Skocz do zawartości
monkad

Yamaha MCR-N670D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłam mini wieżę i mam problem z podłączeniem, nie śmiać się proszę. Załączyłam zdjęcie na którym widać problem: rozumiem że przewody mam włożyć  w dziurkę pod nakrętką. Czy ja mam je włożyć tak, żeby goła miedziana część przewodu była dokładnie pod zakrętką ? I jak włożyć przewód do wieży ? Pozdrawiam, Monika.

20190111_183532.jpg

20190111_185844.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W obu przypadkach tak samo , czyli zdjąć z przewodu ( po obu stronach ) troszke tej izolacji i wysunąć pod nakretki w kolumnie jak i wieży :) A najlepiej to wymienic te druciki na cos lepszego 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kup kable z konfekcją /tzn. "bananki"/, np. melodika purple rain - do tej "wieży" ;) będą b.dobre /sam miałem/ i po prostu wsuwasz wtedy bananową końcówkę w otworki na gniazdach bez odkręcania ! najwygodniej, a jeśli chcesz zostawić te kabelki, ktore masz to po zdjęciu otuliny wsuwasz w dziurki po odkręceniu nakrętek i przykręczadsz ponownie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doprecyzowując odpowiedź -Mike- :

- po wykręceniu nakrętki z kolumny i wzmacniacza (około 0,5cm) zobaczymy mały otwór w który wkładamy kabelek i dokręcamy nakrętkę :)

Ps. Wspomniana wymiana kabli jest wskazana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.01.2019 o 19:05, monkad napisał:

Witam. Kupiłam mini wieżę i mam problem z podłączeniem, nie śmiać się proszę. Załączyłam zdjęcie na którym widać problem: rozumiem że przewody mam włożyć  w dziurkę pod nakrętką. Czy ja mam je włożyć tak, żeby goła miedziana część przewodu była dokładnie pod zakrętką ? I jak włożyć przewód do wieży ? Pozdrawiam, Monika.

20190111_183532.jpg

20190111_185844.jpg

Sądzę, że gdybyś kupiła sprzęt w Tophifi to Panowie wytłumaczyliby Ci jak to po podłączać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dajmy znać jeszcze Pani, żeby pamiętała o połączeniu właściwych przewodów; plusy i minusy we wzmacniaczu do właściwych kanałów /prawy i lewy/ w kolumnach. Zwykle plus jest oznaczony w przewodzie na czerwono itp.

Może kupowała przez internet ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Dziękuję za pomoc, udało mi się wszystko podłączyć, jedyne czego zapomniałam to skręcić druciki (widzę że tak jest napisane w instrukcji). Zakupu dokonałam w dużym sklepie RTV, jako laik myślałam, że kupię wieżę, włożę wtyczkę do kontaktu i będzie działać. Kupię te nowe kabelki + jeszcze kabel optyczny do podłączenia kolumn do telewizora, czy możecie podpowiedzieć które konkretnie ? Wpisałam Melodika Purple Rain i zobaczyłam całą listę...  Dziękuję i pozdrawiam, Monika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi