Skocz do zawartości
IGNORED

Domowe kino


Mosto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem na początku budowania kina domowego. Mam pomieszczenie długości 9m i szerokości 6m.

Złożyłem zamówienie na piramidki akustyczne 8cm  którymi będą pokryte ściany, drzwi i sufit , bass trapy i panele pochłaniające niską częstotliwość dzwięku.

Biorę się teraz za nagłośnienie, chce zrobić montaż wszystkich kabli pod panelami akustycznymi żeby kable nigdzie nie wsiały czy plątały się pod nogami.

Pytanie teraz o zestaw nagłośnienia, kompletnie nie wiem jaki. Czytałem, szukałem, tyle że nie posiadam zupełnie wiedzy a nie mam ochoty kupić dziadostwa. Wszystkie nazwy firm i okreśnielnia kompletnie mi nic nie mówią a nie mam tyle czasu żeby zostać specjalistą w tej dziedzinie.

Jedyne na czym mi zależy to aby nagłosnienie było dobre do filmów oraz do słuchania muzyki. Ponieważ pokój będzie pełnił te 2 funkcje, budżet to między 5-6tyś zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Audio hobby nie obciąża wątroby, stawów, serca,nerek i ogólnie jest mniej szkodliwe więc warto trochę poczytać i zostać choć " bohaterem we własnym domu " . 

No i 5-6 tyś na całość? Minimum 5 głośników, ampli ,sub i kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ budżet jak nie chcesz, jak to sam mówisz, dziadostwa. Dobry ampli kosztuje 3 tyś, a gdzie reszta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja bohaterem w domu nie zostanę, kompletnie jestem a techniczny a czytałem sporo, lecz głownie widze skróty i nazwy.

Budżet mogę zwiększyć do 10-12tys

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, qbakos napisał:

Dobry ampli kosztuje 3 tyś

zrób to minimum razy dwa to może coś z rynku wtórnego...

Mosto moim zdaniem zaczynasz od końca, zamiast tracić kasę na piramidki skup się na sprzęcie, potem na adaptacji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaramidki mają zadanie wizualne tak samo ;) słuchajcie mam wylewkę a na niej 20cm styropian  w suficie , mury grubości 20cm , drzwi mają z 15 cm bo zamówiłem wygłuszone (tak twierdzili w firmie z której brałem wszystki drzwi ) tak więc dom to ładny bunkier, sam w sobie wygłuszony konkretnie.

Budżet to te 10-12tyś i nie szukam pro sprzętu, chodzi tylko o zestaw który będzie grał dobrze za te pieniądze.

Dolicze do tego projektor i zrobi mi się już i 20tyś eh

Jedyne co znalazłem, a opierać się mogę tylko na opisie bo paru lat doświadczenia nie zdobędę w 2tyg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Piszesz też że nie masz pojęcia o audio a zamówiłeś piramidki ,pułapki i panele , ktoś ci doradzał takie ustroje? Pomieszczenie łatwo jest przetłumić tzn umieścić za dużo w nim np pianki na wszystkich ścianach i suficie . Fetek dobrze prawi , skup się na sprzęcie a potem możesz powalczyć na początku np z pierwszymi odbiciami.  Pomieszczenie ogromne to i byle czym się nie zadowolisz.  Jak kasy starczy to sprawdź nową serię Reference klipscha  jako że są wydajne i nie potrzebują mocnego ampli , cena też przejdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki źle mnie rozumiecie, drożej wyjdzie mi wrzucić na farby na scianę bo koło 55zł m2, a pianki wyszły tylko 6,5tyś, taniej więc w surowych murach nie będę siedział a cena malowania uszczupliła by jeszcze bardziej budżet.

A na sprzęt mogę przeznaczyć maksymalnie te 10-12tyś, do wydania mam około 30-35tyś na ten pokój, łącznie z meblami i podłogą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Pogubiłem się .  Dużo chcesz wyjaśnić i wytłumaczyć ale na początek powiedz ile masz kasy na zestaw głośników plus amplituner. Nie rozumiem za bardzo jakie tam masz warunki bo farba czy pianka ... nie kumam trochę jakie to budownictwo czy może nowy dom ale całe ściany w piramidach to dziwnie nawet wygląda, czyli to lokum będzie typowo pod kino ? Masz wydatki to pewne ale na początek napisz ile masz na zestaw głośników i amplituner . Tv ogarnij jaki chcesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mosto napisał:

Chłopaki źle mnie rozumiecie, drożej wyjdzie mi wrzucić na farby na scianę bo koło 55zł m2, a pianki wyszły tylko 6,5tyś, taniej więc w surowych murach nie będę siedział a cena malowania uszczupliła by jeszcze bardziej budżet.

kupujesz piramidki (czyli syf), ustroje akustyczne nie wiedząc jak gra sprzęt, jak będzie ustawiony i jak gra pomieszcznie. Wyłożenie wszystkiego piankami jest skrajną ignorancją i głupotą !

Po za tym robisz kino, czyli na start brak adaptacji jakaś przeżyjesz, zwłaszcza że masz pomieszczanie 6x9

Sorry dla mnie wyrzucasz kasę w błoto i jesteś po prostu leniwy. Wiesza czy zdolności techniczne to wymówka i samousprawiedliwienie.

11 godzin temu, Mosto napisał:

Budżet to te 10-12tyś i nie szukam pro sprzętu, chodzi tylko o zestaw który będzie grał dobrze za te pieniądze.

amplituner, 5 głośników i sub w tym budżecie to market. 54mkw wymaga konkretnego suba a najlepiej dwóch.

2 godziny temu, subfan napisał:

ale całe ściany w piramidach to dziwnie nawet wygląda

nie wygląda i co najważniejsze psuje dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, subfan napisał:

jaka farba kosztuje 50zl za metr kwadratowy

zapewne jakaś "akustyczna". Potem wyjdzie coś nie tak i będzie zadzierał.

Zazdroszczę tak dużego pomieszczenia, niszczyć to piramidkami.... ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie ma czego zazdrościć,  czuje że nie tak łatwo o dobre nagłośnienie w takim hangarze.  No i jak duża powierzchnia to i ustroi na ścianę wejdzie więcej,  suby muszą być mocarne itp itd. Wolę moje 20m. 

Ale za to z drugiej strony stawiając kanapę na środku można rozstawić pełne 7 dookoła i następne 2 czy 4 na suficie ale to już koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że kolegi subfan nie lubię, nie zgadzamy się w opiniach to tutaj trafił w punkt. 

Kto ci doradził te panele? Skąd wiedziałeś gdzie je zamontować? Możesz podesłać jakieś fotki? 

Za 12 k złożysz dobry zestaw kina. Ale z głową a nie jak z tymi panelami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam forum od kilku lat ,po raz pierwszy coś piszę .Dzień dobry.Niedawno wykończyłem pomieszczenie rekreacyjno-imprezowe o wymiarach 10,3x6,3x3,9.Muzyka i kino brzmi fantastycznie 9.1 na 3 calowych głośnikach ale z dość mocnym amplitunerem. Stereo takie sobie, jest scena ale bardziej podoba mi się dpl llx, na imprezie wszystkie kanały mono z wyciszeniem w okolicy miejsca gdzie siedzimy.Jest  pogłos odczuwalny podczas rozmowy,w muzyce i kd nieznaczny i przyjemny.Posadzka jest w płytkach.W stanie surowym pogłos był mniejszy.Rada dla autora.Anuluj zamówienie pianki,kup sprzęt i dużo kabla głośnikowego odpal kalibrację i podziel się uwagami. Niewielu z piszących zna z autopsji zalety i problemy dużych pomieszczeń,skupiają się na stereo podczas gdy są one idealne do systemu wielokanałowego.Za mało napisałeś o konstrukcji pomieszczenia może nie będzie problemów.

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Warm Hoxton napisał:

9.1 na 3 calowych głośnikach

 

11 godzin temu, Warm Hoxton napisał:

dpl llx

co tu więcej dodawać?!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marcox,dobrze wiem jak brzmi dpl w twoim salónnie strzelam 16-25 ,wiem jak w pokoju z wykuszem,kuchnią i hallem w jednym kawałku ze 100m2.Próbujesz tego formatu tyko raz.Wiem jak oceniany jest dpl na forach i o tym ,że powtarzacie jeden za drugim, iż tylko przetwornik powyżej 16 cm wytwarza odpowiednie ciśnienie.Moje 9.1 jest zabawne ale atmos w salónnie 20m2z h 2.5  już nie.Set z trzema calami  odcięty do 80hz z dobranym subem zasługuje na drwinę natomiast HECO proponowane przez Mosto  z tajemniczą skutecznością i impedancją oraz imponującą mocą wraz z śmiesznym centralnym i równie bezwartościowymi satelitami .bez suba ale z 20cm na basie dla ozdoby po odcięciu nie wzbudza emocji.
  • O co chodzi w prostokątnym pokoju 50- 70 m2  wyczuł Subfan
  • Narkos tylko ty oceniłeś mój wpis .więc podpowiedz w jakim formacie powinien słuchać muzyki i/ lub kina z żródla stereo na zestawie kd w pomieszczeniu o podanych wymiarach.Może ja  się pośmieję.Z Dpl u mnie mam wrażenie głębokiej i szerokiej sceny z wyrażną lokalizacją choć nie zawsze wlaściwą.Głośników bocznych i tylnich nie słyszę a grają,mogę przesunąć o metr i nic się nie zmienia.Masz coś w zamian bo do stereo w 60m2 12 tys to pewnie tylko na kable.Będę bardzo wdzięczny starszemu stażem na forum i osłuchanemu koledze.
  • Mosto nie dostał jeszcze oceny proponowanego sprzętu w 60m2 od doświadczonych sprzętofili,pomóżcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Warm Hoxton napisał:

Marcox,dobrze wiem jak brzmi dpl w twoim salónnie

cieszę się, bo nawet ja tego nie wiem. Nie używam takich protez. 

9 godzin temu, Warm Hoxton napisał:

strzelam 16-25

pudło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marcox,dobrze wiem jak brzmi dpl w twoim salónnie strzelam 16-25 ,wiem jak w pokoju z wykuszem,kuchnią i hallem w jednym kawałku ze 100m2.Próbujesz tego formatu tyko raz.Wiem jak oceniany jest dpl na forach i o tym ,że powtarzacie jeden za drugim, iż tylko przetwornik powyżej 16 cm wytwarza odpowiednie ciśnienie.Moje 9.1 jest zabawne ale atmos w salónnie 20m2z h 2.5  już nie.Set z trzema calami  odcięty do 80hz z dobranym subem zasługuje na drwinę natomiast HECO proponowane przez Mosto  z tajemniczą skutecznością i impedancją oraz imponującą mocą wraz z śmiesznym centralnym i równie bezwartościowymi satelitami .bez suba ale z 20cm na basie dla ozdoby po odcięciu nie wzbudza emocji.
  • O co chodzi w prostokątnym pokoju 50- 70 m2  wyczuł Subfan
  • Narkos tylko ty oceniłeś mój wpis .więc podpowiedz w jakim formacie powinien słuchać muzyki i/ lub kina z żródla stereo na zestawie kd w pomieszczeniu o podanych wymiarach.Może ja  się pośmieję.Z Dpl u mnie mam wrażenie głębokiej i szerokiej sceny z wyrażną lokalizacją choć nie zawsze wlaściwą.Głośników bocznych i tylnich nie słyszę a grają,mogę przesunąć o metr i nic się nie zmienia.Masz coś w zamian bo do stereo w 60m2 12 tys to pewnie tylko na kable.Będę bardzo wdzięczny starszemu stażem na forum i osłuchanemu koledze.
  • Mosto nie dostał jeszcze oceny proponowanego sprzętu w 60m2 od doświadczonych sprzętofili,pomóżcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obśmialiście go,to uciekł,szkoda bo ma potencjał w chacie, entuzjazm i pieniądze.Szkoda bo wątków poświęconych aranżacji pomieszczeń o sporym metrażu jest niewiele a w przypadku Mosto wymiary są niemal idealne choć nieznam wysokosci.                                 

Marcox jak widzę nie znasz historii kina domowego i zasług Dolby Laboratories .Co do protezy to zarówno producenci amplitunerów jak i DTS tworzą tryby uprzestrzenniające stereo wydobywające się z przeciętnych głośników kd w pomieszczeniach bez wyrafinowanej adaptacji akustycznej i jakoś bez fajerwerków. Ja stwierdzam jedynie, ze w pokoju Mosto zagra niemal wszystko w systemie wielokanałowym  za wyjątkiem stereo.KD i stereo to dwa różne światy i do filmów oraz fajnej muzyki nie trzeba dupnych kolumn.Moim zdaniem aranżacja kd oraz ekran wyklucza słuchanie stereo bez wsparcia DSP itp.Na wszystko, co nieco prowokacyjnie napisałem/dziwię się,że ustrzeliłem tylko jednego jelenia/ mam dowód w postaci własnego pomieszczenia i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci tu zaoszczedze na ampli,,,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.