Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw Hi-Fi do 30 000pln.


WHITESNAKE39

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.01.2019 o 19:52, WHITESNAKE39 napisał:
  •  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień dobry.

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu hi-fi..... wzmacniacz, cd plus kolumny do 30 000pln. Pokój 20 m2. 

Słucham od klasyki po heavy metal, z przewagą 60% rock wszelakiej "maści". Słucham także Depeche Mode i Tool / dwa odmienne kierunki muzyki/. Dlaczego wyszczególniłem te kapele osobno, po kropce? A to dlatego że jeśli komuś się wydaje, że takie Depeche Mode łatwo odtworzyć to się grubo myli. Tool jeszcze cięższy zawodnik.

Jeśli zestaw przekroczy podaną cenę to czy lepiej pozostać przy moim zestawie Thule IA 60 B i Cd 150 B i dokupić kolumny a za rok zestaw wzmak i cd? Czy może kupić wzmak plus cd i pozostać przez jakiś czas z moimi kolumnami Elac fs 109,2?

Bardzo proszę o pomoc, wskazówki. Mówią - "Kto pyta nie błądzi"

Tool, Depeche Mode-przy tej muzie wykłada się większość kolumn dostępnych na rynku nie mówiąc już o heavy. Dlatego ja proponuję kolumny bipolarne ze stajni Definitive Technology np model 9060 do tego jakiegoś Hegla i masz muzyczną Nirvanę. Koniecznie ich posłuchaj. Kolumny typu Elac, B&W, , Focal,  itp są dobre ale do innej muzyki, wymienione kapele zabrzmią na nich po prostu słabo i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, WHITESNAKE39 napisał:

Obecnie kolumny stoją 50 cm od tylnej ściany, 1,5 m od bocznej.

Tak  metr od tylnej ściany będzie lepiej...Odległość między nimi jaką masz? nie ma co przesadzać bo spójność sceny idzie w siną dal...ja mam swoje 1.70  a scena rozciąga się i tak na około 3 m...albo i więcej w zależności od zabawy realizatorów, standard to około 3 m...głębokość sceny za górami za lasami ;-)

Trzeba walczyć z ustawieniem  a dopiero zmieniać klocki...

No i podstawa dobry wzmak jako napęd nawet do tanich kolumn...nawet dużo droższy...

Poustawiaj, przesuwaj, nawet majtki na suszarce zmieniają dzięk w pomieszczeniu...poczytaj i umiejętnie to wykorzystaj w swoim salonie...

http://blueaudio.pl/poprawnie-ustawic-kolumny-glosnikowe-pm-16.html

6 godzin temu, radark napisał:

Tool, Depeche Mode-przy tej muzie wykłada się większość kolumn dostępnych na rynku nie mówiąc już o heavy

 Z czym nie dają sobie rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, radark napisał:

Definitive Technology np model 9060

Co zrobią niby w rocku te kolumny, czego nie dają rady zrobić Elac, B&W czy Focal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitesnake39.

Odsuń kolumny jeszcze przynajmniej 30 cm od tylnej ściany. U mnie jest bardzo dużo drewna (parkiet, regały z książkami) plus dywan to robi dobrą robotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

Co zrobią niby w rocku te kolumny, czego nie dają rady zrobić Elac, B&W czy Focal?

Przede wszystkim odpowiednio dociążą bas bo mają głośnik 25cm plus membrana pasywna takiej samej wielkości, do tego dochodzi ręczna regulacja ilości niskich tonów co w rocku i cięższych gatunkach jest bezcenne ze względu na specyfikę realizacyjną wielu płyt. Prawda jest taka że na B&W czy Focalach przy całym moim szacunku do tych kolumn trudno słucha się rocka nie mówiąc już o cięższych jego odmianach, brzmi to często płasko albo zbyt krzykliwie. Co innego jazz czy elektronika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między kolumnami mam dokładnie/teraz sprawdzałem/ 1,65 m. Aż tak "zielony" nie jestem. Ten zestaw który posiadam kupiłem świadomie. A właśnie ogromna scena mnie do niego przekonała/między innymi./  Krell 300 i Cd Ayon 7 plus Dynaudio, nie robi takiej sceny. Leben 300 i cd Ayon 1sc plus dynaudio - nie robi takiej sceny. Scena sceną, ale są także inne aspekty dźwięku. Dlatego chcę iść 2,3 klasy do przodu. 

Na ścianach mam korek. Narożniki zabudowane regałami z płytami i książkami. Na podłodze / całej/ gruba wykładzina. Między kanapą do odsłuchu a sprzętem żadnych stolików, stoliczków, pierdół, które mogą "ślizgać" falę dźwięku.

Z innej bajki. Tydzień temu umówiłem się na odsłuch wcześniej wymienionych marek. Miałem czekać na info/tel co do odsłuchu w tym tygodniu. Jutro już piątek, więc rozumiem że odsłuchu nie będzie. Czy 30 tys to mało dla sklepu aby poświęcić mi czas? Tak to teraz u nas w kraju jest? A może zamęczyłem Pana w sklepie pytaniami? A może to normalne? Może ja zbyt wiele wymagam? A może po prostu mam kupić ich promocje i spadać? Wiem, że marudzę, ale jestem oburzony jak mnie sklep potraktował. Dodam że od dwóch dni sam próbowałem się do nich dodzwonić i echo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica Śląska i Małopolski

Godzinę temu, NIEZNAJOMY napisał:

Witaj.

A ja Kolego proponuję posłuchać zestawienia kolumn Dynaudio Excite-X44 z Emotiva XSP-1 + Emotiva XPA-DR2 GEN3 do tego dołożyć jakiś SACD dobry a nie drogi i będzie jak znalazł baza wyjściowa. Wiem że do Dynaudio ludzie polecają lampę ale mnie właśnie jak najbardziej spodobało się granie ich z Emotiva.

Chciałem poczytać o propozycji. Szukałem u dystrybutora. Czy nazwy modeli które podajesz są aktualne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2019 o 11:47, radark napisał:

Tool, Depeche Mode-przy tej muzie wykłada się większość kolumn dostępnych na rynku nie mówiąc już o heavy. Dlatego ja proponuję kolumny bipolarne ze stajni Definitive Technology np model 9060 do tego jakiegoś Hegla i masz muzyczną Nirvanę. Koniecznie ich posłuchaj. Kolumny typu Elac, B&W, , Focal,  itp są dobre ale do innej muzyki, wymienione kapele zabrzmią na nich po prostu słabo i tyle.

 

15 godzin temu, radark napisał:

Przede wszystkim odpowiednio dociążą bas bo mają głośnik 25cm plus membrana pasywna takiej samej wielkości, do tego dochodzi ręczna regulacja ilości niskich tonów co w rocku i cięższych gatunkach jest bezcenne ze względu na specyfikę realizacyjną wielu płyt. Prawda jest taka że na B&W czy Focalach przy całym moim szacunku do tych kolumn trudno słucha się rocka nie mówiąc już o cięższych jego odmianach, brzmi to często płasko albo zbyt krzykliwie. Co innego jazz czy elektronika.

Trafiłeś w sedno. Specyfika technologii bipolarnej prezentowanej w amerykańskich produktach od Definitive Technology rozwiązuje wiele problemów adaptacyjnych pomieszczeń odsłuchowych ma też duży wpływ na polepszenie brzmienia wybrednych zestawów audio. Niestety mało znane na polskim rynku zestawy bipolarne znajdują małą rzeszę zwolenników, a to przede wszystkim za sprawą wątłej dystrybucji na terenie RP. Rozpisywałem się kiedyś w przedmiocie problemu zakładając pewien wątek. No cóż jak autor tego wątku nie posłucha to nie poczuje tej magii. Niemniej życzę powodzenia w poszukiwaniu wymarzonego króliczka.

Pozdrawiam  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2019 o 08:28, dzarro napisał:

Proponuję kupić niezbyt drogiego DAPa i słuchawki z redukcją hałasu i słuchać Tool i Depeszów w okolicznościach optymalnych do tej muzyki - czyli w autobusie.

Nie kupi sensownego autobusu w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moze v-bus ?

Godzinę temu, Froju napisał:

Nie kupi sensownego autobusu w tej cenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Hegla parę lat temu słyszałem 80 i setkę. Grało to z Kef-ami i …./ nie pamiętam/. Strasznie się wtedy wynudziłem. Odebrałem te klocki  jako pitupitu. Dam szansę 90 i 160, ale nie spodziewam się cudów. Markę Hegel odbieram jak dobry dział marketingu. Chcą całemu światu wmówić że tak powinna brzmieć muzyka. I że to słuchacz ma się przyzwyczaić do takiego dźwięku,a nie producent /Hegel/ dążyć do ideału. Dla porównania słuchałem wtedy także Primare, Cambridge Audio, Electrocompaniet. I mimo że wtedy nic z tych marek nie przypadło mi do ucha, to ostatnie trzy miały styl, nie nudziłem się, słuchałem i porównywałem. 

Ale kto wie.... będę miał okazję odsłuchu Hegla, więc może zmienię zdanie. Jak tutaj wielu mi pisało - mam odsłuchiwać, odsłuchiwać i obrać kierunek w którym chcę podążać. 

Mam pytanie. Znam dźwięk Dynaudio Excite x 38 oraz DE x 44. Takie propozycje tutaj padały. Ale czy to nie za wielkie kolumny o takiego metrażu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie spróbuj poszukać czegoś w obudowie zamkniętej. Moim zdaniem to właśnie takie kolumny sprawdzają się w metalu najlepiej, z uwagi na odpowiednią szybkość/rozdzielczość dołu.  ATC SCM40 mogłyby być potencjalnie dobrym strzałem, z tym zastrzeżeniem, że w nie zagrają one niektórych źle wyprodukowanych albumów (z resztą jak zdecydowana większość kolumn, braki w jakości nagrań przeskoczyć jest bardzo trudno). 

Kolejnym plusem OZ jest to, że w 20 m2 nic nie powinno Ci buczeć, jak to często w przypadku bass reflexu bywa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WHITESNAKE39 napisał:

Z Hegla parę lat temu słyszałem 80 i setkę. Grało to z Kef-ami i …./ nie pamiętam/. Strasznie się wtedy wynudziłem. Odebrałem te klocki  jako pitupitu. Dam szansę 90 i 160, ale nie spodziewam się cudów. Markę Hegel odbieram jak dobry dział marketingu. Chcą całemu światu wmówić że tak powinna brzmieć muzyka. I że to słuchacz ma się przyzwyczaić do takiego dźwięku,a nie producent /Hegel/ dążyć do ideału. Dla porównania słuchałem wtedy także Primare, Cambridge Audio, Electrocompaniet. I mimo że wtedy nic z tych marek nie przypadło mi do ucha, to ostatnie trzy miały styl, nie nudziłem się, słuchałem i porównywałem. 

Ale kto wie.... będę miał okazję odsłuchu Hegla, więc może zmienię zdanie. Jak tutaj wielu mi pisało - mam odsłuchiwać, odsłuchiwać i obrać kierunek w którym chcę podążać. 

Mam pytanie. Znam dźwięk Dynaudio Excite x 38 oraz DE x 44. Takie propozycje tutaj padały. Ale czy to nie za wielkie kolumny o takiego metrażu? 

Według mnie zbyt duże. Do takiego pomieszczenia zatrzymałbym się na wielkości F260, czyli z serii Excite X34.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej też zbyt duże i bardzo specyficzne. Koniecznie trzeba posłuchać choćby w salonie. A Focusy są jeszcze osiągalne w niektórych sklepach. Nowe chyba za 8000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Z takim budżetem można rzeczywiście sensownie podziałać i rozłożyć wydatki. Ostatnio przeprowadzałem zmianę systemu, ogarnąłem akustykę pomieszczenia i teraz cieszę się i odkrywam na nowo większość płyt. Różnice w dźwiękach oczywiście są kolosalne. Całość w budżecie <30 kzł. W wyborze sprzętu pomógł mi pan Tomasz z AudioOn (Czechowice Dz. woj. śląskie). Naprawdę warto przedzwonić i umówić się na odsłuch, wybór i możliwości są spore. To taki zupełnie inny sklep niż pozostałe. Kontakt przez stronę www. Dodatkowo można wypożyczyć sprzęt do domu na odsłuch.

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

p.s.

Powyższe nie jest jakaś specjalnie zakamuflowana reklamą, po prostu polecam, gdyż zostałem tam naprawdę profesjonalnie obsłużony i jestem zadowolony z zaproponowanych rozwiazań. W przypadku pytań mogę udzielić więcej info na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród kolumn, szukalbym naprawdę jakiś wybitnych konstrukcji. Np 

Sonus Faber Guarnieri 

Sonus Faber Lutio

Cremona auditior lub  Cremony. 

Dynaudio C1

Lub tańsze Contour 1.4 lub wieksze 3.4 

Harbeth sh5. I inne 

Wzmacniacz 

BAT vs300x 

Lavardin it 

ASr Emitter 

Leema Tucan 

Lampa

Leben xs300f

Octave 50 lub 70 

Prima luna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Sine Metu napisał:
W dniu ‎2019‎-‎01‎-‎27 o 01:14, kocurro napisał:
Hegel w właściwej konfiguracji zagra wszystko.

Powiedziałbym nawet, że właściwa konfiguracja bez Hegla zagra jeszcze więcej niż wszystko emoji3.png

Miły Panie Sine Mute w 100 % się zgadzam!!!!! Już pisałem swoje zdanie na temat tej marki. Dodam że dzisiaj jak obiecałem dałem szansę H-90 i …….. Tragedia!!!!!!!!!! Krótko i na temat - H90 zgubił ,"zastrzelił" kontrabas, kontrabasistę. H-90 stwierdził, że mu się solo kontrabasu nie podoba i wstawił sobie fortepian. Pytanie - jak sprzęt za takie pieniądze może zgubić instrument??????? Sprzęt za żadne pieniądze tego nie robi. Czy to sprzęt za 100 czy 100 000 000 kwoty szanuje instrumenty. Co mam dodać....? Hegel gra super.... to tylko Creek 100, Moon 240i, Octave 70v, Accuphase 260 h...owo. Te marki słuchałem przez ostatnie dwa dni. Przepraszam pana Hegla że śmiałem w tamtych markach słyszeć kontrabas.  

Słuchane było na Dynaudio Evoke 20, Dynaudio Excite x 34, Definitive Technology BP 80 60

 

A jeszcze powinienem przeprosić, że na własnym sprzęcie także słyszę kontrabas. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dotyczy gustu!!!!!!!!!!!!! Nie dopuszczalne jest aby wzmak nie oddawał instrumentów które są nagrane na płycie!!!!!!!!!

Pierwszy raz się z tym spotkałem. I..... nie wiedziałem że jeszcze trzeba tyle za to zapłacić.

Nic do ukrycia - płyta Patricia Barber "Smash" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.