Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  51 członków

Fyne Audio Klub
IGNORED

Klub Fyne Audio


hey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.05.2020 o 12:33, whir napisał:

Ktoś miał okazję zapoznać się osobiście z modelami F1-8 oraz F1-5?

Bardzo ślinię się na f1-8. To pokrętło z przodu z regulacją wysokich! Szukam jakiegoś upgradu do moich Kefów R500. Myślałem trochę o Kefach Reference 1, ale ogólnie prezentacja dzwięku Fyne odpowiada mi znacznie bardziej. F1-8 to ten sam poziom cenowy co Reference 1 Kefa. Obecnie na Fyne Audio są promki -30% na wszystkie produkty, więc zakup przedstawiałby się znacznie atrakcyjniej.
F1-8 ma na pewno nowy sklep w Wawie, którego właścicielem jest dystrybutor. Spytałem o możliwości odsłuchu w domu, no to nie wypożyczają. Mogą natomiast zrobić prezentację w domu i mają nawet przedstawiciela w południowej Polsce. No to mi wycenili imprezę na .... uwaga .... 1000 PLN. Oczywiście do odjęcia z ewentualnego późniejszego zakupu, ale czy wiesz, że kupisz? No dobra umówmy się. Możesz chcieć zapłaty za "fatygę" ale jak dla mnie cały tysiak to przesada! Nie wiem tez jak atrakcyjną zrobią ofertę na ewentualny późniejszy zakup. Nie wiem nawet jak po takiej ofercie na prezentację, czy chce mi się z nimi nadal rozmawiać...

 

 

Na ta chwile jak dobrze kojarzę znajdziesz je tylko w Wawie i Gdynii.

Miałem okazje ich słuchać własnie w Gdynii, na mnie zrobiły ogromne wrażenie a to tylko mniejszy odpowiednik F1.10 których słuchałem na AVS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2020 o 22:07, tadeo napisał:

Panowie ma ktoś jakieś doświadczenia z F500 i nie za mocnym wzmacniaczem lampowym ?

Miałem te monitory (świeże nówki sztuki) u siebie i moją lampą (coś ok. 10W na kanał) wydawały mi się lekko niedosterowane , Producent zaleca min. 30W na kanał .

Kolumny były u mnie 10 dni i "pod prądem" były prawie 24/h ,jak wychodziłem do pracy to zostawiałem coś "zapętlonego" na CD-ku .Pod koniec testu górka ładnie złagodniała ,basik nawet niezły się pojawił ale jak wspomniałem przy pogłośnieniu trochę się ciągnął .

Pytam dlatego ,że rozmawiałem z kolega ,który ma te monitory z Jolidą 300B ,która dysponuje

podobna mocą jak mój wzmacniacz i mówił mi,że u niego wszystko śmiga bez problemu.

Słuchałem tych podstawek w konfiguracji z Synthesis Soprano, mimo niewielkiej mocy niczego tam nie brakowało, nie zauważyłem tez problemow z niedosterowaniem, czego nie można powiedzie o konfiguracji z Silver Luna Fezza.

Jeśli jednak sam będziesz czuł niedosyt trzeba poszukać czegoś mocniejszego ale jak zawsze najlepiej samemu posłuchać ocenić, na chwile obecna dość duzo sklepów oferuje te urządzenia wiec umawiaj się i słuchaj. 

Na temat samych monitorów były już jakieś testy:

 

http://wstereo.pl/test-fyne-audio-f500-werwa-detal-i-szybkosc-radosne-granie/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może użyłem niewłaściwego określenia "niedosterowanie" ,chodziło mi o to,że w zestawieniu z moją lampą nie było takiego drajwa i pulsowania jak na równocześnie testowanych monitorach Klipsch RP600m .

Fyne miały nawet jak by trochę lepiej zaznaczony bas ,niezłą średnicę (wyeksponowaną nawet tę wyższą średnicę) ale brakowało tej najwyższej góry jaką dawały Klipsche.

Przy mały składach ,nagraniach akustycznych było nawet przyjemnie ale przy ostrzejszym ,dynamicznym graniu to przy Klipschach nóżka chodziła sama ?

W większym pomieszczeniu obie konstrukcje pewnie wymagają wsparcia subem o ile jest taka możliwość a w mojej nowej kanciapie do której muszę przenieść się z gratami w najbliższej przyszłości może nie będzie konieczny.

Było tu jeszcze jedno użyte przez kolegów kluczowe słowo ,synergia i tej chyba zabrakło w moim zestawieniu i to jest chyba kluczem do takiej o nie innej oceny brzmienia w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz jasne :) 

Te Klipsche mają wyzsza skuteczność co przy lampie ma znaczenie. Dodatkowo ta ich gora jest dość dla nich charakterystyczna pytanie czy nie za płaska i jednolita. Dół zdecydowanie po stronie Fyne co sam zauważyłeś, myślę że nawet bez suba. Wszystko jak zawsze to kwestia gustu i upodobań które mają pasować słuchaczowi a nie innym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż czasem trzeba w życiu iść na kompromis , Fyne bardziej wysublimowane ,wiadomo głośnik współosiowy ,kto raz posłuchał i mu się spodobało to już nie zadowoli się bele czym , Klipsch bardziej uniwersalny i to chyba ostatecznie przeważy wybór .Zresztą w tym moim nowym ,małym metrażu nie da się niestety poszaleć ,dobrze,że mam jeszcze na podorędziu dobre systemy słuchawkowe.

Parę lat temu miałem starszą ,prostszą wersję mojego OTL-a(2x6,5W) , kolega przytargał monitory KEF-a XQ20 ,nie był z nich do końca zadowolony ,pędził to chyba jakimś wzmakiem Marantza,u mnie za to zagrało zjawiskowo z nadspodziewanie dużym basem .Są teraz te kolumny w ogłoszeniach w cenie niższej jak F500 a nowe kosztowały 7,7kzł. ale jak przypomnę sobie ten bas na 20m2 to niestety odpuszczam jak sobie je wyobrażę na 12m2 w nieustawnym pokoju ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, Słucham bo lubię napisał:

Czyżby kino się szykowało?

Co na tyłach?

Napisz czym to napędzisz a potem jak się całość zgrała.

 

 

Centralny już jest czyli z przodu Fyne Audio, z tyłu na surroundzie 2 x Nubert nuBox DS-301.

Prąd podaje póki co Denon 4300H, nowy agregat który ma zagrać również w stereo w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kamon napisał:

Centralny już jest czyli z przodu Fyne Audio, z tyłu na surroundzie 2 x Nubert nuBox DS-301.

Prąd podaje póki co Denon 4300H, nowy agregat który ma zagrać również w stereo w drodze.

Ooo ciekawe połączenie, nie miałem okazji słuchac tych małych "niemiaszkow".

Czekamy w takim razie na recenzje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.06.2020 o 21:03, kamon napisał:

Witam.

Od 10 dni „wygrzewają” się u mnie F501. Cieszą ucho i oko ?. F500C w drodze.

To tak samo jak u mnie? Na antresolę powędrował zestaw B&W CDM1 SE i standy Atacamy oraz czcigodne Sansui SP2500X, będą czekać na jakąś lampę. Aktualnie szukam nowego wzmacniacza do tych 501nek.

BTW jestem tu pierwszy raz, 

Dobry wieczór!

PS. czy u Ciebie gdy były zupełnie świeże też co nieco "sypały szkłem" u góry? To już powoli zanika ale nie brzmiało ciekawie, jeszcze ze 2 miesiące i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2020 o 22:20, MG napisał:

To tak samo jak u mnie? Na antresolę powędrował zestaw B&W CDM1 SE i standy Atacamy oraz czcigodne Sansui SP2500X, będą czekać na jakąś lampę. Aktualnie szukam nowego wzmacniacza do tych 501nek.

BTW jestem tu pierwszy raz, 

Dobry wieczór!

PS. czy u Ciebie gdy były zupełnie świeże też co nieco "sypały szkłem" u góry? To już powoli zanika ale nie brzmiało ciekawie, jeszcze ze 2 miesiące i będzie OK.

Cześć. Ja nie  zauważyłem nadmiaru góry. Może dlatego, że miałem dotychczas jej niedosyt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kamon napisał:

Cześć. Ja nie  zauważyłem nadmiaru góry. Może dlatego, że miałem dotychczas jej niedosyt ?

Raz jest to kwestia sprzętu innym razem np.fizjologia rzadko pomieszczenie, u mnie chyba fizjologia. Przez łikend moje 501dynki dostały zdrowy pogon podpięte do PM14s1se i już są grzeczniejsze, swoją drogą zaczynam rozważać ten wzmacniacz na stałe, lub Arcam SA 30 którego dopiero będę testował. Brzmienie zadecyduje ale również to który z tych wzmacniaczy lepiej sprawdzi się przy cichym słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Fyne Audio w brytyjskich testach whathifi - 3 modele w top 10 budżetowych kolumn, całkiem fajne osiągniecie jak na tak młoda markę.

https://www.whathifi.com/best-buys/best-floorstanding-speakers-budget-to-premium?fbclid=IwAR3L_y_SaIRs1O8JLT1z7iEZbRmr2qwYCQ86kTkr09MgrX2tI-Gq70uNrVQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Miałem okazja posłuchać F501 z Audiolab 6000A. Całościowo przekaz nawet bardzo mi odpowiadał, tylko basu zdecydowanie za dużo, żeby można było od czasu do czasu zaszaleć z większą głośnością w mieszkaniu w bloku. Coś jest godnego polecenia w podobnym budżecie z mniej udzielającym się basem, ale fajną średnicą, górą i przestrzennością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, AiM-TV napisał:

Miałem okazja posłuchać F501 z Audiolab 6000A. Całościowo przekaz nawet bardzo mi odpowiadał, tylko basu zdecydowanie za dużo, żeby można było od czasu do czasu zaszaleć z większą głośnością w mieszkaniu w bloku. Coś jest godnego polecenia w podobnym budżecie z mniej udzielającym się basem, ale fajną średnicą, górą i przestrzennością?

Nie znam Audiolaba, ale może najprościej bratnia konstrukcja Tannoy Revolution XT 6F.

Ja dawno temy słuchałem F501 z Marantzem 8006 w 18m2 i było bardzo dobrze z basem. Jeśli pomieszczenie jest nie za duże, to może podstawki F500? F500 miałem w biurze w 13m2 i było super. Do 18m2 troszkę za małe były, przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, AiM-TV napisał:

Miałem okazja posłuchać F501 z Audiolab 6000A. Całościowo przekaz nawet bardzo mi odpowiadał, tylko basu zdecydowanie za dużo, żeby można było od czasu do czasu zaszaleć z większą głośnością w mieszkaniu w bloku. Coś jest godnego polecenia w podobnym budżecie z mniej udzielającym się basem, ale fajną średnicą, górą i przestrzennością?

Przerabiałem to.

Posłuchaj Cyrus One, Ja mam w wersji HD. Gra bardziej przestrzennie, ma super stereofonie, i nie wali basem. Bas jest zróżnicowany, rozwarstwiony. Uderza, i ucieka. Nic się nie wlecze, nie buczy. No i Cyrus jest mocniejszy od Audiolab 6000a. 

Miałem przez rok Fyne Audio f 501 na 20m2. Fajnie grało, ale był niedosyt. Teraz mam Audio Physic Classic 8, z Cyrus One HD. Classic 8 grają jeszcze bardziej przestrzennie od f 501 z fajniejszym basem, i górą . Szczęścia dopełnia streaming Bluesound  NODE 2i, i gramofon Dual 491. Nie planuje już nic zmieniać. 

Widzę, że po cenniku Q21, to 12k bez rabatów- Cyrus One HD, i Audio Physic Classic 8.  Popytaj po sklepach, może ewentualnie Classic 5. Ale koniecznie odsłuchaj. 

Cyrus One HD jest w podobnej cenie co Audiolab 6000a

Fyne Audio f 501 sa troche tańsze od Audio Physic Classic 5

Jeśli masz możliwość to porównaj Cyrusa z FA, i AP 

Jeśli chcesz o coś zapytać to pisz na PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Fyne F501 Ci się podobały ale było za dużo basu sprawdź je z Cyrusem One jak wspomniał kolega Robert. Jeśli chciałbym pozostać przy Audiolabie to warto posłuchać kolumn Tannoy Revolution XT6F, które grają bardziej otwartą górą i lepiej kontrolują bas ( jest go mnie niż w Fyne ). Ewentualnie tak jak wspomniał Robert spójrz na Audio Physic Classic 5 ?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Klubowiczów:)

Mój zestaw to:

Moon Ace

Fyne Audio F502SP

Kable głośnikowe Tellurium Blue

Prześdałem się z Audiovectorów QR3 ( troche z żalem ale trzeba iść krok wyżej :))

Porównywałem oczywiście z QR5 i Focal Aria 936, Focale odpadły w przedbiegach na odsłuchu w salonie.

Miałem w domu QR5 i F502SP. Diametralne różnie pomiędzy tymi kolumnami. Nie było tego słychać w salonie sprzedaży, w domu bardzo. Dla mnie wygrały F502SP z powodu dołu pasma, nie można stwierdzić które konstrukcje są lepsze , zależy kto czego szuka . 

Jeśli salon daje możliwość odsłuchu w domu to korzystajcie, to jedyna słuszna droga wyboru zestawów.

F502SP są bardzo wrażliwe na zmianę okablowania (mam nadzieję że wywołam pseudo dyskusji) daje im to duży potencjał w kreowaniu brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Piotr Wrzosek napisał:

Witam Klubowiczów:)

Mój zestaw to:

Moon Ace

Fyne Audio F502SP

Kable głośnikowe Tellurium Blue

Prześdałem się z Audiovectorów QR3 ( troche z żalem ale trzeba iść krok wyżej :))

Porównywałem oczywiście z QR5 i Focal Aria 936, Focale odpadły w przedbiegach na odsłuchu w salonie.

Miałem w domu QR5 i F502SP. Diametralne różnie pomiędzy tymi kolumnami. Nie było tego słychać w salonie sprzedaży, w domu bardzo. Dla mnie wygrały F502SP z powodu dołu pasma, nie można stwierdzić które konstrukcje są lepsze , zależy kto czego szuka . 

Jeśli salon daje możliwość odsłuchu w domu to korzystajcie, to jedyna słuszna droga wyboru zestawów.

F502SP są bardzo wrażliwe na zmianę okablowania (mam nadzieję że wywołam pseudo dyskusji) daje im to duży potencjał w kreowaniu brzmienia.

BRAVO, fajny wpis. Mialem f 501. Bardzo milo je wspominam. U mnie zmiana kabli z Oyaide explorer v2, na Kimber 4 pr,  poprawily srednie, i niskie. Milych odsluchow zycze.

Edytowane przez Robert 7800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.03.2021 o 15:05, Robert 7800 napisał:

BRAVO, fajny wpis. Mialem f 501. Bardzo milo je wspominam. U mnie zmiana kabli z Oyaide explorer v2, na Kimber 4 pr,  poprawily srednie, i niskie. Milych odsluchow zycze.

Mam ciągle F 501, grały kilka miesięcy z Kimberami 4PR w układzie biwire, zgadzam się że te kable dodają niskim tonom tzw. powagi, ale z drugiej strony tłumią górę pasma. Po zmianie na Cardasy Cignus powróciła równowaga. Wymiana interkonektów na Hijiri HCI (zamiast VdH Second) dodała jeszcze górze blasku. Po tych "kablowych roszadach" nie czuję potrzeby wymiany kolumn na 3x droższe, jeszcze nie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MG napisał:

nie czuję potrzeby wymiany kolumn na 3x droższe

Coś w tym jest. F501 były u mnie świadomym wyborem po różnych odsłuchach. Co mnie zdziwiło, że lepiej mi grają w domu niż 3x droższe ProAc DT8 w salonie, gdzie niby akustyka w miarę dopracowana. W porównaniu, góra w Fyne przyjemniejsza, fajnie rozciągnięta i błyszcząca, nie tak jaskrawa jak w DT8.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Mam pytanie do kolegów którzy znają kolumny f502 SP. Czy te kolumny brzmią dobrze ze wzmacniaczami tranzystorowymi w czystej klasie A? Kolejna sprawa czy 2x50 wat w klasie A da radę porządnie wysterować te kolumny?

Kolejna sprawa o którą chciałem zapytać to zastosowany w nich br czy daje on możliwość ustawienia kolumn nieco bliżej ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2021 o 21:31, mardok78 napisał:

Dobry wieczór

Mam pytanie do kolegów którzy znają kolumny f502 SP. Czy te kolumny brzmią dobrze ze wzmacniaczami tranzystorowymi w czystej klasie A? Kolejna sprawa czy 2x50 wat w klasie A da radę porządnie wysterować te kolumny?

Kolejna sprawa o którą chciałem zapytać to zastosowany w nich br czy daje on możliwość ustawienia kolumn nieco bliżej ściany?

Cześć,

50W w klasie A spokojnie wysteruje te kolumny, jednak wziąłbym pod uwagę, że lubią one szybko grające wzmacniacze, z dobrą kontrolą dołu pasma i bardziej otwartą górą. A-klasowe tranzystory mają często zwyczaj grać ciepło, miękko, z dobrym dociążeniem. Dlatego warto  sprawdzić takie połączenie czy aby kontrola na basie nie będzie zbyt mała. Dość często słuchamy tych kolumn na Sugden A21SE Signature, gra to świetnie, jednak wymaga większego pomieszczenia gdyż dołu jest sporo. 

Jeśli chodzi o układ BR w tych kolumnach. Większość kolumn, bez względu na umiejscowienie BR będzie lepiej grała w wolnym polu, w pewnej odległości od ścian. W dużej mierze to akustyka pomieszczenia określa jak bardzo dosunięcie kolumny wpłynie na zmianę charakteru barwy. Jaką odległość możesz zachować?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.