Jump to content
piotrkawka92

Rotel RA-945 wymiana transformatora

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników! Kupiłem "w ciemno" Rotela RA-945 i okazało się, że jest niesprawny i nie mam możliwości zwrotu. Konkretnie ktoś wymienił w nim transformator, ten mniejszy, na nieodpowiedni - mniej o jedną sekcję. Udało mi się odszukać, że powinien być TT-231NF, ale niestety nigdzie nie udało mi się takiego znaleźć, a producent w instrukcji serwisowej nie dzieli się jego parametrami. Ktoś może wie jaki można zastępczo zastosować? Z tego co mi wiadomo, taki sam był w RA-985BX. Ewentualne jakieś inne rady? Z góry dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli stabilizator 5V jest zasilony z tego samego napięcia, co przekaźnik 24V i się przegrzewa? Dlaczego nie zamontujesz dodatkowego transformatora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie wzmacniacz jest w serwisie. Nie znam się za bardzo, ale powiedziano mi, że transformator jest nieodpowiedni. Założony jest TPW-2012F i nie ma w ogóle podłączenia w miejscu zaznaczonym strzałką na załączonym fragmencie schematu. Poprzedni właściciel twierdzi, że wzmacniacz działał i nic w nim nie zmieniał, natomiast mój serwisant mówi, że nie miał prawa działać. Po włączeniu zapala się tylko "PROTECTION". Czyli na tym wyjściu powinno być 5V, a na pozostałych dwóch 24V?

Screen Shot.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znalazłem możliwości edycji, więc dodaję nowy post. Wzmacniacz naprawiony. Serwisant nie chciał się podzielić informacjami na temat usterki i sposobu naprawy, ale powiedział, że dostarczony przeze mnie schemat ułatwił sprawę. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.