Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki do atmos (sufit)


atomek40
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest wyjście na taras. W projekcie są drzwi przesuwne ale zrobiłem potrójne okno drzwiowe bo przeliczyłem sobie 12000zl za przesuwne a 4000zl za potrójne drzwi to uznałem że aż tak na modzie mi nie zależy żeby 8000zł dopłacać. Co do SL i SR oraz SBL i SBR to jeśli one powinny mieć podobne odległości i jak mam przesuwać kanapę jeszcze bardziej do przodu to będzie jeszcze większa różnica między nimi. Co do sufitu myślałem o wypełnieniu całego wełną mineralną 15cm bo mi zostało z ocieplania strych dość sporo. Czy to nie wystarczy? Ewentualnie czy znasz jakiś dobry artykuł w którym jest opisane co i jak robić w przypadku głośników w suficie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kowalmisiek napisał:

Co do SL i SR oraz SBL i SBR to jeśli one powinny mieć podobne odległości

Podobne, ale nie przesadzajmy, systemy korekcji amplitunera bez problemu wysterują kanały by dźwięk docierał do Ciebie na odpowiednim poziomie. Ty musisz postarać się jednak by amplituner miał jak najmniej w tym pracy. Tak na prawdę będziesz musiał gdzieś kompromis znaleźć, nie zawsze idealnie się da czego jesteś przykładem, ale kierunek działań masz jak najbardziej godny pochwalenia.

10 minut temu, kowalmisiek napisał:

Co do sufitu myślałem o wypełnieniu całego wełną mineralną 15cm bo mi zostało z ocieplania strych dość sporo. Czy to nie wystarczy? Ewentualnie czy znasz jakiś dobry artykuł w którym jest opisane co i jak robić w przypadku głośników w suficie?

Montaż głośników instalacyjnych w suficie to banał. Wycinasz, montujesz, podłączasz, gotowe. Wolną przestrzeń wypełniasz wełną, zgadza się, ale to nie atmosy są głównym powodem jej stosowania. Powtórzę, skup się na prawidłowym złożeniu stelaży by nie przenosił drgań na ściany. I wypełnij wełną też profile. To wszystko wpłynie pozytywnie na akustykę pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatecznie myślałem żeby podkuć wylewkę i przesunąć SL SR na tylną ścianę. Jednak jest dużo zmiennych. Przesuwając SL, SR i kanapę będę musiał przesuwać też atmosy a z tego co tam wyliczałem miałem tylko 50cm do ściany więc nie za bardzo jest sens. Musi być jak jest.

Uznałem że sam zrobię sufit podwieszany w salonie bo myślę że zrobię to dokładniej niż regipsiarze a przynajmniej jak chodzi o wełnę. Co do taśm akustycznych to nie znam za bardzo tematu ale czy te taśmy przykleja się do profili które łączą ścianę i sufit ze stelażem czy też regipsy ze stelażem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatecznie myślałem żeby podkuć wylewkę i przesunąć SL SR na tylną ścianę. Jednak jest dużo zmiennych. Przesuwając SL, SR i kanapę będę musiał przesuwać też atmosy a z tego co tam wyliczałem miałem tylko 50cm do ściany więc nie za bardzo jest sens. Musi być jak jest.

Uznałem że sam zrobię sufit podwieszany w salonie bo myślę że zrobię to dokładniej niż regipsiarze a przynajmniej jak chodzi o wełnę. Co do taśm akustycznych to nie znam za bardzo tematu ale czy te taśmy przykleja się do profili które łączą ścianę i sufit ze stelażem czy też regipsy ze stelażem?

 

Może też tak zrobię. Nie jest aż taka droga ta taśma. W castoramie widziałem za 20zl 30m rolkę.

Mam jeszcze pytanie trochę z innej beczki. Chciałem w łazience mieć też radyjko. Uznałem że najbezpieczniejsze i w sumie bardzo rozbudowane ma możliwości radio samochodowe na 12V. Już nawet kupiłem radio jak i głośniki do niego.

Radio to KENWOOD KMM-BT504DAB a głośniki to 2x KENWOOD KFC-S1766. To są głośniki samochodowe 2drożne. Będą w suficie z regipsu nad nim jest folia izolacyjna i 30cm wełny. Domyślam się żeby dobrze grały do nich muszę zrobić obudowę? Czy ktoś ze znawców tematu może określić czy jest potrzebna obudowa w takich warunkach a jeśli tak to jakiej pojemności obudowa musi być do tych głośników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 8.02.2022 o 22:21, max720 napisał:

Mam 2 systemy ( Auro 3D i Atmos ) i przerobiłem,  to na własnej skórze.  

Jedno pytanko jak sprawuje się Atmos względem Auro3D który jest lepszy pod względem Kinowym? Bo instalacji Auro tutaj jak na lekarstwo i wszyscy montują Atmos a z tego co przeglądam forum to chyba tylko Ty masz Auro i jeszcze jeden użytkownik. Czy jest aż tak duża różnica względem tymi dwoma formatami w Kinie? Będę wdzięczny za kilka słów na ten temat🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się problem z montażem w suficie , opcja konfiguracji pod Auro bardzo dobrze się sprawdza . Czuć przestrzenność dźwięku.  Najważniejsze jest zachowanie 30* i montarz nad dolną partią (115-120 cm ) 

Nie wiem , jak to się spisze w trudnych pomieszczeniach ( poj... są niektóre projekty ) .

Kalibracja i tak zrobi swoje . Ale są także tacy , którzy na siłę chcą słyszeć non-stop pracujące górne głośniki i nie przemówisz , że to ma być to  efekt przestrzenny i musi coś być zarejestrowane w ścieżce dźwiękowej dla danego głośnika .

Napewno lepsze takie rozwiązanie jak nakładki na głośniki.  Można pomyśleć o głośnikach np KEF 2001 , 305 i tym podobnym konstrukcją . 

Ale 6 Atmos jest super 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@max720 mam jeszcze jedno tylko pytanie do Kolegi. Czy mógłby kolega powiedzieć mi tylko jak wyglada sytuacja na słynnym filmie Ready Player One i scena z wyścigiem. Czy lepiej ona brzmi na Auro3D ustawieniu czy na Atmos? Pytam bo mam system 5.1 i chciałbym go rozbudować ale zgodnie ze sztuka, czyli zachowanie wszystkich kątów, wysokości montażowych itp. Pokój pozwala mi na instalacje 5.1.2 lub 9.1 i nie wiem na którym lepiej zyskam przestrzenność górnej warstwy? Będę wdzięczny za pomoc☺️

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że AURO3D jest droższym systemem. Do podstawowego Atmos wystarczy amplituner 7-kanałowy, różnica w cenie do obsługującego 10 kanałów kolosalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba iść koniecznie w nowości . Nowe wspierają tylko video , w dźwięku bez zmian .

Marketing nakręcił 8K i wszyscy łykają , to jak młode PELIKANY ;( 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Z tego co przeglądałem twój wątek to masz Denona X4700 wiec Auro to nie problem. Nawet X3700 tez mógłby mieć Auro w konfiguracji podstawowej 9.1

11 godzin temu, max720 napisał:

Najważniejsze jest zachowanie 30* i montarz nad dolną partią (115-120 cm ) 

Max nigdzie nie mogę znaleść by była jakaś informacja na temat wysokości miedzy głośnikami. Wszędzie podają tylko 30’ kąt nachylenia. Te 115-120 cm rozumiem że ma być od głośnika wysokotonowego dolnych kolumn do wysokotonowego górnych? I jeszcze jedno te górne głośniki powinny być zainstalowane wysokotonowym pod sufitem czy można to obrócić o 180’? 

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie chodzi o mnie, mam co mam, udało mi się kupić niemal nówkę tego Denona za połowę obecnej ceny katalogowej i to AURO mógłbym faktycznie rozważyć, ale nie mam gdzie zamontować kolumn (szczególnie lewy górny głośnik). Spróbuję zrobić kalibrację pod AURO na tym co mam, zobaczymy co wyjdzie. X3700 stoi za 8000zł, to ponad dwa razy tyle co podstawowe modele z obsługą Atmosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz ...a jednak Auro 3D kiełkuje wśród kolegów?  No i fajnie 👍Od przybydku głowa nie boli....Ja też będę miał podwójna Setup....

6 minut temu, Butler napisał:

Spróbuję zrobić kalibrację pod AURO na tym co mam, zobaczymy co wyjdzie

Pamiętaj jeśli dobrze pamiętam ,że Denon jaki posiadasz pozwala na podwójny Setup(można sie przełączać między Auro a Atmos) tylko jak masz w konfigu górnych Front high i Rear High wybrany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mogę też setup zgrywać na pendrive i ładować zupełnie inny gdzie moje atmosy przypiszę FH i RH. Ktoś na forum tak właśnie robi i sobie chwalił. Może to nie jest tak szybkie jak bezpośrednie wybranie danego ustawienia w menu, ale to chyba jedyny problem że operacja potrwa te 2-3 minuty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Butler napisał:

Ale mogę też setup zgrywać na pendrive i ładować zupełnie inny gdzie moje atmosy przypiszę FH i RH.

Tu nie chodzi o konfigurację Audyssey tylko o rodzaj kodeka .Tego nie musisz zgrywać na pendrive...wystarczy w menu wybrać między auro atmos a dts x 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To już nie chodzi o mnie, mam co mam, udało mi się kupić niemal nówkę tego Denona za połowę obecnej ceny katalogowej i to AURO mógłbym faktycznie rozważyć, ale nie mam gdzie zamontować kolumn (szczególnie lewy górny głośnik). Spróbuję zrobić kalibrację pod AURO na tym co mam, zobaczymy co wyjdzie. X3700 stoi za 8000zł, to ponad dwa razy tyle co podstawowe modele z obsługą Atmosa.
Nie każdy musi mieć Auro 3d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam filmów z tym kodekiem. Ale jestem ciekaw jak to brzmi, skoro amplituner to ogarnia to aż grzech nie przetestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Butler napisał:

Nie mam filmów z tym kodekiem.

Pasażerowie....bardzo fajne efekty ,po za tym upmixer Auro  przerabia wszystko bardzo ciekawie...

Patrz wyżej:Redy Player One👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gmow1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to auro ale już kupiłem głośniki sufitowe do atmosa więc w niego muszę iść. Myślałem nad kupnem Denona x3700 ale według specyfikacji niema Tunera FM/AM ani DAB. Butler@ widzę że masz Denon X4700 i według specyfikacji Twój też niema Tunera radiowego. To prawda? Nie rozumiem tego. Tanie amplitunery Denon mają wszystkie tuner fm/am a te z górnej półki nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, kowalmisiek napisał:

Denon X4700 i według specyfikacji Twój też niema Tunera radiowego. To prawda? Nie rozumiem tego.

Ten model ma Heos czyli taką platformę internetową ,która posiada w swojej specyfikacji cały zestaw aplikacji muzycznych od Amazona Music po Spotify i inne .Do tego masz iTunes czyli tu masz dostęp do radiostacji na całym świecie.Jedyny warunek to dostęp do internetu. Wygoda jakość  i obsługa przez smartfon... bezcenna 😁.Polecam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butler napisał:

Nie mam filmów z tym kodekiem. Ale jestem ciekaw jak to brzmi, skoro amplituner to ogarnia to aż grzech nie przetestować.

Są np. Blade runner na blu ray ma kodek auro3d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kowalmisiek napisał:

Butler@ widzę że masz Denon X4700 i według specyfikacji Twój też niema Tunera radiowego. To prawda?

Prawda, sama nazwa na to wskazuje. AVR mają tuner, AVC go nie mają. Ale mamy za to całą baterię stacji internetowych więc moim zdaniem wiele nie tracimy.

16 minut temu, Lukaszmut napisał:

Są np. Blade runner na blu ray ma kodek auro3d

Wiem że są 😉 Po prostu ja tych filmów z kodekiem AURO nie mam. Tylko Dolby i DTS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auro-3D-Home-Theater-Setup-Guidelines_lores.pdf

 

Takie coś 🙂

 

42 minuty temu, Lukaszmut napisał:

Są np. Blade runner na blu ray ma kodek auro3d

Zaje... brzmienie , polecam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy koncert upmixowany do Auro ma świetną przestrzeń i trój wymiarowość .

Denon 6700 i Marantz 8015 na dzień dzisiejszy mają tylko po 2 banki pamięci dla 2 kalibracji . Niesamowita wygoda w użytkowaniu .

Jedynym minusem na dzień dzisiejszy jest cena , która szybuje z każdym kwartałem 😞 Aż strach pomyśleć jakie będą  ceny za nadchodzące nowości .

Ciekawe , co w tym roku się nowego pojawi , skoro brakuje podzespołów .

Utrzymanie lini  produkcyjnej także kosztuje .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.