Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy NAD C356BAA - prawie cegła


Krzysztof Sitkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zakupiłem NAD C356BEE na niemieckim Amazonie. Niestety nie działa - włącza się, na przyciski i pilota reaguje, ale dźwięku nie ma. Gwarancja jest 5-letnia, ale naprawa w ramach gwarancji może być wykonana w Niemczech. Może się mylę, ale polski oficjalny parter, czyli Audioklan, nie jest zobligowany do naprawy gwarancyjnej sprzętu zakupionego poza Polską. Zwrotu pieniędzy nie chcę, bo zakupiłem w b.dobrej promocji. Amazon twierdzi, że wymienić nie mogą, bo nie mają ich na stanie (wydaje mi się, że to ściema). Zaakceptowałem discount, ale na istotę problemu, czyli nie działanie, to nie pomogło. Co byście doradzili? Wysyłać kurierem na naprawę do Niemiec? Płacić za naprawę w Audioklanie? 

Zawsze jest opcja, że ja jestem nierozgarnięty (nie sądzę co prawda, że aż tak), więc opiszę bardziej szczegółowo, co się dzieje i jak było sprawdzane:

Podłączyłem do NAD mój odtwarzacz CD do gniazd CD z tyłu (RCA: czerwony do czerwonego, biały do białego). Podłączyłem też Chromecast w identyczny sposób do AUX. Podłączyłem kolumny (identycznie jak do posiadanego od lat amplitunera) pod Speakers A (każdy z kabli do + oraz do -).

Właczyłem NADa, włączyłem CD, puściłem muzykę. Sprawdziłem, czy na przednim panelu wybrane jest odpowiednie wejście (CD). Sprawdziłem czy muzyka nie jest wyciszona (pokrętło głośności oraz Mute). Sprawdziłem, czy wybrałem, by sygnał 'szedł' na odpowiednie kolumny (A), czy zworki z tyłu są podłączone, czy nie jest włączona opcja "Tape monitor".

Wszystko było OK - ale NAD nie grał. Przełączyłem na Chromecast. Puściłem na niego muzykę z komórki (Tidal). Przełączyłem wejście na przednim panelu - cisza. Wyłączyłem wszystko. Przepiąłem z tyłu RCA do innych wejść. Przepiąłem kolumny na B. Podłączyłem wszystko do zasilania, puściłem muzykę. Posprawdzałem wszystko jak wyżej. Cisza. Podpiąłem słuchawki - cisza. Wyłączyłem wszystko i podpiąłem do Yamaha. W Yamaha działał zarówno CD, jak i Chromecast i obie kolumny. Podłączyłem znowu do NAD - nic.

Czy coś mogłem pominąć? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof Sitkowski napisał:

Wszystko było OK - ale NAD nie grał.

A 40-letnie japońskie wzmacniacze grają nadal. Ciekawe dlaczego ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - dzięki za odpowiedzi - zwory tak - na miejscu :)

40 letnie japońskie grają - pewnie je solidnie robili, ale i ten ruszył - musiałem mu podociskać wszystkie styki - pewnie się coś obluzowało w transporcie, ew. kiepską kontrolę jakości mają. Za to oprócz niezłej ceny w promocji (1320 PLN) dali mi upust 200 PLN za problem i straty moralne. 1120 PLN za NADa c356bee - nie najgorzej wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krzysztof Sitkowski napisał:

Hej - dzięki za odpowiedzi - zwory tak - na miejscu :)

40 letnie japońskie grają - pewnie je solidnie robili, ale i ten ruszył - musiałem mu podociskać wszystkie styki - pewnie się coś obluzowało w transporcie, ew. kiepską kontrolę jakości mają. Za to oprócz niezłej ceny w promocji (1320 PLN) dali mi upust 200 PLN za problem i straty moralne. 1120 PLN za NADa c356bee - nie najgorzej wyszło.

Tu brałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety spóźniłem się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, c-k napisał:

Tu brałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety spóźniłem się

Tak. Ostatni egz. kupiłem.

Okazało się, że wszystko dobrze podłączyłem, ale jakaś zworka się w środku poluzowała. Docisnąłem i jest OK - gra super. W międzyczasie rozmawiałem z Amazonem. W związku z problemem dali mi upust o dodatkowe 200 PLN - czyli wzmak mnie kosztował niecałe 1150 - uwzględniając to jak gra, wyszło nieźle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.Pierwsze o czym pomyślałem to o zworce.Nie pisałem,bo kolega wczesniej nadmienił.Za te pieniądze,to interes roku.Ciesz się muzyką.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob mu moda to dopiero zobaczysz jak ten wzmacniacz gra. Za taką kasę plus koszt modyfikacji to może byc Twój najlepszy strzał...

I żeby nie było - piszę całkiem poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - słyszałem o tych modach i to rzeczywiście kusi :)

Podobno bas trochę traci przy okazji - trzeba by było u kogoś posłuchać. Przyznam jednak, że na razie jestem zachwycony. Co prawda, tak, jak pisałem, nie mam dużej bazy porównawczej. O tym NAD'zie i o NAD'ach w ogóle czytałem/słyszałem, że mają delikatnie przydymione / przytłumione brzmienie. Przyznaję, że póki co tego nie dostrzegam - przeciwnie, mam wrażenie, że te dźwięki są bardzo żywe. 

Jest taki utwór - 'Dzięki za miłość' Katarzyny Groniec. Słuchałem go wcześniej co najmniej kilkukrotnie i wydawało mi się, że go dość dobrze znam. Ze zdumieniem po przesiadce na NAD'a odkryłem, że tam na początku ktoś jakby uderza czymś metalowym w szklankę - mam wrażenie, jakby ta szklanka za chwilę miała pęknąć mi w pokoju i dokładnie czuję, gdzie ona jest ;) 

Więc subiektywnie nie czuję tego przytłumienia. Jak poczuję, to będę miał furtkę w postaci tego moda, o którym piszesz (dzięki btw) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas nie traci a zyskuje wedlug mnie.

Jest duuuuzo barwniejszy. Średnica traci suchość. Generalnie mod stawia go klasę wyzej. Ale nie spiesz się.

Przyjemności trzeba dozowac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9 stycznia 2019 o 21:29, SynSama napisał:

A 40-letnie japońskie wzmacniacze grają nadal. Ciekawe dlaczego ;-).

Takie japońce też grają ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marian.ch napisał:

Takie japońce też grają ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nówka sztuka nieśmigany :-))))). Zagra ! :-)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak testowana w Top Gear Toyota Hilux :)

Szkoda,że te czasy już minęły

Co do przymulania,to mam podobne spostrzeżnia jak autor wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co?Przecież zrobił na tym interes roku.
Ty byś nie kupił za taką kasę?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga ładnie nas kroją w Polsce na "wyprzedażowym" towarze... dlatego teraz ten Nad taki popularny wśród branży.... do czasu aż się zapasy wyczerpią :P Na zachodzie potrafią sprzedać dużo taniej i nie sądzę, ze robią to poniżej kosztów. A w Polsce jak to w Polsce, jak jest klient to kroimy do końca....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zawsze tak było i podejrzewam, że to się długo nie zmieni... Za Nada 356 jeden z krajowych sklepów chciał 2999 w super extra promocji zaś z dacem miało kosztować 3800 w takiej samej extra promocji...

Niemiec sprzedał mi nówkę z dacem za lekko ponad 2K i wcale nie płakał z tego powodu. Dlatego proponuję kupować tam gdzie taniej a najlepiej wybierać produkty nasze, krajowe ale wprost od producentów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, nie biadolcie. Nikt  Was nie zmusza do niczego. Kupujcie gdzie chcecie.

Ja wolę zapłacić nawet 30% drożej w polskim sklepie - z polską gwarancją, z możliwością przetestowania i ewentualnego  zwrotu itd, niż u Niemca czy innego Francuza, który kroi nas codziennie i na większą skalę ;)

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian po części masz rację. Ja jak mogę, to staram się dawać zarabiać naszym rodzimym "biznesmenom", ale patrząc na ten przypadek, to ręce opadają.... To już nie chodzi o to, że na zachodzie jest taniej, ale chodzi o różnice w cenie.... jest dramatyczna.... Jakby to było 200/300zł to można machnąć ręką...ale tak?? W tym konkretnym przypadku to nie jest 30% tylko więcej...dużo więcej patrząc na cenę wyjściowa... Zobacz na ceny KEF serii R. Tutaj ceny są niższe (u jednego mniej, u drugiego więcej), widać jednak, że seria jest wyprzedawana i jakiś ruch nastąpił. Z nadem tego nie obserwuję...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja nie chcę promować zakupów za granicą - dlatego nawet nie chciałem podkreślać, za ile go kupiłem. Dla odmiany kolumny i dwa amplitunery (stereo i AV) kupowałem w PL i też byłem zadowolony.

Dopiero po czwartym wpisie, z którego miało wynikać, że jedyny właściwy zakup, to zakup w polskim sklepie, stwierdziłem, że warto na to jednak spojrzeć szerzej i podałem więcej szczegółów. Ze statystycznych ciekawostek - na kilkanaście osób, które kupiły te NAD'y w 'mojej' propomocji, dwie miały drobne kłopoty, natomiast bodajże trzy przez pomyłkę otrzymały dodatkowo dedykowanego DAC'a w komplecie (czyli za 1320 kupiły sprzęt, który w polskich sklepach kosztuje bodajże 3,6 kzł). Różnica, to nieco więcej niż 30%.

Inna rzecz, że zbyt dalekich wniosków też nie ma co wyciągać - to była b. krótka, 3-godzinna promocja. Być może z jakichś powodów chcieli się pozbyć tego modelu z magazynów, a przy okazji przyciągnąć nieco uwagę.

BTW nie powstrzymam się przy okazji przed podzieleniem się wrażeniami - Yello 'The Expert' (nigdy nie byłem fanem Yello :) ale chyba wspólnie z NAD'em zaczniemy się z Yello kolegować), Hooverphonic, w szczególności 'Badaboum' (z Hooverphonic też intensywniej się zaprzyjaźniam na NAD'zie) i Prokofiev 'Dance of the Knights' z Romeo i Julii brzmią niesamowicie na tym sprzęcie :) Bas rusza ścianami, a nie dudni, lecz pokazuje instrumenty, które tam się pojawiają. Jest moc :)  Z muzykalności, rozdzielczości i dynamiki też moje uszy się cieszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy niemiecka gwarancja na globalny produkt nie obowiązuje w Polsce? Audioklan się wypiera? Kontakt z NADem. Załamałbym się dopłacając do np. projektora w Europie tylko dla gwarancji, gdyby nie obowiązywała. Jesteśmy jeszcze w Unii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.