Skocz do zawartości
IGNORED

Jeden skos, a miejsce ustawienia głośników


Piotr Niemczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przygotowuję się do remontu i chciałbym jedno pomieszczenie na poddaszu przeznaczyć na miejsce słuchania muzyki i oglądania filmów. Chcę wyodrębnić pokój o wymiary 4x4 z jednym skosem na całej długości. W najwyższym punkcie wysokość do dachu to 2,8m a najniższym 0,8m. Jedni mówią, że głośniki powinny stać przy wyższej ścianie, powołując się na akustykę w kinach i teatrach (im dalej od sceny tym niżej) inni natomiast że głośniki muszą stać przy niskiej ścianie. 

Jakie jest wasze zdanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolumny stoją pod skosem, odsunięte od ścianki kolankowej (wysokość też 0,8m) o niecały 1 m. Akustycznie jest OK. Jedyna poprawka jaką wprowadzałem, to wytłumienie ściany kolankowej, za którą znajdowała się pusta przestrzeń, co powodowało kłopoty z basem. Nie bez znaczenia jest też funkcjonalność takiego ustawienia - łatwiej poruszać się po wyższej powierzchni pokoju i nie uderzać co chwilę głową w skos (:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mialem podobnie jak u kolegi Stream.Uwazam ze ten skos dobrze wpływa na akustykę .To było najlepsze moje pomieszczenie do słuchania muzyki.

Tam gdzie są skosy to są i płyty gipsowe oraz ocieplenie a to jest świetny absorber.

pozdrawiam.

ps.miałem tam i stereo i kino.Dwa oddzielne zestawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.