Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmak do 7500pln? Vienna Acoustics


quatross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z kupnem peachtree nova150, czy powinienem wcześniej posłuchać konkurencji? np Musical Fidelity, doradźcie konkretne modele, LAMPA ODPADA,

słucham muzyki elektronicznej festiwalowej, a czasem polskiego popu. Głównie szybkie melodyjne granie.. Pokój 24m2 dosyć dobrze wytłumiony,

Monitory DIY na bazie VA Bach ale z nieco krótszym basem bardziej efektownym i wymagającą od realizacji górą (detale)..

Czego mam posłuchać? A może nova150 to najlepszy wybór do mojej muzyki (takie mam przekonanie)?

szacuneczek . .

EDIT: póki co męczę ROTELa ale jego góra całkowicie mnie nie zadowala - poprostu to dla mnie słodkie szelesty, poza tym to raczej średnicowe granie choć z potencjałem basowym głośników nawet mi się podoba nie przesadzony bas póki co.. ŹRÓDŁO: Ultrabook acer (USB) i XBOX One (optycznym) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ASR Emitter 1 info na priv nowy model kosztuje 25 tys zł 

Ceny od 5500 zł do 12 w przypadku modelu 2 HD który kosztował 14 tys EUR. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich kolumnach - vienna grand bach grał peachtree 125se - nie było źle, ale już lepiej wypadł stary marantz pm 16.

Większa kontrola i swobodniejszy dźwięk. Generalnie - vienny potrzebują mocnego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolumny Vienna lubią raczej silne i dobrze kontrolujące dźwięk wzmacniacze o neutralnej barwie. Same przetworniki mają spory zapas muzykalności więc raczej trudno uzyskać suche czy nieprzyjemne brzmienie. Oczywiście, że warto udać się na odsłuchy, każdy ma inne ucho oraz inne wymagania. Pewnie trochę inaczej też każdy opisuje to co słyszy albo chce usłyszeć, dlatego nic nie zastąpi odsłuchu. Od siebie polecam sprawdzić np. Roksan K3 (znakomita dynamika i power), Vincent 227MK (ważne aby była to najnowsza wersja MK gdyż jest znacznie poprawiona) czy właśnie Musical M3si. W chwili obecnej jest fajna, promocyjna cena na wyższy M5si - warto się zainteresować. Wszystkie te 3 wzmacniacze mogą Ci się spodobać i powinny zagrać dobrze z tymi kolumnami. Oczywiście po to jest odsłuch aby w miarę potrzeby na bieżąco proponować coś jeszcze innego.

Pozdrawiam,

Michał.

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Q21 napisał:

Witaj,

Kolumny Vienna lubią raczej silne i dobrze kontrolujące dźwięk wzmacniacze o neutralnej barwie. Same przetworniki mają spory zapas muzykalności więc raczej trudno uzyskać suche czy nieprzyjemne brzmienie. Oczywiście, że warto udać się na odsłuchy, każdy ma inne ucho oraz inne wymagania. Pewnie trochę inaczej też każdy opisuje to co słyszy albo chce usłyszeć, dlatego nic nie zastąpi odsłuchu. Od siebie polecam sprawdzić np. Roksan K3 (znakomita dynamika i power), Vincent 227MK (ważne aby była to najnowsza wersja MK gdyż jest znacznie poprawiona) czy właśnie Musical M3si. W chwili obecnej jest fajna, promocyjna cena na wyższy M5si - warto się zainteresować. Wszystkie te 3 wzmacniacze mogą Ci się spodobać i powinny zagrać dobrze z tymi kolumnami. Oczywiście po to jest odsłuch aby w miarę potrzeby na bieżąco proponować coś jeszcze innego.

Pozdrawiam,

Michał.

I tym postem wyczerpałeś temat, teraz jak będę chciał wypożyczyć od Was tego Vincenta MK, to jaką kaucję będę miał do zapłacenia? Ewentualnie MF5Si też byłbym zainteresowany jeśli Vincent nie zaspokoi moich potrzeb.... Za ok. 2 tygodnie będę pożyczać, wtedy już będzie luźniej z gotówką, chwilowo zamrożoną w sumie. Proszę o info zwrotną, ewentualnie na priv.

Również pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile te DIY różnią się od np. fabrycznych Vienn ale Musicale, Vincenty i tego typu piece to z Viennami może być straszna papka. Zwłaszcza jeśli już z Rotelami masz takie odczucia o jakich piszesz!
Raczej szukałbym wśród szybkich, rozdzielczych wzmaków typu Krell (ze starej szkoły, nowsze modele to już zupełnie inny dźwięk, w kierunku sterylności).
Już kav-300i zagra dobrze z tymi kolumnami, z kav-500i będzie sporo lepiej (o ile znajdziesz w tym budżecie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Na giełdzie hifi widziałem Lyngdorf-a 2200.

Dla nie bojących się nowinek. Cena dobra bo wystawiony za nie całe 6000zł a nowy to jest chyba wydatek około 15000zł. I Twoje żródła cyfrowe podłączysz.

Bogactwo filtrów na pokładzie i korekcja cyfrowa pomieszczenia. Dźwięk wymodelujesz wedle swojego upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem swoich Bachów z Roksanem K3, ale bardziej podoba mi się ich granie z Exposure 2010.

Jest dynamika, kontrola na basie i moc. Roksan bardziej neutralny, a Exposure daje od siebie fun, 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, basti_seba napisał:

Słuchałem swoich Bachów z Roksanem K3, ale bardziej podoba mi się ich granie z Exposure 2010.

Jest dynamika, kontrola na basie i moc. Roksan bardziej neutralny, a Exposure daje od siebie fun, 

 

Kontrolę na basie masz dzięki Grandom, moje "paczki" grają bardziej miękko, ze subwooferowym basem..

Edit: Moje więc prawdopodobnie z Roksanem K3 lepiej mogą wypaść, czy tak? JAK GRA ŚREDNICA W K3? Bo w Exposure 2010 S2 jest wycofana co mi się nie podoba.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, quatross napisał:

I tym postem wyczerpałeś temat, teraz jak będę chciał wypożyczyć od Was tego Vincenta MK, to jaką kaucję będę miał do zapłacenia? Ewentualnie MF5Si też byłbym zainteresowany jeśli Vincent nie zaspokoi moich potrzeb.... Za ok. 2 tygodnie będę pożyczać, wtedy już będzie luźniej z gotówką, chwilowo zamrożoną w sumie. Proszę o info zwrotną, ewentualnie na priv.

Również pozdrawiam :)

Wyślij mi proszę nr telefonu do siebie, ustalimy wszystkie szczegóły.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś Exposure? Jeżeli słuchałeś to posłuchaj Kandy i wybierz lepszy. Mi się bardziej podoba Expsoure,  nie odczuwam gorszej średnicy od Kandy. Z Viennami przy Exposure jest czar, noga podskakuje,  Kandy jest mocny, uniwersalny, ale nie ma tego czegoś. Vienny nie są uniwersalne, są speczywiczne, i trzeba im specyf8cznego wzmaga. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, basti_seba napisał:

Nie chcę mieć znowu za dużo basu, jak miałem z peachtree, "to coś" o czym mówisz to subwooferowy bas Exposure ;|

 

15 minut temu, basti_seba napisał:

Najpierw posłucham K3 chyba i raczej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Q21 napisał:

Wyślij mi proszę nr telefonu do siebie, ustalimy wszystkie szczegóły.

Masz na skrzynce. Nie dzwonisz.. ;| Może teraz Ty mi podaj do siebie nr to zadzwonię jak ustabilizuje mi się sytuacja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2019 o 17:18, Q21 napisał:

Witaj,

Kolumny Vienna lubią raczej silne i dobrze kontrolujące dźwięk wzmacniacze o neutralnej barwie. Same przetworniki mają spory zapas muzykalności więc raczej trudno uzyskać suche czy nieprzyjemne brzmienie. Oczywiście, że warto udać się na odsłuchy, każdy ma inne ucho oraz inne wymagania. Pewnie trochę inaczej też każdy opisuje to co słyszy albo chce usłyszeć, dlatego nic nie zastąpi odsłuchu. Od siebie polecam sprawdzić np. Roksan K3 (znakomita dynamika i power), Vincent 227MK (ważne aby była to najnowsza wersja MK gdyż jest znacznie poprawiona) czy właśnie Musical M3si. W chwili obecnej jest fajna, promocyjna cena na wyższy M5si - warto się zainteresować. Wszystkie te 3 wzmacniacze mogą Ci się spodobać i powinny zagrać dobrze z tymi kolumnami. Oczywiście po to jest odsłuch aby w miarę potrzeby na bieżąco proponować coś jeszcze innego.

Pozdrawiam,

Michał.

Nie. nie zgadzam się. Musical nie pasuje do Vienny w ogóle. 

Spróbuj czegoś łagodnego i bardziej wygładzonego. Dla przykładu Yamaha AS 2100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Nikimaj napisał:

Jeszcze jedną integrę mam tu na uwadze: Naim Nait 5Si, szanownych forumowiczów proszę o wypowiedź czy mogę go dopasować u siebie ewentualnie. Raz mi się zdarzyło podpiąć transport CD tej firmy do ROTELA RA-1070 i VA i powiem że oprócz tego że grało jakoś tak płasko to może się podobać niebywała muzykalność... Nie wiem, jak z tym WZMAKiem???? Jak to gra? Jak podobnie to odpuszczę . .  . Pytanie głównie do tych którzy słyszeli go w akcji a nie właścicieli ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakaś opcja. Ale w Naimie, szczególnie 5-tce, za dużo jest dominującego środka. Vienna też lubi tą partię dźwięku. Żeby nie przesadzić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Nikimaj napisał:

Nie. nie zgadzam się. Musical nie pasuje do Vienny w ogóle. 

Spróbuj czegoś łagodnego i bardziej wygładzonego. Dla przykładu Yamaha AS 2100

Już spóbowałem peachtree nova lecz za dużo basu jak na mój "kwadrat" ;/

1 minutę temu, Nikimaj napisał:

Jest to jakaś opcja. Ale w Naimie, szczególnie 5-tce, za dużo jest dominującego środka. Vienna też lubi tą partię dźwięku. Żeby nie przesadzić...

A reszta toru (konkretniej)? Lubię granie srednicą: ALE; czy jest dynamika, czy tylko RYTM??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika jest taka sobie. Gra tak "miśkowato" Bas może być, ale brak kontroli. W końcu to podstawowy Naim..

 

Peach Nova 150, ma duży bas. Faktycznie mógł trochę bombardować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaraz będę pożyczał. Ostatnie więc pytanie: CZY ROKSAN K3 JEST MUZYKALNY? Jak w porównaniu do Exposure 2010? Podobno 2010 ma lekko wycofaną średnicę i wycofaną górę. Czy to prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gram dzisiaj na ROTELu A12 i jest przestrzeń, muzykalność ( w ROTELU!), detaliczność, tylko ten kliniczny bas ;| ROKSAN to wyższa szkoła "jazdy"?? A12 jest dynamiczny lecz powolny...

Proszę o info zwrotne odnośnie tego i powyższego postu, wasze sugestie zamkną moje wątpliwości, a mam jeszcze chwilę czasu na zastanowienie czy pożyczać 2010 czy K3 :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć tylko uwagę ze Roksan K3 nie ma wejść USB i optical. Jeśli nadal chcesz wykorzystać źródła jakie napisałeś w zapytaniu, to musisz się szarpnąć na DACa. Generalnie a12 jest dobrze wypasionym w złącza wzmacniaczem. 

A może coś w klasie D- NuPrime IDA16?

A może Hegel 160? (Używka - kilka wisi na OLX).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DACa. Dlaczego Hegel 160? EDIT: miałem chęć na H80 ale mogłoby być za dużo basu ( nie ma super opinii czytając forum a H90 podobno brzmi plastikowo) . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak masz DACa, to wybór większy. Nie doczytałem, pardon.

 H160 ze względu na wejścia cyfrowe, neutralność i moc. Jakbyś mógł się szarpnąć albo namierzył dobrą cenę to spróbuj Audio GD master 10, wg mnie wybitna jednostka w swojej klasie cenowej.

A już popuszczając wodze budżetu Haiku Audio SOL III. Kiedyś p. Tomek z Audio on miał egzemplarz demo w super cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich wymienionych wzmacniaczy nie słyszałem ale z tych przytoczonych co znam naim jest chyba najbardziej muzykalny i ma najmniej ofensywnosci w sam raz do takiej muzyki..reszta pod inny repertuar moim prywatnym zdaniem.. kwestia tylko czy będzie Ci pasował i wystarczy mocy bo te mocniejsze naimy są już dość drogie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem propozycji już kilka padło. Teraz trzeba zakasać rękawy i zacząć ściągać sprzet do domu na odsłuchy.

Nie zapomnij się podzielić wrażeniami. Gusta są różne, ale interesującym jest poczytać wrażenia z odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/18/2019 at 12:13 AM, Nikimaj said:

Dynamika jest taka sobie. Gra tak "miśkowato" Bas może być, ale brak kontroli. W końcu to podstawowy Naim..

Znam na wylot Naim'a 5si i zupełnie nie potwierdzam Twojego opisu. 

Niskie tony ma on krótkie , podbite w wyższym zakresie z bardzo dobrą kontrolą.

Gra bardzo szybko, selektywnie, rytmicznie z werwą - przeciwieństwo "miśkowato".

Dynamika na bardzo dobrym poziomie, patrząc na reszte nowych wzmaków w cenie ~`4-5K

Z jakimi kolumnami słuchałeś tego wzmacniacza? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jaxcek napisał:

Zatem propozycji już kilka padło. Teraz trzeba zakasać rękawy i zacząć ściągać sprzet do domu na odsłuchy.

Nie zapomnij się podzielić wrażeniami. Gusta są różne, ale interesującym jest poczytać wrażenia z odsłuchów.

Na alledrogo jest Haiku Sol II za 7tyś. jednak muszę zawężyć poszukiwania do 6kpln ;/ A propozycja kusi, tylko chcę jak najszybciej zacząć się cieszyć odsłuchami - odkładanie i to na później odpada więc :\

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.