ma 6 tys, a tu mu zestaw za 2,5 tysiaca, ale idac tym tropem kup onkyo tx-8270 i kolumny monitor audio seri silver 6g 100 

Bardzo mi się podoba propozycja. Słuchał ktoś już tych monitorów w tym zestawieniu? jakiego się spodziewać mogę dzwięku? Nie ukrywam że wizualnie mi się bardziej kolumny podłogowe podobają, no ale skoro może być problem z nadmiernym basem wiec jestem w stanie z tego zrezygnować. Nie to żebym nie lubił basu ale nie chciał bym żeby mi szklanki podskakiwały i być uciążliwym dla sąsiadów z piętra pode mną. Chciałbym uzyskać dzwięk detaliczny czysty z lekkim basem nie dudniącym zakrywających resztę pasma. Wasze propozycję sobie zanotuje i postaram się udać gdzieś do salonu, może się uda posłuchać podanych propozycji. Może znacie namiary na salony stacjonarne na podlasiu (okolice Białegostoku). Teraz zadam głupie pytanie ale chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość w takim salonie podłączyć do amplitunera sygnał telewizyjny żeby ocenić jak on to przetwarza i jak to brzmi, czy salony oferują jedynie odsłuch z płyt i plików bezstratnych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja to równorzędne źródło; przynajmniej jeśli chodzi o film czy muzykę klasyczną.

Jeśli zaś mówimy o "muzycznych" to są może trzy - cztery które nadają coś podobnego

do dźwięku choćby z Mp3 ale większość to kaszana. Zresztą DAC w amplitunerach jest

zwykle i tak dużo lepszy niż w TV; mam TV Panasonica i z kina LG słucham po optyku

z dużo lepszą jakością, niż podłączając do niego ten TV po EURO.

Masz na Hetmańskiej 33 np. to Onkyo a do tego choćby Focal Aria 905 ale wybór jest większy ..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

reszta to budżet i wolny czas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2019 o 09:33, Darecki2005 napisał:

...zamówiłem edifiery R2730db. Te ostatnie nie zabardzo mi i żonie podpasowały ze względu na za dużą ilość niskich tonów...

Czy aby na pewno ilość a nie jakość basu buła problemem? A może to efekt marnej akustyki, a nie basowych kolumn? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szymon1977 napisał:

Czy aby na pewno ilość a nie jakość basu buła problemem? A może to efekt marnej akustyki, a nie basowych kolumn? 

Wtedy jeszcze wybierałem głośniki do komputera (Asus xonar) i błędem było że nie sprawdziłem jak się spiszą przy tv. Jakość basu niewiem jak to napisać, ogólnie dla mnie one dudniły że przykrywały pasma górne nie były takie detaliczne jak oczekiwałem od nich. Co do akustyki pomieszczenia to bardzo możliwe że to było powodem, tyle że model mniejszy edifierów słucha się w tym samym miejscu bardzo przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifier m2730... na mój gust głośnik 6,5' jest za mały, aby nad nim stawiać jeszcze dwa mniejsze. Podejrzewam, że gdzieś pomiędzy dołem a średnicą jest kicha.

Jeśli mowa o MA mr1, to spróbuj też mr4. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szymon1977 napisał:

Edifier m2730... na mój gust głośnik 6,5' jest za mały, aby nad nim stawiać jeszcze dwa mniejsze. Podejrzewam, że gdzieś pomiędzy dołem a średnicą jest kicha.

Jeśli mowa o MA mr1, to spróbuj też mr4

Nie za bardzo rozumiem. Miałem konkretnie ten model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

o jaki mr4 chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Darecki2005 napisał:

o jaki mr4 chodzi?

Monitor Audio MR4. Chociaz tu musisz posluchac, czy w polaczeniu z brakiem adaptacji akustycznej nie bedzie dudnienia lub buczenia basu. Ja u siebie mam zatkane gabkami tylne otwory bassrefleks.

7 minut temu, Darecki2005 napisał:

Nie za bardzo rozumiem.

Najwiekszy glosnik ma 6,5cala. Glosnik tej wielkosci ma na tyle duzy zakres pasma przenoszenia, ze do uzupelnienia brakujacej reszty, wystarczy jeden malutki glosniczek wysokotonowy. Dlatego dwa mniejsze glosniki nie za bardzo mi tu pasuja. Dlatego podejzewam problem przy czestotliwosciach, przy których jednoczesnie graja glosniki duzy i sredni. Ale mniejsza o to, bo to tylko rozwazania laika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moim zdaniem jesli tylko tv ( oglądanie filmów czy koncertów ) to jakis wzmacniacz 7.1 do tego głosniczki mogą być przykręcane do ściany i aktywny subwoofer .

Mozna sobie wtedy wszystko samemu wyregulować i efekt jest !

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2019 o 10:25, Sebmon666 napisał:

Witam.

Moim zdaniem jesli tylko tv ( oglądanie filmów czy koncertów ) to jakis wzmacniacz 7.1 do tego głosniczki mogą być przykręcane do ściany i aktywny subwoofer .

Mozna sobie wtedy wszystko samemu wyregulować i efekt jest !

pozdrawiam.

Poproszę propozycje

Wczoraj bendąc na zakupach zajechałem do salonu muzycznego który mi wskazał kolega Audioburak kilka postów wyżej. Z wszych propozycji nic nie było na sklepie, jedynie na zamówienie a odnośnie odsłuchu to musze się tydzien wczesniej umówć na odsłuch ze sprzetu dostępnego na sklepie. Dostałem propozycje od Pana w sklepie:

1-Polkaudio RTiA5

2-Triancle Comete EZ

3-Monitor Audio Silver 6

Elektronika:

Onkio tx-8250

Yamaha r-n602

Co sądzicie o tych propozycjach?

W salonie onkio i Polkaudio akurat było sparowane i sobie grało radio zet wiec chwilkę z małżonką usiedliśmy i posłuchaliśmy a może raczej się rozczarowaliśmy bo dzwięk z radia na nich był nie wiem jak to nazwać hmmmm jak by śpiewać przez chusteczkę. Jedynie bas był piękny mięsisty nisko schodzący ale srodkowe pasmo przytłumione a góry jakby wogóle nie było. Niewiem czy to kwestia regulacji czy to tak po prostu gra.

Pan mnie zaprosił na odsłuch i chyba skorzystam bo akurat małżonka będzie na urlopie za tydzień.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko co sądzicie o zensorach 5 bądz 7 czy zdało by to u mnie egzamin? Czy 7 bendą za duże? Szkoda że nie mam możliwości ich odsłuchać wiec jak coś to tylko zamówienie w ciemno. Pytam bo ogólnie na ceneo mają bardzo dobre opinie i są wizualnie ładne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to dobre kolumny i bez podbitego basu, ale jeśli będą stać tuż przy dłuższej ścianie,

to nawet mając BR na froncie może być konieczne zatkanie tuneli.

Biorąc oczywiście pod uwagę waszą nadwrażliwość na bas  ;-)

Niemniej góra pasma powinna być lepsza, niż w Polk'ach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bardzo dziękuje wszystkim za podpowiedzi. W salonach przesłuchałem masę kolumn od 700zł do 10000 i powiem że nie znalazłem swego brzmienia. Znalazłem na olx zensory7 tyle że miły Pan mimo tego że wiedział ze ich nie kupie (cena zaporowa) to zaprosił nas na odsłuch i bomba tego szukałem. Dziś kupiłem nowe zensory i  yamahe r-n803d. Nie możemy się z małżonką nasłuchać, gra to bajecznie, jest basik taki w sam raz, wokale poezja i góra miła nie męcząca. Pod tv też jest niezle ale na razie grają flacki to bez porównania. Dziękuje raz jeszcze. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze MA Studio, u mojego syna w trudnych warunkach akustycznych się sprawdziły. Grały z niedrogim wzmacniaczem MH 30.3. Bardzo ładnie  zagrały po cichu, to też ważne. Źródłem był  TV i Rega RP1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.