Skocz do zawartości
piotrkawka92

Rotel RA-945 wymiana transformatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników! Kupiłem "w ciemno" Rotela RA-945 i okazało się, że jest niesprawny i nie mam możliwości zwrotu. Konkretnie ktoś wymienił w nim transformator, ten mniejszy, na nieodpowiedni - mniej o jedną sekcję. Udało mi się odszukać, że powinien być TT-231NF, ale niestety nigdzie nie udało mi się takiego znaleźć, a producent w instrukcji serwisowej nie dzieli się jego parametrami. Ktoś może wie jaki można zastępczo zastosować? Z tego co mi wiadomo, taki sam był w RA-985BX. Ewentualne jakieś inne rady? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli stabilizator 5V jest zasilony z tego samego napięcia, co przekaźnik 24V i się przegrzewa? Dlaczego nie zamontujesz dodatkowego transformatora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie wzmacniacz jest w serwisie. Nie znam się za bardzo, ale powiedziano mi, że transformator jest nieodpowiedni. Założony jest TPW-2012F i nie ma w ogóle podłączenia w miejscu zaznaczonym strzałką na załączonym fragmencie schematu. Poprzedni właściciel twierdzi, że wzmacniacz działał i nic w nim nie zmieniał, natomiast mój serwisant mówi, że nie miał prawa działać. Po włączeniu zapala się tylko "PROTECTION". Czyli na tym wyjściu powinno być 5V, a na pozostałych dwóch 24V?

Screen Shot.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znalazłem możliwości edycji, więc dodaję nowy post. Wzmacniacz naprawiony. Serwisant nie chciał się podzielić informacjami na temat usterki i sposobu naprawy, ale powiedział, że dostarczony przeze mnie schemat ułatwił sprawę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi