Skocz do zawartości
IGNORED

REL T9i


dawido7m

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, subfan napisał:

Zacznijmy od tego jakie suby testowałeś w swoim domu ?

Myślę, że nie ma sensu wałkować ten temat dalej, bo sub kupiony i tyle, jak pogram jakieś trzy miesiące to będę mógł o wiele więcej powiedzieć i jeżeli będzie miał braki nie będę się wahał szczerze o tym powiedzieć, nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Po trzech miesiącach będziesz wiedział jedno , jak gra rel t9 , a po następnym zakupie suba po trzech miesiącach będziesz dopiero miał porównanie do rela i wtedy zaczną się wyrzuty sumienia i refleksje

 

Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wam się marnować czas na takie przepychanki?

xajas już wszystko wyjaśnił instalujesz programik i jedziesz :).....
@subfan daj się koledze nacieszyć.
Rel do Rocka jest świetny, ja nigdy nie złapałem go na tym by się nie wyrabiał.... czego o innych subach nie da się powiedzieć.. szczególnie tych z BRem. Dodatkowo jego tłusty charakter doskonale się zgrywa z misiowatymi Dynkami.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@subfan

nie rozumiem Twojej argumentacji.

samemu nie jestes w stanie podac nawet jednej alternatywy, nie jestes w stanie nazwac jednego fachowego parametru ktory dyskwalfikuje tego RELa przy odtwarzaniu muzyki, powolujesz sie na realne odtwarzanie explozji, o ktorych nikt z nas nie ma pojecia jak one realnie brzmia, wiec ich jakosc jest bez znaczenia, oczekujesz i pytasz ile subwooferow autor w domu przetestowal (ile subwooferow ty prztestowales, ))...

To wszystko brzmi malo powaznie

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta . Gdyby kupil suba Svs bylby fajny a tak to nie jest ;)

W calym intergalaktycznym swiecie internetowym mozna natknac sie na info ze rely sa swietne do muzyki.

Szybkie, tam gdzie trzeba trzymaja punktowy bas itp.

Autorowi watku radze cieszyc sie z basu i sluchac muzyki.

Nic ciekawego tutaj nie da sie wywnioskowac z wypowiedzi  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Xajas zaczynasz guwnoburze,  autor wybrał rela i pytam czy porownywal go w ogóle z czymś innym , czy na własne uszy słyszy różnicę pomiędzy nim a subem za 2 tyś. Czy usłyszy różnicę pomiędzy 10" a np 12 calowym , wiele się pisze o zaletach teoretycznych rela w muzyce ale czy ktoś potrafi to wszystko znaleźć na własne uszy na odsłuchu i czy jego zdanie nie jest podyktowane wyłącznie teorią forumową i tym że rel jest na rynku 30 lat. Upraszczajac sprawę,  czy usłyszysz różnicę pomiędzy relem za ponad 4tys  a dosłownie byle jakim tańszym subem bo jeżeli nie to po co wydał tyle kasy i dał się wkręcić forumowym opowiesciom.  Czy słyszy różnicę pomiędzy subem zamkniętym a otwartym np zwykłym 12calowym klipscha ? Salon 27 metrów to nie tak mało i jeżeli pisał o kinie to rel wypadnie w tym blado na 100%. 

I na koniec byłem w wojsku i wybuch granatu nie jest mi obcy , pisałem więc o sobie i porownaniach do realnej eksplozji .  Gdyby wszystko szło pod stereo to nawet bym nie zaczął pisać ale to onkyo,  to wzmianka o kinie więc wrzuciłem coś od siebie bo łączenie rela t9 z kinem to jak łączenie świń i siodła.  Nie koniecznie musi być to sub svs.

Chcesz parametry dyskwalifikujace rela?

1. Cena vs możliwości 

2. Mizerna moc plus wielkość drivera

3. Przemieszczanie się 

Dwie alternatywy na szybko , BK monolith plus, XTZ 12.17 (edge)  - OBA W GRANICACH 3 TYŚ!!!!!! 

Suby testowane przeze mnie w domu

klipsch 110,112

xtz 12.17

rel t9

jamo112

svs pb1000, sb12 nsd  ( w salonie pb2000)

def tech supercube 6000

Teraz brzmi to poważniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, subfan napisał:

Wspomniałem o tym na samym początku,  albo klub rela albo do stereo. 

Do muzyki potrzebna jest konstrukcja zamknięta i właśnie takiego SVSa testowałem SB 2000, według mnie REL okazał się lepszy do muzyki dlatego go kupiłem. Wyższe modele SVS są już jak dla mnie za drogie. Kupiłem subwoofer po to, żeby poprawić jakość basu w moich Focalach, a nie je zagłuszyć, poza tym w kinie też oczywiście jest lepiej, a nie gorzej. Dodatkowo wejście typu Speakon, który pozwala na dostarczenie do subwoofera sygnału z wyjść głośnikowych wzmacniacza sprawdza się rewelacyjnie. Zgadzam się z tobą, że jako typowy subwoofer SVS jest lepszy ma lepsze parametry i większy przetwornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, subfan napisał:

Teraz brzmi to poważniej?

Troche :-)

interesujacy byl by ten XTZ 12.17 ze wzgledu na wielki przetwornik i plynna regulacje fazy. 

Ale gdybym mial do dyspozycji 1000€ to napewno bym nie kupil zadnego z wspomnianych subwooferow. 

Dlaczego?

W dzisiejszych czasach przy tym budzecie nie kupil bym niczego, co nie jest sterowane poprzez DSP, ktory umozliwia optymalne dopasowanie subwoofera zarowno do glosnikow jak i miejsca ustawienia / akustyki pomieszczenia. Mam na mysli zarowno parametryczne EQs (korekcja modow pomieszczenia) jak i delays (optymalne dopasowanie fazowe do glosnikow), zdalne sterowanie, kilka zapamietanych setupow (np. Do muzyki i do kina),...

Za 400€ dostaniesz znakomite moduly aktywne Hypex Fusion Amp (np. FA251 albo FA501), z pelnowartosciowym procesorem DSP (15 BiquadsPEQs na kanal)!!

Za pozostale 600€ zbudujesz super skrzynke z dobrym przetwornikiem do subwooferow od 10“ do 15“.

Takie rozwiazanie deklasuje wszystko, co tutaj wymieniles :-)

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.