Skocz do zawartości
IGNORED

NAD C375BEE dobór kolumn do pomieszczenia ~35m2


Paweł Wieczorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym jak najlepiej dobrać kolumny do tego wzmacniacza i pomieszczenia, zacznę od pomieszczenie które ma kształt litery L czyli połączenia salonu z kuchnią, akustyka słaba potrzeba sporych przetworników żeby nagłośnić pokój, były już podobne tematy ale nie o takim metrażu.

Troszkę poczytałem i poszperałem i mam takie typy:

Polk Audio RTi A7
Pylon Sapphire 31
TANNOY Revolution XT 6F
Bowers&Wilkins 683S2
Klipsch RF-82 II

Szczególnie chciałbym odsłuchać Pyolona a skolei dużo dobrego słyszałem o tym jak grają Klipsch RF-82 mk II

Muzyka jakiej słucham to rock, pop oraz elektroniczna.

Co myślicie o moich typach w zestawieniu z NAD`em 375BEE

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesli lubisz micne, szybkie, energiczne i ofensywne granie, wybierałbym pomiędzy Polk Audio RTI A7 a Pylon Audio Sapphire 31. Do listy dorzuć jeszcze Focal Chorus 716. W przypadku Tannoy zdecydowanie polecam model większy Revolution XT 8F, jest to jednak bardziej spokojny, plastyczny, dobrze wypełniony charakter grania. Warto także spojrzeć na podobne Fyne Audio F502. Bardziej budżetowo miło może zaskoczyć Heco Aurora 700.

Klipsch i B&W mogą w takiej konfiguracji zagrać zbyt ofensywnie, jasno, sucho, technicznie, W przypadku Klipsch można ewentualnie przesłuchać najniwszą linię Reference Premiere, która jest spokojniejsza, bardziej plastyczna i dociążona w stosunku do poprzedników, np. model RP-6000F. Spójrz jeszcze na Dynavoice.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porownania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylona sobie odpuść. Miałem, chyba nawet z tym NADem. To jest kolumna do plumkania, a nie do rocka czy elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, niowluka napisał:

Pylona sobie odpuść. Miałem, chyba nawet z tym NADem. To jest kolumna do plumkania, a nie do rocka czy elektroniki.

Co to znaczy do plumkania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz, pseudo-jazz, chilli out, downtempo, itd. Wszystko co nie wymaga zejścia i pier...nięcia na basie, bo tego tym pylonom brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, niowluka napisał:

Jazz, pseudo-jazz, chilli out, downtempo, itd. Wszystko co nie wymaga zejścia i pier...nięcia na basie, bo tego tym pylonom brakuje.

Rozumiem, a co do reszty kolumn wymienionych przezemnie coś możesz napisać?

Do listy dodam jeszcze Focal Chorus 716.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszty nie znam. Miałem Tannoy XT8F, też myślę że do 35m będą lepsze, mniejsze mogą być za małe.

Klipscha jak już bym proponował starą serię np. RP280F. Ja wiem że branża ciśnie nową serię, ale Klipsch sami potwierdzają ze nowa różni się tylko kosmetyką, a cena jednak sporo wyższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale odpuść, zdecydowanie nie do rocka, słuchałem/miałem różne modele 714, 816, 826. Nada znam bardzo dobrze bo go posiadam. Do Twoich upodobań muzycznych i do trudnego pokoju idealne będą kolumny Definitive Technology 9040 lub 9060. Są to kolumny bipolarne i dzięki temu nie ma większego znaczenia w jakim pomieszczeniu grają bo w każdym jego miejscu dźwięk się podobnie rozchodzi. Słuchałem ich wielokrotne i do rocka i elektroniki są znakomite, dodatkowo mają regulowany bas co pozwala na precyzyjne ustawienie niskich częstotliwości wedle wielkości pomieszczenia i upodobań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, niowluka napisał:

Reszty nie znam. Miałem Tannoy XT8F, też myślę że do 35m będą lepsze, mniejsze mogą być za małe.

Klipscha jak już bym proponował starą serię np. RP280F. Ja wiem że branża ciśnie nową serię, ale Klipsch sami potwierdzają ze nowa różni się tylko kosmetyką, a cena jednak sporo wyższa.

Wszędzie widzę (chyba) tylko wersje tej serii, możesz wskazać linkiem stara wersję?

7 minut temu, radark napisał:

Focale odpuść, zdecydowanie nie do rocka, słuchałem/miałem różne modele 714, 816, 826. Nada znam bardzo dobrze bo go posiadam. Do Twoich upodobań muzycznych i do trudnego pokoju idealne będą kolumny Definitive Technology 9040 lub 9060. Są to kolumny bipolarne i dzięki temu nie ma większego znaczenia w jakim pomieszczeniu grają bo w każdym jego miejscu dźwięk się podobnie rozchodzi. Słuchałem ich wielokrotne i do rocka i elektroniki są znakomite, dodatkowo mają regulowany bas co pozwala na precyzyjne ustawienie niskich częstotliwości wedle wielkości pomieszczenia i upodobań.

No tak tylko zapomniałem napisać jaki mam budżet a te już wykraczają poza niego i to tak sporo, raczej wolę iść w zakup na rynku wtórnym. Niemniej jednak dzięki za propozycję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł Wieczorek napisał:

Wszędzie widzę (chyba) tylko wersje tej serii, możesz wskazać linkiem stara wersję?

No tak tylko zapomniałem napisać jaki mam budżet a te już wykraczają poza niego i to tak sporo, raczej wolę iść w zakup na rynku wtórnym. Niemniej jednak dzięki za propozycję.

Nie skreślaj ich tak szybko. Wystarczy poszperać trochę w necie a znajdziesz w dobrej cenie zarówno używki jak i nowe model 8040 z poprzedniej serii równie świetny.  Wyżej wymieniane kolumny nie mają startu do tych DT szczególnie jeśli chodzi o trudne pomieszczenia, posłuchaj a się przekonasz, poza tym masz z nich dźwięk 3d co w muzyce elektronicznej to totalna magia.

tutaj możesz je przed zakupem wypożyczyć i odesłać jak Ci się nie spodobają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tutaj masz używki, potarguj się trochę może da się jeszcze zejść z ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oczywiście odsłuch przed zakupem niezbędny jak zawsze

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rti A7 zrobimy Ci najlepszą cenę w Polsce jeśli się zdecydujesz

https://m.sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a7-rtia7-kolumny-podlogowe-2szt

Mogę też polecić Celiusy 902 od Triangle, jeśli lubisz mocną górę

https://m.sklep.rms.pl/triangle-celius-902-kolumny-podlogowe-trojdrozne-z-tytanowym-glosnikiem-wysokotonowym-2-szt 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się do tematu bo mam podobny układ salonu co autor  w kształt litery L. Całość to 45 m2 ale koncik do słuchania ma jakieś 15 m2. Zastanawiam się czy kolumny dobierać pod 15 m czy więcej. Poproszę o radę. A tak przy okazji może polecicie kolumny w granicach 4000 za używane. Muzyka jazz, wzmacniacz hegel H 70 plus dac hegel HD 11. Obecnie kolumny MA BX5. Ma być detaliczne i równo. Dzięki i pozdrawiam. Paweł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Polecam te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lub ewentualnie Heco Aurora :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detalicznie i równo? Jest to moim zdaniem pewne wykluczenie, ale faktycznie. KAŻDE Monitor Audio się do tego nadają :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nikimaj napisał:

Detalicznie i równo? Jest to moim zdaniem pewne wykluczenie, ale faktycznie. KAŻDE Monitor Audio się do tego nadają :D

A czemu te dwie cechy się wykluczają? Może coś źle nazwałem. Jest tu gdzieś słowniczek? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.