Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz słuchawkowy do hd 598?


mikus0

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się okazyjnie zakupić te sennheisery i teraz pytanie czym je napędzić?Podłączam pod ampli onkyo 8150 i to w ogóle nie gra chyba że całkowicie czego innego oczekiwałem po słuchawkach które nowe kosztują z 7stów. Pytanie czy kupić wzmacniacz słuchawkowy czy zmienić źródło?Jeżeli wzmacniacz słuchawkowy to nie chciałbym wydać więcej jak 5stów. Jest to do zrobienia czy sprzedać słuchawki i kupić coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mikus0 napisał:

Udało mi się okazyjnie zakupić te sennheisery i teraz pytanie czym je napędzić?Podłączam pod ampli onkyo 8150 i to w ogóle nie gra chyba że całkowicie czego innego oczekiwałem po słuchawkach które nowe kosztują z 7stów. Pytanie czy kupić wzmacniacz słuchawkowy czy zmienić źródło?Jeżeli wzmacniacz słuchawkowy to nie chciałbym wydać więcej jak 5stów. Jest to do zrobienia czy sprzedać słuchawki i kupić coś innego?

Nie wiem jak z tym Onkyo, ale te "Senki" u mnie grały z 2 wzmacniaczami słuchawkowymi (Musical Fidelity M1HPA oraz z lampowym wzmacniaczem rodzimej manufaktury). I tylko lampa dała życia w te słuchawki. Niestety jako były słuchawkowy fan grania uważam, że te Senki trochę na siłę uspokajają przekaz siląc się na audiofilskie udawanie czegoś więcej w brzmieniu.

Z HPA Musical'a było mdło, bezbarwnie, bez polotu. Źle dobrany wzmacniacz i klapa. Słuchawki te sprawdziły się też na wzmacniaczu Marantz'a u mojego znajomego. Tak więc ampli ma tutaj zapewne kolosalne znaczenie.

Czy do 5 stów to zagra? Uważam, ze lepiej dołożyć do Beyer'ów 990 maks 250 ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  w innej zakladce masz tez DAC z wyj.słuchawkowym, masz wtedy 2w1.

Zobacz coś na 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a w przyszłości pomyśl nad HD600, czy 598 mają odpinany przewód ?

Z tego co pamiętam to chyba tak, warto nad tym pomyśleć,  żeby zmienić ten fabryczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Pamiętam jak kilka  lat temu odsłuchiwałem te słuchawki i dźwięk jak dla mnie był super   :) Wszystko było na swoim miejscu i każde z pasm grało tak jak tego oczekiwałem i zrobiły na mnie mega wrażenie.  Dziwi mnie co piszesz , bo to łatwe do napędzenia słuchawki ( chyba ze z Twoimi jest coś nie tak ) 

Sam obecnie mam 3 pary słuchawek i jedne z nich to senki HD 599 i nie mam zamiaru ich sprzedawać, bo bardzo mi odpowiadają dźwiękowo , a o wygodzie nie wspomnę  :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mikus0 napisał:

chyba że całkowicie czego innego oczekiwałem

No właśnie. Czego oczekujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Sennheiser HD598 i HD599 to brzmienie bardzo nasycone i bliskie. Pytanie co Ci się nie podobało w tych słuchawkach, bo być może wzmacniacz tutaj nic nie pomoże

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają strasznie płasko,jakby ze studni,z muzyka elektroniczną jeszcze dają radę ale to też nie jest to.Może rzeczywiście są felerne?Z tego co widzę to nie mają odpinanego kabla.Porównywałem z tanimi superluxami za 100zł które służą mi do komputera i nie słyszę tej różnicy w cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie to cos po stronie słuchawek i są zepsute :) jak masz możliwość to oddaj i po problemie. Bylo wiele podróbek  hd 598 :( 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to jak byś posiadał podrobione hd 598, które często były dostępne w sieci. Mógłbyś przesłać zdjęcie słuchawek?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 10:23, Q21 napisał:

Brzmi to jak byś posiadał podrobione hd 598, które często były dostępne w sieci. Mógłbyś przesłać zdjęcie słuchawek?

Wyglądają na trochę zmęczone ale chyba orginalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.01.2019 o 19:00, mikus0 napisał:

Wyglądają na trochę zmęczone ale chyba orginalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oddałem te słuchawki.Nie chcę zakładać nowego tematu więc proszę o polecenie słuchawek do mojego zestawu w cenie 600-700zł. Słucham każdego rodzaju muzyki,więc ciężko się określić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2019 o 20:18, arkadowski napisał:

Nie wiem jak z tym Onkyo, ale te "Senki" u mnie grały z 2 wzmacniaczami słuchawkowymi (Musical Fidelity M1HPA oraz z lampowym wzmacniaczem rodzimej manufaktury). I tylko lampa dała życia w te słuchawki. Niestety jako były słuchawkowy fan grania uważam, że te Senki trochę na siłę uspokajają przekaz siląc się na audiofilskie udawanie czegoś więcej w brzmieniu.

Z HPA Musical'a było mdło, bezbarwnie, bez polotu. Źle dobrany wzmacniacz i klapa. Słuchawki te sprawdziły się też na wzmacniaczu Marantz'a u mojego znajomego. Tak więc ampli ma tutaj zapewne kolosalne znaczenie.

Czy do 5 stów to zagra? Uważam, ze lepiej dołożyć do Beyer'ów 990 maks 250 ohm

Zwykła wersja czy pro tych 990?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mikus0 napisał:

Oddałem te słuchawki.Nie chcę zakładać nowego tematu więc proszę o polecenie słuchawek do mojego zestawu w cenie 600-700zł. Słucham każdego rodzaju muzyki,więc ciężko się określić.

Ze swojej strony polecam Beyerdynamic DT 880, posiadam wersję 250 ohm (spróbuj 32 ohm) Wcześniej miałem Sennheisery HD 555 i to zupełnie inna liga jeśli o granie i wygodę. Często w recenzjach zarzuca im się , że mają mało basu-ja tego nie odczułem. Uwielbiam słuchać na nich jazzu, rocka ,metalu i za każdym razem mam banan na twarzy :) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlitujcie się z tymi JBLami... 

Poszukałbym DT150 może jeszcze ktoś ma

https://sklep.rms.pl/beyerdynamic-dt-150-dt150-sluchawki-studyjne

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2019 o 10:30, kourei napisał:

Ze swojej strony polecam Beyerdynamic DT 880, posiadam wersję 250 ohm (spróbuj 32 ohm) Wcześniej miałem Sennheisery HD 555 i to zupełnie inna liga jeśli o granie i wygodę. Często w recenzjach zarzuca im się , że mają mało basu-ja tego nie odczułem. Uwielbiam słuchać na nich jazzu, rocka ,metalu i za każdym razem mam banan na twarzy :) 

 

Czemu 32ohmy?Sory ale jestem raczej zielony:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zaproponowałem bo łatwiej je napędzić i nie wymagają wzmacniacza słuchawkowego i może się okazać, że dziurka w Onkyo wystarczy. Ja mam do do nich wzmacniacz Audiotraka a jak chcę posłuchać z telefonu to podpinam Fiio A3. Najlepiej by było gdybyś posłuchał gdzieś tych Beyerów ewentualnie innych modeli np. 990.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Za namową kupiłem BEYERDYNAMIC DT880 250 OHM BLACK CHROME LIMITED EDITION i w sumie jestem zadowolony ale podobno ze wzmacniaczem słuchawkowym lepiej zagrają. SMSL SAP-II PRO?Zagra to?Nie chcę więcej wydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Patrząc na budowę wewnętrzną, zasilanie, słuchawki nie wykorzystają potencjału w nich drzemiącego z tym wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, naczesany napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Patrząc na budowę wewnętrzną, zasilanie, słuchawki nie wykorzystają potencjału w nich drzemiącego z tym wzmacniaczem.

Czyli celować w coś lepszego?Jak tak to co? Byle nie za miliony monet.Czy znowu zmieniać słuchawki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 21:23, mikus0 napisał:

Czyli celować w coś lepszego?Jak tak to co? Byle nie za miliony monet.Czy znowu zmieniać słuchawki?

Słuchawki bardzo przyzwoite ale potrzebują odpowiedniego ich napędzenia. Wziąłbym je na odsłuch i posłuchał z adekwatnie cenowo wzmacniaczem albo droższym. Z SMSL SAP-II PRO na pewno zagra ale pewnie z kontrolą niskich tonów będzie kiepsko. Twierdziłem i będę w tym utwierdzał, że podstawa to solidne zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, naczesany napisał:

Słuchawki bardzo przyzwoite ale potrzebują odpowiedniego ich napędzenia. Wziąłbym je na odsłuch i posłuchał z adekwatnie cenowo wzmacniaczem albo droższym. Z SMSL SAP-II PRO na pewno zagra ale pewnie z kontrolą niskich tonów będzie kiepsko. Twierdziłem i będę w tym utwierdzał, że podstawa to solidne zasilanie.

Niestety z odsłuchem będzie ciężko,polecisz coś w miarę rozsądnej cenie?Zawszę mogę zamówić i odesłać jak nie zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj najpierw co mogłoby się zgrywać ze słuchawkami. Poznaj charakter grania obu urządzeń. Wyeliminuj cechy, które mogłyby się pokrywać i wzajemnie uzupełniać. Ustal czy wzmacniacz ma być nowy czy używany. Proponując SMSL SAP-II PRO pewnie czymś się kierowałeś. A może tylko ceną? Czasami warto wydać trochę więcej i być usatysfakcjonowanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 20:07, mikus0 napisał:

w sumie jestem zadowolony ale podobno ze wzmacniaczem słuchawkowym lepiej zagrają

Żebyś się po raz kolejny nie rozczarował jednak. U mnie odkąd kupiłem wzmacniacz Onkyo (niedawno) to jego tzw. dziura spowodowała, że sprzęt czysto słuchawkowy poszedł w odstawkę poza momentami, że muszę go używać. Także nie kupuj na pałę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, naczesany napisał:

Poczytaj najpierw co mogłoby się zgrywać ze słuchawkami. Poznaj charakter grania obu urządzeń. Wyeliminuj cechy, które mogłyby się pokrywać i wzajemnie uzupełniać. Ustal czy wzmacniacz ma być nowy czy używany. Proponując SMSL SAP-II PRO pewnie czymś się kierowałeś. A może tylko ceną? Czasami warto wydać trochę więcej i być usatysfakcjonowanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poczytałem ale niestety są wątki na różnych forach typu "jaki wzmacniacz do DT880 za 2-3k?"a tyle na pewno nie wydam.Jeżeli chodzi o SMSL SAP-II PRO to polecano mi go w sklepie internetowym którym kupiłem słuchawki.Nie sądziłem że słuchawki to aż tak ciężki temat,pomyślałem że kupie słuchawki za 7 stów i będzie banan na twarzy.Słuchawki mogę oddać jeszcze mam czas,może są takie które zagrają bez wzmacniacza np za tysiąc złotych(na jedno wyjdzie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.