Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki centralny glosnik do kina polecacie


przemkoch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje alternatywy głośnika centralnego do mojego systemu kina D.

Moje fronty to polk s60 grają razem z yamaha rx a 2070, planuję zmianę centralnego który dobrze mi służył taga hormony tav. Wiem ze najlepiej dobrać też cos z polka i chciałbym s35, ale

nie mam opcji takiej i mam do wyboru dwa inne centralne który waszym zdaniem zgrać się lepiej z frontami??

Monitor audio silver centre 

Elac debiut c6.2

Proszę  o opinie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jakoś dziwnie się ludziska zabierają za kompletowanie zestawu KD. Moim zdaniem powinno się zacząć wybór zestawu od głośnika centralnego bo to on odpowiada za jakies 60 - 70 a może nawet więcej procent dźwięku w kd . Można też tak jak ty ze mam jakiś tam centralny, dokupiłem fronty jakieś tam a jak padł ten jakiś tam centralny to dokupie następny jakiś tam centralny oczywiście za wyjątkiem tego pasującego do frontów,  komedia nic więcej.  Sam narobiłeś sobie burdelu i prosisz o pomoc ale nikt nie jest cudotworcą na forum , tu potrzebna jest zmiana myślenia a nie sprzętu,  pomyliłeś fora kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, subfan napisał:

Jakoś dziwnie się ludziska zabierają za kompletowanie zestawu KD. Moim zdaniem powinno się zacząć wybór zestawu od głośnika centralnego bo to on odpowiada za jakies 60 - 70 a może nawet więcej procent dźwięku w kd . Można też tak jak ty ze mam jakiś tam centralny, dokupiłem fronty jakieś tam a jak padł ten jakiś tam centralny to dokupie następny jakiś tam centralny oczywiście za wyjątkiem tego pasującego do frontów,  komedia nic więcej.  Sam narobiłeś sobie burdelu i prosisz o pomoc ale nikt nie jest cudotworcą na forum , tu potrzebna jest zmiana myślenia a nie sprzętu,  pomyliłeś fora kolego.

Aha ;) dziękuję za tak wyczerpująca odpowiedź, ale nie o to mi chodziło pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Watpie ze znajdzie sie chętny do pomocy w wyborze ww centralnych i podpisze sie pod tym skoro z gory zastrzegłeś że central polka  odpada. Dlaczego odpada ? Jest cudak który ma klipscha 440 do tannoya 6.4 ,napisz do niego może się dogadacie- @5z0p3n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastrzegam lecz sytuacja wymaga dużego kompromisu i za jakiś czas może uda mi się kupić s35 lecz na to chwilę zależało by mi właśnie na jednym z podanych modeli. Skalniam się w stronę monitora z tego też względu że satelity ma w bi polar, z polkami ciężko dostać ten system. A monitory są w dobrej cenie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Polk też ma bipole,  seria rti. Po doborze głośników nie widać że brak ci kasy , dlaczego więc takie dziwne ruchy ? Skup się na polku albo na monitor audio jeżeli już.  Polk też ma dobry central a6 z serii rti i prędzej będzie pasował niż inna marka że względu na kopułki zastosowane w obu wysokotonowych . A jak ci nie zależy na spasowaniu systemu to kup co ci pasuje i tyle.

Testowałem serie rti i brzmiała gorzej od nowej serii klipscha RP szczerze mówiąc,  z denonem nikt by nie pomyślał że gra klipsch w ślepym teście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tak na prawdę to nikt nie wie jakie jest idealne brzmienie, dla mnie jest to co dla ucha dobre najlepsze ;)

Chce mieć z monitora centralny i satelity  A fronty zostawić z polka jestem z nich zadowolony. Obecnie centralke mam z taga tav i jest minimalna różnica z tym że uważam że jest trochę za słaby ten glosnik dla tego wymieniam i obecnie mam dostęp do tamtych dwóch, polk też mi się podoba i wpasowalby się idealnie  lecz uważam że z tej serii pomimo 6 głośników jest mały, jeśli chodzi o brzmienie to moja yamaha  dobrze wysteruje  i ujednolici całość, mogę się mylić ale po ekperymetuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, subfan napisał:

W takiej sytuacji testuj na własną rękę i zostaw tak jak ci odpowiada .

Dziękuję  za odpowiedź, pytałem w sklepie i poradzili mi jednak elac debut c6.2 i jest pod kolor, a monitora miałem już brać,  jutro odsłuch 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Focal CC800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Polka ciężko będzie dobrać center z innej firmy, Polk to jedna z tych marek co ma swój specyficzny styl grania, szczególnie ten wysokotonowiec, który gra w stylu jakby pomiędzy metalem a jedwabiem. Z tej dwójki MA / Elac stawiałbym raczej na MA, jako bliższego temu co prezentuje Polk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 11:20, subfan napisał:

Watpie ze znajdzie sie chętny do pomocy w wyborze ww centralnych i podpisze sie pod tym skoro z gory zastrzegłeś że central polka  odpada. Dlaczego odpada ? Jest cudak który ma klipscha 440 do tannoya 6.4 ,napisz do niego może się dogadacie- @5z0p3n

Sam jesteś cudak (atak personalny). A 440 nie mam do precision 6.4.

Masz stare informacje.

Polk ma słabe te centralne. U mnie zakup innego centralnego to był świadomy zakup i nadal uważam go za dobry, z kolejnymi frontami. A było ich już trochę. 

Uważam że to świetny model i zdecydowanie go polecam. 

Pożycz od branży i już nie oddasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, same cudaki..

Facet  że sklepu doradzi mi tego elaca debut, już wszystko gra razem i powiem że jestem zadowolony, w brzmieniu nie ma aż takiej różnicy A to zasługa yamaha rx a2070 którą nadaje jeden tor wszystkim  kolumna mojego kina. Poprawiła się jakośc na plus, acz kolwiek to pierwsze  wrażenie, także  dalszy odsłuch ciąg dalszy. Monitor wydaje mi się że mają swoje brzmienie trochę odmienne, a czy ten elac ktoś miał??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kilkukrotnie zestawu opartego o Yamahe na kolumnach Debut zarówno 1wszej jak i drugiej serii.

Tak z ciekawości jaki masz do tego sub? I na ile masz go ustawionego w kalibracji?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velodyne eq max12, yamaha mi to wyciszyla  do -8 ale to zależy od akustyki pomieszczenia, ja akurat mam od miejsca odsluchowego 1.70 m. Z elaca debut mam tylko centralny. Kurde i duży on jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam w salonie głośnik centralny stx eklectrino 150 c i daje rade, ale podkreślam, że nie jestem żadnym wielkim audiofilem,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.