Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha rn803d +pylon


arek2342

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Interesują mnie głośniki pylona Diamond 25 lub Ruby 25 w połączeniu z Yamaha RN803d?  Które z nich są bardziej odpowiednie do Yamahy?  Metraż 35m2 a muzyka jakiej słucham? przeróżna od rocka, muzyki alternatywnej po jazz, hip hop. Zależy mi na szczegółowym graniu a sprzęt głównie ma służyć do cichego odsłuchu. 

Pozdrawiam 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pylona ja bym wybrał diamondy. Czy 25 czy wyżej? Do 35 m raczej większe. 

Ruby słuchałem i nie podobały mi się. Nie wiem ile firma przyłożyła się do ich projektu. Ale ostatnio wypuszczali sporo kosztem przemyslenia, czy testów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał 5z0p3n jak Pylon to polecamy Diamond :) i racze zdezydownaie te większe. Oczywiście o ile pomieszczenie rzeczywiście ma 35m, jeżeli korzystamy z wycinka tego pomieszczenia które jest mniejsze (np15m2) to Diamond 25 będą ok.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na połączenie monitor audio bronze 6 z yamahą ? Słyszałem je w połączeniu z Onkyo 8250 i jak dla mnie bardzo ciekawe głośniki w tym budżecie? Z pylona mam też bardzo atrakcyjną propozycje cenową mianowicie opal 23 ale jeszcze nie słuchałem tych kolumn 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. Bronze 6 to granie twarde, analityczne, mocno punktowe. Podobnie gra Yamaha.

Przy tej konfiguracji dźwięk będziesz miał surowy, mocny w górnych rejestrach.  Jeśli lubisz taki kryształ no to wtedy ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2019 o 17:56, arek2342 napisał:

Metraż 35m2 a muzyka jakiej słucham?

Nie lepiej coś większego na ten metraż? Spójrz na model Heco Aurora 1000, lub na coś droższego ale świetnego w brzmieniu czyli Fyne Audio F502. Oby dwie konstrukcje dobrze spisują się w połączeniu z Yamahą R-N803D. W momencie na prawdę cichego odsłuchu faworytem będzie Monitor Audio Bronze 6, lecz te połączenie dobrze by przetestować.

Zapraszam na odsłuch.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wielkość salonu, bardzo dobrą opcją będzie Pylon Audio Diamond, ale raczej namawiałbym na model większy 28. To konfiguracja, z której będziesz zadowolony. Oczywiście są alternatywy, warto spojrzeć na Tannoy Revolution XT 8F, może Polk Audio RTi A7 (trochę bardziej twarde, mocne, szybkie granie) czy Kef R700 (drożej, ale nieporównywalnie lepiej). Reasumując jednak moja rekomendacja to Pylon Audio Diamond.

Serdecznie zapraszam jednak na odsłuchy do naszego salonu oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny za 7 tys. do amplitunera za 3,4... potem ktoś Ci napisze, że wstyd, że to z tym zestawione i będziesz za rok szukał wzmacniacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pylon Diamond 25. Grają w pokoju 24m2 i jest spory zapas mocy. Ale 28to już potęga dźwięku. Miałem na testach 28 i za duże były. Rużnica w cenie niewielka. Warto by wypożyczyć i samemu sprawdzić. Ważna kwestia to jak głośno grasz i czego słuchasz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a co powiecie na bardziej budżetowe połączenie: Yamaha 803d + Q Acoustics 3050i ? 

17 godzin temu, S4Home napisał:

Nie lepiej coś większego na ten metraż? Spójrz na model Heco Aurora 1000, lub na coś droższego ale świetnego w brzmieniu czyli Fyne Audio F502. Oby dwie konstrukcje dobrze spisują się w połączeniu z Yamahą R-N803D. W momencie na prawdę cichego odsłuchu faworytem będzie Monitor Audio Bronze 6, lecz te połączenie dobrze by przetestować.

Zapraszam na odsłuch.
Pozdrawiam.

Aurora odpada - słuchałem 700 calkiem niezłe ale wizualnie odpadają. MA Bronze mi pasują ale boje się że będą miały za ostrą górę z Yamahą. W salonie na odsłuchu było znośnie ale w domu może męczyć. Fyn audio nie słuchałem ale napewno sprawdzę. Dzięki za propozycje 

16 godzin temu, artur 1984 waw napisał:

Kolumny za 7 tys. do amplitunera za 3,4... potem ktoś Ci napisze, że wstyd, że to z tym zestawione i będziesz za rok szukał wzmacniacza. 

Dlatego myślałem o diamond 25. Cena około 5 tyś komplet i już w proporcji do ampli takie zestawienie wygląda lepiej cenowo :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, arek2342 napisał:

Aurora odpada - słuchałem 700 calkiem niezłe ale wizualnie odpadają.

Mamy jeszcze jakieś ostatnie pary Music Style 900 - inne wizualnie lecz brzmienie podobne, lekko wyraźniejsze, zapraszam.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, S4Home napisał:

Mamy jeszcze jakieś ostatnie pary Music Style 900 - inne wizualnie lecz brzmienie podobne, lekko wyraźniejsze, zapraszam.

Pozdrawiam.

Cena zacna i myśle że jest to dobra propozycja w stosunku jakość/cena ale podobnie jak aurrora są dość duże -120wysokosci. Myślałem o kolumnach do 100cm. Słuchałeś q acoustics? Jak wypadają w stosunku do bronzów no i jak wypadną w połączeniu z Y803d?

z góry dzięki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, arek2342 napisał:

Cena zacna i myśle że jest to dobra propozycja w stosunku jakość/cena ale podobnie jak aurrora są dość duże -120wysokosci. Myślałem o kolumnach do 100cm. Słuchałeś q acoustics? Jak wypadają w stosunku do bronzów no i jak wypadną w połączeniu z Y803d?

Q Acoustics jest to nie co cieplejsze charakter grania. Z drugiej strony stoi Bronze 6 więcej średnicy góra  niskie częstotliwości  trochę twardsze. Monitor Audio z Yamahą zabrzmi przejrzyście, z dobrą selektywnością dźwięku. Q Acoustics w połączeniu z 803D będzie to bardziej basowe ,cieplejsze, bardziej zwarte brzmienie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o opinie jak zagrają z Yamahą na tym metrażu ( 30-35m2) kolumny Tannoy revolution xt 6f? Przydałby się pewnie większy model 8F ale ich cena jest znacznie wyższa a widziałem ciekawą cenę na zestaw Y803d+ Tannoy XT 6F stąd moje pytanie.

Jak można je porównać dźwiękowo vs audio monitor bronze 6 ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YAHAMA ISX-803 410*997*295MM  It won't take up a lot of space

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) After a year of hard work, I took my hard earned money and brought it home.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha + bronze 6 może i są ryzykownym połączeniem dlatego szukam czegoś mniej ostrego ale równie szczegółowego do cichego odsłuchu. Zastanawiam się nad dwoma kwestiami:

1) rezygnując z funkcjonalności jaką daje Yamaha 803d i wybierając klasyczny wzmacniacz np. Cambridge cxa60 czy dzięki temu zyskam znacząco lepszy dźwięk czy mało zauważalne różnice tracąc funkcje sieciowe yamahy ?

2) jak wypadnie porównanie (mniej więcej  w podobym budżecie) zestaw apli yamaha 803d+Tannoy XT 6f vs zestaw klasyczny wzmacniacz cambridge Cxa60+monitor audio bronze 6?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz stereo "zawsze" będzie lepszym jakościowo rozwiązaniem, ale proponował bym CXA80 :) Nie wiem, czy połączenie Cambridge z Monitor Audio jest idealnym rozwiązaniem, oczywiście to subiektywna ocena i gustów jest tyle ilu jest klientów (mieliśmy wielu klientów, którzy wybierali MA Bronze właśnie z amplitunerami Yamaha).

Niestety straci się na funkcjonalności, ale jeżeli szukamy dobrego brzmienia i zapasu mocy to lepiej iść w kierunku wzmacniacza stereo.

Proponuję wybrać się gdzieś na odsłuch, to pomoże rozwiać wątpliwości.

Oczywiście zapraszamy do kontaktu lub odwiedzenia naszego salonu

www.hifisystem.pl

tel: 503 157 500

[email protected]

Ostródzka 273, Warszawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, arek2342 said:

1) rezygnując z funkcjonalności jaką daje Yamaha 803d i wybierając klasyczny wzmacniacz np. Cambridge cxa60 czy dzięki temu zyskam znacząco lepszy dźwięk czy mało zauważalne różnice tracąc funkcje sieciowe yamahy ?

Zdecydowanie znacząco lepszy dźwięk - choć oczywiście zależy o jakim wzmacniaczu mówimy i jakiej różnicy w kwocie między 803D. Piszę to jako były użytkownik tego - skądinąd - znakomitego amplitunera. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.