Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  51 członków

Fyne Audio Klub
IGNORED

Klub Fyne Audio


hey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak to zagra ze starszymi marantzami ( 68,80,7000,7200)?

Przymierzam się do podstawkowych i nie wiem czy to dobry pomysł.

Jakby ktoś, kiedyś, gdzieś i jak to proszę o info.

 

 

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hei

Myslalem  o kupnie Tannoy revolution xt 8f do mojego Cyrus One HD . Sluchalem kiedys xt 6 f  z cx60 , graly bardzo ladnie. Ale gdy zobaczylem Fyne Audio to, zastanawiam sie nad zmiana wyboru. Czy ktos moze bezposrednio porownac xt8 f do F 502? a moze nawet do serii F 700? Ogolnie Cyrus poleca przetworniki FA do swoich zestawow.

Ps. bardzo fajny pomysl "zapisuje sie "do klubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zakupem F502. Będąc na odsłuchu zapomniałem sprawdzić jak grają na małej głośności, kiedy muzyka ma być tłem.

Zastanawiam się też nad trwałością takiego rozwiązania.

Może ktoś posiada, coś podpowie.

Na razie będą pracować w trybie stereo z Denon X3400h a później z PMA-1520 lub mocniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam z moimi F500 grającymi z Marantz PM7004 i Yamaha WXAD-10.

Zestaw w pracy w biurze.

 

 

W dniu 10.01.2019 o 13:22, Amator 2b napisał:

Witam.

Jak to zagra ze starszymi marantzami ( 68,80,7000,7200)?

Przymierzam się do podstawkowych i nie wiem czy to dobry pomysł.

Jakby ktoś, kiedyś, gdzieś i jak to proszę o info.

 

 

Moje F500 grają z PM7004 i jak dla mnie niczego nie brakuje temu graniu. Z PM8005 było oczywiście lepiej. Nie mam doświadczenia z 68/80 ale 7000 czy 7200 nie powinno być problemów. Fyne całkiem fajnie oddają charakter Marantza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wchodze w to ?

Mam czarne F502 na przewodach QED XT40, na razie gra to z takimi wynalazkami jak Dual Studio Concept CV6065 + CT7065, CD Grundig 9000, CA DAC Magic 100.

Docelowo będzie nowa elektronika + gramofon. Jaka? ... Jeszcze nie wiem jestem w trakcie zestawiania.

P

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z F502 zagra się brzmieniowo najlepiej według Was:

Audiolab seria 6000/8000, Atoll IN200 Sign, Naim 5si, Rotel A14, Arcam sa20, Advance Acoustic xi105, Music Hall 30.3/70.2, Roksan K3, Marantz 8006, Musical Fidelity M3si, Unison Research Unico Nuovo, Rega Elex-R

czy ktoś z Was słuchał ich z tymi wzmacniaczami i może się wypowiedzieć obiektywnie czy jakaś para będzie na pewno złym wyborem (za mało mocy, zbyt skrajne barwy itp) - nie jestem w stanie wszystkiego odsłuchać.

P

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PM8006 w 40m2 salonie mocy na pewno nie brakuje. Muszę dawać 80% mocy na streamerze, bo w przeciwnym wypadku potencjometr na godz. 10 daje już dość głośną muzykę. Bas mruczy aż miło, średnica jest w porządku, czasem trochę brakuje wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
10 godzin temu, Robert 7800 napisał:

Trochę cicho tu, jak na fanów FA. Ktoś już słuchał nowego produktu Fyne Audio f 501 SP?

https://www.hfc.com.pl/test/4191,fyne-audio-f502sp.html

502 SP ?

Jeszcze nie. Ale myślę czy jest sposób na ściągnięcie ich na chatę?

Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś miał okazję zapoznać się osobiście z modelami F1-8 oraz F1-5?

Bardzo ślinię się na f1-8. To pokrętło z przodu z regulacją wysokich! Szukam jakiegoś upgradu do moich Kefów R500. Myślałem trochę o Kefach Reference 1, ale ogólnie prezentacja dzwięku Fyne odpowiada mi znacznie bardziej. F1-8 to ten sam poziom cenowy co Reference 1 Kefa. Obecnie na Fyne Audio są promki -30% na wszystkie produkty, więc zakup przedstawiałby się znacznie atrakcyjniej.
F1-8 ma na pewno nowy sklep w Wawie, którego właścicielem jest dystrybutor. Spytałem o możliwości odsłuchu w domu, no to nie wypożyczają. Mogą natomiast zrobić prezentację w domu i mają nawet przedstawiciela w południowej Polsce. No to mi wycenili imprezę na .... uwaga .... 1000 PLN. Oczywiście do odjęcia z ewentualnego późniejszego zakupu, ale czy wiesz, że kupisz? No dobra umówmy się. Możesz chcieć zapłaty za "fatygę" ale jak dla mnie cały tysiak to przesada! Nie wiem tez jak atrakcyjną zrobią ofertę na ewentualny późniejszy zakup. Nie wiem nawet jak po takiej ofercie na prezentację, czy chce mi się z nimi nadal rozmawiać...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena trochę zaporowa. Rozumiem, że to nie są gary zeptera, których prezentację zwykle zamawiasz jak już i tak jesteś zdecydowany, więc koleś ma niemalże pewną sprzedaż. Nie mniej jednak mimo wszystko. Obawiam się, że po prezentacji podejście będzie raczej - albo się podoba, więc zna Pan cenę, albo się nie podoba i traci Pan ten tysiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale cenę przecież zawsze można ustalić przed prezentacją, tak aby decydując się na nią wiedzieć co i jak. Jak kupowałem swoje Focale to w sklepie też nie chciano mi ich wypożyczyć, bo się zniszczą, obiją i będą potem problemy. Zrobiliśmy odsłuch w sklepie, zagrało fajnie. Sklep zaproponował prezentację, kosztowała coś około 500 zł ( w tym samym mieście ) i tak samo jak piszesz w przypadku zakupu była odejmowana od finalnej kwoty. Cenę kolumn ustaliliśmy przed prezentacją, Panowie zabrali ze sobą jeszcze jeszcze inne kolumny, kable. Siedzieliśmy chyba z pięć godzin u mnie i w taki sposób wybrałem głośniki, które są u mnie kilka lat. Teraz przymierzam się do zmiany głośników, rozważam między innymi Fyne F502 SP i nie wyobrażam sobie kupić ich inaczej niż po prezentacji w domu. Rozumiem też sklepy, że się zabezpieczają w ten sposób. Sprzęt trzeba spakować, ludzie muszą przyjechać, benzyna kosztuje, czas kosztuje. A jak sam napisałeś przy ewentualnym zakupie prezentacja wychodzi za darmo. Dlatego moim zdaniem warto posłuchać kolumn najpierw w sklepie i jeśli coś zaiskrzy to ustalić cenę końcową i dopiero zaprosić na prezentację w domu. Moim zdaniem jest to mniej kłopotliwe niż kupować kolumny za kilkanaście tysięcy w ciemno przez internet i potem odstępować od umowy i je odsyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokomo - masz rację, trzeba wszystko dogadać przed prezentacją. Ale tysiak to dużo. Tak uważam. 500 jeszcze do przejścia. Chętnie załatwiłbym wstępne oględziny w sklepie ale w mojej okolicy (woj. Śląskie) nigdzie ich nie ma. Ma tylko Waszawa i podobno Szczecin, ale nie wiem gdzie. Załatwiam jeszcze z innym sklepem. Mówią, że im się uda, ale nie mogą powiedzieć dokładnie na kiedy. Problem w tym, że do końca maja jest promka na Fyne Audio wszystko z oferty - 30%. Został mi czas do końca tygodnia, to małe szanse, że mi się uda załapać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 12:33, whir napisał:

Mogą natomiast zrobić prezentację w domu i mają nawet przedstawiciela w południowej Polsce. No to mi wycenili imprezę na .... uwaga .... 1000 PLN. Oczywiście do odjęcia z ewentualnego późniejszego zakupu, ale czy wiesz, że kupisz? No dobra umówmy się. Możesz chcieć zapłaty za "fatygę" ale jak dla mnie cały tysiak to przesada! Nie wiem tez jak atrakcyjną zrobią ofertę na ewentualny późniejszy zakup. Nie wiem nawet jak po takiej ofercie na prezentację, czy chce mi się z nimi nadal rozmawiać...

A próbowałeś negocjować z nimi tę kwotę, albo przedstawiłeś swoją ofertę?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Krasnaldo napisał:

A próbowałeś negocjować z nimi tę kwotę, albo przedstawiłeś swoją ofertę?  

 

Nie, nie próbowałem. Załatwiam na razie inny kanał. Tak czy inaczej, nie mam za bardzo terminów na to, żeby ktoś do mnie ze sprzętem się zwalił. Ja się tym zajmują zwykle w piątek późnym wieczorem i wieczorami w weekend. A w poniedziałek sprzęt wraca. Więc jakoś nie widzę tych panów u siebie w piątek o 21:00 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że więcej zwojujesz, jak będziesz rozmawiał z ludźmi z tego sklepu, niż wylewał żale na forum. Skoro są w stanie do Ciebie dojechać, to myślę że są na tyle elastyczni by dogadać resztę szczegółów. A jeżeli im nie komunikujesz swoich obaw i wątpliwości, to się tego przecież nie domyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś jakieś doświadczenia z F500 i nie za mocnym wzmacniaczem lampowym ?

Miałem te monitory (świeże nówki sztuki) u siebie i moją lampą (coś ok. 10W na kanał) wydawały mi się lekko niedosterowane , Producent zaleca min. 30W na kanał .

Kolumny były u mnie 10 dni i "pod prądem" były prawie 24/h ,jak wychodziłem do pracy to zostawiałem coś "zapętlonego" na CD-ku .Pod koniec testu górka ładnie złagodniała ,basik nawet niezły się pojawił ale jak wspomniałem przy pogłośnieniu trochę się ciągnął .

Pytam dlatego ,że rozmawiałem z kolega ,który ma te monitory z Jolidą 300B ,która dysponuje

podobna mocą jak mój wzmacniacz i mówił mi,że u niego wszystko śmiga bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wzmacniacza, a nie mocy samej w sobie. Te kolumny genialnie zgrywają się Simply Italy na EL34 (12 Watów), czy Mira Ceti od Fezza na 300B (10 Watów). Więc problem upatrywałbym w Twoim wzmacniaczu i z tego wynika że nie jest to najlepsze połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.