Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz dla JPW ML910


Katsu 1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, poszukuję już od dłuższego czasu jakiego używanego wzmacniacza dla kolumn JPW ML 910, niestety jest tego wilki wybór i tym więcej czytam tym większy metalik w głowie. 

Początkowo myślałem o skytec spl400 bo przy nich miałem odsłuch tych kolumn. Jednak dowiedziałem się że to badziewie. To szukając znalazłem temat Marantz PM66 jednak tylko jeden znalazłem, to myślałem o Rotel 930Ax jednak do moich potrzeb słabo wypada. A teraz moje predyspozycje i warunki. 

Kolumny jak wyzej, pokój 18m2, muzyka jak żona jest do DiskoPolo lub jakieś składanki z YouTube, jak zonki brak to mocny bass, szybkie nutki, trance itd. I raz na jakiś czas filmy. 

Najważniejsze budżet, mały, najlepiej poniżej 400zl dlatego celuje w starsze modele. 

Mój pierwszy post jeżeli nie w tym dziale proszę o przeniesienie do odpowiedniego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego; dynamika, otwarty dźwięk a można znaleźć do nich pilota:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad kilkoma, innymi w sumie cały czas mi się zmienia.. 

Głównie nad yamaha ax-470 lub polecają bardziej a-520. Zależy mi na basie i czystym wysokim. 

Mam jeszcze zasadnicze pytanie bo odpowiedzi są różne, wcisniety do środka, środek membrany jakoś pogarsza pracę głośnika? Wyciągnąć to wyciągnę ale na 99% nie będą ładne proste bo ktoś postarał się z wepchaniem ich... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło na Harman Kardon HK 620 jak tylko dojdzie to będę wiedział czy warto było ale za 200zl. Jak co to mam komu odsprzedać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głośnik ma wentylację od strony magnesu, to wgniecenie nie ma większego znaczenia,

jeśli nie ma, to lepiej to wyciągnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma od tyłu otwór, zadnym problemem nie będzie wypchnięcie kopółki z powrotem, tylko nalezyrto robic ostrożnie. Najlepiej byłoby jako opór zastosować rurkę, gilzę, srednicą dobraną tak, by dokładnie pasowala do styku membrany i nakladki przeciwpyłowej. Jeśli jest z papieru niepowlekanego, mozna ją uprzednio namoczyć, wyciągnąć odkurzaczem i poczekać aż wyschnie. Gdy nakladka jest z polipropylenu, mozna (ostrożnie!!!) podgrzać ją suszarką do włosów- zmiękczy ją to na tyle, że da się ją wyciągnąć odkurzaczem i powróci do właściwego kształtu. W ostateczności można uszkodzoną nakładkę ostrożnie wyciąć nożyczkami do paznokci i wkleić nową.

Wbrew temu, co piszą sprzedający tak uszkodzone głośniki, wciśnięta nakładka to może być nawet poważne zagrożenie dla głośnika. Czasem zniekształca ona także cewkę, co prowadzić może do ocierania uzwojenia o nabiegunnik, a to w prostej drodze prowadzi do zniszczenia głośnika. Trzeba wiedzieć, że żaden głośnik po naprawie-  wymiana cewki, zawieszenia, itp nie odzyskuje pelni parametrów fabrycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się to jakoś naprawić na dniach jak przyjdzie mi wzmacniacz, ale mam jeszcze jedno pytanie jaki materiał stosuje się na maskownice? Bo juz wyblakla i chciałem wymienić. Ja tylko nie wiem co to za materiał, bo maskownic nie znalazłem nigdzie takich 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zrobiłem z rajstop - prawie przezroczysty, a i kolorów do wyboru....

Naciągane na ramkę, mocowane klejem a po wyschnięciu obcinałem nadmiar,

ale jest pewnie mnóstwo rozwiązań o bardziej audiofilskim rodowodzie ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem tylko wziąłbym chyba jakas gruba, nie trzeba widzieć głośników xD ale jak nic nie wymyślę to może tak zrobię, a powiedz jaki klej? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ramki z płyty wiórowej gołej, więc użyłem wikolu - po wyschnięciu jest niewidoczny.

Kleiłem tylko od niewidocznej strony.

Znalazłem coś takiego, ale co do budżetu  ..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kolory do wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie raz wymienialem tkaniny maskownic przy pomocy kleju na gorąco. Używałem tkaniny elastycznej, rozciągliwej, która po rozpięciu otwiera się, nie przeszkadzając dźwiękowi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

R7-resized.jpg

W sklepie, gdzie kupowałem tkaniny, było ich na półce co najmniej kilkanaście kolorów, niektóre totalnie odjechane ;-)

Niestety, sklep pół roku temu został zlikwidowany :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwykły sklep "szmaciany"  ;-)

Z tego,  co mówiła sprzedawczyni wynika, że to tkanina syntetyczna, stosowana na podpinkę, czy jakąś warstwę wewnętrzną w sukienkach. Ale nie kazda z tej półki była ok- niektóre inaczej zachowywały się po rozciągnięciu,  bo nie chciały sie "otworzyć".

Najlepiej sprawdzić, jak się zachowuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 10:11, Katsu 1 napisał:

Postaram się to jakoś naprawić na dniach jak przyjdzie mi wzmacniacz, ale mam jeszcze jedno pytanie jaki materiał stosuje się na maskownice? Bo juz wyblakla i chciałem wymienić. Ja tylko nie wiem co to za materiał, bo maskownic nie znalazłem nigdzie takich 

Z tym nie ma najmniejszego problemu: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.