Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana kolumn - co kupić? - specyficzne wymagania


wtyku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam obecnie JBL E90 (ogólnie mam zestaw 5.0, ale do muzyki używam tylko 2.0, a E90 są na frontach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) X3400h - kiedyś dodam wzmacniacz stereo np. PMA-1520, ale najpierw zmiana kolumn, bo to jest chyba u mnie najsłabsze ogniwo.

Pomieszczenie ma jakieś 25mkw, cześć zajmuje kuchnia, ale z racji układu pokoju (prostokąt 3coś x 7coś), odsłuch jest dobry, bo część "salonu" jest osobna, jest dość dobrze wytłumiona.

Muzyki słucham z gramofonu i z płyt CD zgranych na NAS - odtwarza je denon, czasem mp3. Rodzaj muzyki, wszystko co jest muzyką, czyli poza disco polo itp. Głównie rock, alternatywna, blues.

Z racji ograniczenia powierzchni, kolumny raczej muszą mieć otwór bas reflex z przodu.

Zastanawiałem się nad Dali opticon 8, ale one chyba się nie sprawdzą właśnie z racji tego, że powinny być odsunięte od ściany.

Budżet na kolumny jest max 12tyś. Im mniej wydam tym lepiej. Nie lubię przesadzać, jak w czymś jest różnica 5% a w cenie 50%, to wolę wybrać coś tańszego. Nie jestem kawalerem, aby sobie wydziwiać za bardzo.

Nie interesują mnie konstrukcje, gdzie nie ma osobnego głośnika średnio-tonowego oraz z basem mniejszym niż 16cm. Im pudło większe i cięższe tym lepiej - fizyki nie oszukamy, choć niektórzy producenci myślą, że mogą. Nie muszą być modne, nie muszą być piękne, mają pięknie i przyjemnie grać.

Możliwe ze za 2-3lata będę się przeprowadzał od większego mieszkania.

Ogólnie obecne kolumny uważam, że grają całkiem dobrze, ale czasem za bardzo buczą, za dużo basują. Tak wiem, JBL z tego słynie. Kolumny kupowałem jak miałem ~20lat, zresztą w tamtych latach ciężko było kupić coś lepszego w takiej cenie. Teraz 34 i uważam, że dorosłem do lepszego brzmienia.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wtyku napisał:

Teraz 34 i uważam, że dorosłem do lepszego brzmienia.

Jeżeli tak uważasz i masz do dyspozycji 12 klz to daruj sobie zakup PMA-1520 i odsłuch stereo na X3400h. Za ok. połowę tej ceny kupisz już bardzo dobry wzmacniacz (np. NAD-388, Onkyo A9000r, lub masę innych), a za resztę kolumny (jak lubisz brzmienie JBL to możesz się pochylić się na Klipschem, np. RP-8000f). Ale wydanie 12 tysięcy na kolumny do posiadanego amplitunera, czy planowanego zakupu wzmacniacza mija się z celem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maraudio napisał:

Jeżeli tak uważasz i masz do dyspozycji 12 klz to daruj sobie zakup PMA-1520 i odsłuch stereo na X3400h. Za ok. połowę tej ceny kupisz już bardzo dobry wzmacniacz (np. NAD-388, Onkyo A9000r, lub masę innych), a za resztę kolumny (jak lubisz brzmienie JBL to możesz się pochylić się na Klipschem, np. RP-8000f). Ale wydanie 12 tysięcy na kolumny do posiadanego amplitunera, czy planowanego zakupu wzmacniacza mija się z celem.

Jestem innego zdania odnoście elektroniki. Dopiero co zakończyłem testy z końcówką mocy. CA 651W. Miałem też wcześniej na tych samych kolumnach Denon 3808 (zupełnie inna klasa ampli). Różnice są tak delikatne, a co gorsza np. w przypadku CA 3/5 utworów brzmiało dla mnie gorzej jak na obecnym denonie... Sprawdzałem też na kolumnach brata zensor 7, jest dokładnie to samo. Zrobiłem ślepy test żonie i innym domownikiem i wyszło dokładnie jak ja czułem.

Po tym przestałem wierzyć w rzeczy, których nie ma na oscyloskopie. Obecny denon w trybie 5.0 ma baraki w mocy, ale jakość kina mnie mnie interesuje, bo to wszystko jest sztuczne. W trybie stereo na prawdę robi dobrą robotę. Całe życie gram z denonem, słuchałem innych firm i mi się nie podobają. Tak samo nie wierze w kable głośnikowe droższe jak 20-30zł za mb i inne tego typu głupoty (chciałbym kiedyś spotkać człowieka, który przejdzie pozytywnie ślepy test przewodów głośnikowych za 30zł i 1000zł i je poprawnie odróżni - jak dotąd nikt tego nie przeszedł).

Obecnie jeśli w audio mamy wzmacniacz klasy AB i jest odpowiedni zapas mocy zasilacza i końcówki to nie ma opcji, aby była różnica w klamocie za 4 a 6 czy 7tyś. Włączając tryb direct tym bardziej. Najwyżej będzie subtelna różnica, którą można skorygować. Ja nie mam studia odsłuchowego, gdzie spokojnie można się skupić i delektować, tylko mam 2 dzieci, córka 3 letnia sprzęty też obsługują itd. Ma być normalnie i przyjemnie.

Sam gram na gitarze i perkusji, często chodzę na koncerty, bywam w studio... Myślę, że jakieś obycie w odsłuchu mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie proponuję Definitive Technology 9060, to kolumny bipolarne z regulowanym basem wedle pomieszczenia i upodobań. Sprawdzą się niemal  w każdym gatunku muzycznym, scena 3d, detale. Posłuchaj a zapomnisz o innych kolumnach. Po wielu latach odsłuchów stwierdzam że to najbardziej uniwersalne i zarazem przyjazne dla muzyki kolumny podające dźwięk bez przesadnej surowości jak to często w kolumnach z wyższej półki bywa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitive Technology 9060 ciekawa budowa, coś nowego. Jednak wolę pozostać przy kolumnach, których nie trzeba wpinać do prądu (chyba, że coś źle zrozumiałem, czytając na szybko). Mają małe pudło, jak ma z tego powstać dźwięk. Myślę, że to będzie grało jak te głośniki na Bluetooth i inne tego typu wynalazki. Mogę się mylić, ale tak to wygląda na zdrowy rozsądek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wtyku napisał:

Jestem innego zdania odnoście elektroniki, Myślę, że jakieś obycie w odsłuchu mam...

 

W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak życzyć niesamowitych i ponad przeciętnych odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że max 12k mogę wydać na kolumny, co nie znaczy, że koniecznie tyle chce. Byłoby super gdyby coś za połowę tej kwoty było znacznie lepsze od tych JBL.

Pytanie było o kolumny i proszę tego się trzymajmy. Nie chcę zmieniać na razie elektroniki. Przyjdzie na to czas. Tak czy inaczej będzie to na pewno coś made in Japan.

Może ktoś jest z Wrocławia albo okolic i chce się pochwalić swoimi kolumnami, to bardzo chętnie. Stawiam flaszkę  za zawracanie d ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wtyku napisał:

Definitive Technology 9060 ciekawa budowa, coś nowego. Jednak wolę pozostać przy kolumnach, których nie trzeba wpinać do prądu (chyba, że coś źle zrozumiałem, czytając na szybko). Mają małe pudło, jak ma z tego powstać dźwięk. Myślę, że to będzie grało jak te głośniki na Bluetooth i inne tego typu wynalazki. Mogę się mylić, ale tak to wygląda na zdrowy rozsądek.

Proponuję trochę poczytać, posłuchać a potem pisać. DT 9060 to bardzo zaawansowane w budowie kolumny o audiofilskim charakterze porównywanie ich do bluetooth to przejaw sorki ale kompletnej ignorancji. Wbrew pozorom wcale nie są takie małe, głośnik basowy ma średnicę 25cm do tego basowa membrana pasywna o takiej samej średnicy. O takim basie zarówno pod względem mocy jak i kultury JBL E90 mogą wyłącznie pomarzyć. Poza tym przestrzenność i detaliczność dźwięku to do tych dudniących paczek jak niebo a ziemia. Trochę testów w audiofilskiej prasie:

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/10/kolumny-bipolarne-definitive-technology.html

https://www.hifichoice.pl/definitive-technology-bp9040-test,82,19

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Radark, o niemieckich autach z dieslem w USA też prasa pisała same superlatywy, w końcu "clean diesel" - jak wyszło i co wyszło każdy wie. Jakoś pomimo tego nigdy nie kupiłem, nie kupie niemieckich zachwalanych wszędzie przez niemiecka prasę aut.

Proszę nie mieć mi tego za złe, ale za dobrze znam się na elektronice, aby dać się nabrać na coś takiego.

Nie ma czegoś takiego jak obiektywny test. Zawsze każdy z nas ma jakieś uprzedzenia, coś faworyzuje podświadomie itd.

Dlatego czekam na sugestie nad czym warto się zastanowić, ewentualnie posłuchać.

Patrząc dokładniej na konstrukcję tej kolumny, im bardziej ją poznaję tym bardziej jestem na NIE. To dobre dla ich targetu. Ja się tutaj nie zaliczam.

Odszukałem rachunek z moich JBL, 2006 rok, 3k za parę. Czyli jak dziś 5k (biorąc pod uwagę wzrost cen).

Biorąc pod uwagę skok rozwojowy, kolumny w cenie 6-8k powinny powalić jakością obecne. Oczywiście jeśli producent poświęca się rozwojowi technicznemu, a nie wyglądzie i modzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat też nie przepadam za niemieckimi samochodami:) A testy wrzuciłem tylko poglądowo bo sam je tak traktuję. DT to nie jest przejaw mody i wyglądu, przecież one są zwyczajnie brzydkie i myślę że dlatego w RP nie są aż tak popularne a to błąd bo niejednego wybrednego audiofila by zachwyciły. Ja nie namawiam, nie jestem handlowcem tylko proponuję posłuchać bo wiem że ludzie przewalają masę klocków znanych firm  z których do końca nie są zadowoleni. DT to świetna alternatywa a ich uniwersalność jest bezcenna. Zarówno Led Zeppelin jak i Tangerine Dream o jazzie już nie wspominając brzmią na nich po prostu wybitnie i nie słyszałem kolumn, które z tej muzyki wycisnęłyby tyle magii. Myślę, że nie ma się co na wstępie zrażać bez odsłuchu. Dla mnie wygląd to sprawa drugorzędna jeśli dźwięk jest powalający. Świetnie spisują się ze wzmakami Hegla. Ale wybór oczywiście zależy od kolegi, przy okazji jak gdzieś będą stały polecam dać im szansę bo może to być wybór na długie lata i dobrze ulokowane pieniądze a o to zwykle trudno w audiofilskim świecie. Pozdrawiam i udanego wyboru życzę.

ps

Dali Opticon 8 akurat kiedyś słuchałem i miałem pozytywne wrażenia.

4 minuty temu, wtyku napisał:

Czy Focal Aria 926 można postawić przy ścianie? W sensie jaka odległość od ściany minimalna?

Jak dla mnie to nie są kolumny do rocka a tym bardziej do bluesa, brak dociążenia na basie gwarantowany, piszę to na podstawie własnych doświadczeń z tą marką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym je gdzieś znalazł w miejscu zamieszkania, to na pewno odsłucham je ;-)

Ogólnie mam uczulenie na produkty DE. Oni zawsze gdzieś oszukają albo zrobią jakiegoś bubla.

Czyli focal mówisz, że słabo wypada. Szkoda, nawet mi się spodobały.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony ze swojego losu...Czego Tobie Kolego życzę(tutaj tak się do siebie zwracamy).Szkoda ,że nie zrozumiałeś tego ,co napisałem. Nie pytaj jeśli masz z góry gotowe odpowiedzi. I lepiej wiesz od innych. Słuchaj, słuchaj ,słuchaj nie tylko muzyki ale innych ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gotowych odpowiedzi, nie wiem o czym "kolega" mówi, jestem bardzo konkretnym człowiekiem, w dodatku bardzo zabieganym. Czasem użyje jakiegoś skrótu myślowego, ale zaraz ktoś widzę troluje, jest to bardzo przykre i występuje tylko w PL.

Znam się na sprzęcie. Jednak od kilku lat się nie interesowałem co w dziale kolumn słychać. Dlatego pytam i proszę Was o pomoc.

Tym bardziej, że nie wiem które dobrze sprawdzą się przy ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma grać trochę "po amerykańsku", być zdecydowanie lepsze od JBL, uniwersalne jeśli chodzi o elektronikę, zapewnić pełne pasmo i docelowo nagłośnić dużą powierzchnię to Golden Ear wydają się idealne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Jednak nie musi być po amerykańsku.

Dodam też, że bardzo nie lubię subwooferów - dają totalnie nie naturalne brzmienie. Nie mam, nie chce mieć, tym bardziej w głównych kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś posłuchać Focal 726, 926, kef o konstrukcji zamkniętej (nie pamiętam modelu) oraz Fyne Audio F502.

Powiem szczerze, że te ostatnie zrobiły na mnie dobre wrażenie. Kef odpadły bo maja jakieś zaniki basu i słabą górę.

Focal 726 odpadł od razu, 926 całkiem ok, ale chyba potrzebuję większej membrany. Nie potrafiły zejść tak nisko z basem jak Fyne.

Te ostatnie maja naprawdę szeroki zakres pracy.

Nie znam się natomiast na takim rozwiązaniu jak tam zastosowali, czy ktoś może coś więcej powiedzieć? Jak z trwałością takiej konstrukcji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wtyku napisał:

Dodam też, że bardzo nie lubię subwooferów - dają totalnie nie naturalne brzmienie. Nie mam, nie chce mieć, tym bardziej w głównych kolumnach.

W klasycznych głośnikach trójdrożnych też masz subwoofer. Przyjmuje on postać głośnika niskotonowego, który jest zestrojony z pozostałymi na wspólnej zwrotnicy. Tu jedyna różnica polega na odseparowaniu tego zakresu od pozostałych w ramach jednej obudowy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne kolumny nie lubią stać przy ścianie i tak naprawdę bass reflex z przodu niewiele tu zmienia.

Jeżeli lubisz takie granie, to może po prostu zobacz JBL 290?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kontrolowany bas będą miały te z aktywna sekcja niskotonowa

czyli Właśnie Definitive Technology, Golden Ear, od siebie dorzucę Backes&Muller

pomimo mniejszej skrzynki nawet w obudowie zamknietej niżej zejdą na basie niż ten Fyne, Focal nie mówiąc już o Dali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wtyku napisał:

Focal 726 odpadł od razu, 926 całkiem ok, ale chyba potrzebuję większej membrany. Nie potrafiły zejść tak nisko z basem jak Fyne.

926 potrafią zejść przy odpowiedniej elektronice.

17 godzin temu, wtyku napisał:

Czy Focal Aria 926 można postawić przy ścianie? W sensie jaka odległość od ściany minimalna?

Zdecydowanie nie. U mnie stoją 40-50cm od tylnej i ok 1m od bocznych, w dodatku tylna jest niepełna, i z bastrapami ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce podłączać kolumn do prądu.

Jeśli ktoś nie rozróżnia konstrukcji kolumny z głośnikiem niskotonowym od subwoofera, to przykre.

Jak masz w kolumnie rozdział na zaciski niskie i wysokie tony, to podłącz bez zworek tylko niskie i posłuchaj co z niej wychodzi, a następnie co wychodzi z suba.

Kto miał do czynienia z perkusją na żywo, to zrozumie nawet bez podłączania.

W takim razie nie mam co myśleć o focal.

Ktoś coś wie o tych Fyne Audio F502?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wtyku napisał:

Nie chce podłączać kolumn do prądu.

To jak najbardziej jestem w stanie zrozumieć

Co do tego:

9 godzin temu, wtyku napisał:

Jeśli ktoś nie rozróżnia konstrukcji kolumny z głośnikiem niskotonowym od subwoofera, to przykre.

Jak masz w kolumnie rozdział na zaciski niskie i wysokie tony, to podłącz bez zworek tylko niskie i posłuchaj co z niej wychodzi, a następnie co wychodzi z suba.

Kto miał do czynienia z perkusją na żywo, to zrozumie nawet bez podłączania.

Mi akurat nie jest przykro. Może to wynika z faktu, że nie do końca wiesz, o jakim sprzęcie mówimy i mamy inny punkt odniesienia :) Natomiast jeśli będziesz miał możliwość, posłuchaj tego typu głośnika lub klasycznego monitora z dobrze dostrojonym subem. Tak dla poszerzenia horyzontów. Sposób aplikacji głośnika i technologia w jakiej on pracuje jest mało istotna. Ważniejszy jest efekt jego pracy w danym pomieszczeniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dla poszerzenia horyzontów je posłucham jak będę miał okazję, pisałem o tym już wyżej.

Ciekawa konstrukcja.

 

Czy ktoś coś powie więcej o tych fyne audio f502? Wczoraj mnie oczarowały, ale z rozpędu zapomniałem posłuchać ich jak grają na niskiej głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukałem się czy kolumny mają być nowe?

Jeśli używki to Twoje wymagania spełnią z nadwyżką (brzmieniową i finansową)

Quadral Montan z serii Phonolugue , modele I,II, III.

Ewentualnie model Vulkan z tej samej serii. (ok. 1-1,5 tyś. droższy)

Zdarza się bywają w obrocie wtórnym, w stanie "gabinetowym" w cenie ok. 3 tyś. zł.

Częściej na ebuy.de

Z tym, że jak wiadomo z zakupem kolumn SH to trzeba ostrożnie i OSOBIŚCIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika kupiona. Marantz PM8003 będzie napędzać przyszłe kolumny.

Dziś odsłuch F502 w domu. Mam poza denon jeszcze CA Azure 651A do odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn, to wystarczyło mi 5sekund odsłuchu i wiedziałem, że różnica jest BARDZO duża. Oczywiście na + dla F502.

Bas jest taki jak chciałem, nic nie buczy, wokal po prostu jest urzekający, jeszcze czegoś takiego nie słyszałem. Słychać pięknie średnice, góra jest akurat, nie jest metaliczna. Bajka. Uważam, że do 10k nie ma lepszej kolumny jak dla mnie, a odsłuchałem łącznie z 20 różnych.

Kolumny kupione. Czekam na dostawę kolumn oraz paczkę z marantz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.