Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel RA-945 wymiana transformatora


piotrkawka92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników! Kupiłem "w ciemno" Rotela RA-945 i okazało się, że jest niesprawny i nie mam możliwości zwrotu. Konkretnie ktoś wymienił w nim transformator, ten mniejszy, na nieodpowiedni - mniej o jedną sekcję. Udało mi się odszukać, że powinien być TT-231NF, ale niestety nigdzie nie udało mi się takiego znaleźć, a producent w instrukcji serwisowej nie dzieli się jego parametrami. Ktoś może wie jaki można zastępczo zastosować? Z tego co mi wiadomo, taki sam był w RA-985BX. Ewentualne jakieś inne rady? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wzmacniacz jest w serwisie. Nie znam się za bardzo, ale powiedziano mi, że transformator jest nieodpowiedni. Założony jest TPW-2012F i nie ma w ogóle podłączenia w miejscu zaznaczonym strzałką na załączonym fragmencie schematu. Poprzedni właściciel twierdzi, że wzmacniacz działał i nic w nim nie zmieniał, natomiast mój serwisant mówi, że nie miał prawa działać. Po włączeniu zapala się tylko "PROTECTION". Czyli na tym wyjściu powinno być 5V, a na pozostałych dwóch 24V?

Screen Shot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.