Skocz do zawartości
IGNORED

REL T9i


dawido7m

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Jakto? Metraż jest na rynku od zawsze... bez tego nic nie dobierzesz.

sory to  nie miało dyć do Ciebie do kolegi co proponował tego suba  https://riff.net.pl/monitory-studyjne/47542-eve-audio-ts112-subwoofer.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dla sprostowania. Eve jest na rynku od 5 lat czyli od odejścia jej założyciela z poprzedniej firmy - Adam Audio (w której był głównym konstruktorem). Tak więc za Ewką lata doświadczeń jeśli chodzi o branżę głośnikową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziales na moje pytanie ;-)

Moim zdaniem, ma. Ale to kwestja wymagan co do jakosci i wlasciwego ustawienia subwoofera (i mozliwosci ustawien oferowanych przez Sub -> przewaznie zwiazanych z wielkoscia i jakoscia subwoofera, nie majacych nic wspolnego z wymienionymi przez Ciebie parametrami) 

 

 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/w informację nie wpływają na parametry suba, ale na jego charakterystykę częstotliwościową i owszem. Repertuar też ma znaczenie, chyba ze sub ma grac ciszę.

Jeżeli uważasz że ma sens wsadzić T7 do 10 m. kw to nie mamy o czy rozmawiać.

Moim zdaniem!!! Sub do muzyki ma sens tylko do małych monitorów.. lub gdy słuchamy rapu i tym podobnych.. gdzie muzyka to same efekty na sub.

Ja mam Rela t5i w 24 m. kw. i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć, nigdy nie złapałem go na nie nadążaniu za muzyką. Ale mam małe DMy 2/6, które defakto do np. Iron Maiden kompletnie nie potrzebują żadnego dopalacza w postaci suba..

Dopiero do Heligoland Mezzanine Massive Attack jest potrzebny support Rela.

Do kina i owszem...

Rel T5i ma dość tłusty masywny charakter grania.. miałem wcześniej B&W 600 i tutaj było szybciej.. co kto lubi.

Btw. Też nie odpowiedziałeś mi na pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndrzejPiaseczno napisał:

W/w informację nie wpływają na parametry suba, ale na jego charakterystykę częstotliwościową i owszem. Repertuar też ma znaczenie, chyba ze sub ma grac ciszę.

Jeżeli uważasz że ma sens wsadzić T7 do 10 m. kw to nie mamy o czy rozmawiać.

Btw. Też nie odpowiedziałeś mi na pytanie.

Primo. Charakterystyka czestotliwosciowa to tez parameter suba

Sekundo. Od kiedy wielkosc pomieszczenia, rodzaj muzyki i typ glownych glosnikow wplywaja na charakterystyke czestotliwosci suba ;-)

Tertio: moja odpowiedz brzmiala -> tak, ma sens

Quatro: Zobacz zalaczone zestawienie, do jakich dolnych czestotliwosci (Sub Bass) siegaja instrumenty akustyczne i sprobuj to przeniesc na typ muzyki (np. jazz, klasyka,...) 

Frequenzen.jpg

 

Mysle, ze zamiast powtarzac takie "opinie" bezkrytycznie rozpowszechniane na forach, powinienes posluchac kilka dobrych "wiekszych" subwooferow, dobrze ustawionych i zgranych z "wielkimi" glosnikami w "malym" pomieszczeniu.  Dopoki czegos takiego nie slyszales - jak to nazwales - nie mamy o czym rozmawiac :-)  

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż gdzie w którym miejscu powielam bezkrytycznie jakieś opinie.

Piszesz że repertuar nie ma znaczenia a zamieszczasz wykresy z symfoniki i jazzu - no to ma znaczenie czy nie?

Skąd wiesz jakie ma podłogówki autor wątku?

Skąd wiesz że Rel T7 się z nimi zgra barwą?

A i Ty tak serio że wstawienie suba do 10 m. kw. to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie porady jak Twoje typu: "male pomieszczenie -> maly subwoofer" to bezkrytyczne powtarzanie opinii

Wykres z "instrumentow" a nie z "symfoniki i jazzu"  pokazuje ze praktycznie kazdy gatunek muzyki (a nie tylko RAP i elektronika) profituje z zastosowania subwoofera

Niewazne jakie pdlogowki ma autor watku, kazde  podlogowki profituja z subwoofera

Co to znaczy "zgrac sie bawa"?

Aktualnie w roznych pomieszczeniach (od 15qm do 40qm) w roznych systemach uzywam rozne subwoofery, od 8" do 18" (miedzy innymi REL Stadium)

https://www.audiostereo.pl/profile/1239-xajas/?tab=field_core_pfield_17

Akurat te najwieksze 2x18" (!!!) graja w pomieszczeniu 26qm razem z glosnikami 12". Gwarantuje Ci ze jeszcze takiego subwoofera/efektu nie slyszales (i dlugo nie bedziesz slyszal) :-) 

 

Czy wsadzil bym suba do 10qm? Oczywiscie! Jeszcze lepiej dwa (lepszy/rownomierny rozklad cisnienia w pomieszczeniu)

 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym ta moja bezkrytycznosc powielania opini polega. Rela akurat nie wstawiałem do pokoju syna 12mk... ale B&W asw 600 tam poprostu buczał...

Btw.. a to nie jest tak że ty bezkrytycznie podchodzisz do tematu.. nie ważne jaki metraż akustyka reszta sprzętu repertuar daj suba na 12'' i bedzie ok?

Btw. Pokaż mi kapelę rockowa ktora używa kontrabasu albo kotłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Na czym ta moja bezkrytycznosc powielania opini polega. Rela akurat nie wstawiałem do pokoju syna 12mk... ale B&W asw 600 tam poprostu buczał...

 

Ujme to to prosto/w przenosni:

Fakt ze kot ktorego Ty widziales byl czrny i kulawy, jeszcze nie znaczy i nie dowodzi, ze wszystkie koty sa czarne i maja trzy nogi.

Kup mikrofon pomiarowy, poexperymentuj z kilkoma subwoferami, nastawieniami, miejscem ustawienia subwoofera I miejscem odsluchu, to wtedy zrozumiesz kiedy subwoofer "buczy" i czy to jest zalezne od tego, czy to jest T5i, T7i , T9i,...

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze "przysrywam" temu, kto nie byl w stanie go odpowiednio ustawc i zestroic?

Moze kto inny byl by w stanie ustawic ten ASW600 w tym samym pomieszczeniu tak, ze by nie "dudnil"?

Zainstaluj sobie darmowy program REW, wystartuj symulacje akustyki, pobaw sie parametrami czestotliwosci podzialu, wielkosci glownych glosnikow, Delay (!!!), ustawieniem subwoofera i fotela w pomieszczeniu, to zrozumiesz kiedy subwoofer "dudni"

 

REW-sim.JPG

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to słuchałeś czy nie - że przysrywasz komuś że nie umie ustawić?

Dla mnie chcesz na siłę udowodnić że jesteś mądrzejszy... ale nie zabardzo ci to wychodzi.

Co by nie robic wątku bez sensu, bo bijesz pianę na darmo, co więcej chcesz kogoś wpakować na minę i spore wydatki.

Odpowiedz na jedno proste pytanie:
Rel T7 zagra rewelacyjnie, bez znaczenia w jakim pokoju i gdzie go postawimy, i da się go dobrze zestroić z każdymi kolumnami.

Możliwe odpowiedzi Tak lub Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że nie ma tutaj nikogo, kto ma lub miał subwoofer REL T9i, ale to już nieważne. Byłem na odsłuchach i kupiłem go. Jeśli chodzi o słuchanie głównie muzyki to wypadł lepiej niż na przykład SVS sb2000, który gra również pięknie, ale ze wskazaniem na kino jak dla mnie. Mój pokój to 27m oczywiście moż koś powiedzieć, że nie wykorzystam w pełni tego subwoofera, nie wiem jak wy, ale ja lubię mieć rezerwę mocy przynajmniej zniekształcenia będą na mimimalnym poziomie. Nie miałem najmniejszego problemu z ustawieniem go i zestrojeniem pod moje chorusy 726 które napędza na razie ONKYO TX-RZ1100. No i jak muzyka mi się kiedyś znudzi, to w kinie tęż potrafi potężnie i pięknie zagrać. Natomiast subwoofery, które grają potężnie i pięknie w kinie nie koniecznie zagrają dobrze w stereo wiec ten wybór jak dla mnie to strzał w dychę. Sumując, jak ktoś lubi muzykę i kino to warto wydać te pieniądze, jeżeli tylko do kina to raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Po pierwsze kolego to temat założyłes w " KLUBY" a nie w stereo gdzie powinien się znaleźć.  Poza tym oglądasz 3-4 filmy na miesiąc i kupujesz rz1100 do muzyki czyli słuchasz stereo na ampli ? No i rel t9 w 27m jest potężny do kina ?  Chyba nie słyszałeś/czułeś nigdy w życiu potężnego suba jak piszesz coś takiego ( wiem co pisze bo mam 2 x pb13 ultra w 20m2) . Rel t9 to proteza subopodobna do muzyki gdzie za bas robi stopa perkusji a nie np sentyzator,  jest beznadziejny delikatnie mówiąc do muzyki elektronicznej czy nawet niuskulowego rapu gdzie rytmiczne uderzenia łączą się z przeciaglymi zejsciami sentyzatora czyli tzw byczenie i tu kolego podkrec swoje cacko na jakąś 2 to zaobserwujesz podróże suba za ponad 4 tysie za które to można już kupić dobry subwoofer ( przykładowy kawałek Rusko- everyday) 

Jak dopiero kupiłeś to masz 2 tyg , oddaj póki możesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, subfan napisał:

Po pierwsze kolego to temat założyłes w " KLUBY" a nie w stereo gdzie powinien się znaleźć.  Poza tym oglądasz 3-4 filmy na miesiąc i kupujesz rz1100 do muzyki czyli słuchasz stereo na ampli ? No i rel t9 w 27m jest potężny do kina ?  Chyba nie słyszałeś/czułeś nigdy w życiu potężnego suba jak piszesz coś takiego ( wiem co pisze bo mam 2 x pb13 ultra w 20m2) . Rel t9 to proteza subopodobna do muzyki gdzie za bas robi stopa perkusji a nie np sentyzator,  jest beznadziejny delikatnie mówiąc do muzyki elektronicznej czy nawet niuskulowego rapu gdzie rytmiczne uderzenia łączą się z przeciaglymi zejsciami sentyzatora czyli tzw byczenie i tu kolego podkrec swoje cacko na jakąś 2 to zaobserwujesz podróże suba za ponad 4 tysie za które to można już kupić dobry subwoofer ( przykładowy kawałek Rusko- everyday) 

Jak dopiero kupiłeś to masz 2 tyg , oddaj póki możesz .

Zaznaczyłem w swojej wypowiedzi, że na razie jest to ONKYO, ale docelowo będzie wzmacniacz klasy AB tak jak REL, kino domowe musi być w każdym domu korzysta z niego syn córka i oczywiście żona, filmy gry itp. Gdybym chciał mieć trzęsienie ziemi w pokoju to bym kupił SVS, którego słuchałem i potrafi naprawdę dużo. Jeśli chodzi o REL to mi się podoba a firma zajmuje się tylko subwooferami od 30 lat ma bardzo dobre opinii więc nie pisz takich głupot. Dla mnie osobiście REL T9i wystarcza w stu procentach. Wszystko musi być zrównoważone względem kolumn, nie sztuką jest kupić potężny subwoofer który zagłuszy całą resztę. Każdy słucha tak jak lubi i słyszy, w sumie to dobrze, bo inaczej byłoby cholernie nudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

W kinie eksplozja nie pyta dwóch rozmawiajacych osób czy może je zagłuszyć tylko to robi a to że ktoś robi coś długo nie znaczy że robi to dobrze i tym bardziej jeżeli ktoś pisze  dobrze nie znaczy że taka jest prawda . Współczuję takim jak ty którzy słyszą rela albo sugerują się tymi głupotami wyczytanymi w necie i kupują go kończąc poszukiwania , porażająca siła marketingu i forumowych teorii powtarzanych do znudzenia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, subfan napisał:

W kinie eksplozja nie pyta dwóch rozmawiajacych osób czy może je zagłuszyć tylko to robi a to że ktoś robi coś długo nie znaczy że robi to dobrze i tym bardziej jeżeli ktoś pisze  dobrze nie znaczy że taka jest prawda . Współczuję takim jak ty którzy słyszą rela albo sugerują się tymi głupotami wyczytanymi w necie i kupują go kończąc poszukiwania , porażająca siła marketingu i forumowych teorii powtarzanych do znudzenia.

Ok więc podaj proszę konkretny model subwoofera do 4500zł który da lepszą jakość wzmocnienia basu słuchając muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, subfan napisał:

Nie chce mi się.  Poszukaj . Rela zakupu  naprawdę współczuję 

Krytykujesz REL, a nie potrafisz dać żadnej alternatywy. Z tego, co ja wiem to Velodyne jest dobrą alternatywą, ale nie miałem okazji posłuchać. Wszystko rozchodzi się o kasę, a to w dużym stopniu ogranicza możliwości wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.