Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do muzyki elektronicznej


Kaban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To na weekend zapytanie. 

Mam na liscie kilka wzmakow zintegrowanych i szukam czegos do muzyki elektronicznej a mianowicie:

1. Creek Destiny 1i 2 

2. NAD M3 i M2

3. Denon PMA-2020AE

4. T+A PowerPlant Balanced

5. Vincent SV237

6. Onkyo M5000-R

7. TEAC Ai3000

Wszystkie raczej uzywane (bo budzet do 5000-6000zl). Ktos mi mowil ze mega bas i ogolnie mega sa Gato DIA-250 oraz Peachtree Grand Integrated/Nova300/Decco125 ale to juz drogie maszyny. 

Myslalem tez o 'dobrych wzmakach z przeszlosci' typu Electrocompaniet ECI-1 oraz Densen DM10 albo cos z rynku pro np. LabGruppen IPD1200 (ponoc rewelacja). 

 

Czy ktos moze mi doradzic ktory jest najlepszy? (mozliwosci odsluchania nie mam)

Zaden ze mnie audiofil, jestem melomanem i uwielbiam sluchac elektroniki stad brzmienie powinno byc (moim skromnym zdaniem):

-ozywione,dynamiczne i pulsujace
-miec pewne przesycenie

-energetyczny, potezny i zjawiskowy bas

-dociazone brzmienie

-bardzo zywiolowe (domena muzyki elektronicznej)

-brzmienie spektakularne, robiace wrazenie, efektowne 
-dol i gora wyraznie zaznaczone

-sciana dzwieku jak na koncercie

Wazny jest dla mnie bas - ma byc potezny i schodzic do mega glebin.

Ale innych gatunkow tez poslucham bo kocham muzyke (np. Enya'e albo Phila Collinsa). 

 

Uwielbiam sluchac muzyki po nocach wiec musze po cichu stad lubie korekcje tonacji oraz Loudness bo wtedy uzywam i to brzmienie nabiera rumiencow na niskich poziomach glosnosci a nie jest bezplciowe (chyba ze jakis wzmacniacz ktory wymienilem gra wlasnie super tez na niskich poziomach glosnosci, z jakiegos powodu, i nie bede potrzebowal kontroli tonacji i Loudness). 

 

Prosze o rade ludzi najlepiej ktorzy mieli te wzmacniacze i robili A/B albo ludzi z branzy ktorzy naprawde wiedza co mowia. 

Generalnie chce kupic wybitny tranzystor (ktory absolutnie zawstydza nowe konstrukcje ze sklepow dzisiaj) , wybitnie zbudowany, cudownie brzmiacy (spektakularne brzmienie do bolu z potega na basie) oraz na lata dekady - nie chce czegos na rok czy dwa tylko na dekade np. Najlepiej nawet jakby byl taki swietny, zebym w przyszlosci mogl go przekazac, nienarodzonemu dziecku. 

To moje typy bo duzej ilosci czytania, no ale moze macie jeszcze inne typy? Jak tak prosze podac oraz cos napisac dlaczego akurat ten. 

Dziekuje uprzejmie i pozdrawiam. 

ps. kolumny mam 2 pary, jedne latwe monitory (86dB i 8Ω- oba mierzone) a drugie to sa amerykanskie podlogowki ktore maja (mimo ze 5 przetwornikow kazda i wielkie) niska skutecznosc na poziomie 83dB (stad fajnie jakby wzmak mial 2 pary zaciskow i zebym mogl przelaczac glosniki pilotem a nie przelaczac co chwile kable) wiec im wiecej mocy tym lepiej. Moim zdaniem 100W na kanal w 8Ω to absolutne minimum dla wzmacniacza (a najlepiej 200W lub wiecej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad C388. Poczytaj sobie tutaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Kaban napisał:

-energetyczny, potezny i zjawiskowy bas

W żadnym razie nie odbieraj tego co napiszę jako podśmiechujki, czy też krytykę, ale zastanawia mnie ten potężny bas ? Czy aby na pewno to w elektronice takie potrzebne ?

49 minut temu, Kaban napisał:

-sciana dzwieku jak na koncercie

Wazny jest dla mnie bas - ma byc potezny i schodzic do mega glebin.

Ilekroć pojawia się podobne zapytanie, nieodłącznym elementem jest bas kruszący ścianę z gazobetonu. Czyli elektronika, jako gatunek tak ma brzmieć ? Cholercia, chyba w takim razie poszedłem w swojej pasji złym torem ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpotek73

Insynuujesz, ze wlasnie 'szkola amerykanska' to szkola idealna dla mnie bo charakteryzuje sie takim brzmieniem jakiego szukam (opisane wyzej od myslnikow)??? (wyrazne zaznaczone skraje pasma, potega na basie itd?) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma być po amerykańsku i w założonym budżecie to proponuje Krell KAV-400xi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kaban napisał:

szpotek73

Insynuujesz, ze wlasnie 'szkola amerykanska' to szkola idealna dla mnie bo charakteryzuje sie takim brzmieniem jakiego szukam (opisane wyzej od myslnikow)??? (wyrazne zaznaczone skraje pasma, potega na basie itd?) 

taka jest moja rada,sam słucham takiej muzyki na amerykańskiej końcówce mocy-ma najlepszy bas ,musisz mieć moc i wydajność prądową,tym bardziej ,że twoje podłogówki są niskoefektywne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy, zgłaszam się do Klubu Miłośników Sansui. W chwili obecnej jestem szczęśliwym posiadaczem AU-Alpha 907 NRA oraz C 2301. System jaki posiadam to 907 NRA + Marantz SA-1 + Infinity IRS Sigma. Zdecydowałem się na zamianę kolumn na Infinity IRS Epsilon. Te niestety wymagają pre + 2 końcówki mocy. Dlatego kupiłem c2301 i teraz poluję na b2301L. Wcześniej miałem 907 mr. Moje doświadczenie odsłuchowe nie jest duże, ale już czuję się kompetentny w sprawach brzmienia Sansui cokolwiek powiedzieć. Tak więc, jeśli chcielibyście dowiedzieć się jak gra któraś z w/w cegiełek bardzo chętnie podzielę się swoją wiedzą. Przede wszystkim chciałbym podziękować koledze czubsi, dzięki którego ogromnej wiedzy na temat tej marki zaczęła się moja przygoda z Sansuiem.

 

Pozdrawiam,

Adam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2019 o 21:08, Kaban napisał:

Mam na liscie kilka wzmakow zintegrowanych i szukam czegos do muzyki elektronicznej a mianowicie:

6. Onkyo M5000-R

Onkyo M5000-R to końcówka mocy, do której będziesz musiał zakupić przedwzmacniacz (np. P-3000R). Także w proponowanym przez Ciebie budżecie takie rozwiązanie raczej odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2019 o 14:42, Bumpalump napisał:

Krell kav300i

Sansui au alpha 907dr

I to Tyle jesli chodzi o integry.

 

Pozniej dzielonki nakamichi pa7e i ca5

Sony ta n80es i e80es

Pod Krellem i Nakamichi podpisuję się "ręcami i nogami" (z wymienionych te akurat znam).
Idąc dalej: można jeszcze polować na PA5/PA5E (prościej się będzie w budżecie zamknać z przedwzmacniaczem), niegłupie mogą być też starsze Rotele (może być jednak trochę sucho).
Jeszcze coś takiego jak Usher R-1.5 mi przychodzi do głowy (to końcówka więc trzeba przedwzmacniacz lub źródło z regulowanym wyjściem).

kav-300i, Nakamichi - te piece grają "z rozmachem" od niskich poziomów głośności.
Nie brak im basu przy cichym słuchaniu.
Nie są też absolutnie suche!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2019 o 21:08, Kaban napisał:

 

ps. kolumny mam 2 pary, jedne latwe monitory (86dB i 8Ω- oba mierzone) a drugie to sa amerykanskie podlogowki ktore maja (mimo ze 5 przetwornikow kazda i wielkie) niska skutecznosc na poziomie 83dB

Jakie to konkretnie modele kolumn ? same parametry to trochę malo

 synergia ( dobór ) kolumn z wzmakiem to jedna z najważniejszych rzeczy 

I jeszcze jedno 

niski bas zaczyna się w źródle , a wiele DACow / CD po prostu go nie ma,

jakie masz źródł ?

bo może tu trzeba zacząć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skrajami efekciarski wzmacniacz nie będzie trudno Trochę tego było. Ale podstawa to kolumny żeby to zagrało tak jak chcesz. Może jbl minimum ti5000 albo infinity kappa 9. A następnie dopasować wzmacniacz jak ma być bardzo dobrze to np. sansui jak można przekroczyć budżet to moze mcintosh. Jak tanieh to rozne denony pioneery itp oczywiście  wysokie modele. Wszystko ma znaczenie wzmacniacz na oko podpięty nie wiadomo do czego nie da efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno NIE SV237 - to nie ma w ogole szybkości bas schodzi nisko ale ciągnie się.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, antymalkontent napisał:

Ze skrajami efekciarski wzmacniacz nie będzie trudno Trochę tego było. Ale podstawa to kolumny żeby to zagrało tak jak chcesz. Może jbl minimum ti5000 albo infinity kappa 9. A następnie dopasować wzmacniacz jak ma być bardzo dobrze to np. sansui jak można przekroczyć budżet to moze mcintosh. Jak tanieh to rozne denony pioneery itp oczywiście  wysokie modele. Wszystko ma znaczenie wzmacniacz na oko podpięty nie wiadomo do czego nie da efektu.

Na Kappy 9 trzeba mieć duże pomieszczenie i odpowiedni wzmak, o Sansui, Pioneer, Denon itp. Można zapomnieć , tylko mocarna amerykańska końcówa a najlepiej dwie

z koleji Ti5000 wbrew pozorom nie pompują basem, grają bardzo liniowo , ale dużo łatwiej je wysterowac niż Infinity 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.01.2019 o 21:08, Kaban napisał:

Witam

To na weekend zapytanie. 

Mam na liscie kilka wzmakow zintegrowanych i szukam czegos do muzyki elektronicznej a mianowicie:

1. Creek Destiny 1i 2 

2. NAD M3 i M2

3. Denon PMA-2020AE

4. T+A PowerPlant Balanced

5. Vincent SV237

6. Onkyo M5000-R

7. TEAC Ai3000

Wszystkie raczej uzywane (bo budzet do 5000-6000zl). Ktos mi mowil ze mega bas i ogolnie mega sa Gato DIA-250 oraz Peachtree Grand Integrated/Nova300/Decco125 ale to juz drogie maszyny. 

Myslalem tez o 'dobrych wzmakach z przeszlosci' typu Electrocompaniet ECI-1 oraz Densen DM10 albo cos z rynku pro np. LabGruppen IPD1200 (ponoc rewelacja). 

 

Czy ktos moze mi doradzic ktory jest najlepszy? (mozliwosci odsluchania nie mam)

Zaden ze mnie audiofil, jestem melomanem i uwielbiam sluchac elektroniki stad brzmienie powinno byc (moim skromnym zdaniem):

-ozywione,dynamiczne i pulsujace
-miec pewne przesycenie

-energetyczny, potezny i zjawiskowy bas

-dociazone brzmienie

-bardzo zywiolowe (domena muzyki elektronicznej)

-brzmienie spektakularne, robiace wrazenie, efektowne 
-dol i gora wyraznie zaznaczone

-sciana dzwieku jak na koncercie

Wazny jest dla mnie bas - ma byc potezny i schodzic do mega glebin.

Ale innych gatunkow tez poslucham bo kocham muzyke (np. Enya'e albo Phila Collinsa). 

 

Uwielbiam sluchac muzyki po nocach wiec musze po cichu stad lubie korekcje tonacji oraz Loudness bo wtedy uzywam i to brzmienie nabiera rumiencow na niskich poziomach glosnosci a nie jest bezplciowe (chyba ze jakis wzmacniacz ktory wymienilem gra wlasnie super tez na niskich poziomach glosnosci, z jakiegos powodu, i nie bede potrzebowal kontroli tonacji i Loudness). 

 

Prosze o rade ludzi najlepiej ktorzy mieli te wzmacniacze i robili A/B albo ludzi z branzy ktorzy naprawde wiedza co mowia. 

Generalnie chce kupic wybitny tranzystor (ktory absolutnie zawstydza nowe konstrukcje ze sklepow dzisiaj) , wybitnie zbudowany, cudownie brzmiacy (spektakularne brzmienie do bolu z potega na basie) oraz na lata dekady - nie chce czegos na rok czy dwa tylko na dekade np. Najlepiej nawet jakby byl taki swietny, zebym w przyszlosci mogl go przekazac, nienarodzonemu dziecku. 

To moje typy bo duzej ilosci czytania, no ale moze macie jeszcze inne typy? Jak tak prosze podac oraz cos napisac dlaczego akurat ten. 

Dziekuje uprzejmie i pozdrawiam. 

ps. kolumny mam 2 pary, jedne latwe monitory (86dB i 8Ω- oba mierzone) a drugie to sa amerykanskie podlogowki ktore maja (mimo ze 5 przetwornikow kazda i wielkie) niska skutecznosc na poziomie 83dB (stad fajnie jakby wzmak mial 2 pary zaciskow i zebym mogl przelaczac glosniki pilotem a nie przelaczac co chwile kable) wiec im wiecej mocy tym lepiej. Moim zdaniem 100W na kanal w 8Ω to absolutne minimum dla wzmacniacza (a najlepiej 200W lub wiecej).

Co to za hamerykanskie podłogówki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.