Skocz do zawartości
mikus0

Jaki wzmacniacz słuchawkowy do hd 598?

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się okazyjnie zakupić te sennheisery i teraz pytanie czym je napędzić?Podłączam pod ampli onkyo 8150 i to w ogóle nie gra chyba że całkowicie czego innego oczekiwałem po słuchawkach które nowe kosztują z 7stów. Pytanie czy kupić wzmacniacz słuchawkowy czy zmienić źródło?Jeżeli wzmacniacz słuchawkowy to nie chciałbym wydać więcej jak 5stów. Jest to do zrobienia czy sprzedać słuchawki i kupić coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, mikus0 napisał:

Udało mi się okazyjnie zakupić te sennheisery i teraz pytanie czym je napędzić?Podłączam pod ampli onkyo 8150 i to w ogóle nie gra chyba że całkowicie czego innego oczekiwałem po słuchawkach które nowe kosztują z 7stów. Pytanie czy kupić wzmacniacz słuchawkowy czy zmienić źródło?Jeżeli wzmacniacz słuchawkowy to nie chciałbym wydać więcej jak 5stów. Jest to do zrobienia czy sprzedać słuchawki i kupić coś innego?

Nie wiem jak z tym Onkyo, ale te "Senki" u mnie grały z 2 wzmacniaczami słuchawkowymi (Musical Fidelity M1HPA oraz z lampowym wzmacniaczem rodzimej manufaktury). I tylko lampa dała życia w te słuchawki. Niestety jako były słuchawkowy fan grania uważam, że te Senki trochę na siłę uspokajają przekaz siląc się na audiofilskie udawanie czegoś więcej w brzmieniu.

Z HPA Musical'a było mdło, bezbarwnie, bez polotu. Źle dobrany wzmacniacz i klapa. Słuchawki te sprawdziły się też na wzmacniaczu Marantz'a u mojego znajomego. Tak więc ampli ma tutaj zapewne kolosalne znaczenie.

Czy do 5 stów to zagra? Uważam, ze lepiej dołożyć do Beyer'ów 990 maks 250 ohm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz sobie Project Nostromo w innej zakladce masz tez DAC z wyj.słuchawkowym, masz wtedy 2w1.

Zobacz coś na Giełdzie, a w przyszłości pomyśl nad HD600, czy 598 mają odpinany przewód ?

Z tego co pamiętam to chyba tak, warto nad tym pomyśleć,  żeby zmienić ten fabryczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej 

Pamiętam jak kilka  lat temu odsłuchiwałem te słuchawki i dźwięk jak dla mnie był super   :) Wszystko było na swoim miejscu i każde z pasm grało tak jak tego oczekiwałem i zrobiły na mnie mega wrażenie.  Dziwi mnie co piszesz , bo to łatwe do napędzenia słuchawki ( chyba ze z Twoimi jest coś nie tak ) 

Sam obecnie mam 3 pary słuchawek i jedne z nich to senki HD 599 i nie mam zamiaru ich sprzedawać, bo bardzo mi odpowiadają dźwiękowo , a o wygodzie nie wspomnę  :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, mikus0 napisał:

chyba że całkowicie czego innego oczekiwałem

No właśnie. Czego oczekujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,
Sennheiser HD598 i HD599 to brzmienie bardzo nasycone i bliskie. Pytanie co Ci się nie podobało w tych słuchawkach, bo być może wzmacniacz tutaj nic nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grają strasznie płasko,jakby ze studni,z muzyka elektroniczną jeszcze dają radę ale to też nie jest to.Może rzeczywiście są felerne?Z tego co widzę to nie mają odpinanego kabla.Porównywałem z tanimi superluxami za 100zł które służą mi do komputera i nie słyszę tej różnicy w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widocznie to cos po stronie słuchawek i są zepsute :) jak masz możliwość to oddaj i po problemie. Bylo wiele podróbek  hd 598 :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brzmi to jak byś posiadał podrobione hd 598, które często były dostępne w sieci. Mógłbyś przesłać zdjęcie słuchawek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi