Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana lamp EL34 w Mingda MC34-PL


kris250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam się do kolegów i koleżanek o radę, potrzebuję wymienić lampy mocy EL34 (oryginalne) w wzmacniaczu Mingda MC34-PL ze względu na zakończenie żywota jednej z niej po okresie 5 lat. Chciałbym wymienić na jakieś tanie lampy, mam pytanie, zatem na jakie powinienem się zdecydować ? 
Biorę pod uwagę:

1.  EL34 II JJ

2. EL34 Electro-Harmonix

3. EL34B   Tung-Sol

Czy powyższe lampy mogą być do mojego wzmacniacza, jeśli tak, to na które się zdecydować, a których unikać (nie kupować) ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych podanych przez Ciebie to pewnie EH, ale osobiście poszukałbym lepiej, dobranych i zmierzonych RFT EL34, to miałoby prawdziwy sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

_ . . _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ bym nie kupował. Jeśli mają być nowe to z powyższych wybrałbym Electro-Harmonixa.

Albo zaszaleć i wybrać takie KT77 Genelexa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli udałoby Ci się @kris250 kupić dobraną kwadrę naprawdę nieużywanych czyli NOS - New Old Stock, najlepiej NIB - New In Box lamp EL34 produkcji RFT to byłoby to dobre rozwiązanie. Jednak zakup takiej kwadry to po pierwsze rzadkość, a po drugie duże pieniążki. Jeżeli kupisz po prostu jakąś kwadrę lamp EL34 to będzie to wyłącznie wtopienie pieniędzy, problem i strata czasu. Trzeba dobrze siedzieć w temacie lamp z dawnej produkcji żeby nie dać się oszukać.

Ostatnio sam stanąłem przed podobnym dylematem. Musiałem do końcówki lampowej wstawić 2 x 4 lampy EL34. Mógłbym wstawić EL34 RFT NOS NIB, mógłbym też wstawić EL34 Tesla OO NOS NIB. Myślałem też ewentualnie o bezpośrednim zamienniku lampy EL34 - lampie KT77. Kusiło mnie spróbowanie lampy JJ EL34II, bo to jest chyba jedyna EL34 jakiej do tej pory nie miałem. 

Jednak zdecydowałem się na inny ruch. Udałem się do mojego zaprzyjaźnionego sklepu z gitarami - guitarcenter.pl - i zakupiłem dwa idealnie dobrane kwartety lamp EL34 Electro Harmonix. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawostka jest taka, że guitarcenter sprowadza te lampy bezpośrednio od dystrybutora z USA. Nie są to więc jakieś odpady z selekcji przeznaczone na rynek wschodniej Europy, ale bardzo solidnie pomierzone, dobrane przez producenta w kwadry i z metryczkami lampy na rynek USA. Mogłem wybrać sobie z przepastnego pudła z dobranymi przez producenta kwadrami lamp dwie idealnie dobrane kwadry o takich parametrach jakie mi pasowały. 

Mam porównanie do wszystkich kiedykolwiek produkowanych lamp EL34 i stwierdzam, że jest po prostu bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim na rady, te KT77 Genelexa 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , są dla mnie za drogie, myślę, że zdecyduję się na EL34 Electro Harmonix ze strony podanej przez bluesboss 

(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). 

Mam tylko pytanie, czy te lampy EL34 Electro Harmonix będą pasowały do mojego wzmacniacza ? (wydaje mi się, że tak, ale wolę się upewnić, pytając fachowców )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

zamów sobie te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetne brzmienie. Będziesz zadowolony.

Pozdrawiam

Viro66

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2019 o 22:37, bluesboss napisał:

Ciekawostka jest taka, że guitarcenter sprowadza te lampy bezpośrednio od dystrybutora z USA.

Każda chwytliwa ideologia jest dobra :) Jedynym producentem nowych  lamp Electro Harmonix jest New Sensor z siedzibą w USA, który ma magazyny w St. Petersburgu, bo tam są aktualnie produkowane lampy EH. Czy to będą toroidy czy inny sprzedawca lamp w Polsce , każdy z nich ma lampy z tego samego źródła.

Nie ma czegoś takiego jak

W dniu 9.01.2019 o 22:37, bluesboss napisał:

odpady z selekcji przeznaczone na rynek wschodniej Europy

Oczywiście New Sensor oferuje swoim odbiorcom, lampy już dobrane w pary czy kwadry itd. Ale nie są one w niczym lepsze od tych dobieranych przez nasze sklepy sprzedające lampy. Procedura dobierania jest dokładnie taka sama. Metryczkę nadaje osoba dobierająca lampy.

Także nie ma znaczenia gdzie kupisz lampy, ważne żeby były dobraną kwadrą i pochodziły od producenta.

W dniu 9.01.2019 o 22:37, bluesboss napisał:

 

   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.